Presenses Expositie 'de schepping' in Willibrordushuis BEDRIJF BELICHT Opening Rechtswinkel Heiloo Vrienden in concert in de ter Coulsterkerk 5 KORTOM Klaverjassen in de Strandwal Afgestudeerd ANB0 - Heiloo zoekt bestuursleden Keer op Keer Opsteker Fit het naj'aarweer in met Do-In Afgestudeerd 27 AUGUSTUS 2014 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Aangeleverde foto HEILOO - Als opening van een nieuw seizoen van 'rond de waterput' is er in het Willibrordushuis, Westerweg 267 te Heiloo, een expositie ingericht rond het thema 'De Schepping'. De werken zijn vervaardigd door de groep K.I.N.K. (Kunst In De Kerk). U bent dagelijks welkom tussen 09.30 en 11.30 uur. K.I.N.K. is een groep mensen, die op kunstzinnige wijze vorm geeft aan Bijbelse the ma's. Wanneer een bijbels thema is gekozen, verdiepen de leden zich in de bijbelse verhalen over dat onder werp en komen zij regelmatig bij elkaar om ervaring uit te wisselen en elkaar hun werk en vorderingen te tonen. Zij maken gebruik van ver schillende technieken: schilderen; textiel werkvormen; werken met papier; poëzie; fotografie. De kunstwerken worden tentoon gesteld in verschillende kerken en andere openbare gebouwen in de regio. In Heiloo kunt u deze expo sitie in het Willibrordushuis in de maanden augustus en september komen bekijken. HEILOO - Donderdag 4 sep tember opent de Rechtswinkel Heiloo haar deuren. De Rechtswinkel is een non-profit organisatie, die ondersteund wordt door juristen, advocaten en univer sitaire studenten. De activiteiten van de Rechtswinkel worden mede moge lijk gemaakt door het Oranjefonds. Bij de Rechtswinkel kunt u terecht voor gratis juridisch advies op wij- wel alle rechtsgebieden. Het spreekuur is vanaf 4 septem ber op elke donderdagavond van 18.00 tot 19.00. Wij houden spreek uur in de bibliotheek van Heiloo. Heeft u een juridisch probleem en kunt u wel wat hulp gebruiken? Kom dan bij ons langs en wij helpen u verder! Informatie: heiloo@reehts- winkelnoordhollandnoord.nl, www. rechtswinkelnoordhollandnoord.nl. BRIEF: Stationscentrum Wat een doordacht plan om in het Stationscentrum winkelruimte te bouwen. In Heiloo staan maar acht winkels leeg; twee in het Stationscentrum en zes in het win kelcentrum 't Loo. Een winkel staat te huur en één te koop. J.P.L. Mann Heiloo Bianea Goes, Willibrordus Business Centrum 2.53 Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo, tel. 06-39466927, www.presenses.nl, e-mail: info® presenses.nl. HEILOO - De ontwikkeling van een kind begint al vanaf de conceptie. De periode in de moederschoot en de geboorte hebben een belangrijke invloed op je leven. Psychosociale problemen, emotioneel welzijn en hechtingsproblemen, kunnen al in een heel woeg stadium zijn ontstaan. Daar is Bianea Goes van overtuigd. En steeds meer wetenschappelijk onderzoek toont dat aan. In haar praktijk Presenses integreert ze in haar werk als psychosociaal therapeut, eoaeh en counselor haar specialismen op het gebied van hoogsensitiviteit en pre- en perinatale psychologie. Ze werkt vanuit een holistisch mensbeeld. Bianea was jarenlang werkzaam in de (jeugdhulpverlening; als groepsleidster en later als easemanager (Maatschappelijk Werk) in de welzijnssector, waar ze mensen met multi- eomplexe problematiek begeleidde. Van jongs af aan heeft ze interesse in het mysterie van het leven en spiritualiteit. Wat betreft hoogsensitiviteit is ze ervaringsdeskundige. Om haar kennis te verbreden heeft ze oplei dingen tot kindertherapeut en regressietherapeut gevolgd en heeft ver volgens als gezinsbehandelaar in een medisch kinderziekenhuis gewerkt. Daar viel haar de hoeveelheid jeugdproblematiek op, die samenhang leek te hebben met hechtingsproblemen, die volgens Bianea ook kunnen zijn ontstaan vóór of tijdens de geboorte. „De hechting is belangrijk en heeft invloed op elke relatie die je aangaat. Hiervoor was nog weinig methodiek ontwikkeld." Ze verdiepte zich in pre- en perinatale psychologie en volgde daarnaast de vierjarige studie tot psychosociaal therapeut; haar scriptie ging over pre- en perinatale psychologie. Sinds 2009 werkt Bianea in haar eigen praktijk op een manier die haar past en waarbij ze al haar kennis en ervaring bundelt. Bianea heeft een nieuwe manier ontwikkeld voor