Egmond vijf dagen achtereen op televisie a Rob Huijsmans Kampioen Makreelroken 2014 Kinderboekenbal op De Brug in Akersloot De modetrends voor dit najaar bij Klaver5 Benedietushof siuit het zomerseizoen af Ant. Duijn keukens Expositie Madonna's in GeiDEEl 1879 AkeTSlOOt Reünie Schietvereniging De Vrijheid Gemaal 1879 Akersloot sluit het zomerseizoen af INGEZONDEN MEDEDELING I m m wiJ BESTAAN Lj I it LJ #V I 40JAAR! 1 M Wm Wr AA EN WIE JARIG I l\# IS TRAKTEERT... NIEUWS UIT DE REGIO KORTOM JUBILEUM ACT IE op (inbouw)- M EGMOND - Op vrijdag 26 sep tember om 15.00 uur opent de expositie Madonna's in Benedietushof, bij de Abdij van Egmond. Geïnspireerd door Giorgi Shengelia, die een klein schilderijtje gaf als dank voor het maken van een tentoonstel lingskleed, kregen Hermy Jes en haar man Zeger het idee om aan bevriende kunstenaars te vragen om hun interpretatie te geven van de Heilige Maagd. Er waren wel wat voorwaarden: het moest niet te groot zijn en niet teveel kosten! Hun huisje is klein en het budget beperkt: „We wilden tot 15 stuks gaan, maar allengs groeide de collectie tot 25 kunstwerken. Iedereen was enthousiast! Het is een prachtige collectie geworden met kunstwerken die variëren van foto's, brons, schilderijen, col lages tot gedichten, die we graag met iedereen delen!" Tijdens de expositie maakt Inge den Hartog samen met de bezoekers een mozaïek van de heilige maagd, waaraan iedere bezoeker kan meedoen, door voor 1 euro hun 'steentje bij te dragen'. De bezoe kers plaatsen zelf een steentje in het kunstwerk. De expositie is te zien van vrijdag 26 september tot en met woensdag 15 oktober. AKERSLOOT - Schietvereniging de Vrijheid is opgericht in 1983. Nu na 31 jaar schieten in Café De Vriendschap is het tijd voor een reünie. Daarom wil men iedereen, die de afgelopen 31 jaar betrokken is geweest bij deze Akerslootse schietvereniging uitnodigen om samen te komen. Om te schieten, herinneringen op te halen, verhalen te delen en een borrel te doen! Schroom niet. Jong, oud, langdurige leden of leden van korte duur; iedereen is welkom! Men hoopt zoveel moge lijk leden en oud-leden te zien in het clubhuis Café de Vriendschap, op woensdag 4 november vanaf 20.00 uur. AKERSLOOT - De zomer loopt op z'n laatste benen. Zondag is het de laatste van de septem bermaand. Traditiegetrouw is dat tevens de laatste openstelling voor het publiek. In de voormalige ketel ruimte exposeert de Uitgeester kunstenaar Allard Kaai. Hij doet zijn inspiratie op in de Woudpolder. Dit veenlandschap spat van de muren af waar hij zijn impressie geeft in Oostindisehe inkt. Door een andere bril bekeken geeft hij in olieverf kleur aan zijn Woudpolder. Een expositie die het bezichtigen waard is. Naast de kunst kan de bezoeker ook het gemaal bezichtigen. Deskundige uit- AKERSLOOT - Natuurlijk besteedt basisschool De Brug ook dit jaar aandacht aan de Kinderboekenweek. Het belooft een groot feest te worden, want het thema is 'Feest'. Vanaf 17 september kunnen de kinderen him favoriete boek nomineren voor de Gouden Griffel (groep 4 tot en met 8) of de Gouden Penseel (groep 1 tot en met 3). Per groep wordt een winnaar gekozen. Op dinsdag 30 september vindt 's middags voor en met de kinde ren het 'Boekenbal' plaats. Elke EGMOND - Vanaf 30 septem ber komen de Egmonden vijf dagen lang op de televisie in het programma 'Geloof 'n Hoop Liefde'. Hierin vertellen Egmonders over hun bijzondere leg van de waterhuishouding brengt het gemaal tot leven. Dat is zeker het geval als de machine wordt gestart in dit 135 jaar oude monument toont dat het nog springlevend is. Al met al een zinvol doel om op uw zondagmiddag tussen 13.30 en 16.30 uur te bezoeken. Het bezoe kadres is Fielkerweg 4 (Klein Dorregeest) te Akersloot. In de wintermaanden zal het gemaal gesloten zijn, echter er zijn uitzonderingen. Groepen