Open Dag Plusactiviteiten Open dag Seniorweb in Zorgcentrum De Kooimeer Expositie van Johanna Walters tot 26 september in Het Trefpunt Vogelexcursies voor de jeugd Nostalgie Heiloo met Ferry Maat en Ad Bouman 7 INGEZONDEN MEDEDELING KORTOM Beat FM als klankbord voor O.L.V. ter Nood Collecteweek KWF Boekenmarkt Trefpunt 27 AUGUSTUS 2014 REGIO - Zondag 31 augustus houdt Plusactiviteiten in het Bonhoeffereollege Castrieum de OPEN DAG van 11.00-14.00 uur. Het eursusboekje 2014-2015 bevat een divers eursusaanbad voor jong en oud: Computerlessen (Excel, Word, Internet, Website) en Computertypen, Talen, Creativiteit, Educatie, Gezondheid, Hobby, Koken, Muziek, Sport, Lezingen en Workshops. Naast de cursussen Fotografie, Digitale Fotografie en Digitale foto's beheren leert u in de workshop Digitale camera de mogelijkheden van uw geavanceerde camera beter gebruiken en toepas sen. U kimt een nieuwe taal leren of opfrissen, conversatielessen volgen. In Opfris Nederlands vult u hiaten in de taalkennis op (makkelijker en foutloos rapporten of brieven schrijven). Bij Spreken in het openbaar leert u vrijer en zelfbewuster optreden voor groepen. Schrijven boek en/of eolumns/Blog schrijven. Effectief Communiceren: helder communiceren en een verbeterd zelfbeeld geeft sturing aan uw leven. Onder Educatief valt NLP, Psychologie, Kunstgeschiedenis, Spirituele ontwikkeling, Tarot. Belastingaangifte (Update 2014), Eigen zaak en Erfrecht zijn leerzame cursussen. Praktische cursussen zoals Enegiebesparen, Meubelstofferen, Opruimen, Vaarbewijs. Wonen en interieur: tips voor uw huis. Tuin ont werpen en aanleg geeft een goed plan voor een andere tuin. Stijlvol, per soonlijk kleden in Metamorfose, basistechnieken opmaken bij Make-up en vlotte kapsels knippen: dames, heren en kinderen bij Haarknippen. Of de lange haren van uw dochtertje apart leren Invlechten. Creatieve cursussen: Tekenen, Schilderen, Beeldhouwen, Glas-in-lood en het aanbod workshops divers onder andere Transfertechniek, Collages, Grafische technieken, Zilveren sieraad maken. Het brede aanbod Kookcursussen Lezingen over o.a. Opera volgen of Gitaarlessen nemen. Het cursusaanbod 2014-2015 staat op www.plusactiviteiten.nlInformatie: 0251-671837 REGIO - SeniorWeb Alkmaar is verhuisd naar Zorgcentrum De Kooimeer aan de Albertina Agnesstraat 20 in Alkmaar en nog eenvoudiger bereikbaar vanuit Heiloo.SeniorWeb Alkmaar is trots op haar nieuwe locatie; daarom wordt op zaterdag 30 augustus een open dag gehouden van 10.00 tot 16.00 uur. Een ieder is die dag van harte welkom en u kimt op deze dag niet alleen het nieuwe onderkomen bezichtigen maar ook alle informatie krij gen over de inloop, computercursussen en themamiddagen. Schrijft u zich op deze dag in voor een cursus dan krijgt u 10% korting op de cursusprijs. Maak nu zelf kennis met de computer en het tablet. De vrijwilligers geven een demonstratie van de mogelijkheden. Tevens kimt u uw eigen tablet meenemen en daar vragen over stellen. WIFÏ is beschikbaar en de toegang is gratis. Ook wordt advies gegeven over de aanschaf en het gebruik van de computer, laptop of tablet. Het seizoen start op 2 september en het actuele cursusaanbod, de inlooptijden en themamiddagen zijn te vinden op www. seniorweb-alkmaar.nl. Werk van Johanna Walters is momenteel te zien in Het Trefpunt. Aangeleverde foto HEILOO - Johanna Walters is professioneel beeldend kun stenaar; zij werkt en woont in Bergen NH. Zij maakt olieverf schilderijen, die zich kenmer ken door een rijk en fel kleur gebruik. Zij heeft een aantal thema's. Allereerst maakt zij groepsta- bleaus van