Clinic Mountainbiken voor kinderen 9 Maïsdoolhof in recreatiegebied De Buitenlanden Barre tocht Frank van Zwol op Spitsbergen wordt thriller Succesvolle eerste editie 'Dichterbij in Museumhoeve Overslot' Verstillende wandeling Open dag Pluktuin Bakkum UITKIJKPOST 6 AUGUSTUS 2014 REGIO - Op vrijdag 11 augus tus wordt van 10.00 tot 12.00 uur een uitdagende clinic moun- tainbiken gehouden op een echt mountainbikeparcours bij de Meervogels '31 aan de Boschweg 17 in Akersloot. Onder leiding van deskimdige instructeurs van KPBiking wordt in koppels van twee gefietst en worden allerlei spannende en grap pige oefeningen gedaan om de fijne kneepjes van het mountainbi- ken onder de knie te krijgen! Van moimtainbiken worden kinderen bovendien vaardiger en attenter in het dagelijks verkeer. De helmen en fietsen staan klaar. De kosten bedragen 3,-. Kinderen van 8 tot en met 12 jaar kunnen zich aanmelden bij de Stichting Welzijn Castricum, Geesterduinweg 5 in Castricum van maandag tot en met wij dag tussen 09.00 tot 12.30 uur en van maandag tot en met donderdag van 13.30 tot 15.30 uur, tel. 0251-656562. Voor meer spannende vakan tieactiviteiten kun je kijken op www.welzijncastricum.nl. REGIO - Het Recreatieschap Alkmaarder- en Uitgeestermeer heeft ook dit jaar weer het maïsdoolhof laten aanleg gen in recreatiegebied De Buitenlanden in Beverwijk. Het doolhof heeft een diameter van honderd meter en heeft duizend meter aan paden. Inmiddels staat het mais ruim twee meter hoog. Hierdoor is het doolhof niet meer te overzien en is het middelpunt moei lijk te vinden. Dus een echte uitda ging. Ook staat op het middelpunt een paneel met informatie over De Buitenlanden. Dit keer in relatie tot de Ijzertijd. De Buitenlanden is een dagrecreatiegebied, daarom mag het doolhof alleen overdag betreden worden. De route naar de ingang van het maïsdoolhof is bewegwij- zerd vanaf de parkeerplaats bij de Noorderweg. Het doolhof is op ver zoek van het recreatieschap door een loonbedrijf gemaakt. Dit bedrijf maakt al een paar jaren het ontwerp hiervoor. Maar wie het doolhof wil betreden, kan het beste schoenen aandoen die tegen een stootje kun nen. Want de ondergrond en dus ook het pad bestaat uit klei. Het doolhof is tijdelijk. Eind september wordt het mais geoogst en als vee voer gebruikt. EGMOND - In het weekend van 2 en 3 augustus stond Museumhoeve Overslot geheel in het teken van de literatuur. Helaas zorgde een zware onweersbij ervoor dat de boeken markt op zaterdag voortijdig moest worden afgeblazen, maar binnen was het heerlijk snuffelen tussen de vele bijzondere boeken in de bibli otheek. Op het kleine podium van Museumhoeve Overslot lazen diver se schrijvers en dichters - begeleid door luide donderslagen en het geluid van kletterende regen - voor uit eigen werk. Zaterdagavond hield Peter van den Berg voor een goed publiek een lezing over zijn verras send veelzijdige oeuwe, met uiter aard de nadruk op zijn laatste boek over het leven in de Egmonden van de beroemde Franse filosoof Rene Descartes. Zondag werden vele bezoekers verrast met de uit nodiging om heel persoonlijk een voorgedragen gedicht in ontvangst te nemen. In en rondom museum hoeve Overslot zaten dichtere klaar om him gasten te ontvangen voor deze bijzondere manier om poe- zie te beleven. Met een emotioneel verhaal van HP Corbee over zijn vader 'de Wachtmeester' begeleid AKERSLOOT - Thrillerauteur en wildernisgids Frank van Zwol maakte voor zijn nieuwste boek Niemandsland een avon tuurlijke researchreis in het Noordpoolgebied. Tijdens zijn zoektocht naar het verhaal achter de verlaten Russische