Tien vragen aan Als een vis in het water bij Ranzijn Open dag bij Dance Fitstudio 115 9 20.000ste Passagier op lijn 408 van de Regiobus Burgemeester Romeyn INGEZONDEN MEDEDELING LOOCALS in winkelhof 't Loo 3 SEPTEMBER 2014 Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Het spits wordt afgebeten door onze burgemeester. 'Ik ben Hans Romeyn, 59 jaar en sinds jtmi 2005 burgemeester van Heiloo. Ik ben getrouwd met Els. Zij is leerkracht op een basisschool in IJmuiden en actief in het verenigingsleven in Heiloo. We hebben drie kinderen (twee dochters en een zoon, in de leeftijd van 28 jaar, 26 jaar en 22 jaar.) Twee van hen wonen met hun partner in Heiloo en één woont met partner in Amsterdam.' 1. Waar bent u geboren en getogen? Ik ben geboren en getogen in Beverwijk. Geboren in 1955 en daar naar de lagere school, de Bethelschool aan de Noorderwijkweg, gegaan. Ik heb een prachtige jeugd gehad. Voor de middelbare school ben ik jarenlang vanuit Beverwijk naar IJmuiden, Ichthuscollege, gefietst. 2. Als uw hobby uw werk was geweest, welk beroep zou u dan nu uitoefenen? Ik heb nu niet echt veel tijd voor echte hobbies, maar het werk wat ik mag doen is zo leuk, dat ik het ook wel zie als hobby. Werk en hobby lopen als het ware door elkaar heen. 3. Wie zou u wel eens willen ontmoeten, en wat zou u zeggen of vragen? Ik had ooit graag Mahatma Ghandi en Martin Luther King willen ont moeten. Twee mensen die zich op een vreedzame manier inzetten en mensen achter zich kregen die erin geloofden dat we met elkaar moe ten en mogen werken aan een betere wereld. Ik zou hen vragen hoe ze dat voor elkaar hebben gekregen en of ze zich alsjeblieft in willen blijven zetten om ons erop te wijzen dat wij situaties als in de Oekraïne, in Centraal Afrika, in het Midden Oosten, maar (misschien) soms ook vlak om de deur enzovoorts voorkomen. 4. Wat is uw mooiste jeugdherinnering? Mijn mooiste jeugdherinnering is dat ik altijd heel veel vrijheid heb gekregen van mijn ouders én dat ik op de middelbare school verkering heb gekregen met het meisje waar ik nu al meer dan 35 jaar mee ben getrouwd. 5. Wat vindt u de mooiste plek in Heiloo? Heiloo is in het geheel al een mooie plek en er zijn heel veel mooie plekken in ons dotp. Ik vind het gebied rond de Witte Kerk één van die vele mooie plekken, een historisch mooie plek, waar ooit Willibrord is geweest. In de zomerperiode ziet het er helemaal prachtig uit als ook de bomen er zo schitterend bij staan. 6. Waarvoor kunnen ze u 's nachts wakker maken? Met een kaartje voor de Last Night of the Pronts in de Royal Albert Hall in London (dit jaar op 13 september, uitzending voor de BBC), maar veel beter nog: een nieuwsuitzending waarin we te horen krijgen dat we gestopt zijn in de wereld met vechten, dat er geen honger en dorst meer hoeft te zijn en dat we met elkaar naar elkaar omkijken!! 7. Wat is het beste advies dat u ooit kreeg? Probeer eens iets in een bestuur, dat lijkt me wel wat voor je. En zo werd ik in 1982 voorzitter van een sportvereniging en daarna nog lid van meer besturen. Een basis waar ik in mijn verdere leven veel aan heb gehad, en nog 8. Wat weten de meeste Heilooers niet van u? Dat ik opa word!!! 9. Wat zou u in Nederland aanpakken als u minister-president was? Ik zou een gesprek arrangeren tussen de wereldleiders, hen in een kamer 'opsluiten' en tegen hen zeggen dat ze pas de kamer weer uit mogen komen als ze met elkaar de afspraak hebben gemaakt om het voor iedereen op deze wereld beter te maken. 