Fysiotherapiepraktijk Fysio Heiloo Bijzondere samenwerking De BY en Silhouet La Locanda Houtenbos Bloemenshop gesloten BEDRIJF BELICHT W Houten pos Bloemenshop KORTOM Kinderkledingbeurs Trefpunt Stichting Help Ons Opkikkertj'e van Keer op Keer Bloemschikken bij' Groei en Bloei Tablet hype onder senioren Klaverj'assen in het Trefpunt Heiloo In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto Carolien Breed Slimpad 16a, 1851 LB Heiloo, tel. 072-5339355, www.fysioheiloo.nl, e-mail: fysio.heiloo@hetnet.nl. HEILOO - Fysiotherapiepraktijk Fysio Heiloo is een maatschap tus sen Rinus Sehefferlie en Bart Moleman en reeds 23 jaar gevestigd op het Slimpad 16 A. Naast Rinus en Bart zijn er nog vijf fysiotherapeuten werk zaam en tezamen vormen zij, ieder met him eigen speeialisatie(s), een effi ciënt en goed samenwerkend team bij wie de cliënt altijd centraal staat. Naast algemene fysiotherapie biedt Fysio Heiloo manuele therapie, sportre- validatie, oedeemtherapie, echografie, bekkenfysiotherapie en looptraining voor elaudieatio intermittens. De praktijk, aangesloten bij het regionale rug netwerk, beschikt over een oefenzaal, waarin gewerkt wordt conform het Evidence Based Practice systeem, met goed geoutilleerde behandelruimten. Diana van Vliet behandelt, als bekkenfysiotherapeute, allerlei stoornissen in de buik, bekken en lage mg die kunnen optreden als gevolg van controle- verlies over de bekkenbodemspieren. Dit kan bijvoorbeeld leiden tot incon tinentie, eontroleverlies over ontlasting, pijn bij het vrijen, veelvuldig aan drang om te plassen en pijnklachten in het bekkengebied. Diana: „Er rust op dit gebied bij veel mensen, vrouwen en mannen, nog een groot taboe. Klachten als deze kunnen echter van grote invloed zijn op iemands soci ale leven; mensen die de deur niet meer uit gaan, uit angst voor plotseling urine- of ontlastingverlies. Ik merk dat de drempel om bij dit soort klach ten hulp te zoeken bij veel mensen hoog is. Terwijl er in veel gevallen met bekkenfysiotherapie wel degelijk iets aan te doen is. Bekkenfysiotherapie kan helpen om de controle over de bekkenbodemspieren te herwinnen." De specialisatie bekkenfysiotherapie is een intensieve driejarige masterop- leiding, die gevolgd wordt na een afgeronde hbo-opleiding voor algemene fysiotherapie. Alleen een geregistreerde bekkenfysiotherapeut(e) mag de bekkenbodemspieren inwendig onderzoeken en behandelen. „Eerst vindt er een uitgebreide intake plaats. Daarbij benader ik de klachten vanuit het totale beeld: lichaamshouding, manier van ademhalen, blaas en/of darm klachten en de bekkenbodem kunnen eikaars werking over en weer beïn vloeden. Bekkenbodemspieren kunnen bijvoorbeeld te zwak zijn of juist te gespannen. Ook komt het voor dat de bekkenbodemspieren niet op het juiste moment him werk doen. Met instemming van de patiënt kan er een inwendig onderzoek plaatsvinden, eventueel gevolgd door een myofeed- back onderzoek waarbij de spieraetiviteit van deze spiergroep gemeten wordt en in kaart kan worden gebracht. Een bekkenfysiotherapeut(e) kan patiënten adviseren en eventueel in overleg met de huisarts doorverwijzen naar andere hulpverleners. Andersom veiwijzen medisch specialisten en huisartsen doornaar een bekkenfysiotherapeut(e). Een behandeling, afhan kelijk van de klacht, bestaat uit het verbreden van de kennis bij de patiënt over het ontstaan van de klacht. Ik leer de patiënt middels adviezen, bege leiding en een trainingsprogramma de controle over de bekkenbodemspie ren weer terug te krijgen en te behouden." 3 SEPTEMBER 2014 HEILOO - Buurttuin De BY aan de Bullaan is een ontmoetings plek voor jong en oud, waar kin deren en volwassenen veel kun nen leren over wat er groeit en bloeit in de tuin. Dorien Reiche en Inge van Velzen, mede-initiatiefnemers van de tuin, zochten contact met Yassine Hanyn van Silhouet La Locanda. Dat resulteerde in een BY-familielimch op zondag 28 september om 12.00 uur. Het doel van de lunch is dat kinderen leren waar groenten van daan komen en wat je ervan kimt maken. Ze leren hoe je groenten moet zaaien, planten en oogsten. En hoe lekker gezond eten is. „Wij werken graag mee aan de kennis overdracht over gezonde voeding", laat Yassine weten. Kinderen geven aan tafel uitleg over het eten dat tijdens de lunch wordt geserveerd. De lunch kost 15 euro per persoon exclusief drankjes, reserveren via www.silhouetenlalocanda.nl. „We planten in het voorjaar pastinaak, wortelen, bieten, pompoen, courget te, sla en bonen