Na bijna twintig jaar afscheid van Alie Uitgeesterweg in Limmen acht weken afgesloten Open ochtend in de Vredeburg Geen brug te ver voor Scouting Limmen NIEUWS UIT DE REGIO Rock Roll street weekend in Akersloot Kom ook naar Conquista! LIMMEN - De Uitgeesterweg in Limmen is van 5 september tot 31 oktober volledig afgesloten voor al het verkeer. De geplande werkzaamheden aan de brug Schulpvaart worden in die periode in één keer uitgevoerd. Dit is nodig omdat de brug verouderd is en niet meer aan de huidige eisen voldoet. De brug Schulpvaart ligt in de Uitgeesterweg tussen de Startingerweg en de N203 nabij Limmen in de gemeente Castrieum. De brug is in november 2011 geïn specteerd om de kwaliteit van de constructie te bepalen. Uit de inspectie bleek dat de brug dus danig verouderd is dat levensduur verlengende maatregelen niet meer mogelijk zijn. De burg wordt daarom vervangen voor een nieuw exemplaar. Aannemer 'VBK groep' voert het werk uit. Het verkeer dat normaal gebruik maakt van de brug zal worden omgeleid door middel van omleidingsroutes. Vrijdag 29 augustus vond op het terrein van Scouting Limmen het jaarlijkse overvliegen plaats. Aangeleverde foto LIMMEN - Op 10 september houdt Vredeburg Open ochtend. Deze ochtend vormt de traditi onele start van de activiteiten van de KBO in het nieuwe sei zoen 2014-2015. Op verzoek van velen wordt de seizoensopening vooraf gegaan met een Woord en Communie viering in parochiekerk H. Cornelius, aan vang 09.00 uur. Voorganger is pas tor J. Oiling. Om 09.30 uur gaat de zaal open in De Vredeburg, alwaar u zult worden ontvangen met een kop koffie of thee. De opening van de bijeenkomst is om 09.45 uur met mededelingen, een verslag over het seizoen 2013-2014 en een pre sentatie van de activiteiten in het nieuwe seizoen 2014-2015. Na het officiële gedeelte is er pauze waarin een kop koffie of thee zal worden geserveerd. Na de pauze volgt 'De preek van de leek' door Jan Ranzijn uit Heiloo. Hij houdt een preek over oander andere dienstbaarheid en eenvoud, zijn eenzame wandeling naar Santiago de Compostella en het project Santiago dat in Egmond aan Zee gestart is, en vanuit liefde, dienstbaarheid en eenvoud opge zet. De ochtend wordt afgesloten onder het genot van een drankje en een hapje. Senioren uit Limmen en omgeving zijn welkom op deze ochtend, die georganiseerd wordt door de KBO-Aetiviteiteneommissie Limmen. AKERSLOOT - Rock Roll street was weer een groot succes. Een van de hoogtepunten was de Solexrace op zaterdagavond. Er werd gestart in verschillende klassen, en het startsein werd gege ven door de 79-jarige Jan Braas uit Barsingerhorn met zijn 18-jarige kleinzoon Max als bakkenist op zijn uit 1962 BMW 700LS zijspan motor. Het was een ware sensatie waar het publiek zichtbaar van genoot. Hierna kon men verder genieten van de c-klasse, gestoken in authentieke kleding van lange leren jas, pothelm en op klompen. Brullende solexen en dampende benzineluchten bepaalden het straatbeeld van deze avond. Foto: GerritBus AKERSLOOT - Vrijdagochtend hebben de kinderen en het team van basisschool De Brug in Akersloot afscheid genomen van hun super schoonmaakster Alie van der Eng. Alie heeft bijna twintig jaar op school schoongemaakt. Ze is begon nen in het kleutergebouw van de vroegere Johannessehool. Later werkte zij ook in het hoofdgebouw en nu na bijna twintig jaar heeft zij een andere baan gevonden. De kinderen en het team van De Brug vinden het erg jammer dat zij Alie moeten missen. Zij was echt een onderdeel van het schoolteam en dacht in haar werk mee met de activiteiten die op school plaatsvon den. Om gepast afscheid van Alie te nemen moest er heel wat gebeu ren. De kinderen en de leerkrachten kwamen verkleed als schoonmaker naar school, en samen met de kin deren is de school schoongemaakt zodat Alie op haar laatste werkdag niet meer hoefde te werken. Zo werden de tafels gepoetst, de klas sen en gangen geveegd, de matten gestofzuigd, de toiletten schoonge maakt en zag de school er aan het eind van de ochtend keurig netjes uit. Alle kinderen hadden ook wat geschreven of getekend. Aan het eind van de ochtend kwam Alie op school en werd zij verrast met de schone school en een lied wat door alle kinderen van de school werd gezongen. Alie, tweede van links, werd door de leerkrachten en leerlingen verrast op haar laatste werkdag. Aangeleverde foto LIMMEN - Vrijdag 29 augus tus vond op het terrein van Scouting Limmen het jaarlijkse overvliegen plaats. Traditiegetrouw luidt de vereni ging het nieuwe seoutingseizoen in door de leden die verder mogen naar de volgende speltak letterlijk een oversteek te laten maken. Dit jaar betekende dit het trotseren van een touwbmg, gebouwd door de rowans (jongens van 14-18 jaar). Aan het begin werd er afscheid genomen van de oude groep, en aan het einde wachtten nieuwe lei ding en groepsgenootjes hen op. De overtocht werd nog eens extra bemoeilijkt doordat de overige jeugdleden hun supersoakers moch ten meenemen om de overvliegers nat te spuiten. Natuurlijk deinst een echte scout niet terug voor een nat pak, en iedereen haalde vrolijk de overkant. Klaar voor een nieuw seizoen vol plezier en avontuur! Neem eens een kijkje op onze website voor meer foto's van dit spektakel en voor informa tie over groepen en spelaanbod: www.scoutinglimmen.nl. Breek de week door midden en stap voor wat ontspanning en ple zier even binnen. Gezellig aan de bar even bijkletsen met een kopje thee. Of daag Patrick uit voor een potje poolbiljart. Woensdag 2 sep tember van 14.00 tot 17.00 Club. Vrijdag 5 september van 19.00 tot 23.00 uur open inloop bij Club X-tra XL. Zaterdagochtend 6 sep tember van 10.30 tot 12.00 uur: Kids spaghetti houder. Wat kun je allemaal met een lege chips doos? Nou echt een heleboel, verrekijker maken, plantenpot of een tasje. Conquista maakt er vandaag een mooie houder van voor in de keuken. Deelname 1 euro. Zaterdagavond 6 sep tember van 19.00 tot 22.00 uur spelletjesavond. Heb jij nog een leuk bordspel thuis of misschien een spel wat altijd met meerdere personen gespeeld moet worden? Neem deze vanavond mee naar Conquista en ze maken er een gezellige avond van! Voor meer info check www.conquista.nl. Of word vriendjes met Conquista Limmen op Facebook en blijf op de hoogte van alle activiteiten! Jongerencentrum Conquista, Kerkweg 50 te Limmen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 21