Benedictus doet ook mee aan Ice Bucket Challenge Oratoriumkoor Heiloo repeteert voor Bach's Weihnachtsoratorium Open dag op boerderij Nijenburg in Heiloo goed bezocht Honderdste geregistreerde organisatie bij het VIP Repair cafe Duin- en kustroute Contactgroep Partnerverlies Dagtocht Terschuur Bewegen op Muziek Fitness voor mannen Schilderen met acrylverf Personenalarmering Pilates lessen Zondagmiddag Cafe Taichi Qigong Fithockey 27 AUGUSTUS 2014 HEILOO - Bij het Vrijwilligers Informatie Punt is de honderdste organisatie die vrijwilligers zoekt, geregistreerd. Om dit te vie ren ontving CDA Heiloo een VIP-taart. Zij zijn op zoek naar een fractie-assistent en een bestuurslid. Op www.vrijwilligersheiloo. nl vindt u ruim 150 vrijwilligersvacatures. Aangeleverde foto HEILOO - Het is inmiddels een hele rage op Facebook: de Ice Bucket Challenge. Om aandacht te vestigen op de ziekte ALS, worden mensen door elkaar genomineerd om een emmer ij koud water over zich heen te gooi en. Ook het team van de Benedictus moest er aan geloven en drie geno mineerde leerkrachten kregen een koude douche. HEILOO - Ruim 300 bezoe kers vonden op 23 augus tus hun weg naar Boerderij Nijenburg in Heiloo. Natuurmonumenten beheert Boerderij Nijenburg en zoekt een nieuwe, passende publieksfunctie voor deze bijzondere plek. Tijdens de open dag dachten omwonen den en ondernemers, samen met wethouder Beens-Woudenberg van de gemeente Heiloo, mee over een nieuwe bestemming voor de boerderij. Ook namen bezoekers deel aan excursies en kinderacti viteiten, luisterden zij naar muziek en genoten van heerlijke streek producten. Samen met eigenaar Natuurmonumenten, experts en omwonenden zoekt het project team Herbestemming NH naar een kansrijke toekomst voor de boer derij. Tijdens de open dag kwamen omwonenden met ideeën, zoals het creëren van een duurzame ontdek- plek voor kinderen zodat zij dich ter bij natuur komen te staan. Een ander idee is het ontwikkelen van een werkervaringsplek voor jon geren op het gebied beheer, onder houd en restauratie. Ook zagen omwonenden kansen voor een cen trum voor natuur en cultuur, met aandacht voor streekproducten en duurzame voeding. Men was het erover eens dat de nieuwe bestem ming moet passen bij Heiloo en De open dag werd druk bezocht. Aangeleverde foto HEILOO- Het Oratoriumkoor Heiloo hervat de repetities voor de uitvoering van het Weihnachtsoratorium op 12 december. Die uitvoering krijgt een wel heel speciale Heilooër inkleuring: drie van de solis ten wonen in het dorp of zijn er opgegroeid. Dirigent Paul Waerts heeft weer de leiding. Het is al voor het zeven de jaar dat hij het Oratoriumkoor dirigeert en in die tijd heeft hij het niveau van de 86 zangers en zan geressen stap voor stap verder omhoog gebracht. Vorige week had Waerts in Londen veel succes toen hij in de Westminster Abbey met de eveneens onder zijn leiding staande Martinus Cantorij uit Zwaag de Evensong verzorgde. Nu zet hij in op een bijzondere uitvoering van Bach's Weihnachts Oratorium in de Heilooër Ter Colusterkerk. Daaraan wordt meegewerkt door drie Heilooër solisten: de tenor Robbert Overpelt, mezzosopraan Maartje de Lint en sopraan Marieke Steenhoek. Maartje werkte al eens met het Oratoriumkoor samen in de Matthaus Passion, Marieke zong in Heiloo de Hohe Messe. Ook het jeugdkoor, het Junoratoium, zingt mee. Het Oratoriumkoor Heiloo repeteert op dinsdagavond