uit&ZD appeltje" m> EITJE fatzond voorhuid The Yoga Company Als sterven naderbij komt Mondharmonicales o<x>o<x>ooo<x>oo<x><x>o<x><xx><xxxxx>o m 1 tb o<x><xx>oo<xxxx>o<x><x><><xx>oo<xx>o<x> Tip Heiloo groeit! Appeltje Eitje - Gezond voorbeeld Heiloo Inlooplessen muziek en dans voor iedereen Baduhenna De Italiaanse Kok Nivon Heiloo Begin dit jaar vierde The Yoga Company haar tienjarig bestaan. Voor veel personen is The Yoga Company een vast moment in de week. Het oorspronkelijke idee, veel indi viduele aandacht in kleine groepen is nog altijd hetzelfde gebleven. Dit jaar heeft Wil Kooij van The Yoga Company het programma behoorlijk omgegooid. Overdag is er vooral aandacht voor de kinderen en senioren yoga. Buiten de bekende peutergym en kinderyoga helpt Wil jonge kinderen weerbaarder te maken met de training Tim en Flapoor. Voor de wat oudere kinderen is er de Coole Kikker training. Daar naast start Wil het bekende 'Ik leer leren' programma, wat kinderen helpt te ontdekken hoe ze zelf het beste kunnen leren, 's Avonds kun je bij Wil terecht voor diverse vormen van Yoga, Pilates en zwangerschapsyoga, zwanger en fit. Zaterdag een keer in de maand is er de MamasLounge. Meer weten? Kom naar de Uitmarkt, stand 66 of maak een af spraak met Wil, tel. 06-18741193, of kom naar het inloop uur op de woensdagmorgen bij The Yoga Company van 11.00 tot 12.00 uur. The Yoga Company, De Hoefsmid 30, Heiloo, tel. 06-18741193, info@theyogacompany.nl, www.theyogacompany.nl,www.mamaslounge.nl. Als je in je laatste levensfase beland bent, je weduwe bent, je geen kinderen hebt, je neven en nichten te ver weg wonen om af en toe voor je te zorgen, je in een verzorgingshuis woont waar onvoldoende mensen zijn die je in die laatste fase wat aandacht kunnen geven en je aangewezen bent op je voormalige buurvrouw die op enig moment zich ook even wil ontspannen, tja wat dan? Dan is er gelukkig nog de vrijwilliger van de palliatieve terminale zorg thuis die even je lippen nat maakt, je hand vast houdt en je die aandacht geeft die je behoeft. Als je je leven lang hebt ingezet voor derden en je dreigt in alle eenzaamheid te sterven, dan vind je het als vrijwilliger geweldig wanneer je zoiets aan iemand kunt geven. Zo luidt een deel van een ervaringsverhaal van een van de vrijwilligers van de Vrijwillige Palliatieve Terminale Zorg Thuis (VPTZ). Het geeft goed weer wat er zich in deze specifieke zorgsector in Heiloo, Akersloot, Lim- men en de Woude zoal afspeelt. Vanwege natuurlijk verloop zijn nieuwe vrijwilligers welkom. Zij kunnen rekenen op een goede basistraining en permanente bijscholing. Voor meer informatie (ook wanneer u als patient of als mantelzorger gebruik wilt maken van de ondersteuning die de vrijwilligers kunnen bieden), kunt u contact opnemen met een van de coördinatoren: 06-17967389. U kunt natuurlijk ook de stand bezoeken op Uit&Zo of op www.terminalezorgheiloo.nl. Locomonica start in Heiloo, in het najaar, weer een work shop mondharmonica spelen. Locomonica heeft een lesmethode ontwikkeld waarbij notenkennis niet nodig is. Er wordt les gegeven op een zogenaamd bluesharpje. Dit is hetzelfde instrument dat ge bruikt wordt in de pop en blues cultuur en is in aanschaf niet duur. Vroeger was de mondharmonica volksinstrument No 1. Het geluid wat men er toen uit kon halen is vergelijkbaar met dat van een