Palestra koestert huiskamergevoel TCH ViVa! sluit honderdste huurcontract Opening kapsalon en nagelstudio Emilsen Met Gouden Dagen Heiloo naar de Hermitage Bibliotheek houdt kleedjesmarkt voor speelgoed 8 INGEZONDEN MEDEDELING Start Opstaporkest Eensgezindheid Heiloo KORTOM Dag van de Stilte Workshop handlezen Schilderen en tekenen CDA komt langs Een nieuw Cafe met gevoel in Heiloo 24 SEPTEMBER 2014 UITKIJKPOST HEILOO - Trainingscentrum TCH aan de Zevenhuizerlaan is onlangs over genomen door Hein-Jan Bonnema en Ilana Vergunst. Ze gaan door onder de naam Palestra. Wat beide sportschoolhouders -die in de regio Amsterdam en Utrecht meerdere sportcentra runnen- enorm aantrekt, is de gemoe delijke, gezellige sfeer, die hun voorgangei's Peter en Claudia Guit decen nialang hebben weten te handhaven. „Dat unieke huiskamergevoel blijft!", verzekeren Ilana en Hein-Jan. Zaterdag hield Palestra/TCH een open dag, met onder meer een bootcamp work-out voor het pand buiten. Hein-Jan legt uit dat alles voorlopig bij het oude blijft; de tarieven gaan zelfs ietsje omlaag. „Het enige dat verandert is dat we per 1 oktober de openingsuren verdubbelen en dat we een aantal nieuwe sportactiviteiten aanbieden zoals bootcamp. Mensen kimnen nu ook overdag bij ons terecht. Daarnaast wil len de wandel-, wieier- en MTB activiteiten in deze mooie omgeving weer oppikken." Palestra/TCH, Zevenhuizerlaan 116, 1851 MZ Heiloo, telefoon: 072 - 5337788. HEILOO - Eensgezindheid start weer met het opstaporkest voor basisschoolleerlingen tussen 8 en 12 jaar. Kinderen die het leuk vinden om muziek te maken, of erg van muziek houden en nog geen instrument kunnen spelen, mogen dan kennismaken met allerlei soorten blaasinstrumenten. De leerlingen krijgen tien gratis muzieklessen op blokfluit en nemen daarna op een zelf gekozen instrument les. Na de nodige muzieklessen kunnen de leerlingen snel meedoen in het leerlingenorkest van de vereni ging. Het opstaporkest start begin oktober met de muziekles sen. Opgave via www.mv-eensgezindheid.nl of secretariaat@ mv-eensgezindheid.nl of tel. 072-5334851. Aangeleverde foto m HEILOO - Bestuurder Lucien van Ruth van ViVa! Zorggroep tekende 17 sep tember het honderdste huurcontract voor een appartement in een van de woonzorgcentra van ViVa! Zorggroep. Mevrouw Bliemer is de nieuwe huur der. Zij koos voor een woning in woonzorgcentrum Overkerck te Heiloo. Een bos bloemen, taart en een dinerbon verhoogden de feestvreugde. Mevrouw Bliemer woonde tot voor kort zelfstandig in Schoorl. Haar doch ter was ook bij de ondertekening van het contract aanwezig. De financie ring van wonen en zorg is sinds 2013 gescheiden geregeld. Dat betekent dat de cliënt zelf betaalt voor het wonen via huur of koop. De zorg wordt apart gefinancierd via de zorgverzekeringswet, Wmo, AWBZ of eventueel via eigen middelen. ViVa! Zorggroep heeft snel gereageerd op de gevolgen van de plannen van de overheid: de leeggekomen appartementen worden verhuurd aan ouderen met een zorgvraag, die zelf him keuze voor zorg- en dienstverlening maken en die de woning zelf betalen. HEILOO - U bent van harte uitgenodigd op de feestelijke opening van kap salon en nagelstudio Emilsen Salon op 27 september van 14.00 tot 17.00 uur op de Groenelaan 1 te Heiloo. Kom kennismaken en proeven van de heerlijke hapjes van cateringbedrijf Tapastas uit Heiloo. Emilsen is volledig gediplomeerd en u kimt in haar nieuwe kapsalon en nagelstudio voortaan terecht voor knippen, kleuringen, highlights, manicure en pedicure. Ter kennismaking kimt u gedurende de maand oktober profiteren van een ken- nismakingskorting van 10% op een manicure of pedicurebehandeling! Kom gezellig kennismaken op de borrel of maak een afspraak! telefoonnummer: 06-5386959, e-mailadres: emilsen740@hotmail.com. HEILOO - Op dinsdag 9 sep tember gingen de dames Diels, Van de Boogaard en Phaff met twee gouden wensbegeleiders om 10.00 uur op weg naar de Hermitage in Amsterdam. Daar aangekomen werd er eerst een kopje koffie gedronken waarna de rondleiding kon beginnen. Eerst liepen ze door de tentoonstelling 'Dining with the Tsars' waar ze geweldige seiviezen konden bewon deren en een mooie uitleg over het leven van de tsaren kregen. Na een lekker broodje als lunch bewonder de het gezelschap