Rotary Club Heiloo houdt toertocht voor oude voertuigen Trekking 206 prijzen Tk Winkel in Heiloo' actie Etalage expositie Cursisten in beeld H E I L O O 1°00-15.00uuf 10.00 -15.00 uur 10.00-15.00 uur I INGEZONDEN MEDEDELING Rectificatie Brandweer Heiloo bij Beat FM Lunchconcert in de Witte Kerk Arie Koning exposeert in de Witte Kerk Burgemeester onthult nieuw logo jarige Dorcas UITKIJKPOST 28 MEI 2014 HEILOO - Op zaterdag 24 mei van 10.00 tot 15.00 uur vierde Dorcas Heiloo het vijfjarig jubileum met onder andere een gezellige brocante markt in een tent voor de winkel aan de Kennemerstraatweg en muziek van Streetband van Caecilea. Burgemeester Hans Romeyn onthulde 's ochtends het nieuwe logo van Dorcas Heiloo. Foto: Carolien Breed Op de voorpagina van de Uitkijkpost van vorige week stond in de 'teaser' voor Bedrijf Belicht een storende fout: Hertog Jan in plaats van Herberg Jan. Onze excuses! Tevens zag met name de sport pagina er niet helemaal uit zoals u van ons gewend bent. Dit is te wijten aan een nieuwe opmaak programma waar wij sinds kort mee werken. HEILOO - Martin Lambert, com mandant Brandweer Heiloo, gaat in gesprek met Radio Omroep Beat FM 106.3. De Brandweer is op zoek naar brandweervrijwilli- gers, niet alleen in de uitruk maar op allerlei gebied, voor onder houd tot en met notuleren van een vergadering. Wilt u weten wat de brandweer te bieden heeft, luister dan tot aan 14 juni, de Open dag Brandweer en beheer openbare ruimte, dagelijks naar Beat FM 106.3. Te volgen in de ochtend en de avond tussen 07.00 en 08.00 uur en online klikken op 'Uitzending gemist' bij Beatfm.nl. HEILOO - Op woensdag 4 juni, tussen 12.00 en 13.00 uur, vindt het eerste concert in de serie lunchconcerten in de Witte Kerk plaats. De concerten wor den gegeven in het kader van de openstelling van de Witte Kerk in de zomermaanden op de woensdagen tussen 11.00 en 16.00 uur. Cantor-organist Gerard Leegwater bijt het spits af en hij heeft voor deze speciale gelegen heid zijn ensemble, bestaande uit Hans van Rutten, fluit, Hans Rijkmans, viool en Frank Rutgers, cello, uitgenodigd met hem dit concert te verzorgen. Op het pro gramma staan werken van com ponisten als Giovanni Battista Fontana, Georg Philipp Telemann en Johann Sebastian Bach. Entree is gratis, maar een donatie wordt op prijs gesteld. HEILOO - Bent u in het bezit van een motorfiets of een auto mobiel van voor 1984 of een jongere maar bijzondere auto of motor? Doe dan mee aan de benefiet- lustrum-kustrally van Rotary Club Heiloo. De route is inmiddels bekend en er is een tipje van de sluier opge licht. Daardoor is bekend dat het weer een heel bijzondere dag gaat worden langs erg interessante plek jes ten zuiden van Heiloo. Veel deel nemers hebben zich al ingeschre ven. Er zijn auto's bij waarvan de eige naar eigenhandig de hele motor met alle twaalf cylinders heeft gerevi seerd. Als bij zo'n Jaguar de kap open gaat, doe je een stapje terug uit bewondering voor de getoonde techniek. Interessante racemon sters maar ook prachtige reiswa gens en dan natuurlijk de twee wie- Iers met him prachtige motorgeluid. Op zaterdag 14 juni worden vanaf 09.00 uur de voertuigen opgesteld op het Stationsplein en kimt u een gesprek aanknopen met de trotse eigenaar. Vanaf 10.00 uur wordt er gestart. Andermaal zal dat een HEILOO - Notaris Gerard van Leersum had maandagochtend 26 mei de schone taak om 206 prijswinnaars te trekken voor het door de Heilooër middenstand beschikbaar gestelde prijzenpakket van de kassabonnenactie Ik Winkel in Heiloo. Het bestuur van Ik Winkel in Heiloo is blij en zeer tevreden dat de actie zo enthousi ast ontvangen is door het winkelend publiek. De enorme berg