Wandeling in de Wimmenummerduinen Tabiets voor de leerlingen van De Brug Rock 'n Roll Street Akersloot met Jaarmarkt, Solexrace en Oldtimerfestival Conquista is weer open! NIEUWS UIT DE REGIO vakantie De kinderen zijn erg enthousiast en werken met plezier op hun tablet. Aangeleverde foto prijs gesteld. Voor nadere inlichtin- nl of bellen: 072 5337601; kijk ook gen kunt u mailen: hanneke@jpdg. op www.ivnnkl.net. De maandelijkse IVN-wandeling op zondag 7 september kan nog een zomerse tocht worden, maar er zullen zeker tekenen van de herfst te zien zijn. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Vorig school jaar is er in beide groepen 6 van basisschool De Brug in Akersloot een pilot gestart met het werken met tabiets. De ervaringen waren zo posi tief dat De Brug heeft besloten dit schooljaar van groep 4 tot en met groep 7 met tabiets te gaan werken. De kinderen zijn erg enthousiast en werken met plezier op hun tablet. Ieder kind heeft een eigen tablet. Hierop staat oefenstof voor spel ling, taal, rekenen en begrijpend lezen. Tijdens het maken van de opgaven, krijgt het kind direct te zien of een opgave juist of onjuist is. Het programma past automatisch het niveau van de opgaven aan, aan het niveau van het kind. Kinderen kunnen hiernaast werken aan hun 'top tien': bijvoorbeeld de spellings categorieën waar ze goed in zijn. Hierdoor is het mogelijk tegemoet LIMMEN - Jongerencentrum Conquista is weer geopend! Woensdag 27 augustus van 14.00 tot 17.00 Club Vanmiddag is het weer een gezellige boel bij Conquista, kom ook gezellig even tjes langs en deel je vakantie verha len met Kees. Vrijdag 29 augustus is er van 19.00 tot 23.00 uur open inloop bij Club X-tra XL. Zaterdagochtend 30 augustus is er van 10.30 tot 12.00 uur proefles ochtend. Altijd al jaloers geweest op Einstein of the Nutty Professor? Dit is de kans om net zo als him te worden. We gaan de gekste proefles en leukste ontdekkingen doen. Doe je witte jas aan en zet je veiligheids- bril maar op dan gaan we beginnen! Deelname 1 euro. te komen aan de leerbehoefte van kinderen die meer (aan)kunnen. Andere kinderen kunnen extra oefe nen met categorieën die ze nog niet helemaal beheersen. Hierdoor is ondeiwijs op maat voor ieder kind gerealiseerd. Voor de leerkrachten betekent het werken met tabiets een ver andering: ze hebben teiwijl de kinderen aan het werk zijn, direct overzicht over de resultaten van de hele groep. De leerkracht kan direct extra instructie geven aan de leerlingen die dat nodig heb ben. De leerkracht hoeft niet na te kijken, waardoor er meer tijd is voor gerichte instructie en les voorbereiding. De aanschaf van de tablets is een forse investering. Dit is de reden dat de tabiets gefaseerd ingevoerd worden. De Brug streeft ernaar om groep 8 volgend school jaar ook te kunnen voorzien van tabiets. Zaterdagavond 30 augustus van 19.00 tot 22.00 uur is het boys zone met tik tik temgkomavond. Ben jij ook op timmerdorp geweest? Vanavond gaan ze samen terug kijken naar de filmpjes die gemaakt zijn en halen alle leuke herinneringen weer op. Je krijgt wat te drinken en wat lekkere maar dan moet je wel je blauwe t-shirt aan doen! Er is tijdens en na het Timmerdorp een aantal voorwer pen achter gebleven. Onder andere een vestje, hamer, koevoet, en een handdoek. Deze zijn op te halen bij Conquista tijdens openingsuren. Ook wordt er een hamer vermist. Voor vragen en het melden van gevonden/gezochte voorwerpen: Patrick de Winter, patrick@conquis- ta.nl. Voor meer informatie, check www.conquista.nl REGIO - De maandelijkse IVN-wandeling op zondag 7 sep tember kan nog een zomerse tocht worden, maar er zullen zeker tekenen van de herfst te