uri&xo t www.vriendenvandebeun.nl HEILOER. oo<xx>oo<xxx><x><xx><x><xxxxx>oo<xx>o Grote namen op Heiloos toneel Theaterkaarten ophalen bij Vrienden van de Beun 2x2 bijzondere kindervoorstellingen <xxxxk>oo<x><xx>o<x>oo<xxx>o<><x>oo<x> De Beun nog niet vol voor muziek Spinvis schrijft voor De Hollanders Beun* <xxxxxx>o<xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxkxxxxxxkxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxkx>o<x><xxxxxxxxx> Historische Vereniging Oud Heiloo Welkom bij HOVO Alkmaar: cursussen voor 50-plussers v Vrienden ■mmmhmhmmi j «n- J Voor de liefhebbers van toneel biedt het komende theater seizoen een aantal interessante voorstellingen met acteurs van naam en faam: - Madame Bovary, de klassieker van Gustave Flaubert in een moderne versie met Susan Visser en Tijn Docter. Zondag 19 oktober, 14.00 uur. - Het Broadwaysucces Same Time Next Year, ditmaal als Tot volgend jaar, met Peter Tuinman en Liz Snoijink. Floogwaar- dig komisch toneel. Zaterdag 29 november, 20.15 uur- - Geluk, een herkenbaar stuk met onder andere Porgy Frans- sen en Renee Fokker. Vrijdag 19 december, 20.15 uur- - Geen gewoon Indisch meisje, Marion Bloem zelf met de toneelversie van haar beroemde boek over de komst van een Indische familie naar Nederland. Zondag 11 januari, 14.00 uur. - Dragan Bakema, Sophie van Winden en Jose Kuipers spe len de toneelversie van een ander beroemd boek, Zout op mijn huid (Benoite Groult). Zaterdag 4 april, 20.15 uur- Tijdens Uit&Zo kunt u de theaterkaarten ophalen die u eer der heeft besteld -en betaald- bij de Stichting Vrienden van de Beun. U vindt onze stand op de gebruikelijke plek aan de Westerweg, ter hoogte van de Willibrorduskerk. Bij mensen die hun bestelling niet zelf kunnen komen ophalen, worden de kaarten later thuisbezorgd of ze krijgen bericht waar en wanneer ze ze alsnog kunnen afhalen. Maar natuurlijk is er meer te beleven bij onze stand op Uit&Zo. Onze vrijwilligers vertellen graag over het unieke, bij artiesten hoog gewaar deerde theater De Beun en ze staan klaar met informatie over alle voorstellingen door beroepsartiesten die daar het komende seizoen plaatsvinden. Als klap op de vuurpijl is er een optreden van Kirsten van Te- ijn, de Fleiloose cabaretière die dit jaar zoveel furore maakt. Zij is om 13.30 uur te zien op het podium schuin tegenover onze stand. Kirsten van Teijn, foto: Saskia Kerhoff Heiloo In de herfst- en in de voorjaarsvakantie zijn er, zoals u van ons gewend bent, weer twee leuke kindervoorstellingen geprogram meerd in De Beun. Wegens het succes van de afgelopen jaren hebben we ze allebei meteen maar twee keer gecontracteerd. Eerst komt meesterverteller Eric Borrias met een speciale, voor kinderen geschikt gemaakte versie van de bestseller De honderdjarige die uit het raam klom en verdween. De zwaardere passages zijn eruit gehaald en wat overblijft, is een hilarische vertelling, waar niet alleen de kinderen veel plezier aan zullen beleven, maar ook hun (grootouders. Woensdag 15 oktober, 14.00 uur en 16.00 uur. En volgend voorjaar speelt niemand minder dan Frank Groothof een zelf ontwikkelde voorstelling over Ridder Florian, die draken wil verslaan en prinsessen redden. Intussen zorgt knipselkun stenares Jose Vingerling voor een schaduwspel op het achter doek. Avontuurlijk muziektheater voor jong en oud! Woensdag 25 februari, 14.00 en 16.00 uur. Frank Groothof, foto: Roel Siebrand Gelachen wordt er komend seizoen volop in theater De Beun. De cabaretvoorstellingen lopen als een trein. Maar voor muziek en toneel valt de belangstelling tegen. Zo krijgt Fladewych Minis, de steractrice die onder meer Rachel Flazes speelde in de musical Hij Gelooft in Mij, nog niet de halve zaal vol met haar opzienba rende muziekprogramma The truth and nothing but the truth. Met haarzelf geschreven en zelf gecomponeerde nummers, waarbij ze zichzelf ook nog eens begeleidt op basgitaar, verdient ze veel meer publiek! Zaterdag 27 september, 20.15 uur- En dan Eric Vloeimans! De trompettist die overal ter wereld volle zalen trekt omdat hij erom bekend staat dat hij alle mogelijke gevoe lens uit een trompet kan halen, die zou in Heiloo de zaal niet vol krijgen? Dat kan toch niet! In De Beun speelt hij samen met accordeonist Tuur Florizoone en cellist Jorg Brinkman nummers van zijn nieuwste album, Oliver's Cinema. Woensdag 8 oktober, 20.15 uur- Later in het seizoen komt ook Ruben Hein, die met zijn debuutalbum Loose Fit grote indruk maakte op het Nederlandse jazz- en soulpubliek. Zijn muziek is een mix van jazz, pop