in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg, vanaf 20 uur. Behalve voor het aan staande concert wordt ook geoe fend voor de uitvoeringen van de Matthaus Passion en de Messiah van Handel. Nieuwe leden zijn wel kom; vooral aan tenoren heeft het koor behoefte. Geïnteresseerden kunnen zich op dinsdagavond melden, meer infor matie via secretariaat® oratoriumkoorheiloo.nl. Het Oratoriumkoor Heiloo hervat de repetities voor de uitvoe ring van het Weihnachtsoratorium. Aangeleverde foto STICHTING WELZIJN HEILOO «Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl De vrijwilligere van het Repair Café staan op zaterdag 30 augus tus van 10.00 tot 13.00 uur weer paraat. Excursie naar het Fort Kijkduin museum en aquarium op zondag 31 augustus. Omstreeks 13.00 uur vertrekken we vanaf het Trefpunt en rijden via de kustweg naar Huisduinen. Pauze in restaurant Nogal Wiedus, met schitterend zee zicht. Om 18.00 uur zijn we weer terug in Heiloo. De prijs is 35,-. Bijeenkomst van de Lotgenoten Contactgroep Partnerverlies op dinsdag 2 september om 13.30 uur. Deze keer praten we over het onderwerp eenzaamheid. Locatie Trefpunt; entree €5,- inel. consump tie. Meer informatie via welzijns- coach Karlijn Sengere, 072-5331297 ofwelzijnscoach@welzijnheiloo.nl. Zondag 14 september ongeveer 09.30 uur zet de luxe touringcar koers naar Terschuur (vlakbij Bameveld), waar we het Oude Ambachten Speelgoed Museum gaan bezoeken. Om 12.00 uur een uitgebreide koffietafel. Rond 16.30 uur zijn we weer terug in Heiloo. Prijs 45,-. Voor mensen met (lichte) bewe gingsproblemen. De meeste oefe ningen doen we op en bij de stoel. Alle spieren en gewrichten komen aan de beurt. Samen bewegen wordt een spel. De muziek helpt u en geeft ook gezelligheid. Elke dins dagochtend van 10.00 tot 11.00 uur. Elke dinsdagmiddag van 16.30 tot 17.30 uur fitness voor mannen in het gymlokaal aan de Burenweg. Er is nog plaats voor nieuwe leden, meld u voor een vrijblijvende proefles. Het seizoen loopt vanaf 2 september tot begin jimi 2015. U betaalt 2,- per keer. Meer informa tie via 072-5339184. Creatieve cursus voor zowel beginners als gevorderden, docente Trudi Buis. Verschillende aerylteeh- nieken worden behandeld. De les sen zijn op donderdagmiddag, de eerste is donderdag 15 september om 13.30 uur. De prijs is 220,- voor 25 lessen. Informatiebijeenkomst op dins dag 2 september om 10.00 uur in het Trefpunt over personenalarme ring en hulpmiddelencommunica tie. Het onderwerp is dus je thuis, in je eigen omgeving veilig voelen. Aan het woord komen ouderenad viseur Margreet van Zwet en Saskia Endlich van Viva! Zorggroep. De entree is gratis, maar meld tevoren dat u van plan bent te komen, via 072-5331297. De lessen Pilates met Anja Telleman starten weer op 4 septem ber en dan verder zoals gebruikelijk elke donderdag in het Trefpunt van 15.00 tot 16.00 uur. Op zondag 7 september vanaf 13.30 uur is in het Trefpunt het zon dagmiddag café weer geopend. Taichi Qigong is een Chinese bewegingsleer. De oefeningen zijn geschikt voor iedereen De lessen vinden plaats op de donderdag middag van 14.00 tot 15.15 uur, de eerste op 4 september. Kosten: 285,00 voor 30 lessen. De fithockey start weer dinsdag 9 september van 14.00 tot 15.00 uur op het veld van de Terriërs. Fithockey is gezond en gezel lig voor senioren vanaf 60. Gratis proefles is mogelijk. PosV-ü; I

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 8