zien zijn. Er zijn misschien nog wat bloei ende kmidplanten, zoals slangen- kruid, hondstong en thijm, maar de herfstige kleuren en de vruchten zijn al te zien aan de vele struiken met bessen, zoals duindoorn, mei doorn, zuurbes, liguster, en natuur lijk de onvolprezen dauwbramen. Die zijn er niet voor niks, die zijn er voor (en door) de vogels! Die snoepen eivan en die poepen ervan. Het wordt in elk geval een mooie wandeling door het afwis selende zeedorpenlandschap ten noorden van Egmond aan Zee. Start is om 10.00 uur bij Sportcentrum De Watertoren in Egmond aan Zee (betaald parkeren). Het pad is vaak mul, dus stevige schoenen zijn aan bevolen. Van te voren opgeven is niet nodig, wel zelf zorgen voor een toe gangskaart voor het Noordhollands Duinreservaat van PWN. Een dona tie (richtlijn 2,50 euro) wordt op AKERSLOOT - Vrijdag 29, zater dag 30 en zondag 31 augustus wordt in Akersloot het jaarlijk se Rock 'n Roll Street gehouden. Dit driedaagse grootste rock 'n roll festival van Noord-Holland trekt jaarlijks duizenden bezoekers. Vrijdag 29 augustus gaat dit festival om 14.00 uur van start met een grote jaarmarkt, ruim 120 sfeervolle kra men zorgen voor een gezellige sfeer in het doip. Naast de jaarmarkt natuurlijk veel rock 'n roll muziek, zowel in de grote tent op het plein als in Café De Vriendschap. Deze avond staan de volgende forma ties op het podium, Blood Sweat Kiers, The Tinstars en Gold Diggin Papa. Op zaterdag 30 augustus wordt vanaf 18.00 uur de traditione le solexrace van Akersloot gehou den. Brullende Solexen, dampende benzineluchten, lange leren jassen, pothelmpjes, gele klompen; dat zijn de outfits die deze avond zullen overheersen. Ieder jaar wordt het parcours omzoomd door duizenden toeschouwers die genieten van de strijd en vooral ook van de nostal gie. Ook deze avond volop live rock 'n roll muziek in de feesttent en Café De Vriendschap met Neerlands beste R&R bands zoals Big Caz 4Bobs, Hi-Tombs en The Toothpics. De aanvang van de Solexrace is om 18.00 uur maar daarvoor is al veel te zien en te beleven bij de keuring en de indeling van de Solexen dat 's middags al van start gaat. Naast de traditionele Solexen staan dit jaar een twintigtal minibikes aan de start deze avond, de Akerelootse jeugd zal het publiek een puike show voorschotelen op deze kleine mini- motoren. Daarna zullen de stoere mannen met hun zelfgebouwde Tot Rods u laten genieten van een knallende demonstratie. Zondag 31 augustus staat in het teken van de oldtimers, met daarbij prachtige glimmende Amerikaanse wagens, Caddilacs, Ford's Chevrolets enzo voorts. Ook veel Europese oldti mers, motoren en brommers uit de jaren zestig, zeventig. Ook op deze zondag volop muziek met Slapback Johnny, JJ and the Fatcats, Swing Supply en The Rumble Rousere slui ten het festival af. Het oldtimer fes tival gaat om 13.00 uur van start en geleidelijk zal Akersloot volstromen met auto's, motoren, brommers en Solexen. Het gehele weekend is er vrij entree, zowel het bezoek aan de evenementen als de Solexrace en het oldtimerfestival maar ook het bezoek aan de verschillende rock 'n roll bands. Inlichtingen omtrent dit festival en inschrijvingen voor de solexrace bij H.Levering, tel. 06-5138733 of www.rockenroll- street.nl. Wie een kraam wil huren voor de Jaarmarkt kan zich opge ven bij: anna.oorthuis@quicknet.nl. Iedereen is welkom om zijn handel te komen verkopen, zowel markt- mensen als particulier en vereni gingen. Wil je jouw oldtimer komen showen op dit festival, mail dan naar pj.oorthuis@quicknet.nl. Volop muziek tijdens de Rock 'n Rollstreet, onder andere met de Hi Tombs. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 11