trekzak of accordeon De techniek om dat voor elkaar te krijgen leek te zijn verdwenen, maar Locomo nica heeft deze techniek opnieuw leven ingeblazen .Uiter aard is er aandacht voor blues en andere muziekstijlen. De mondharmonica is makkelijk mee te nemen en het is niet moeilijk om onder de knie te krijgen, ledereen kan het leren! Om 13.00 en om 14.30 zullen wij in de bibliotheek laten horen hoe het instrumentje klinkt, wat de technieken zijn en demonstreren wij hoe u dit kunt leren. Op de Uitmarkt kunt u ons vinden in kraam 36 tegenover de Willibrorduskerk. Heiloo Tip Heiloo groeit! De online ontmoetingsplaats voor Heilooerna- ren die hulp nodig hebben of hulp aanbieden, wordt groter en groter. Het initiatief wordt omarmd en steeds meer inwoners van Heiloo registreren zich als gebruiker van de website. Velen bieden direct dorpsgenoten hun hulp aan, of vragen juist om een helpende hand. Maar er kan nog meer bij! Om de bekend heid van Tip Heiloo te vergroten staat het team van vrijwilligers, dat dit burgerinitiatief mogelijk heeft gemaakt, op zaterdag 6 september met een informatiestand op Uit&Zo. Tijdens de 20e editie van dit evenement zullen zij alle vragen over Tip Heiloo beantwoorden. Voor alle bezoekers van de stand is er een leuke attentie! Meer informatie over Tip Heiloo en de Tippie-verzilver- punten is natuurlijk ook te vinden op www.tipheiloo.nl of op de Facebookpagina van Tip Heiloo. Wilt u informatie over het Nivon Heiloo en haar activiteiten, kom naar de Nivonstands op de Uit&Zo Heiloo. Wij kunnen u alles vertellen op gebied van onze lezingen, kunstgeschiede nis, excursies/wandelactiviteiten, creativiteit en geologie. Het creativiteitsprogramma is klaar. Bekende en nieuwe cursussen, waaronder brei- en haak-in, patchwork/quilten, textiele technie ken: stofverven, bedrukken, monoprinten en kerstslinger maken, werken met Pretex, leren perspectief en/of modeltekenen en de workshops: krulketting, werken met fietsbinnenbanden. Kunst geschiedenis: (zes avonden) diverse thema's op de woensdag avond. De Geologieafdeling heeft een interessant programma: basiscursus fossielen, lezingen over verschillende onderwerpen, determineren en stenen bewerken. Woensdagmiddag: jeugd- cursus. Vrijdagavond 10 oktober een inloopavond tijdens onze praktijkavond in de Hofdijk, Marienstein i78Ain Heiloo. Het cursus-/winterprogramma kan aangevraagd worden bij de in de advertentie vermelde adressen of meegenomen worden tijdens de Uit&Zo Heiloo. Verdere informatie tel. 072-5333127, info@nivonheiloo.nl en via www.nivonheiloo.nl. Foto: Vulkaan Eifel excursie 2014: bezoek aan de Wingertsbergwand. Onder het motto: 'Kom langs en ontdek je Talent!' geeft de Muziek- en Dansschool Heiloo vanaf maandag 1 tot 12 septem ber speciaal diverse inlooplessen voor muziek en dans. Onze medewerkers staan klaar om iedereen te informeren over onze mogelijkheden. U kunt zich ook direct inschrijven. Het rooster van deze inlooplessen is te vinden op www.muziekendansschoolheiloo.nl. De Muziek- en Dansschool Heiloo bestaat ruim vijftig jaar. Vele inwoners van Heiloo hebben hun eerste muziek- en danslessen hier met plezier gevolgd. De school wil ook een laagdrempelige voorziening zijn binnen de gemeente, gericht op een breed publiek, bereikbaar voor alle bevolkingsgroepen en met een breed en flexibel aanbod dat aansluit