■- Henk en Corrie Oostendorp vieren 65-jarig huwelijk Dichtersfestival tijdens Kunst6daagse Tipheiloo.nl online; eerste Tippies verzilverd Vrienden van de Beun en Rabobank: Samen supporter van cultuur Peuterochtend en voorieesfeestje in Bibliotheek Heiloo H E I L O O 3 W £a UITKIJKPOST 28 MEI 2014 Initiatiefnemers Willeke Meijer en Frank Gesink en Paul Mars met de eerste Tippies voor Di Fiorentina. Foto: Caroiien Breed HEILOO - De website www. tipheiloo.nl voor kortstondige klusjes is in de lucht! Iedereen die een dorpsgenoot hulp wil bieden of vragen kan dat hier melden. De eerste drie Tippies werden donderdag 22 mei verzilverd bij Di Fiorentina door Paul Mars van Heiloo-online. Paul: „Je geeft een paar tips en krijgt er weer Tippies voor terug." Tip Heiloo is een initiatief van Willeke Meijer en Frank Gesink; ze zijn trots op wat de enthousiaste projectgroep in korte tijd tot stand heeft gebracht. Frank: „Want wie kan ons navertellen dat ze een eigen munt hebben uitgebracht?" Met ver eende krachten hebben zij het onli ne marktplaatsachtige klusconcept, dat in andere plaatsen zeer populair is, voor Heiloo ontwikkeld. Met de HEILOO - Eind juni wordt tij dens de Kunst6daagse podium geboden aan woordkunstenaars uit de hele regio. Zowel In de bibliotheek aan de Westerweg als in enkele locaties op het Willibrordusterrein komt een keur aan dichtere uit eigen werk declameren. Op deze wijze wordt de woordkunst verbonden met de beeldende kunst. Of zoals Eugènie Herlaar, die in beide disciplines actief is, het samenvat: „De essen tie van wat wij doen is beeldend verwoorden en dichterlijk verbeel den." Dichteres en medeorganisa tor Dini Apma-Staudt, ook lid van de dichterskring Schrijvenswaard in Heerhugowaard vertelt dat zoveel dichtere bij elkaar imiek is. „Wat hadden we een grote res pons, hier en daar komt er ook nog ondersteuning van muziek. Leden van dichterskringen uit Alkmaar, Haarlem, Waterland, Heerhugowaard, Lelystad komen optreden. En dan ook nog een rij tje individuele dichtere, zoals Ineke Post uit Hoogeveen, die met de Kunst6daagse voor Heiloo kiest als standplaats. Ikzelf kijk ook erg uit naar eind jimi, mijn motto is: Kunst veredelt, woorden verbinden." Over de plaatselijke dichterskrin gen vertellen Eugènie en Dini dat die ontstaan wanneer dichtere in contact komen met zielsverwanten. Het delen van ervaringen, erover praten, en stimuleren. Dat helpt iedereen om over de schutting te kijken en vergemakkelijkt het zoe ken naar nieuwe invalshoeken. De bijeenkomsten zijn eenmaal per maand of soms ook om de maand. Bij diverse manifestaties in het dorp wordt opgetreden. De dichtere doen regelmatig voor de uitdaging mee aan dichtwedstrijden en scoren dan soms heel aansprekende resultaten. In de brochure van de Kunst6daagse en op www.kimst6daagse.nl zijn alle details over de optredens van de betrokken dichtere opgenomen. insteek om het imago van vrijwil ligerswerk eigentijdser en leuker te maken; een ontmoetingsplaats voor jong en oud. Tip Heiloo verbindt mensen met elkaar en levert iedereen een win- win situatie op. Wie een uurtje of langer voor iemand andere aan de slag is, ontvangt één of meer Tippies. Hiermee kun je zelf een klusje 'kopen' of de Tippies kunnen worden verzilverd bij een aantal winkels, restaurants en/of culturele organisaties in Heiloo. Het Vrijwilligere Informatie Pimt (VIP) in de bibliotheek fungeert als 'bank'. Hier wordt bijgehou den hoeveel Tippies iemand heeft verdiend, die bij het VIP kimnen worden opgehaald. „Je kunt met Tippies ook weer iemand anders blij maken", aldus Marian van Dam van SWH. Kortom: Heel Heiloo slaat vanaf nu munt uit Tipheiloo.nl! HEILOO - De Vrienden van de Beun en Rabobank Noord- Kennemerland zijn een part nerschap aangegaan voor de komende drie theaterseizoe nen. Dit onder de noemer: Supporter van cultuur, vriend van de Beun. De stichting Vrienden van de Beun, gerund door vrijwilligere, zorgt al jaren voor een schitterend en gevarieerd aanbod van profes