10. Persoonlijke vraag van de redactie aan u: U bent superactief op social media en daardoor lijkt u altijd ergens bij betrokken te zijn, van 's morgens vroeg tot 's avonds laat, door de week en in het weekend. Wij vinden dat erg bewonderenswaardig. Wat is uw drijfveer om dat te doen? Ik vind het belangrijk om als bur gemeester te laten zien waar je mee bezig bent, maar het is ook een manier om te laten zien wie je bent en is het een makkelijke manier om met elkaar te communiceren. Bovendien is het een prachtige manier om ons dotp en alle activiteiten in Heiloo te promoten. Want we heb ben tenslotte een schitterend dotp, waar we ons met elkaar verant woordelijk voor mogen voelen. Ik nomineer voor de volgende Tien vragen aan: Prof. Dr. Bart Koet, hoogleraar Nieuw Testament en Vroegchristelijke Letterkunde verbonden aan de Universiteit van Tilburg, maar woon achtig in Heiloo. Bart Koet combineerde gedurende lange tijd zijn onderzoek aan verschillende universiteiten in Nederland en Duitsland met werk in de praktijk: hij was geestelijk verzorger in de Bijlmerbajes van Amsterdam. Hij raakte geïnteresseerd in dromen, beschreven in de oude teksten, maar ook de dromen en nacht-merries van gedeti neerden. Ik vind Bart een zeer inspirerende man, waar je hele goede gesprekken mee kan voeren. Mijn persoonlijke vraag aan deze genomi neerde is: Wat zijn jouw dromen voor Heiloo, maar ook: hoe kunnen we nachtmerries voorkomen? En hoe kunnen we onze dromen waar maken? HEILOO - Zaterdag 6 september is de eerste themazaterdag in Winkelhof 't Loo, met als thema Food Drinks. Elke eerste zaterdag van de maand kunt u in Winkelhof 't Loo Proeven, Passen en Proberen met elke maand een ander LOOCALS thema. Deze zaterdag bent u uitgenodigd om vanaf 11.00 uur op verschil lende plekken in het winkelcentrum te genieten van producten die de ondernemers ter plekke voor u bereiden. Kwaliteit staat in het winkelcen trum in hoog aanzien en de win keliers willen dit onderschrijven door producten te laten proeven en beleven. De consument kan bijvoorbeeld kennismaken met verschil lende soorten speculaas van Banketbakkerij Van Velzen, verras sende combinaties van kaas en bier door Kaashuis Tromp en Wijndijck, Restaurant de Loocatie gaat zalm roken en laten proeven, boven dien serveren zij een overheerlijke groentecappuccino, de Hema laat zien hoe de ambachtelijke grill worst wordt gemaakt en uiteraard kunt u deze ook proberen. Albert Heijn heeft het assortiment sinds kort uitgebreid met een groot aan bod van Whole Foods en zij laten u graag hiermee kennismaken. Bovendien laat een Thaise kok u ervaren wat kruiden voor uw maal tijd kimnen doen. Verder kunt u bij Keurslagerij Burger de ambachtelijke rook worst proeven en bij Beentjes Groentebroers de huisgemaakte stampotten. Kortom, alle foodondememers uit het winkelcentrum nemen deel aan het evenement maar ook bij de col lega's in de overige sectoren zult u zich deze dag extra welkom voelen. Ook aan de kinderen is gedacht. De bekende goochelaar Matthias zal hen maar ook u versteld doen staan met zijn magie kimsten en menigeen in opperste verbazing achterlaten. Bovendien zal hij voor de kleintjes zijn kunsten met bal lonnen vertonen. Cees Oud - een begrip in deze omgeving als het gaat om accordeonmuziek - zal met zijn virtuoze spel de bezoekers van het winkelcentrum in een gezellige sfeer ontvangen. Zaterdag 6 september wordt de spinn off van wat een goede, vaste gewoonte gaat worden in Winkelhof 't Loo: er valt altijd al veel te bele ven in dit veelzijdige winkelcentrum maar de eerste zaterdagen van de maand