A A Openingsprogramma CULTUURKOEPEL HEILOO Cultuurkoepel zet de toon A HOCCA n DOR V-/. 20 Foto's koepel: Peter Bijkerk HET PROGRAMMA Het programma van vrijdagavond is mede samengesteld door Ilse van Dijk en Nico Bink (artistieke coör dinatie en productie) van Dijkzaken en mede mogelijk gemaald door sponsors. De opening wordt een belevenis; eenproeverij van alles wat de Cultuurkoepel Heiloo te bieden heeft. Ontvangst in het hoofdgebouw. Tij dens de inloop vanaf 19.30 uur wordt een film vertoond over de bouw van de kapel. Klokslag 20.15 uur opent Simone Awhina het programma in de Cul tuurkoepel met betoverend gezang. Welkomstwoord door ceremonie meester Rob van de Wal. KAARTEN Rijksbouwmeester Drs. Marcel van Heek geeft een korte, inspirerende lezing over herbestemmen als nieuwe bouwopgave Bose presenteert in een geluidsshow het nieuwe, unieke geluidssysteem, speciaal ontwikkeld voor de Cultuur koepel. Joost Zwagerman vertelt op zijn eigen, bevlogen manier over 'Kunst en Troost'. Optreden van het in binnen- en bui tenland bekroonde dansgezelschap Leine Roebana. Een toast met broeder Theo van den Boer op een mooie toekomst voor de Cultuurkoepel. Na een indrukwekkende lichtshow rondom de kapelramen buiten, zal de verlichting van het kruis op bijzonde re wijze aangezet worden waarna het groene kruis als vanouds weer dag en nacht van verre zichtbaar is. Na afloop wordt een borrel en een hapje aangeboden. Programma Open Monumentendagen Ook tijdens de Open Monumentendagen op zaterdag 13 en zondag 14 september valt er -vrij toegankelijk- volop cultuur te beleven in en rondom de Cultuurkoepel. In de Cultuurkoepel is een fototentoon stelling van oude ambachten te bewon deren, door Peter Bijkerk samengesteld uit de privécollectie van het museum. Op beide dagen zijn voor bezoekers om 11.00,13.00 en 14.00 uur expedities over het landgoed. Eveneens in samenwerking met Kunst getij Podium en Creatie verzorgt Boi Akih, een muzikaal duo van wereldfor maat, op zondag van 11.00 tot 17.00 uur in de Cultuurkoepel elk uur een mini- concert. Boi Akih De warme, soepele stem van Monica Akihary en het inventieve gitaarspel van Niels Brouwer leiden het publiek langs vergezichten van een wereld vol gevoel en kleur. Een concert van het duo is een belevenis. De stem van Akihary is zeer kleurrijk. Met haar bijzondere timing en toon en charismatische persoonlijkheid raakt ze de luisteraar meteen in het hart. In navolging van John Cage prepa reert Niels Brouwer de gitaar op verschillende wijzen. De Volkskrant kopte na het concert in het Bimhuis: 'Fabelachtige zang en meesterlijk gitaarspel in een eigen universum.' 6en verpaKKing die je paKt! Better sound through researche Noord-Holland-Noord COLLEGE HEILOO - Op vrijdag 12 september wordt Cultuurkoepel Heiloo officieel geopend. Het licht van het groene kruis, een markant baken in de omge ving, wordt op die avond op spectacu laire wijze aangezet. Om dit heugelijke feit met veel vrienden te vieren biedt Stichting Vrienden van de Cultuurkoepel een gevarieerd cultureel programma aan, met toonaangevende, inspirerende gastsprekers, zang, dans en entertainment van de bovenste plank. Verwondering, diversiteit, beleving; en dat allemaal gewoon in Heiloo! Het belooft een onvergetelijke avond te worden, waar ook u getuige van kan zijn. Joost Zwagerman Johannes Jacobus Wille- brordus Zwagerman (1963) is een Nederlands schrijver, dichter en essayist. Zwa german schrijft sinds 1985 essays en kritieken voor Vrij Nederland en was enige jaren columnist van de Volkskrant en NRC Handelsblad. Geliefde onderwerpen zijn onder meer literatuur, beel dende kunst en popmuziek. LeineR.oeba.na LeineRoebana is een gerenommeerd dansgezel schap met een unieke, eigenzinnige bewegings taal. Ze combineren dans met muziek in een krachtige voorstelling. Vanuit het rijk gevulde fysieke reservoir aan bewegingen van Lei neRoebana kan alles komen opwellen. Warme vibraties, felle uithalen, speelsheid en sensu aliteit. Hunkering en wanhoop, vertwijfeling en liefde. De choreografen (Andrea Leine en Harijono Roebana) en de dansers van de groep zijn bekroond in binnen- en buitenland. Danser Uri Eugenio is onlangs genomineerd voor 'De Zwaan' (de Oscar van de Nederlandse dans) voor de 'Meest indrukwekkende dansprestatie 2014'voor zijn dans in werk van LeineRoebana. Kaarten a €12,50 zijn tot 10 september via info@cultuurkoepelheiloo.nl te bestellen. Voor Vrienden van de Cul tuurkoepel is de toegang kosteloos. Wie zich via www.cultuurkoepelhei- loo.nl (bankrekening: NL 97RABO 0152716467) voor 10 september voor 14, 64 per jaar aanmeldt als Vriend profiteert bovendien een jaar lang van andere voordelen. De Cultuurkoepel heeft de status van culturele ANBI; schenkingen en dona ties aan een culturele instelling zijn fiscaal aftrekbaar. Uw generositeit is dus niet alleen in ons voordeel, maar ook in het uwe. Zaterdag Op zaterdag wordt het publiek meege nomen op een muzikale wereldreis. Van 11.00 tot 17.00 uur belicht pianist Marcel Worms (in samenwerking met Kunstge tij Podium en Creatie) op muzikale wijze elk uur een werelddeel. Marcel Worms De Amsterdamse pianist is een groot verteller. Hij heeft zich gespecialiseerd in ka mermuziek en is verbonden met veel musici rond het Bethaniënklooster en de Leo Smit Stichting. Los daarvan heeft Worms aan componis ten over de hele wereld gevraagd om een blues voor hem te schrijven. Dat project loopt nu ruim tien jaar en groeit maar door. Vanaf 11.00 uur (en vervolgens op elk heel uur) geeft Worms concerten van een half uur waarin het publiek een prachtige muzikale wereldreis krijgt voor geschoteld. Om 17.00 begint zijn laatste con cert. Het volledige programma is ter plaatse verkrijgbaar. Zondag 3 SEPTEMBER 2014 UITKIJKPOST ■mu/ ^/■onde^ Sponsors audio visueel verhuurverkoop www.avvzaanstad n I

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 20