Stichting Vrienden van Buk Buk is een feit. CJ/Limmen Duizenden bezoekers op zeer geslaagd Uit&Zo 13 BORDEN Sport 17 AH LIMMEN GEZOND Het grootste assortiment gezonde voeding van de supermarkten in de regio! anders dan andere APE L LA Postma en Postma deze week in Bedrijf Belicht Heiloo 7 Regio 15 Zwoele zeevisavond voorDVW Henny Stoop Profiteer ook van de kracht van VAN DER BORDEN MAKELAARS U VAN DER sinds 1933 v-- (072)5351000 M oniïmentenweekend Knegt open in HEILOO - Een groep enthousi aste oud-Bukmedewerkers wil het oude Buk Buk poppodium nieuw leven inblazen. Daarom is de Stichting Vrienden van Buk Buk opgericht. Op zaterdag 4 oktober wordt in Buk Buk een reünie gehouden en alle oud- Bukmedewerkers zijn uitgeno digd Buk Buk bestaat 46 jaar en heeft als toonaangevend poppodium glorietijden meegemaakt. Het was ooit een bruisende, muzikale broed plaats waar opkomende talenten en gevestigde namen zoals Van Dik Hout, Anouk, Mareo Borsato en Herman Brood graag optraden. Optredens die publiek, van jong tot oud, uit de wijde omtrek trokken. Menig Heilooër, inmiddels 30-plus- ser, heeft er zijn of haar wortels liggen; als frequent bezoeker dan wel als vrijwilliger die er zijn orga nisatietalent heeft ontwikkeld. Door geldgebrek en veranderend gemeentelijk jeugdbeleid belandde het ooit zo fameuze poppodium, een begrip in de regio, helaas een beetje tussen wal en schip. „En dat is zonde!" zegt Marcel Keet, oud-Bukmedewerker en één van de initiatiefnemers -en lid van de werkgroep- van de onlangs opge richte Stichting Vrienden van Buk Buk (SVBB). „Want de zaal leent zich uitstekend voor muziekevene menten; alle apparatuur is aanwe zig en staat een beetje te verstof fen", vullen Carola Beers en Inge Kracht aan. Carola neemt samen met Patrick Kops en nog drie (oud) Bukkers de bestuurlijke taken op zich. Marcel, Inge en andere oud-Bukmedewerkers vormen de werkgroep; ze kunnen putten uit een breed netwerk. Patrick legt uit dat SVBB autonoom van Stichting Welzijn Jeugd- en Jongeren Heiloo opereert. Voor podiumactivitei ten worden afspraken met SWJJH gemaakt. De jonge stichting heeft -om een budget voor evenementen te genereren- de 'Vrienden' actie opgezet. Iedereen met een Buk Bukhart kan voor minimaal 15 euro Vriend worden. Om het vuurtje aan te wakkeren staat als eerste de Buk Bukreünie op zaterdag 4 oktober op de agenda. Oud-medewerkers kun nen zich hiervoor aanmelden via de faeebookpagina Vrienden van Buk Buk of per e-mail: info@vrienden- vanbukbuk.nl. Marcel licht alvast een tipje van de sluier van wat komen gaat. „Op zaterdag 1 november houden we een Kinks Tribute Avond, met voornamelijk Heilooër artiesten, in het kader van het 50-jarig bestaan van The Kinks." ah-limmen.nl Vuurbaak 1 J uitvaartverzorging Heiloo e.o, E.J. Potgieterweg 27 Heiloo telefoon: 072 532 0345 www.capella-uitvaartverzorging.nl Oud-Buk Buk medewerkers en initiatiefnemers van Stichting Vrienden van Buk Buk; Inge van Kracht, Patrick Kops, Marcel Keet en Carola Beers. Foto: Carolien Breed 10 SEPTEMBER 2014 nement, dat in het teken van 1300 jaar Heiloo stond, toen samen met de Stichting Ouderenwerk Heiloo. De Uitmarkt Heiloo werd in 1995 geopend door een heuse trouba dour die een lofzang hield op de Europese Groen-prijs die Heiloo net had gewonnen. En op Roelof Bos, de toenmalige wethouder