en funky afropop. Met Elephants had hij al een grote radiohit. Hij komt met een driemansband naar Heiloo op vrijdag 24 april, om 20.15 uur- Weereen heel ander genre brengt Remyvan Keste- ren, de harpist van wereldklasse die zijn instrument behalve zachtaardig ook duivels, gewiekst en venijnig kan laten klinken. Vrijdag 3 april, 20.15 uur- Na Arnon Grunberg en Arthur Japin heeft nu zanger en dich ter Erik de Jong, beter bekend ais Spinvis, een voorstelling geschreven voor het toneelgezelschap De Hollanders, waar van onder andere Heilooer Thijs Prein deel uitmaakt. Het stuk heet De Laatsten en gaat over de laatste vijf menselijke overlevenden vlak voor het einde der tijden. Het enige wat ze hebben, is elkaar. In de tijd die hun nog rest beginnen ze een zoektocht naar de betekenis van het leven. Maar lang zamerhand nadert ook voor hen de laatste dag. Wie mag het langst blijven leven? Na de geslaagde, door sommigen zelfs briljant genoemde eerste voorstelling van De Hollan ders, over 'onze jongens in Afghanistan', vonden velen de tweede, over de Tachtigers, te moeilijk. Spinvis heeft nu een stuk geschreven dat helemaal bij deze groep past en een breed publiek zal aanspreken. Zondag 23 november, 14.00 Ulir. De Hollanders, foto: Maartje Strijbis. Stkhtinf n in in h^ilrvi Historische Vereniging Oud Heiloo besteedt speciale aandacht aan veeteelt van vroeger en heeft een jubileumactie. In 1565 werden de Egmondermeer en Bergermeer definitief droog gelegd. Dat was de eerste grootschalige droogmakerij van Neder land. In de eeuwen daarna is dit van grote betekenis geweest voor de ontwikkeling van de veeteelt in Heiloo op de graslanden ten westen van de strandwal van zandgrond waarop Heiloo is ontstaan. In 1818 telde Heiloo 489 inwoners van wie er 104 veehouders wa ren met onder andere negenhonderd koeien en vele schapen. Ook trof men in Heiloo een paardenmarkt aan. Op de markt Uit&Zo 2014 krijgt dit alles speciale aandacht en is er, vanwege het 40-jarig bestaan van Oud Heiloo, een jubileumactie voor nieuwe leden. Bij de marktkraam van Oud Heiloo wordt aandacht besteed aan het thema 'veeteelt'. Tegen inlevering van tijdens Uit&Zo verstrekte bonnen is een 'veeteeltversnapering' beschikbaar Ook kan men bij de stand op de markt informatie verkrijgen over de Historische Vereniging Oud Heiloo. In de ontmoetingszaal van de Willibrordus kerk worden om 11.00,13.30 en 15.00 uur interessante presentaties gegeven over 'De Egmondermeer en de veeteelt van Heiloo'. Een van de onderwerpen is het uitbreken van veeziekten en de be strijding daarvan. Ook de verwerking van de melk in Heiloo wordt belicht. Oud Heiloo bestaat aan het eind van dit jaar 40 jaar. Ter gelegenheid hiervan krijgen nieuwe leden die zich tijdens UIT&ZO inschrijven enkele zeer speciale cadeaus. Informatie over Oud Heiloo en de markt Uit&Zo: www.oudheiloo.nl, e-mail: info.oudheiloo@gmail.com. Floger Onderwijs Voor Ouderen (HOVO)een lang leven leren! FIOVO Alkmaar voorziet in de wens tot ontplooiing en verdieping van kennis op cultureel en/of intellectueel gebied door middel van algemeen vormend onderwijs aan ouderen (50-plussers) dat cursorisch is opgebouwd. Een leven lang leren of zo u wilt een lang leven leren wordt in Nederland sinds 1986 mogelijk ge maakt door de instellingen voor Floger Onderwijs Voor Ouderen (FIOVO). Deze instellingen zijn gelieerd aan een universiteit of hogeschool. FIOVO Alkmaar is gelieerd aan Flogeschool Inhol- land Alkmaar en de cursussen worden op deze locatie aange boden. FIOVO is een erkend kwaliteitskeurmerk en staat borg voor onderwijs op propedeuseniveau universiteit. De cursussen zijn bedoeld voor hen die een nieuw vakgebied willen ontdek ken, een oude hobby in de wetenschap willen oppakken of de nieuwste ontwikkelingen in hun eigen vakgebied willen leren kennen of bijhouden. Het cursusaanbod en de onderwijsstijl zijn afgestemd op de interesses, kennis en ervaring van ouderen. De cursussen liggen op vele wetenschappelijke en maatschappe lijke gebieden en de humanistiek. Onze 'missie' is een ontmoe tingsplaats te zijn voor 50-plussers, die willen deelnemen aan maatschappelijke debatten en die op zoek zijn naar verdieping en verbreding van hun kennis onder leiding van ervaren docen ten. Wilt u meer weten over FIOVO Alkmaar, de cursusinhouden of onze lezingen kijk dan op de website www.hovoalkmaar.nl of neem voor vragen contact op via hovo.alkmaar@inholland.nl of bel met het FlOVO-bureau, tel. 06-11449709 of 06-15279572.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 13