Dance Fitstudio 115 Derde editie van Bokkentocht komt eraan Ilse Nadort (18) terug naar Zuid-Afrïka BEDRIJF BELICHT 5 Rommelmarkt Video-filmen, een leuke hobby Keer op Keer opsteker Boekenmarkt Trefpunt Avond Baanbrekend Solliciteren Archeologie: test j'e archeologische kermis UITKIJKPOST 24 SEPTEMBER 2014 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst: Carolien Breed Foto: Lida van Wijk Monique Elgin, Stationsweg 115, 1852 LN Heiloo, tel. 06 - 22498872, www.daneeenfitstudiol15.nl, e-mail: info@daneeenfitstudiol 15.nl HEILOO - Dansen is voor alle leeftijden. Behalve ontspanning en een leuke sociale activiteit is dans bovendien een uitstekende manier om aan je conditie te werken. Tel daar de ongedwongen, gezellige sfeer van Dance Fitstudio 115 bij op (je kunt hier zelfs een leuk dans-themafeest of kinderpartijtje vieren) en je wilt nooit meer anders. „Dat bewijzen onze jazz- en aerobicdames, al jaren hechte groepen die geen les over slaan!" aldus Monique Elgin, eigenaresse en dansdocent van Dance Fitstudio 115. Monique geeft er sinds 1994 les. Ze heeft haar dansvakop leiding gevolgd bij Dansaeademie Lucia Marthas en heeft tijdens en na haar opleiding in tal van bekende tv-shows opgetreden. Toen ze in 1997 de kans kreeg om de balletstudio aan de Stationsweg voort te zetten, greep ze die nieuwe uitdaging met beide handen aan. Naast Monique telt Dance Fitstudio 115 nog drie geschoolde dans- docenten: Madou Klaase Buwalda (dansvakopleiding aan de ArtEZ Dansaeademie in Arnhem), Alessio Reedijk (Dansaeademie Lucia Marthas) danst regelmatig in tv-shows, bijvoorbeeld bij Kinderen voor Kinderen, Junior Danee en het Junior Songfestival en Carmen Castricum (oud leerlinge, dansvakopleiding aan de Amsterdamse Hogeschool voor Kunsten (AHK)). In Danee Fitstudio 115 wordt uiteraard klassieke balletles gegeven, maar in de loop der jaren is het lesaanbod flink uitgebreid met eigen tijdse dansgenres, zoals Zumba, Hiphop, Barre work out en veel meer. Plezier in dansen staat in alle lessen centraal. Onder het motto 'jong geleerd...' verzorgt Dance Fitstudio 115 danslessen voor kinderen vanaf de peuterleeftijd. Monique: „Door dans ontwikkelen kinderen niet alleen muzikaliteit maar ook sociale vaardigheden. Ze leren zich te uiten en respect voor elkaar te hebben. Het gevoel 'te durven dansen' groeit als kinderen zich vanaf het begin veilig voelen." En dat begint bij peu- terdans (2,5 tot 4 jaar). De kleintjes maken in een echte balletstudio op speelse wijze kennis met alle elementen van dans. Algemene dansante vorming is er voor kinderen vanaf 4 jaar. Op een natuurlijke manier leren kinderen zich ritmisch te bewegen in een ruimte en bewust te wor den van hun eigen lichaam. De lessen klassiek ballet (vanaf 6 jaar tot 60+) gaan een stapje verder; vanaf de basis wordt gewerkt aan de ontwikkeling van techniek, spier- beheersing en houding. Voor de jongens is er een boys only les. Maar natuurlijk zijn ze ook in alle andere lessen welkom. Van jong tot oud, van Moderne dans, Barre Work-out tot Total Body Power Work-out en van Jazz/showmusical, Aerobics, Freestyle tot Hiphop; bij Dance Fitstudio 115 kun je terecht. Informeer naar de vele mogelijkheden en meld je aan via de website of neem een proefles om de sfeer te proeven. HEILOO - De bewoners van de Nic. Greeuw flat in Vrieswijk houden in het kader van Burendag zaterdag 27 sep tember een Rommelmarkt op het grasveld voor de flat (Het Zevenhuizen) van 11.00 tot 15.00 uur. Informatie: tel. 06-30865198. HEILOO - Zoek je na een druk en inspannend leven een leuke hobby waarmee je anderen plezier kan doen? Neem dan contact op met Videoclub Heiloo. Ervaring is niet nodig! Inlichtingen Wilma Roelofs 5333510 of Jack Groot 5321033 of stuur een mailtje aan videoelub- heiloo@gmail.com. HEILOO - Elke maand wordt een ingediend verzoek door Keer op Keer gekozen en verblijd met een opsteker van 200,-. Deze maand gaat de opsteker naar Jelle en Leon Kaandorp. Zij hebben geld ingezameld voor kinderen met een schisis en liepen hiervoor de Dam tot Dam Mini-loop op zondag 21 september. U kimt de kringloop winkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072-5325962. HEILOO - Op zaterdag 27 septem ber van 10.00 tot 13.00 uur is er de maandelijkse boekenmarkt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De entree is gratis. De opbrengst van deze boekenmarkt is bestemd voor sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, kimt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkda gen van 09.00 tot 17.00 uur open is. U kimt ook bellen, tel. 072- 5331297, dan wordt een afspraak gemaakt om ze op te halen. HEILOO - Gerjan Apeldoorn geeft op dinsdag 30 september om 20.00 uur in Bibliotheek Heiloo