mensen, mensen die iets met elkaar hebben. In familie verband, mensen aan het werk, op het strand of in het bos of zo maar in de kroeg. Ook hierbij is de sfeer het verbindende element. Sfeer door kleur en compositie. De men sen zijn half abstract weergegeven: herkenbaar maar niet realistisch. Zij vindt het belangrijk dat de toe schouwer ook een eigen beeld kan vormen van de groep mensen, als het ware zelf kan invullen wie staan afgebeeld. Om die reden ook geeft zij haar schilderijen geen titel mee. Daarnaast zijn impressies van landschappen uit het duingebied bij Bergen en Schoort een geliefd onderwerp. Duinschappen noemt ze die. Duinen, bloemen, heide, soms een stukje zee, in een geabstra heerde werkelijkheid, waarbij de kleuren meestal extra zijn aangezet. Het gaat haar om de uitstraling, om de sfeer die zij in de duinen beleeft. Een favoriete plek is De Kerf, een door mensenhanden gemaakte uit snijding in de eerste duinenrij waar door bij hoog tij water kan door dringen in het duingebied. HEILOO - Vanaf zondag 31 augus tus Urn 21 jimi 2015 start het Onze Lieve Vrouw ter Nood voor het eerst een programma van 10 zondagen voor gezinnen die zich willen verdiepen in het katholieke geloof. Beat FM heeft aan pater Wijers gevraagd waarom deze cursus 'Gezinsdagen', het katho lieke geloof weer relevant maakt. Het gesprek is te beluisteren op donderdagavond 28 augustus van 20.00 tot 21.00 uur. Luister naar Beat FM bij Radio BeatFM 106.3 te volgen in de ochtend en de avond tussen 07.00 en 08.00 uur en online klikken op 'Uitzending gemist' bij Beatfm.nl. HEILOO - De collectant van KWF Kankerbestrijding komt in de week van maandag 1 tot en met 6 september bij u aan de deur. Elke collectant kan zich legitimeren en is te herkennen aan het rood-wit- blauwe logo met de krab en aan het Keurmerk van het Centraal Bureau Fondsenwerving. HEILOO - Op zaterdag 30 augus tus 2014 van 10.00 tot 13.00 uur is er de maandelijkse boekenmarkt in het Trefpunt, aan de Abraha du Bois-hof 2 in Heiloo. De entree is gratis. De opbrengst van deze boekenmarkt is bestemd voor sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, kunt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkda gen van 09.00 tot 17.00 uur open is. U kunt ook bellen, tel. 072- 5331297, dan wordt een afspraak gemaakt om ze op te halen. HEILOO- De vakantie is voor bij. Iedereen is weer naar school of aan het werk. Ook de Vogelwerkgroep Midden- Kennemerland is weer begonnen met haar activiteiten en daarbij worden de jongeren niet verge ten. Zo laten zij de jongeren tussen 10 en 18 jaar graag zien dat naar vogels kijken leuk en spannend kan zijn. Vandaar dat men iedere maand een exclusie voor hen organiseert onder het motto van: 'Als je van vogels kijken houdt - Als je graag buiten in de natuur bent - Als je dit samen met andere kinderen wilt - Kom dan bij onze Jeugdvogelelub!' Al een aantal jaren organiseert de Vogelwerkgroep Midden- Kennemerland excursies of acti viteiten voor jongens en meisjes vanaf tien jaar. Elke excursie of activiteit wordt begeleid door mini maal twee ervaren vogelaars van de vogelwerkgroep. Behalve in de zomerperiode is er elke maand een exclusie of acti viteit. Wat dat is hangt af van het jaargetijde. Zo staan de najaarsex- eursies altijd in het teken van de vogeltrek en wordt er een bezoek gebracht aan het vogelringsta- tion Castrieum (de Vinkenbaan). In de winter worden nestkastjes getimmerd, braakballen geplozen, of worden vogels gefotografeerd of getekend. Ook wordt op zoek gegaan naar Bosuilen. In het voor jaar zijn er onder andere een roof vogel- en een