Kinderen van het Tiimnerdorp zwemmen gratis in Het Baafje Prijsuitreiking 'raad de kraal bij Juwelier Peek Apollo Zomeracademie in Heiloo Drebbel verovert Vinkeveense plassen 3 INGEZONDEN MEDEDELING UITKIJKPOST 6 AUGUSTUS 2014 Ook dit jaar zorgden de Vrienden van het Baafje er weer voor dat de buikschuifbaan twee weken lang in het zwembad staat. Aangeleverde foto HEILOO - Tijdens het Timmerdorp Heiloo bouwen ook dit jaar circa 650 kinderen onder begeleiding van 125 mede werkers een schitterend dorp vanuit één grote stapel hout. Nieuw is dit jaar dat na afloop van al het werk de kinderen 'moe-getim merd' en verhit op vrijdagmiddag 15 augustus geheel gratis een duik kun nen nemen in zwembad Het Baafje. Het gratis zwemmen wordt mogelijk gemaakt door de Stichting Vrienden van het Baafje, mede ondersteund door de Golf en Country club Heiloo met het Heiloo Open. De Vrienden van het Baafje - en ook veel inwo ners van Heiloo- vinden het erg belangrijk dat dit mooie bad juist onder de jeugd wordt gepromoot. HEILOO - Op 1 augustus stond Juwelier Peek in het teken van het beken de sieradenmerk Trollbeads. Op deze dag werd onder andere een specia le kraal onthuld, die maar gelimiteerd te krijgen was. Fans van dit kralen spaarsysteem konden de weken ervoor raden hoe deze kraal er uit zou gaan zien. De winnaar was mevrouw Musquetier, die had ingevuld dat er 3 trol lengezichten afgebeeld zouden worden op de kraal. Dit onderwerp heeft zij ontrafeld aan de hand van hints die via foto's op internet te zien waren. Zij heeft deze bijzondere kraal daarmee gewonnen en met veel blijdschap in ontvangst genomen. Verder was het een succesvolle, en erg gezellige dag. Er waren voor de snelle fans ook een beperkt aantal goodiebags beschikbaar met leuke presentjes erin. Onder het genot van een hapje en een drankje zijn de Trollbeads-fans weer enthousiast gemaakt. En ook de andere klanten hebben kennis kimnen maken met de veelzijdige mogelijkheden van deze kleurrijke armbanden en colliers. HEILOO - Het Apollo Ensemble verzorgt jaarlijks de Zomeracademie, dit jaar voor het eerst op landgoed Willibrordus in Heiloo, aan de Kennemerstraatweg 464. Van 11 tot en met 17 augustus vin den er allerlei activiteiten plaats op het landgoed Willibrordus: maandag 11 augustus: 'de Boheemse Haydn' onder leiding van David Rabinovieh, solisten: Robert Franenberg con trabas en Annelies Sehraa, esa- kan. Aanvang 20.15 uur. Dinsdag 12 augustus: consortmuziek spe len onder leiding van Cassandra Luekhardt, voor iedereen die een instrument speelt. Aanmelden en informatie via www.apollo-ensem- ble.nl. Aanvang 20.15 uur. Woensdag 13 augustus: Diederik Omée, klari nettist, vertelt over de ontwikkeling van de klarinet. Donderdag 14 augus tus: Concert door Apollo Ensemble: The soimd of sonority, werken voor fagot, cello en elaveeimbel van onder andere Rameau, Corrette, Cervetto. Aanvang 20.15 uur. Zaterdag 16 augustus: Concert door deelnemers van de Apollo Zomeracademie/ Beethoven academie. De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- w//primirB. x.nnuHi vriendelijke druktechniek Openingstijden schoolvakantieperiode: Vanaf maandag 7 juli tot en met vrijdagis augustus zijn de openingstijden als volgt: Maandag en dinsdag 08.00 tot 17.00 uur Woensdag 09.00 tot 12.00 uur Woensdagmiddag, donderdag en vrijdag GESLOTEN. Advertenties Jos Kraakman is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop Marion Becker is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie Marsha Bakker is bereikbaar op maandag, dinsdagen vrijdag, op tel. 072- 5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op J HEILOO - Techniek zit hem in het bloed; een klus kan hem niet complex genoeg zijn als Heilooër Emile van Essen als zelfstandig werktuigbouwkundi ge wordt ingehuurd om ingewik kelde technische kwesties op te lossen. Zijn grootste passie is duikboten; Emile bouwt kleine onderzeeërs met een duikdiepte tot circa 400 meter. Op de vraag 'Waarom duik boten?' antwoordt hij: „Al op jonge leeftijd bouwde ik modelboten." Zijn eerste kennismaking met duikbo ten was een eenpersoons boot, die hij voor iemand heeft opgeknapt. Tijdens dit project bedacht hij dat hij er zelf één wilde maken, maar dan wel één waarmee je met meer dere personen kunt duiken. „Want in je eentje kim je al dat moois onderwater met niemand delen." Emile vindt het mooie aan werken aan een duikboot dat zijn techni sche kennis op velschillende manie ren wordt uitgedaagd. Het liefste maakt hij alle onderdelen zelf, maar sommige werkzaamheden moet hij wel uitbesteden. Zoals het walsen van de stalen romp. De druk van buiten kan op grote diepte enorm oplopen. De toegepaste materialen moeten deze druk kunnen weer staan. De rond gevormde romp is gemaakt van centimeters dik staal. En eenmaal onderwater wil je wel wat kimnen zien; ook de bolvormige kijkvensters moeten de druk kim nen weerstaan en niet beslaan van binnen. En dat is slechts de buiten kant; een duikboot moet bestuur baar zijn en kimnen dalen en stijgen. Dit wordt geregeld in kamers aan de zijkant, waarin water of lucht kan worden gepompt. De voort stuwing wordt verzorgd door drie elektrische 'thrusters'. Aan boord is allerlei meetapparatuur, een lucht- voorziening en communicatie met de wereld boven water. Kortom: de nodige elektronica. In zo'n vijf jaar tijd heeft hij er inmiddels vier gebouwd en Emile werkt momenteel in zijn werk plaats in Heiloo aan een vijfde exemplaar; in opdracht van een Fransman die hiermee een record- poging wil ondernemen (zie ook www.projetpoissonpilote.com). Na elk project borrelen nieuwe ideeën op, verbeterpuntjes voor een even tuele volgende duikboot. Om niet elke keer opnieuw het wiel uit te vinden, zoekt hij contact met andere duikbootbouwers. Veel zijn dat er niet. In Europa zijn het er slechts enkelen die onderzeeërs op deze schaal bouwen. Emile is met www. nordicsub.nl de enige in Nederland die, in samenwerking met duikcen trum Scuba Academie in Vinkeveen, onderwater exclusies aanbiedt in de Vinkeveense Plassen. Naast de piloot, Emile bestuurt de duikboot zelf, kunnen twee passagieis mee voor een unieke onderwater beleve nis. Deze duikboot, de derde die hij gebouwd heeft, draagt de toepasse lijk naam Drebbel. Als oud-Alkmaar- der veiwijst Emile hiermee naar zijn voorganger en voorbeeld: Cornells Drebbel. Heilooër Emile van Essen is één van de weinige duikbootbouwers in Nederland. Hij bouwt kleine onderzeeërs met een duikdiepte tot circa 400 meter. Foto: Caroiien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3