Timefix Twintigste editie van Uit&Zo Heiloo BEDRIJF BELICHT Romantiscti zomeravond concert in de Witte Kerk 9 Openstelling Witte Kerk De huiskamer voor wedstrij'dbridge Rommelmarkt op Groot Barlaken Toer 'Gezellig Shoppen' in 't Loo Schrijfcafe De Trog Isa en Lisa ruimen zwerfvuil op in vakantie 13 AUGUSTUS 2014 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Ed Schouten, Wilhelminaplein 3, 1921 CV Akersloot, tel. 0251-831117, mob. 06-23648885, www.timefix.nl, e-mail: info@timefix.nl. AKERSLOOT - 'Time is on your side.' Dat geldt helemaal voor Ed Schouten, want tijd heeft hem al een bijzondere carrière op bijzondere plekken ter wereld opgeleverd. Zijn loopbaan heeft onlangs een nieuwe wending gekregen, want in juni is Ed (42) met Timefix neergestreken in Akersloot. In de moderne, licht ingerichte winkel annex atelier beoefent hij met veel passie het ambacht van horloge- en klokkenmaker. Ed zit al 25 jaar in het vak. „Ik vond het als kind al leuk om mecha nische dingen uit elkaar te halen en weer in elkaar te zetten. Op mijn opmerking als 12-jarig jochie, dat ik niet wist wat ik later wilde worden, antwoordde mijn moeder: Is horlogemaker niets voor je?" Op zijn 17e ging Ed naar de Vakschool voor Uurwerktechniek in Hoorn en volgde aansluitend de opleiding voor goudsmid in Amsterdam. Daarna sloeg Ed zijn vleugels uit: naar Engeland, waar hij de werkplaats van een horloge importeur bestierde. Gevolgd door vier jaar in Leiden; hij werkte er voor een bedrijf met twee juwelierszaken en een klokkenatelier. Tussendoor volgde hij cursussen (onder andere in Zwitserland) en behaalde certi ficaten voor het repareren van exclusieve merken zoals Rolex, Rado, Breitling, Longines en Omega. Ed werd vervolgens op Bonaire de eer ste horlogemaker in de geschiedenis van het Caribische eiland; in dienst van een Rolex agent. Hij bouwde er een uitstekende reputatie op als horlogemaker; mensen van heinde en ver wisten hem te vinden. „Bij ver trek, zes jaar later, liet ik een bloeiend atelier achter!" Hij keerde terug naar Nederland en werkte vijf jaar voor Breitling. Als leidinggevende in de werkplaats met ruim tien man personeel miste hij uiteindelijk het ambachtelijk handwerk; de uitdaging om ieder uurwerk -van onge compliceerd tot exclusief en/of antiek erfstuk- weer voorjaren perfect te laten lopen! Oftewel: Timefix. De keuze voor zijn eigen zaak viel op Akersloot. „Het dorpse karakter, de uitstekende bereikbaarheid vanuit alle richtingen, volop gratis parkeergelegenheid; en Akersloot had al geruime tijd geen uurwerkreparateur." Bij het betreden van Timefix stap je in de wereld van tijd. Met voorin de collectie nieuwe horloges en accessoires van stijlvolle merken als Breil en Mondaine. De werkplaats is ruim en badend in een zee van licht. „Mensen mogen zien wat ik doe!" Hier verricht Ed onderhoud, reparatie en restauratie aan uurwerken; horloges en klokken, van simpele uitvoe ringen met een emotionele waarde tot en met exclusieve horlogemerken en antieke klokken die ook een economische waarde vertegenwoor digen. Vervangende originele onderdelen worden internationaal bij allerlei leveranciers betrokken. Voor het uitvoeren van de reparaties en restauraties beschikt Ed over alle benodigde apparatuur. Van een ultra sonische reinigingsmachine dat minuscuul vuil uit ieder hoekje en kier tje trilt en moderne digitale regelapparatuur, tot antieke gereedschap pen voor een restauratie waarbij hij soms onderdelen zelf moet maken! HEILOO - In de drie zomermaan den is de Witte Kerk elke woens dag te bezichtigen tussen 11.00 en 16.00 uur. Van 12.00 tot 13.00 uur wordt het grote orgel bespeeld. Op woensdag 20 augustus is de organist 20 augustus Hans Stehouwer. HEILOO - Op 9 september start het nieuwe seizoen van de Heilooër Bridgeclub. Er is nu twee jaar ervaring opgedaan in de nieuwe locatie op de Strandwal en men is erg tevreden. Er is gezellig licht en voor een drankje kunt u terecht aan de bar en er is veel parkeerruimte op een bewaakt terrein. Mensen die gewend zijn alleen 'thuisbridge' te spelen, zullen in deze omgeving met hetzelfde plezier bridgen in competitieverband. Als u het op prijs stelt, helpt een van de leden u de eerste dinsdag- of donder dagavonden op weg met tips en biedadvies. Kimt u zich moeilijk verplaatsen, dan wordt u met de auto opgehaald. Voor meer infor matie zie: www. heilooerbridge- club.nl of