sioneel theater in het Heilooër the ater. De Rabobank vindt dat goede cultuur in de nabije omgeving een verrijking betekent voor de samen leving en ondersteunt daarom het werk van 'De Vrienden'. Samen hoopt men dat de sponsoreamen- werking zal leiden tot een nog aan trekkelijker theateraanbod in de komende jaren. De samenwerking werd officieel door ondertekening van de overeenkomst door Roelof Bos (voorzitter Vrienden van de Beun) en Ugur Pekdemir (directie voorzitter Rabobank). Het moment werd extra feestelijk door het aan snijden van een taart met erop de cover van de nieuwe Theatergids. De ondertekening van het sponsorcontract, met links Roelof Bos en rechts Ugur Pekdemir. Aangeleverde foto HEILOO - Ook de laatste vrijdag van de maand mei houdt de bibliotheek weer een Peuterochtend. Het boek Anton kan toveren staat deze keer centraal. Deze och tend wordt niet alleen voorgelezen maar ook samen spelletjes gedaan, geknutseld enzovoorts. Kortom: een gezellige ochtend rond boeken voor kinderen van 2 tot 4 jaar (en him ouders/oppas). Vrijdag 30 mei, van 10.30 tot 11.30 uur. Toegang is zoals iedere maand vrij. Op woens dag 4 jimi geeft Bibliotheek Heiloo weer een voorieesfeestje. Het feest je begint om 14.30 uur en duurt tot ongeveer 15.15 uur. Alle kinderen van 3 tot 7 jaar zijn van harte wel kom! Na het voorlezen wordt er natuurlijk nog even geknutseld/gete kend. Iedere woensdag is het van 14.30 tot ongeveer 15.00 uur al voor- leesmiddag in Bibliotheek Heiloo. Iedere eerste woensdag van de maand is dit met een voorieesfeestje éxtra leuk! De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Printing. Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg464, tel 072-5330175, Heiloo Volg de Uitkijkpost ook op :bj HEILOO/BERGEN - Woensdag 27 mei vierden Henk (1923) en Corrie (1925) Oostendorp-Bijl hun 65-jarig huwelijk. Ze leer den elkaar in Alkmaar kennen vlak na de oorlog. Corrie, oorspronkelijk uit Den Helder, maar tijdens de oorlog naar Bergen verhuisd, ging in 1946 samen met een vriendin dansen in Alkmaar. In een koffiehuis tegen over het stadshuis, waar ze tussen door iets gingen drinken, ontmoette Corrie Henk Oostendoip. Henk, opgegroeid in IJmuiden, woonde pas in Heiloo. Hij had zijn kopje op een tafeltje laten staan en was heel even weg. Toen hij terug kwam zaten er twee jongedames aan zijn tafeltje; Corrie had met één blik zijn hart gestolen. Met z'n drieën gingen ze naar het Wapen van Heemskerk. Corrie was verzot op dansen en daar traden vaak geweldige orkest jes op. Na afloop bood Henk aan om Corrie veilig thuis te brengen. Hij was echter lopend naar de stad gekomen en Corrie op de fiets. Dus fietste Henk, met Corrie achterop, naar Bergen en zette haar veilig thuis af. De terugweg ging hij lopen; maar had zich een beetje verke ken op de afstand terug naar zijn ouderlijk huis in Heiloo. „Maar ik had het er graag voor over!" lacht Henk, nog altijd even verliefd op Corrie. Henk en Corrie zijn in 1949 getrouwd. Ze hebben zo'n vijftig jaar aan de Nicolaas Beetsweg gewoond, gevolgd door acht jaar aan de Dirk Bakkerhof. Het echt paar heeft twee kinderen en vier kleinkinderen, op wie ze maar wat trots zijn! Henk Oostendoip is medeoprichter van Vereniging Oud Heiloo en auteur van drie boeken over Heiloo; Heiloo, geschiedenis en verklaring van de straatnamen, Het Straatnamenboek van Heiloo en 'Heiloo door de jaren heen'. Het echtpaar woont naar alle tevreden heid sinds een jaar of vijf in verzor gingstehuis De Marke in Bergen, maar blijft graag op de hoogte van de gebeurtenissen in Heiloo. Ook leest Henk met veel plezier regel matig in de boeken over Heiloo van Piet Stoffers en Jan de Gmijter en van Jaap en Josta de Graaf-Gieltjes. Was het niet dat hij zich tegenwoor dig per rolstoel moet verplaatsen, zou hij best nog eens 'een rondje Heiloo' willen doen. Het oud-Heilooër echtpaar Henk en Corrie Oostendorp-Bijl is alweer 65 jaar getrouwd. Foto: Caroiien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3