wordt dit op een bijzondere manier uitgelicht. In oktober zal het hoofdthema mode zijn en in november gaat men laten zien dat ze ook met lifestyle weg weten in het winkelcentrum. REGIO - Sinds maart dit jaar, hebben er wat veranderingen plaatsgevon den bij dierenparadijs Rentenaar. Medewerkster Annemarie is naar het fili aal in Landsmeer om de afdeling hond 'op poten te zetten' en Heiloo wordt nu gerund door Sandra en Tamara. „Naast de vertrouwde merken zoals Orijen, Naturis en Camibest, hebben wij nu ook een brede selectie Bandit en zijn we dealer geworden van het merk Prins", aldus Tamara. „Gewoon een kwestie van luisteren naar de klant: u vraagt, wij draaien." De grootste ver anderingen zitten voornamelijk in de aquarium-afdeling. Klanten zullen nu al merken dat de keuze aan vissen en planten steeds groter wordt, maar er zijn nog veel meer plannen voor de toekomst. Zoekt u een bepaalde vis of plant? Geen probleem, vraagt u het! Ook helpen zij graag met het samenstellen van een geschikt plantenpakket voor een optimaal aquarium. Hierbij gebruiken zij de 'sera-methode'. Sera is een vooraanstaand merk op het gebied aquaria en is nu ook verkrijgbaar bij Rentenaar Heiloo. Sandra en Tamara voelen zich als een vis in het water in Heiloo en hebben nog heel veel plannen voor de toekomst van dierenparadijs Rentenaar Heiloo. Zoals bijvoorbeeld de eigen kweek van garnalen, het zelf fokken van (kleine) knaagdieren en mis schien in de toekomst weer het vrolijke gefluit van een vogel-afdeling. Kom snel een keer langs! HEILOO - Dance Fitstudio 115 start het nieuwe dansseizoen met een open dag op zaterdag 6 september van 10.00 tot 17.00 uur. Tijdens deze dag kan je deelnemen aan diverse lessen. Voor de allerjongste is er peuterdans en adv van Madou Klaase Buwalda. Alessio Reedijk geeft de hiphop lessen. Eerst aan de jongens en daarna aan de meiden. Carmen Castricum verzorgt de moderne lessen en Monique Elgin de Freestyle en Jazz/Showmusical les sen. In ons theatercafé kimt u onder het genot van een kopje koffie, thee of limonade, kijken en luisteren naar de diverse optredens op ons open podium. Iedereen die het leuk vind kan op deze manier zijn of haar kimsten vertonen. Aanmelden hiervoor is nog mogelijk. De dag wordt afgesloten met het verloten van diverse prijzen. De hoofdprijs is een cheque ter waarde van 10 gratis lessen naar keus. Nu al enthousiast geworden over onze studio? Als je je tijdens de open dag aanmeldt voor een heel seizoen, betaal je geen inschrijfgeld, is de proefles gratis enkrijg je een gratis goodiebag. Meer te weten te komen over onze open dag? Kijk op: www.danceenfltstudioll5. nl of bel naar: 06 22498872' REGIO - Op 26 augustus werd Peter Kraakman begroet als de 20.000ste passagier van de Regiobus Heiloo Egmond. Deze buslijn (lijn 408) is op 25 jimi 2012 gestart onder de vlag van, en met gebruik making van de kennis en ervaring van Vereniging Buurtbus Heiloo. De route van de Regiobus loopt van Winkelcentrum 't Loo via Winkelcentrum 't Hoekstuk en Egmond-Binnen naar het busstation Egmond aan Zee, vice versa. De lijn zou rendabel zijn bij ongeveer 400 passagiers per maand. Dit aantal is ruimschoots overschreden, nu blijkt dat al na ruim twee jaar de 20.000ste passa gier nietsvermoedend instapte en daar verwelkomd werd door chauf feur Piet Baltus en voorzitter Ron van Riemsdijk. Met een bloemetje en een cadeaubon werd de heer Kraakman blij verrast. Ron van Riemsdijk overhandigt de bloemen en de bon aan Peter Kraakman. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 9