van allerlei aard, schoolklassen, fami liefeestjes etc. kimnen na afspraak op bezoek komen en krijgen ook dan deskundige uitleg. Voor verde re informatie ga daarvoor naar de website www.gemaall879.nl groep geeft dan een creatieve pre sentatie over het winnende boek. De kinderen mogen die middag feestelijk gekleed naar school. Het Boekenbal wordt gezamen lijk afgesloten met de Feestdans van Kinderen voor Kinderen. Het gehele thema wordt afgesloten op vrijdagochtend 10 oktober met de Brugdag. Die dag wordt gestart op het schoolplein wederom met de feest dans, waarna de kinderen spelle tjes gaan doen georganiseerd door groep 8. De kinderen mogen ver kleed naar school komen. band met hun dorp en over hun activiteiten. De reportages zijn afgelopen zomer onder meer gemaakt in de abdij, het Museum van Egmond, het boothuis van de KNRM, bij de oud-papiergroep en lunchroom Santiago aan het Pompplein, waar minder sterke schouders de ster ke inspireren. Ook is er gefilmd op de Adelbertusakker tijdens de druk bezochte viering van het Adelbertusfeest waar Adri Oud over vertelt. Hij is onlangs overleden, maar werkte met veel genoegen nog mee aan het programma. Op zaterdag 27 september maakt de EO van 13.00 tot 15.00 uur opna men op het Pompplein voor de laat ste uitzending, terwijl kok Herman Haan een heerlijk stukje kabeljauw bereidt en laat proeven aan omstan ders, die van harte zijn uitgenodigd. Het programma 'Geloof 'n Hoop Liefde' is vijf dagen per week een half uur op tv. De Egmondse uit zendingen zijn te zien van dinsdag 30 september tot en met zaterdag 4 oktober, om 17.05 uur bij NPO 2. De uitzending over de abdij is op dinsdag 30 september. LIMMEN - Rob Huijsmans is in Petten Nederlands Kampioen Makreelroken 2014 geworden. Zijn droom is hiermee uitgeko men. Jarenlang heeft hij zijn techniek van ambachtelijk roken geperfecti oneerd. Rob, een geboren en geto gen Limmenees, is de afgelopen jaren al Kampioen van Limmen en van IJmuiden geworden, maar tijdens het NK viel hij steeds bui ten de prijzen. Tot dit jaar, want 24 SEPTEMBER 2014 nu mag hij zich een jaar lang de beste makreelroker van Nederland noemen. Die kanariegele rakkers waren zo goed gelukt dat het voor Rob nog een moeilijke keuze was om de beste voor de jury uit te kie zen, maar dat is dus toch gelukt. Een uitgebreid verhaal kimt u lezen op ww.smokeyjohn.nl en u kimt Rob zelf ambachtelijk makreel zien roken op de Najaarsmarkt, die komende zondag 28 september op het terrein van GGZ Willibrord in Heiloo wordt georganiseerd. UITGEEST - De modetrends voor dit najaar: 'Back to the eighties'. Kenmerkend zijn: mooie volle blauwtinten, gecombineerd met zwart. Veel grafische en dierenprints, en (nep)bont met verschillende kleuren en patronen. Een verwijzing naar de jaren tachtig. Een ander stijlicoon uit de genoemde periode, de kokerrok, is helemaal terug, in een comfortabel draagbaar materiaal: jersey. Daarnaast veel zacht zwart leer en vrouwelijk kant gemixt met grove breisels. Met zwart kun je alle kanten op: van hele stoere leatherlook broeken of leggings, tot supervrouwelijk in de vorm van transparante blouses of kanten jurkjes. Zwart kleedt mooi af en geeft je een slanker silhouet. De mode voor najaar 2014 legt de nadruk op vrouwelijk heid. Kom snel langs bij Klaver 5, want mode moet je voelen! De mede werkers van Klaver5 helpen je graag, en onthoud vooral: 'You're never fully dressed withouth a smile'. Klaver 5, Middelweg 81A, 1911 EB Uitgeest, tel 0251-315596, www.klaver-5.nl. ADVERTENTIE Rob Huijsmans (rechts op de foto) en Smokey John links Aangeleverde foto DEZE MAAND: 1 m APPARATUUR VAN 40*%) KORTING J {jjaiiknecht Whjrjpbol omdat het goed moet zijn! Hasselaarsweg 21 Heerhugowaard Tel. 072 - 5714108 www.antduijnkeukens.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 11