bel het secretariaat op tel. 072-5334779. HEILOO - Bewoners van Plan Oost houden op zondag 7 sep tember een buurtrommelmarkt op het Groot Barlaken. Tussen 10.00 en 15.00 uur mag iedereen rondneuzen tussen het aanbod van kleding, huisraad, boeken, speelgoed, meubels en andere snuisterijen. HEILOO - Zaterdag. Een dag om eens flink in te slaan en alle aanbiedingen in de winkels leeg te roven. Door alle drukte heen wordt weieens vergeten hoe gezellig een middagje winkelen kan zijn. Maar niet op zaterdag 16 augustus! Want vanaf 12.00 uur toert het duo Vast Zeker in 't Loo. Neem even pauze van het koopgejaag en geniet van een bijzonder optreden. Het duo Vast Zeker bestaat uit de heren Bogaard en Winkelman. Humor en diversiteit aan muziek gaan naadloos in elkaar over. Nu bezig met een nieuw project waarin creativiteit gebundeld wordt tot een bijzonder geheel. HEILOO - Woensdag 3 septem ber, 1 oktober, 5 november en 3 december is de deur van sehrijf- café De Trog weer geopend, van 13.30 tot 15.30 uur. Iedereen is welkom om zijn eigen ideeën, gevoelens of indrukken eens op papier te zetten. Anneke Overtoom en Piet Bartels van Stichting De Buitenkans willen een ontspannen sfeer creëren en uw stijl van schrijven aanmoe digen, begeleiden en helpen te ontwikkelen. Desgewenst kun nen hierbij diverse bronnen van inspiratie worden benut: muziek, natuur, beelden, beweging, foto's, figuren, berichten en eigen erva ringen... De Trog vindt u aan de Bullaan 4, Heiloo (tegenover de brandweer kazerne). HEILOO - Vrijdagavond 15 augustus staat het zomer avondconcert van de Witte Kerk in het teken van de piano. Het programma vermeldt drie late sonates van Ludwig van Beethoven: opus 101 en de laat ste sonates die hij schreef: opus 110 en 111. Monumenten van de romantische pianoliteratuur, die je voor even andere pianomu ziek doen vergeten. Uitgevoerd door Bernd Braekman (1960), een subliem pianist die zich intens ver bonden weet met deze muziek. Hij begon heel jong zijn pianostudie bij zijn moeder Frieda Braekman- Hoogerwerf. Studeerde daarna bij Jan Wijn aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam, won diverse prijzen, waaronder de eerste prijs op het Willem Pijper Concours (1981) en de presti gieuze tweejaarlijkse Elisabeth Evertsprijs. Met de fluitist Jacques Zoon, die aan de muziekschool van Heiloo zijn eerste lessen kreeg, vormt hij een duo en maakte een drietal cd's. Als solist en kamermuziekspeler treedt Bernd Braekman op in bin nen- en buitenland. Het concert begint om 20.30 uur. De kerk is open om 20.00 uur. Toegangskaarten kosten 15,-, jongeren onder 25 jaar beta len 11,-. De prijzen zijn inclusief consumptie. U kunt bestellen via www.wittekerkheiloo.nl, e-mail info@wittekerkheiloo.nl, of tel. 06-45184525. HEILOO - Bibliotheek Heiloo houdt op zaterdag 6 september van 11.00 tot 16.00 uur, voor de twintigste keer Uit&Zo Heiloo. Maar liefst 84 instellingen en organi saties op het terrein van sport, edu catie en cultuur laten zien wat zij de inwoners van Heiloo het komende seizoen te bieden hebben. De mees ten hebben een informatiekraam, anderen treden op op één van de twee podia. Sommigen doen beide. Ook voor de kinderen is er weer genoeg te beleven, zoals knutselen, trampolinespringen en tafeltennis. Ook de Uitkijkpost besteedt aan dacht aan dit evenement in de Uit&Zo special op woensdag 3 sep tember. Hierin staat onder andere een plattegrond en de lijst met deel nemers. Deelnemers aan de Uit&Zo kimnen him vereniging of organisa tie extra onder de aandacht bren gen met tekst en foto. Kosten voor redactie in deze special zijn voor de deelnemers 100,- ex btw voor 250 woorden, of 150 woorden met foto. Daarnaast kunt u ook kiezen voor 150 woorden zonder foto, kosten 65,-. ex btw. De deadline voor het aanleveren van redactionele bijdrage is vrij dag 29 augustus. Mail uw bijdrage naar redactie@uitkijkpost.nl ow 'Uit&Zo'. HEILOO - Isa en Lisa zijn allebei 10 jaar oud en zitten op obs meander in Ypestein. Ze gaan wel vaker samen rommel opruimen en er lag zoveel rommel op het schoolplein en bij het kasteeltje dat ze nu daar gingen opruimen. En dat leverde twee volle tassen op! Ze willen de natuur graag schoon houden en afval kan ook gevaarlijk zijn voor dieren. Ze gaan soms ook met de roeiboot op pad om vuil uit het water te halen. Foto: Denise Wiebrecht

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 9