voor deze lunch", vertelt Dorien. De BY organiseert veel activiteiten voor scholen, soms in samenwerking met de bewoners van landgoed Willibrordus. Elke donderdagmiddag zijn vrijwilligere vanaf 14.00 uur aan het werk in de tuin. Wie dat wil kan komen kijken of meewerken. Meer informatie over de buurtuin via Facebook: buurttuinbytuin of de website van de Stichting Buitenkans: www. de-buitenkans, org. De chef-kok van Silhouet La Locanda haalt met de kinderen van buurttuin De BY veel gezonds uit de grond. Foto: Rob Verhagen HEILOO - Aan 62 jaar bloemen verkoop op de hoek Heerenweg- Zevenhuizenlaan is een einde gekomen. Afgelopen zaterdag sloten de deuren van de winkel van Houtenbos Bloemenshop voor goed. Een rare dag voor Karin en Martien Houtenbos, die op de laatste middag het einde inluid den met (oud-) medewerkers en tal van trouwe klanten. De vader van Martien opende in 1952 een bloemenwinkeltje in de garage bij het woonhuis. Martien groeide op tussen de bloemen en planten. In het voetspoor van zijn vader stond hij al op jonge leeftijd in het bloe- menstalletje bij 't Loo. „Het winkel centrum bestond toen nog niet" vertelt Karin, die daar op 16-jarige leeftijd Martien leerde kennen. Het was vanzelfsprekend dat ze als pas getrouwd stel samen in de bloemen verder gingen. Ze lieten in 1978 een grote bloemenwin kel naast het woonhuis bouwen; Houtenbos Bloemenshop. Naast de winkelactiviteiten staan op ver schillende locaties bloemenstal- letjes van Houtenbos; werk volop en een druk bestaan voor Karin en Martien. Om wat meer tijd vrij te maken voor andere dingen hebben ze, na lang wikken en wegen, de knoop uiteindelijk doorgehakt om de winkel te sluiten. „Maar nu het zover is, voelt het raar. We hebben hier een mooie tijd gehad, ik vond het winkelgebeuren -we deden de aankleding helemaal zelf- en het praatje met onze klanten prach tig. Op zo'n dag als vandaag besef je temeer met hoeveel mensen je toch een band hebt opgebouwd in al die jaren." Houtenbos blijft in het Heilooër dorpsbeeld vertegen woordigd met de bloemenstalletjes bij 't Loo en Het Hoekstuk. HEILOO - Op zaterdag 13 sep tember van 10.00 tot 12.00 uur is er weer een gezellige kinderkle ding- en speelgoedbeurs in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. U vindt hier goedkope kinderkleding in alle maten, speelgoed en nog veel meer! De toegang is gratis. HEILOO - Afgelopen week heeft de stichting Help Ons succesvol gecollecteerd voor de meest armen in Roemenie. De collectan ten ervaarden vele hartverwar mende reacties. Zaterdag 13 sept kunt u de stichting vinden bij de Vomar in Heiloo. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een Opkikkertje van 300,- aan een vereniging of stichting. De opkikker van de maand sep tember gaat naar Drumband De Reiger (bewoners Reigeredaal) in Heerhugowaard. U kunt de kring loopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - In de drie workshops biedt Groei en Bloei mooie mate rialen aan, waarmee men drie verschillende schikkingen maakt. U werkt een keer op een krans, u maakt een schikking met leisteen en u bindt minstens eenmaal een boeket. Hoe de uitwerking per keer is hangt van het aanbod aan bloemen en bij-materiaal af. Woensdag 17 september, 8 okto ber en 5 november, bij voldoende interesse 's middags om 13.45 uur en 's avonds om 19.45. Locatie: Ter Coulsterkerk Holle weg 111 Heiloo. Aanmelden bij: Mercedes Doeter, e-mailadres benzdocter® hotmail.com, tel. 072-5336827 of 06 50123521. HEILOO - Tijdens de zeer geslaag de open dag van SeniorWeb Alkmaar in Zorgcentrum De Kooimeer bleek een overweldi gende belangstelling te bestaan voor informatie betreffende gebruik van de tablet. Voorzitter Kees Bos verwoordde: „We waren al op het een en ander voorbereid, maar deze belangstel ling overtrof onze verwachtingen. Onze vrijwilligere kwamen tijd tekort om iedereen naar behoren te kimnen helpen. De tablet is echt 'hot' bij de senioren." Ook de belangstelling voor de overige computercursussen en work shops was groot. Informatie via: cursus@senioiweb-alkmaar.nl of bij P. Dekker tel. 06-12437850. HEILOO - Men gaat weer begin nen met een nieuw klaverjassei- zoen op donderdag 11, 18 en 25 september. Bent u lid van de SOB, dan kunt u gezellig komen klaver- jasen in het Trefpunt. Toegang 3 euro inclusief koffie/thee. Voor informatie: 072-5334419. Het einde van het winkeltijdperk van Houtenbos Bloemenshop werd ingeluid met (oud-)medewerkers Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 7