bij de vraag van de mensen. Kerntaak van de school is het geven van lessen en cursussen in de kunstvakken muziek, dans en drama (musical). Op verschillende niveaus, van begin ners tot (ver)gevorderden, worden er lange en korte cursussen aangeboden. Informatie: tel. 072-5332460, info@muziekendansschoolheiloo. nl of www.muziekendansschoolheiloo.nl. Baduhenna staat met een quiz op Uit Zo: Test uw archeologi sche kennis en maak kans op een prijs. Archeologische voorwer pen vertellen het verhaal over de vroegste bewoners van Heiloo. In Heiloo zijn prachtige voorwerpen gevonden, die vertellen hoe de inwoners van Heiloo vroeger leefden. Een selectie van deze voorwerpen is te zien tijdens het open monumentenweekend op 13 en 14 september in de hal van het GGZ hoofdgebouw, Ken- nemerstraatweg 464, Heiloo. Op beide dagen toont Baduhenna in de vergaderzaal een presentatie, die informatie prijsgeeft over de relatie van de voorwerpen met het thema 'op reis'. Word vriend en meld je aan bij Baduhenna. Baduhenna biedt veel zo als lezingen, een educatief programma voor scholen, archeolo gische werkgroep, jeugdgroep, restauratiegroep, archeologisch museum, beeldbank, website, nieuwsbrief en meer. Als vrijwil liger kun je je aansluiten bij de educatiegroep of de museum- groep. Www.baduhenna.nl of tel 072-5321668 of 072-5330085. Steeds meer Nederlanders raken verliefd op Italië. Wel, geef ze ongelijk! Al ben ik al zeventien jaar gelukkig met mijn leven in Nederland, ik ben nog steeds verliefd op mijn geboorteland en help graag mensen Italië beter te leren kennen via zijn taal, cultuur en keuken. Natuurlijk, de Italiaanse taal is niet makkelijk te leren. Maar zoals ik altijd aan al mijn cursisten zeg: ik kan het niet makkelijker voor jullie maken, wel leuker! Daarom bied ik taallessen in een aangename sfeer en op een goed te bereiken locatie voor maximaal twaalf cursisten per groep op zes verschil lende niveaus. Gedurende de lessen ligt de nadruk op conver satie om de taal zo snel mogelijk in praktijk te brengen. En de kookworkshops? Wel, naar mijn ervaring, zijn ze met een beetje Italiaanse muziek en een goede wijn een en al gezelligheid! Wil je hier meer over weten, kom vrijblijvend langs onze kraam! De Italiaanse Kok, tel. 072-7850851, www.italiaansekok.nl. Appeltje Eitje - Gezond voorbeeld Heiloo wil het voor inwoners makkelijker maken om voor een gezonde leefstijl te kiezen. Niets meer en niets minder. Onder een gezonde leefstijl verstaan we: gezonde voeding, voldoende beweging, geen tot matig alcohol gebruik, niet roken, geen drugsgebruik en tijdig ontspannen. Wie gezond leeft, zit lekkerder in zijn vel. Wie wil dat nou niet? Appeltje Eitje is van Heiloo voor Heiloo. Bedrijven, organisaties en scholen sluiten zich als partner bij ons aan, omdat ze geloven in de doelstelling van Appeltje Eitje. Ze organiseren activiteiten waarmee ze inwoners het gezonde voorbeeld geven en worden benoemd tot Gezond voorbeeld Heiloo. Het aanbod van activitei ten is heel verschillend. Van een gezond ontbijt, workshops over voeding en ontspanning, tot speciale trainingen, preventieve weegmomenten, alles wat we hier vergeten te noemen en wat de komende jaren nog gaat komen. Hoe gezond leef jij? Kom naar stand 63 en ontdek binnen twee minuten je 'echte' leeftijd!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 12