voor cul tuur: 'Wie zijn cultuur niet eert is het groen niet weerd'. Laatst las ik ergens een oproep van de gemeente: Hoe maken we Heiloo de aantrekke lijkste woonplaats van Nederland? Want wij eindigden in een onder zoek van het AD op de vierde plaats en op de 17de plaats. En het is de ambitie van de gemeente om te stij gen. Nou, een groot deel van het ant woord vindt u vandaag hier! Dit ver enigingsleven en deze voorzieningen in Heiloo is wat veel Heilooërs zo waarderen. Alles broederlijk en zus terlijk naast en door elkaar. Bijna een ecologisch systeem van organi saties die samen onze micromaat schappij in stand houden en elkaar aanvullen en ondersteunen waar nodig. Herkenbaar, dichtbij, veilig en vertrouwd. Voordat we gaan ope nen moeten we nog iets belangrijks doen. Een van onze bijdragen aan de Kunst6Daagse was een gedich tenwedstrijd met als thema: Gedicht bij een beeld in Heiloo. We hebben een aantal prachtige gedichten ont vangen bij de beelden Vrouw met vogels, Samen, Muze en Op reis. Maar één gedicht van mevrouw Wellenberg werd door alle juryleden erg mooi gevonden:' De Bloemenkoopman Zie de man met zijn kar Onwankelbaar op zijn plek Verkoopt hij zijn bloemen Maar niet die ene laatste bos Vastgeklonken in zijn hand Kan hij niet zonder Zijn tot beeld geworden zelf De grond van bestaan Wethouder Elly Beens overhan digde mevrouw Wellenberg als winnaar van de eerste prijs - een boekenbon - en onderstreepte met positieve woorden het belang van een evenement als Uit&Zo voor een doip als Heiloo. Vervolgens opende zij deze 20ste editie van Uit&Zo Heiloo. HEILOO - Uit&Zo Heiloo heeft in deze 20ste editie zichzelf weer overtroffen. Naast een enorm uitgebreid en gevarieerd deelnemersveld en zeer uit eenlopende, kwalitatief goede optredens, werkte ook dit jaar het weer weer mee. De sfeer op Uit&Zo Heiloo 2014 was uitstekend. Steeds meer deel nemers doen iets extra's om de aan dacht van de bezoekers te krijgen. Leden van de Operettevereniging liepen in vol ornaat rond, er werd geschminkt, gesport, geblust, gebouwd en gewandeld. Ook in de bibliotheek was het een drukte van belang. Aan de grote knutseltafel van de Hobbyfarm werden ook dit jaar weer veel creatieve werkstuk ken gemaakt. Leerlingen van de Muziek- en Dansschool zorgden voor een gezellige sfeer. En natuur lijk goed bezochte workshops van velschillende organisaties. Uit de toespraak bij de opening van Uit&Zo van Jeanette Braam, directeur Bibliotheek Heiloo: 'Dit jaar zijn er weer meer deelne mers dan vorig jaar: 85! en zo'n 25 optredens. Voor de historici onder ons: twintig jaar geleden waren dat 41 deelnemers. Dus Uit&Zo leeft volop in Heiloo en is een vaste traditie geworden. Dat werd twintig jaar geleden al voorspeld, lazen we in de Uitkijkpost en het Nieuwsblad Heiloo uit die tijd. De eerste Uit&Zo Heiloo, toen moch ten we nog Uitmarkt Heiloo heten, vond plaats bij de oude bieb en Winkelcentrum Het Hoekstuk. De bibliotheek organiseerde dit eve- Ook Scouting Rurik was aanwezig bij Uit&Zo Heiloo, en daagde jonge en oude bezoekers uit om mee te helpen aan een zelfge bouwde toren. Foto: Judith Aken- Duijn .ONTVANGEN? BEL DONDERDAG TOT I5.OO UUR: 0226 33 10 20 (rODI VERSPREIDING Bv) KIJK 00K OP WW WU IT K IJ K PO STN L JAARGANG 78 NUMMER 37

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 1