mijnbouwenelave Pyramiden trok de Akereloter in zijn eentje met een loodzware rug zak dwars door de onherbergzame Arctische toendra. Hij kampeerde ondeiweg met een stmikeldraad rond zijn tent en een geweer onder handbereik om eventuele ijsbe- Het recreatieschap beheert twee recreatiegebieden. In recre atiegebied De Buitenlanden is het heerlijk wandelen en fietsen en in recreatiegebied Alkmaarder- en Uitgeestermeer kan daarnaast ook gedagkampeerd en geskee- lerd worden. Ondertussen is het genieten van de prachtige ornge- door gitarist Ab Demmendal en een sfeervol poëtisch optreden van de formatie Jazzmatter kan men dankzij de medewerking van Paul Hergaarden, Peter van de Berg, Jeroen Steketee, Rob Bloemkolk, HP Corbee en Kees Leeuwerink, Ab ren van het lijf te houden. Frank bezocht onder meer Barentszburg, de spookstad Pyramiden en de erashsite van een in 1996 neerge storte Russische Toepolev. Rond dit ongeluk bleken er genoeg verdach te omstandigheden om een boek mee te vullen en 'Niemandsland' ontstond. De avonturen van Tom Brandt op Spitsbergen passen per fect in het huidige tijdsbeeld van de oplopende spanningen met Rusland en de Greenpeace acties tegen oliewinning nabij de Noordpool. Niemandsland - Frank van Zwol, ISBN 978 90 452 0406 2, 14,95, Karakter Uitgevers. ving en de mooie groene speel- en ligweiden. Het Alkmaarder- en Uitgeestermeer biedt ook veel watereportmogelijkheden en bij de strandjes van recreatieterrei nen Dorregeest en Zwaansmeer zijn gecontroleerde zwemplekken. Kijk voor meer informatie op www. alkmaarder-enuitgeestermeer.nl. Demmendal, Jazzmatter, Jan van Trigt en Robin Corbee terugkijken op een zeer bijzondere, succesvolle en verrassende eerste editie van het literaire spektakel 'Dichterbij' in Museumhoeve Overslot te Egmond aan den Hoef. REGIO - Op vrijdag 8 augustus van 13.00 tot 15.00 uur begeleidt Anky Floris 'Een verstillende wandeling' vanuit Benedietushof, bij de Abdij van Egmond. Anky Floris: „Wat is er mooier dan stil te kunnen zijn? Te kunnen luisteren naar de stilte. Stil zijn geeft heel veel ruimte. Je krijgt ondeiweg verschillende verdie pingsopdrachten, die je nog meer in contact nietje eigen stilte zul len brengen. Zo krijg je een kaart met een persoonlijke vraag om een stukje nietje mee te nemen op je pad. Terug in Benedietushof staat er koffie en thee klaar en is er gelegenheid om ervaringen te delen." Aanmelden kan via: www. benedietushof.nl, wandelingen. REGIO - Zondag 10 augustus van 13.00 tot 16.00 uur kunt u een kijkje nemen op de pluktuin vlindertuin in Bakkum waar vele soorten planten in diverse kleuren bloeien. Op deze dag is er een imker aanwezig om uitleg te geven over bijen en honingproduc- ten. Er is ook een expositie van de Amsterdamse schilder Aad Boogaard met bloemschilderijen. U kunt zelf uw eigen boeket plukken; op de pluktuin krijgt u advies hoe u de mooiste boe ketten kunt maken. U heeft vanaf 5,- al een prachtig boeket. De pluktuin is wekelijks geopend op zaterdag en zondag van 13.00 tot 16.00 uur van maandag tot en met vrijdag op afspraak. De pluktuin bevindt zich op de Limmerweg (tegenover 2) in Castricum. Meer informatie via www.pluktuinbakkum.nl of tel. 06-20438342. Op vrijdag 11 augustus wordt een uitdagende clinic mountainbi- ken gehouden bij de Meervogels '31 in Akersloot. Aangeleverde foto Het Recreatieschap Alkmaarder- en Uitgeestermeer heeft een maïsdoolhof laten aanleggen in Beverwijk. Aangeleverde foto MAIS OOOLMOF In en rondom Overslot zaten dichters klaar om hun gasten per soonlijk voor te dragen uit eigen werk. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 9