inge leverde inzamelzakjes (2215 stuks!) toonde afgelopen maandag hoe succesvol de actie is. De notaris werkte zich lenig door de fantastische 'oogst' om ook de onder op belandde exemplaren een eerlijke kans te geven. Alle prijswinnaars wor den persoonlijk benaderd en uitgenodigd om aanstaande zaterdag 31 mei aanwezig te zijn bij de feestelijke prijsuitreiking op het Stationsplein; aan vang 12.00 uur. Want alle 206 winnaars maken tevens kans op de hoofdprij zen, die zaterdag live op het Stationsplein worden getrokken. Dan worden per categorie drie winnaars getrokken; in iedere categorie valt een hoofd prijs van 250, 500 en respectievelijk 1000 euro. Handje eontantje! De tweede prijzen; een volle boodschappenwagen ter waarde van 150 euro. En de derde prijzen; in de 1000 eurocategorie een waardebon van Mascotte Mode, in de 500 eurocategorie; een diner voor twee en in de 250 eurocategorie; een dagje cabrioletrijden! Alle 206 prijswinnaars maken ook nog eens kans op de extra hoofdprijs: een halfjaar gratis en onbezorgd rijden (exclusief brandstof) in een supertoffe Opel Adam. De prijswinnaars worden gepubli ceerd op www.ikwinkelinheiloo.nl. Dus een oproep aan alle winnaars: zorg datje zaterdag vanaf 12.00 uur op het Stationsplein bent; je weet maar nooit watje nog meer gewonnen hebt! Henk Ursem, voorzitter van Stichting Ik Winkel in Heiloo en notaris Van Leersum (rechts). Achter het team dat de inhoud van alle winnende prijszakjes controleert en de lijst met winnaars bijhoudt. Foto: Carolien Breed HEILOO - In de maanden mei en juni exposeren cursisten van Trudy Keyzer in de etalages van het leegstaande pand van voor malig M.J.L Ruitersport aan de Westerweg 279 in Heiloo. Er zijn schilderijen in diverse technieken en beelden van brons, speksteen, albast en serpentijn, die zij in het afgelopen cursusjaar onder begeleiding van deze kun stenaar hebben vervaardigd. De groep bestaat uit zowel gevorderde als beginnende schilders en beeld houwers. Elke cursist heeft zijn eigen voorkeur voor materiaal en techniek en krijgt daarin persoon lijke begeleiding. Tijdens de cursus wordt de cursist geactiveerd om zoveel mogelijk creativiteit naar boven te halen, van figuratief tot abstract. Van belang is dat ieder een eigen stijl weet te creëren, durft te spelen met kleur, vorm en compositie, zodat de kunstwerken een persoonlijk karakter uitstra len. De tekenaars en schilders zijn vrij in him materiaalkeuze. In beide beeldhouweursussen staat centraal hoe een beeld door een goede lijn- voering ook een beeld wordt dat interessant genoeg is om naar te kij ken. Voor informatie kunt u contact opnemen met Trudy Keyzer, tel. 06-10585278. kluchtige happening worden. Kijk op www.kustrally.nl voor het film pje van vorig jaar, om u in te schrij ven en om te lezen over het goede doel. Dit is de aanleg van tappimten voor veilig drinkwater in Ethiopië. Heilooër sponsors helpen mee dat doel te bereiken. Als bij zo'n Jaguar de kap open gaat doe je een stapje terug uit bewondering voor de getoonde techniek. Aangeleverde foto HEILOO - Voor het eerst exposeert de Alkmaarse kunstschilder Arie Koning zijn schilderijen in Heiloo. Bijzonder is dat u ook een opdracht kunt plaatsen, waarbij u zelf, naast de gewenste maten, óók de belangrijkste kleuren kunt aangeven. Koning is één van de drie deelnemende kunstenaars in de Witte Kerk tij dens de Kunstödaagse zaterdag 28 en zondag 29 juni. De organi satie ondersteunt de bijzondere expositie met live muziek. Ook in zijn atelier aan de gracht, Luttik Oudorp 79 Alkmaar, bent u altijd van harte welkom; www.ariekoning.nl. Aangeleverde foto i DORCAS W

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 7