Succes! Pak jij de hoofdprijs? li H Scholen kunnen zich weer inschrijven voor Battle of the Baafje A P E L L A Zwemplezierin het Baafje NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Joris wint HC~ penaltybokaal Onderscheiding voor daadkrachtig optreden van Sam van der Sluis, Paul Visser en Bert de Vries Prijsuitreiking zaterdag 31 mei 12.00 uur www.ikwinkelinheiloo.nl Henny Stoop Gewijzigde aanlevertijden voor de Uitkijkpost van 11 juni: Redactie en advertenties graag inleveren vrijdag 6 juni uiterlijk 12.00 uur De Uitkijkpost is gesloten op 29 mei - Hemelvaartsdag 9 juni - 2e Pinksterdag Kapsalon Annemiek deze week in Bedrijf Belicht Heiloo 5 Avondvierdaagse in Limmen Heilooër helden geëerd HEILOO - Het daadkrachtig optreden van de drie heren, die op 10 januari een hoogbejaar de heer uit een sloot naast de Zeeweg in Heiloo hebben gered, is niet onopgemerkt gebleven. Het heeft de aandacht getrok ken van een bijzondere stich ting. Sam van der Sluis, Paul Visser en Bert de Vries kregen op donder dag 22 mei uit handen van burge meester Hans Romeyn de bronzen Medaille en een oorkonde van de stichting Maatschappij tot Redding van Drenkelingen voor hun daad krachtig optreden. Het is de oudste in Nederland nog bestaande onder scheiding; de stichting bestaat zo'n 250 jaar. De burgemeester was trots dat hij de heren namens de stichting deze bijzondere waarderingspen ning mocht uitreiken. De eerste redder te paard die de drenkeling op die frisse januaridag, tegen het vallen van de avond, opmerkte was Sam van der Sluis uit Alkmaar. Tijdens een buitenritje op zijn ver- zorgpaard hoorde hij iemand zwak jes om hulp roepen. Hij zag een hoogbejaarde heer met scootmo- biel en al in de sloot liggen. In zijn eentje en te paard kon hij in eerste instantie weinig ondernemen, dus riep hij langs de weg om hulp. Paul Visser uit Egmond aan Zee fietste toevallig langs en schoot Sam te hulp. „Ik heb meteen 112 gebeld en ben het water ingesprongen. Ik zag dat de bejaarde man, hij was nog bij bewustzijn, erg onderkoeld was geraakt. Hij zei dat hij al een tijdje in het water lag. Het was nog lastig om de man uit het water te krijgen." De derde redder, Bert de Vries uit Egmond-Binnen, zag de commotie en aarzelde geen seconde om te helpen. Toevallig zijn Bert en Paul beiden bedrijfshulpverleners; Bert had zelfs wat spullen bij zich, zoals folie om de man mee in te wikkelen. Bert: „We hebben hem verder aan de kant gerold en toen zag ik dat ik hem kende. Hij komt uit Egmond aan Zee, waar ik zelf gewoond heb." De bejaarde man is met onderkoe- lingsverschijnselen per ambulance naar het ziekenhuis gebracht en kon gelukkig de volgende dag weer naar huis. Bert, die ook de vrouw van de geredde man kent: „Ik moet er niet aan denken dat het andere zou zijn afgelopen!" .ONTVANGEN? BEL DONDERDAG TOT I5.OO UUR: 0226 33 10 20 (rODI VERSPREIDING Bv) KIJK 00K OP WWW.UITKIJKPOST.NL Jaargang 78 nummer 22 Bert de Vries, Paul Visser en Sam van der Sluis kregen uit han den van de burgemeester de bronzen Medaille. Foto: Caroiien Breed V uitvaartverzorging Heiloo e.o. E.J. Potgieterweg 27 Heiloo telefoon: 072 532 0345 www.capella-uitvaartverzorging.nl HEILOO - Met alweer een paar warme zomerse dag achter ons namen velen weer een verfrissende duik in Het Baafje. Ook met het mooie weer op zondag vermaakten Isabelle en Renske en Jules en Kiki zich hier prima. Het Baafje komt op stoom. Het zwemwater is lekker opgewarmd en heeft een aangename temperatuur, ruim boven de 20 graden. De bezoekersaantallen zijn inmiddels hoger vergeleken met vorig jaar. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Op woensdag 2 juli om 15.00 uur zullen er oude tij den herleven in Zwembad Het Baafje. Dan strijden de basis scholen van Heiloo om de snel ste school van Heiloo. Elke basisschool moet een team samenstellen, dat bestaat uit vijf jongens, vijf meisjes en een leer kracht. Elke deelnemer van dit team moet een afstand van vijftig meter overbruggen. En het team dat deze estafette wint, mag zich win naar noemen van 'The Battle of The Baafje'. In de jaren '70 en '80 was dit een jaarlijks terugkerend spektakel waarbij de tribune bomvol zat met enthousiaste medeleerlingen, vrien den en ouders die zo'n kabaal maak ten dat het vaak tot in Plan Oost te horen was. Zou het niet geweldig zijn om dit opnieuw te beleven? Daarom wor den leerlingen van lagere scholen opgeroepen om zich in te schrijven voor dit megaspektakel. Dus trek die klasgenoten van je achter de computer vandaan, leg die voet bal even weg en zoek uit wie de snelste zwemmers van je school zijn. En dan moet er alleen nog even een leraar of lerares gevon den worden die het aandurft om mee te doen. Maar dat moet toch lukken? Als je een compleet team hebt kim je een mailtje sturen naar eslivanwesterop@live.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 1