een lezing over Baanbrekend Solliciteren. In ruim een uur bespreekt Gerjan waar de baanbrekende mogelijkhe den liggen om toe te passen. Toegangskaarten voor deze avond zijn ad. 5,- 7,50 voor niet-leden Bibliotheek Heiloo) verkrijgbaar bij Bibliotheek Heiloo. Bij de entree is koffie/ thee in de pauze inbegrepen. Reserveren kan bij de klantenser vice van de bibliotheek en is ook mogelijk via www.bibliotheekhei- loo.nl of telefonisch (072-5330670). HEILOO - Tijdens Uit&Zo en Monumentendag maakten bezoe kers van Baduhenna kans op een prijs door een quiz over archeo logie in te vullen. Bij de volwas senen werd het boek 'Onder onze voeten' gewonnen door Jonathan Smit, bij de jeugd won Tim van der Molen het boekje 'Avé, Caesar!'. Ga voor de vragen en de antwoor den naar www.baduhenna.nl. HEILOO/REGIO - Na geslaagde Bokkentochten in 2013 en dit voorjaar organiseren diverse horecagelegenheden in Heiloo en Limmen op zaterdag 11 oktober de derde Bokkentocht. Dit keer uiteraard met Herfstbokken Vanaf 14.00 uur 's middags tot sluitingstijd kimnen deelnemers met de fiets of wandelend weer terecht bij (dit keer) negen cafés en/of restaurants om het najaar in de vorm van een goed glas bock bier te beleven. Er wordt zoveel als mogelijk getracht velschillende bockbieren te presenteren, zodat er overal een brouwsel van een andere brouwerij geproefd kan wor den. Uiteenlopende smaken zullen je opwarmen om de koudere peri ode tegemoet te kimnen treden! Er wordt gewerkt met glazen van 20 cl. zodat er van meer variatie geno ten kan worden. Bij aanschaf van een stempelkaart a 2,50 krijg je bovendien een presentje en bij elke aandoende bar een hapje. De limou sines van Taxi Blauw zijn ook weer van de partij waar naar wens tot 19.00 uur gebruik van kan worden gemaakt. De organisatie bestaat naast Frans Ruiter van De Bierverbinding uit Fletcher Hotel-Restaurant Heiloo, Brasserie in 't Groen, Café Bar 't Kroegje, Café-bar De Lantaarn (Limmen), Restaurant De Loocatie (met tent), Café La Strada, Café Thuis Bij, Sportcafé Het Vennewater en Café De Wit. Je kimt starten en eindigen waar je wilt. Op de stempelkaart staat de bierlijst, zodat je zelf de volgorde kunt bepalen. HEILOO - De 18-jarige Ilse Nadort uit Heiloo heeft via de vrijwilligersorganisatie Worldmapping deze zomer ken nis gemaakt met het andere gezicht van het in de reisgidsen aangeprezen Zuid-Afrika. De armoede en uitzichtloos heid in de townships, maar ook de wees- en straatkinderen die geluk hebben door liefdadigheidsorga nisaties te zijn opgevangen, heb ben diepe indruk gemaakt op Ilse. Samen met twintig leeftijdsgenoten uit Nederland bezocht ze in augus tus een aantal ontwikkelingspro jecten in de omgeving van Durban waar ze vrijwilligerswerk heeft ver richt. Zoals het weeshuis Mother of Peace, net buiten de stad Durban. Ilse: „Het is een doipje op zich, zelf voorzienend met een hoofdgebouw waarin een schooltje is gevestigd en daar omheen aparte woonhuis- jes waar zo'n 80 weeskinderen worden opgevangen. De gezins situatie wordt er zoveel mogelijk nagebootst; per huisje zorgt één huismoeder voor zo'n zeven wees kinderen in de leeftijd van 0 tot 17 jaar." Het tweede project dat Ilse bezocht, was het Palm Tree Care Centre, gerund door een blanke Zuid-Afrikaanse en een Nederlands echtpaar. In dit kleinschalige weeshuis worden 17 weeskinderen opgevangen. „Het was er net één grote familie!" Vlakbij Palm Tree ligt een township, waar de groep Nederlandse jongeren werd rond geleid. „Ondanks de armoedige situ atie waarin ze verkeren, waren de mensen enorm gastvrij." Een ander aangrijpend project waar Ilse is geweest is Bobbi Bear, een opvang plek waar jonge kinderen met een trauma, bijvoorbeeld door misbruik, worden geholpen. „Daartussen waren baby's van amper een paar maanden..." Maar Zuid-Afrika heeft ook veel moois te bieden; de excursie naar het Drakensgebergte (Lesotho) was inclusief een bezoek aan een aantal afgelegen doipjes. Ilse is nog maar pas terug van haar expeditie of ze wil al weer weg. „Ik wil helpen, daar waar ik kan!" Op 30 november vertrekt ze voor twee maanden naar het project Mother of Peace. Dit keer vergezeld door één reis- rnaatje die ze via de website van Be More -de overkoepelende vrij willigersorganisatie voor volwas senen- heeft leren kennen. Tijdens haar eerste reis heeft ze met eigen ogen gezien waaraan het geld, dat Ilse vooraf had ingezameld, besteed wordt. Daarom wil ze ook dit keer niet met lege handen aan komen. Wie Ilse wil steimen, kan dit doen op rekening NL02 RABO 0138510490 ten name van Ilse Nadort te Heiloo, onder vermelding van Zuid-Afrika. Ilse in Zuid-Afrika bij weeshuis Mother of Peace Aangeleverde Foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 5