Grote drukte en gemoedelijke sfeer tijdens Music Meeting Heiloo 2014 Tiende editie Heilooër Kunst6daagse vereniging OBORDEN een halve pagina ie APE L LA b At Sun 's deze week in Bedrijf Belicht Adelbertbeeld weer terug Profiteer ook van de kracht van VAN DER BORDEN MAKELAARS leven erinnering wordt... Henny Stoop I75eur< Uw in I Kampioenen bij TV Limmen s- (072)5351000 V uitvaartverzorging Heiloo e.o. E.). Potgieterweg 27 Heiloo telefoon: 072 532 0345 www.capella-uitvaarlverzorging.nl excL btw Voor meer info: www.uitkijkpost.nl >adverteren verenigingspagina KIJK OOK OP WWW.UITKIJKPOST.NL advertentie Kim Reizevoort vervulde bij het Caeciliorum de rol van Carmen. Foto: Music Meeting Heiloo HEILOO - De concurren tie op de evenementenagenda was groot, maar dat deerde muziekminnend Heiloo niet. Op Landgoed Willibrordus was het dit weekend erg druk bij de Music Meeting. Artistiek leider Teunis van der Zwart had voor de muziekgroe pen dit jaar het thema Carmen bedacht, naar de opera van Bizet. Die opdracht werd heel crea tief ingevuld; niet alleen met de Habanera of Toreador, maar soms met geheel eigen interpretaties van Bizet's muziek. Zo kreeg in de bin nentuin van de Cultuurkoepel het vierstemmig koor Hitehmen Co (samen met de vrolijke trekzakken van Clementien Sengers en Simon Peek) luid applaus voor zijn persi flage op De Parelvissers. De jeugdige Kim Reizevoort ver raste in het Activiteitencentrum met haar prachtige zang bij het Caeciliorum, een samenwerkings verband van het Oratoriumkoor en de harmonie St. Caecilia. Het Alkmaars Symfonie Orkest speelde professioneel en prachtig in De Strandwal. Jeugdige leden van de Theaterbende onderhielden de bezoekers tijdens him wandeling naar de muziekloeaties met thea trale muziekacts. In De Trog bood de Music Meeting-organisatie het publiek een toepasselijke con sumptie aan: Carmen-hangop. Het illustreerde de gemoedelijke sfeer tijdens het Carmen Circuit. Zondagmiddag was er grote drukte in het cultureel centrum van het Landgoed toen de muzikanten daar eigen repertoire speelden en zongen. De koren en orkesten in de grote zaal, kleine groepen in de intieme Tuinkamer. Samen met het publiek en onder steund door het Jeugdorkest van muziekvereniging Eensgezindheid zongen de deelnemers aan het slot van de muziekontmoeting het Heilooër Volkslied en een speciaal door Teimis van der Zwart gemaakt Carmenlied. HEILOO - Van 24 tot en met 29 juni is de Kunst6Daagse. Overal in Heiloo kan men genie ten van kunst en cultuur in breedste zin. Het Heilooër kun stevenement viert haar 10-jarig jubileum en is voor het eerst georganiseerd door de zelfstan dige stichting Kunst-Zin Heiloo. De werkgroep van ruim twintig vrijwilligers is er in geslaagd om een prachtig podium te bieden aan een zeer gevarieerd en boeiend aanbod. De herkenbare gele vlag wappert bij tal van kimstenaars (circa 150 deel nemers op zo'n honderd locaties) die meedoen aan de Kunstroute, bij de Witte Kerk en de Hutkoffer, bij de Bibliotheek, maar ook bij win kels en restaurants. Zo zijn er bij ijssalon Di Fiorentina op zaterdag 28 jimi levende beelden te bewon deren en op zondag 29 juni treedt Teatro Pavano op; een bijzondere Italiaanse kunstattractie. Rozing Wonen Dromen biedt als vanouds volop kunstbeleving met acht ver schillende kimstenaars. Voor het eerst maakt ook het monumentale Pakhuis Dekker aan de Holleweg 100 deel uit van de Kunstroute; vijf gerenommeerde kimstenaars tonen er him werk. Op zaterdag 28 juni van 14.00 tot 15.30 uur wor den er lezingen gegeven door Thea Tolsrna, Hellen van Meene en Peter Hebbing. Op zondag 29 juni: Spirit of Epona, en wordt om 14.00 uur Irnelda geïnterviewd door Hellen van Meene. Daarna komen Sjoerd van Oevelen en Elodie Hiryezuk aan de beurt. Julia van Kappel zingt op 28 en 29 juni om 15.00 en wordt begeleid door pianiste Marijke Vis in haar atelier Heerenweg 181. Landgoed Willibrordus bruist van de kunstactiviteiten; zowel binnen als buiten. Op het landgoed zijn op bilboards foto's te bewonderen met als thema 'Verbinding'. In de expo sitieruimte van de Cultuurkoepel en de aangrenzende Kleine kapel exposeren 35 kunstenaars, tevens zijn er muzikale optredens. Er is een Kunstmarkt in het restaurant van cultureel centrum De Strandwal (omgedoopt tot Kimstplein), in De Trog exposeren vijf kunstenaars en in de Tuinkamer van De Strandwal en de Kleine kapel dragen dichters uit de regio werk voor. De orga nisatie van dit poëziedeel was in handen van Eugenie Herlaar en Dini Aprna. Traditiegetrouw wordt de tentoonstelling in de Witte Kerk omlijst met muziek. Naast schilde rijen (Arie Koning) en liehtseulp- turen (Lubbo de Graaf) laat Marry Ranzijn haar beelden zien. Bij het gemeentehuis en de bibliotheek is het Beeldenboekje van Heiloo te verkrijgen. Op woensdag 25 juni kunnen de kinderen schilderen bij het Beestenboetje tussen 14.00 en 16.00 uur. Er is een uitgebreide brochure met alle activiteiten tij dens de Kimst6Daagse beschikbaar waarin alle deelnemers worden belicht; op de achterpagina staat het routekaartje. Het is op diverse locaties in Heiloo verkrijgbaar, en via www.kimst6daagseheiloo.nl kunt u de brochure digitaal bekij ken. Daarnaast is er nog een los programmablad beschikbaar, waar in alle activiteiten gedurende de Kunstödaagse worden aangegeven. Dus kom, beleef en geniet; u heeft zes dagen de tijd! Op pagina vindt u een selectie van de deelnemende kunstenaars. Heiloo Hoorn www.tally-ho.nl VAN DER sinds 1933

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 1