weidevogelexcursie. Een gevarieerd programma dus. Tenzij andeis wordt aangegeven zijn de exclusies en activiteiten op elke tweede zondagochtend van de maand, beginnen ze om 09.30 uur tien en eindigen ze rond twaalf uur. De plaats van vertrek is van achter het NS-station Castrieum en dat is ook de plaats waar de exclusies ein digen. De meeste excursies zijn op de fiets, een enkele keer gaat men met de auto. Om de vogels goed te kunnen zien is een verrekijker han dig. Heb je deze nog niet dan mag je er een lenen. Deelname aan de exclusies en activiteiten is gratis en lidmaat schap van de vogelwerkgroep is niet verplicht. Wel is er de moge lijkheid om je aan te melden als jeugdlid van de vogelwerkgroep. De exeursieleiders kimnen je daar meer over vertellen. De eeiste exclusie van het nieu we seizoen is op zondag 14 septem ber. Men gaat dan met de auto naar de Zuidpier en het Kennemermeer bij IJmuiden, een plek waar vogels voedsel vinden voordat ze verder trekken naar zuidelijker streken. Ze hopen dan steltlopers en ver schillende soorten watervogels te zien. Wil je weten welke excur sies en activiteiten er zijn? Kijk dan op de jongerenpagina van de website van de vogelwerkgroep Midden-Kennemerland www. vwgmidden-kennemerland.nl. Je kunt hier ook het programma voor het seizoen 2014 - 2015 opvragen of je aanmelden voor de exclusies op e-mailadres jongerenexeur- sies@vwgmidden-kennemerland.nl. En andeis kim je ook voor informa tie bellen met Cees Baart, tel. 072- 5337870. Zaterdag 20 september is in Fletcher Heiloo een speciale dj editie van Nostalgie Aangeleverde foto HEILOO - Op zaterdag 20 sep tember kan jong en oud in Fletcher Heiloo weer ouder wets uit zijn dak gaan tijdens Nostalgie; tijden herleven met muziek uit de 60's 70's! Hugo Kraakman weet hoe je een feestje moet bouwen. Naast Nostalgie organiseert hij onder de naam Fletcher Events voor Fletcher Hotels door het hele land succes volle evenementen in z'n 15 hotels. De aanstaande editie van Nostalgie schittert met grote namen. Ferry Maat en Ad Bouman, vermaarde radio dj's van het eeiste uur, zetten Heiloo op stelten. Bekende shows van Ferry Maat (Radio Noordzee, Hilversum 3, Radio 2, 4, 5 en 10 en Radio 538) zijn de 'Soulshow' en 'Maat in de Middag'. Ad Bouman (begonnen bij Radio Veronica (1965)) werkte voor de Veronica Omroep Organisatie als programmamaker mee aan tal van radio- en televisie-uitzendingen, zoals 'Veronica komt naar je toe' en de 'Veronica Drive In Show'. En er is meer die avond. Liefhebbers kimnen him hart ophalen in de stand van Museum RockArt; het grootste muziekmu- seurn van Europa! Kosten noch moeite zijn gespaard om de zaal stijlvol aan te kleden. Het feest begint om 20.00 uur en duurt tot circa 02.00 uur. Ad Bouman opent met een spectaculai re show van ruim twee uur. Daarna staat Ferry Maat twee uur achter de draaitafel. De afterparty -met jaren '80 muziek- wordt verzorgd door dj Peter Hermse van Beat FM. De kaartverkoop is ondertussen gestart. Kaarten zijn te koop bij De Schrijverij in het Stationseentrum en Het Hoekstuk in Heiloo, aan de receptie van Fletcher Heiloo (Kennemerstraatweg 425) en online via www.nostalgiefeest.nl. Vorige edities waren snel uitver kocht. Tot en met 1 september zijn Early Bird tickets a 10,- (groeps korting: tien tickets voor €85,-) te koop. Vanaf 2 september kost een ticket €12,50. Voor een compleet avondje uit kim je via de website a 29,50 per persoon een heerlijk drie gangenmenu inclusief kaarten voor Nostalgie reserveren. Ook bij dit arrangement geldt een groepskor ting.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 7