Win een bloemrijke natuurtuin van Landschap Noord-Holland Wim Mandemakers smaakmaker van Mountainbikecup Akersloot Creatieve workshop in Timmerdorpweek in Akersloot Egmond op z'n Kop Kinderen leren mountainbiken in Akersloot regio 9 Jongens en meisjes die nog niet gaan timmeren, kunnen knutse len in de Storey Club. Aangeleverde foto REGIO - Op donderdag 14 augustus wordt in de Story Club in Akersloot een creatieve work shop met als thema 'planten- decoraties' gehouden als onder deel van de Vakantiecocktail. Jongens en meisjes in de leef tijd van 4 tot en met 8 jaar die nog niet gaan timmeren, kimnen met de prachtigste materialen onder leiding van een docent van Mem's Atelier onder meer een echte cactus maken die thuis voor een fleurig accent zal zorgen! De activiteit is van 10.30 tot 12.00 uur. De kosten bedragen 4,-. Aanmelden kan bij de Stichting Welzijn Castrieum, Geesterduinweg 5 in Castrieum, tel. 0251-656562. De openingstijden zijn: op werkdagen van 09.00 tot 12.30 uur en van maan dag tot en met donderdag van 13.30 tot 15.30 uur. Voor meer vakantieae- tiviteiten: www.welzijneastrieum.nl EGMOND - De Grijze Markt, de beddenrace, Klim naar de Top en Vlieg naar de Bel; Egmond Binnen stond afgelopen weekend voor de veertigste keer op z'n kop! Met op zondag, na de traditionele mis op de Adelbertusakker, een fietstocht waarin onderweg Alles of Nix Spellen werden gespeeld. Dit keer streden de teams ook buiten de dorpsgrenzen van Egmond-Binnen, in Heiloo, om de eeuwige roem en glorie. Op de sledeheuvel in het park bij het Maalwater werd een levende 'kegelwedstrijd' gehouden, met reuzen kegelballen waarin de Alles of Nix teams letterlijk over de kop naar beneden buitelden. Even verderop, langs het fietspad, was een demonstratie met modelvliegtuigjes. Bevlogen modelvliegtuigpiloten haalden spectaculaire toeren uit met hun radiografisch bestuurde mini-heli kopters en drones. Ook het fietsbruggetje over de Hoevervaart was het decor voor een spetterend spel. Het dorpsfestijn muzikaal werd afgesloten met Egmond op z'n Kop Live. Foto: Caroiien Breed AKERSLOOT - Wim Mandemakers uit Heiloo heeft ook de vijfde rit om de Kids and Parents Bikeschool (KPB) Mountainbikecup in Akersloot gewonnen. De opkomst voor de wedstrijd op Sportcomplex de Cloppenburgh was ondanks de vakantieperiode zeer opvallend hoog. Henk Louwe uit Alkmaar liet zich direct na de start de kop opdringen, zodat hij ook het tempo kon bepalen. Pas na drie omlopen vond de latere winnaar Mandemakers het nodig te laten zien wie de sterkste was. Hierover was geen discussie mogelijk. De achter volgers Henk Louwe, Chris Kemp (Egmond aan den Hoef) Dirk Dekker (Egmond aan Zee) en de even later aangesloten Henk Verdonk junior (Egmond aan den Hoef) konden geen vuist maken. Helemaal van uit de achterhoede wist Vincent Denneman uit Castrieum zich op te werken naar een aanvankelijk derde plek. Na enkele schermutselingen met Henk Verdonk junior, die na het terugvallen van Henk Louwe en Chris Kemp vanwege fysiek onge mak op de tweede plek reed, wist Vincent Denneman een verdiende tweede plek tot slot veilig te stellen. Tot het laatste moment was ook de strijd om plek 4 en 5 razend span nend. Dirk Dekker reed lange tijd op een aanvankelijk veilige vierde positie. Nestor Henk Jan Verdonk (Egmond aan den Hoef) nam geen genoegen met zijn toegedichte vijfde plek en zette alles op alles om col lega, nestor en bijna plaatsgenoot Dirk Dekker nog even van zijn troon te stoten en kon zijn missie met succes afsluiten. Uitslag: 1. Wim Mandemakers, Heiloo 2. Vincent Denneman, Castrieum 3. Henk Verdonk junior, Egmond aan Zee 4. Henk Jan Verdonk senior Egmond aan de Hoef 5. Dirk Dekker, Egmond aan Zee 6. Wim Verdonk, Egmond aan de Hoef 7. Henk Louwe, Alkmaar 8. Maurice Daman, Akersloot 9. Iris Daman, Akersloot 10. Vera Daman, Akersloot. Noord-Holland een actie gestart. De natuurorganisatie verzorgt gratis het inrichten van een bijenvriende- lijke tuin. De bijenvriendelijke tuin bestaat uit een groot bijenhotel én een zaadmengsel voor een kleurig bloemenveld van 500 m2. Het bij enhotel (t.w.v. 300,-) is 1,5 meter hoog en heeft 6 vakken waarin meerdere bijensoorten een geschik te nestelplek vinden. Het zaad mengsel (t.w.v. 150,-) is speciaal samengesteld voor bijen en bestaat uit 20 soorten (inheemse) bloe men. Die bloeien van mei tot ver in de herfst. De bijenvriendelijke tuin wordt in het voorjaar van 2015 aangelegd door de Groenploeg. Het is een bedrijfsonderdeel van Landschap Noord-Holland dat onder andere natuurtuinen reali seert bij bedrijven en particulieren. Deelname aan de actie is moge lijk tot vrijdag 31 oktober. Iedereen kan meedoen: particulieren, bedrij ven, wijkverenigingen en scholen. Het enige dat deelnemers hoeven te doen, is te vertellen waarom ze een bijenvriendelijke tuin willen. Een vakjury bepaalt op basis van de gegeven motivatie een gelukkige winnaar. Aanmelden via de web site van Landschap Noord-Holland: www.landschapnoordholland.nl/ tuinactie REGIO - De Nederlandse wilde bijen hebben het moeilijk. Meer dan de helft van de ruim 300 soorten die in Nederland voor komen, staat op de Rode Lijst als bedreigd of verdwenen. Dat komt onder meer door het gebrek aan voedsel en rommelige plekjes. Steeds meer mensen begrij pen de ernst van situatie en willen de bijen helpen. Speciaal voor deze natuurliefhebbers is Landschap Speciaal voor de natuurliefhebber is Landschap Noord-Holland een actie gestart voor het inrichten van een bijenvriendelijke tuin. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 7