intake gesprekken; de 3PiT® methode is een manier om tijdens een gesprek problemen (soms ontstaan bij de zwangerschap/geboorte) zichtbaar te maken. Met Presenses biedt Bianea begeleiding en helpt (toekomstige) oudere en opvoeders inzicht te krijgen in de oorsprong van patronen die belemmerend werken op de ontwikkeling van hun kinderen. Daarnaast biedt ze cursussen aan oudere en opvoeders van hoogsensitieve kinderen en aan hoogsensitieve volwassenen. Bianea is heehtingstherapeut en geeft ook EMDR therapie, waarbij (kinderen en volwassenen) geleerd wordt getriggerde gevoelens (na een trauma of vervelende ervaringen) onder controle te houden. Bianea gelooft dat ieder mens een pure kem heeft. „Het ontwikkelen van disfimetioneel gedrag is vaak een overlevingsme- ehanisme. Soms kan alleen al van bewustwording en de acceptatie van problemen een helende werking uitgaan." Presenses biedt begeleiding bij het vinden van de juiste balans. Begin september start Presenses in het Willbrodus Business Centrum een nieuwe cursus over hoogsensitiviteit. De cursus -vier delen van ruim twee uur- start op maandagavond 8 en op woensdagochtend 10 september. Opgeven kan telefonisch of per mail. De panfluitiste Liselotte Rokyta uit Tsjechie zal een gevarieerd programma ten gehore brengen. Aangeleverde foto HEILOO - Donderdagavond 4 september vindt er in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg te Heiloo een uniek concert plaats met een internationaal tintje. De Canadese organist Andre Knevel en de panfluitiste Liselotte Rokyta uit Tsjechie (beiden gebo ren in Nederland) zullen samen met Arie Horst (piano) en Dub de Vries (orgel) als Ensemble 'Sonore' een gevarieerd programma ten gehore brengen met klassiek/populair repertoire. Bovendien zal solistisch werk op orgel en piano op deze avond niet ontbreken. De aanvang is 20.00 uur. Toegangsprijs is tien euro. Kaartverkoop voor aanvang concert aan de kerk of telefonisch te bestellen op tel. 072-5332703. HEILOO - Maandag 1 september start men weer met de wekelijkse klaverjasavonden in cultureel centrum De Strandwal. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Het begint om 19.30 tot circa 22.30 uur. Wilt u eens komen kijken, dan bent u van harte welkom. Men speelt in competitieverband. Inlichtingen bij Mevr. G. Verhage, tel.072- 5123271 of mevrouw R. Geerlings, tel. 072-5339345. HEILOO - Dinsdag 19 augustus is Mariska Rijnaarts afgestu deerd aan de Hogeschool van Amsterdam. Afstudeerrichting: Communicatie en Multimedia Design. Mariska (Ris) was een leerling van de Zuidwester en van het PCC. HEILOO - Door het onveiwachts opstappen van het bestuur zoekt de ANBO Heiloo personen - lid of geen ANBO lid - die zich wil len inzetten om de kar weer te trekken. Enige bestuureervaring wordt wel op prijs gesteld. Voor verdere inlichtingen kunt u zich wenden tot Jan Haan, tel. 072-5333669, of Ed Calf tel. 072- 5332332. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een Opsteker van 200,- aan een persoon die zich belangeloos inzet voor een medemens, ver eniging, stichting et cetera. De opsteker van de maand augustus gaat naar Gymnastiekvereniging Achilles in Egmond aan Zee. Keer op Keer vindt u aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072-5325962. HEILOO - Do-In is een Japanse bewegingsvorm met nadruk op oefeningen voor de meridianen, waardoor de energiecirculatie vergroot wordt. Voor uw gezond heid is het belangrijk dat de energie vrij door het hele lichaam kan stromen. Om deze energie te bevorderen worden tijdens de Do-In lessen rustige strekkingen, dmkpuntmassage en ritmisch kloppen gedaan. De lessen star ten op: maandag 15 september van 19.30 tot 20.30 uur in de Ypsalon te Heiloo en vrijdag 19 september van 09.00 tot 10.00 uur aan de Handelsweg 10 in Heiloo. Bel voor meer informatie: John Compas, tel. 06-46318915. HEILOO - Plaatsgenoot Jelle Roos (was leerling Springsehans-Oost en Petrus Canisius College) is op 25 augustus aan de Universiteit Van Amsterdam afgestudeerd en mag zich Master of Laws noe men. Hij is afgestudeerd in het Arbeidsrecht met een onderzoek naar de (on)mogelijkheid om individuele arbeidsvoorwaarden te harmoniseren na een overgang van onderneming.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 5