de vaste tentoon stelling van de Hermitage met als onderwerp de geschiedenis van het gebouw. Dit sprak ze heel erg aan, omdat ze het gebouw nog kenden van vroeger toen het nog Armenhuis en Verpleeghuis Amstelhof was. Vervolgens werd in de auto nog een rondje door Amsterdam gere den, waar twee van de drie dames zijn geboren en ook lang hebben gewoond. Ze zagen nog een keer him oude woningen en him oude scholen en dat vonden ze heel speci aal. Er kwamen veel herinneringen terug. Aan het eind van de middag was het gezelschap na een voldane en mooie dag weer terug in Heiloo. Wilt u ook een wens indienen die Gouden Dagen Heiloo misschien realiseren kan, vul dan een wens kaart in. Deze is verkrijgbaar bij Het Trefpunt, de Woonzorgcentra De Loet en Overkerck, waar u deze tevens in kunt leveren. U kimt uw wens ook via www.welzijnheiloo. nl indienen. Voor meer informatie kimt u contact opnemen met het Trefpunt, tel. 072-5331297 en vragen naar Monique van Ling, of mail uw vraag naar goudendagenheiloo® gmail.com. De dames Diels, Van de Boogaard en Phaff Aangeleverde Foto HEILOO - Op zaterdag 27 sep tember houdt Bibliotheek Heiloo van 10.30 tot 13.30 uur een kleed jesmarkt voor speelgoed. Kinderen tot 12 jaar kunnen him eigen kleed je meenemen en proberen him speelgoed te verkopen. De kosten bedragen 0,50 per kleedje. Om teleurstelling te voorkomen: opgave vooraf. Uiteraard kunnen de kinde ren ook speelgoed van andere kin deren terugkopen. Daarnaast kan ook speelgoed worden ingeleverd. Dat wordt dan verkocht ten bate van de Speelotheek, die sinds dit voorjaar in de bibliotheek gevestigd is. Van de opbrengst wordt nieuw speelgoed aangekocht. HEILOO - Op zondag 26 oktober vindt dit jaar de vierde landelijke editie van de Dag van de Stilte plaats. Door heel Nederland ver spreid kunnen mensen op deze dag deelnemen aan een stilteac tiviteit om een moment van stilte te ervaren. De Dag van de Stilte wordt gehouden om het belang van stilte en rust in ons dagelijks leven onder de aandacht te bren gen. Op www.dedagvandestilte. nl kan het programma per provin cie bekeken worden en kimnen mensen zich voor de activiteiten aanmelden. HEILOO - 'Wat betekenen de lijnen?' 'Welke richting moet ik inslaan?' Dit en meer komt allemaal aan bod tijdens de work shop handlezen, die op dinsdag 7 oktober van 10.00 tot 16.00 uur in grandcafé Herberg Jan wordt gegeven. Twee vlotte en ervaren handlijnkimdigen leggen aan de hand van voorbeelden uit wat je in de handen kimt zien. Ook leer je hoe je zelf afdrukken maakt en weipen zij een blik in jouw handen. Meer informatie: www.readyourhands.com of tel. 06-22260278. HEILOO - Het Nivon Heiloo biedt dit seizoen de mogelijkheid aan om deel te gaan nemen aan de cursussen schilderen en tekenen, die binnenkort starten. In de twee cursusgroepen op de maandag en dinsdagochtend van 09.30 tot 11.30 uur zijn weer plaatsings mogelijkheden. Onder leiding van docente Saskia Sengers zal ook dit seizoen een inspirerend programma aangeboden wor den. Zowel basiscursisten als gevorderden kunnen hier aan deelnemen, in het Nivonlokaal in de Hofdijk, Marienstein 178A in Heiloo. Opgave: info@nivon- heiloo.nl of tel. 072-5333127/ 5333217, www.nivonheiloo.nl. Op zaterdag 27 september hou den CDA fractie en bestuursleden weer een fietsronde door Heiloo. Zijn er dingen die u belangrijk vindt om met hen te delen, meldt u dan en ze komen langs. Hanny Kaan, e-mail haanykaan@hotmail. com of tel. 072-5334829. HEILOO - Na een succesvol jaar met café met gevoel start er zater dag 4 oktober 'Café met gevoel!'. De plek waar sensitieve mensen elkaar ontmoeten! Op een mooie en gastvrije plek in Heiloo met het Heloër bos om de hoek kim je elke eerste zaterdag van de maand sensitieve mensen ontmoeten, ervaringen met gevoe lig zijn delen en waardevolle tips uitwisselen. Je onderdompelen in een ongedwongen en gastvrije sfeer waar ruimte is voor gevoel en eigen wijsheid. En waar je samen van gedachten kunt wisselen aan de hand van een inspirerend gevoels- thema. Bijdrage 10,-inclusief twee drankjes, in Grand Café Restaurant Herberg Jan - Kennemerstraatweg 97 te Heiloo. Initiator is Judith Bosman, een vrouw met hoogsen- sitieve eigenschappen. Als gevoels- deskimdige en inspirator begeleidt zij vanuit haar ervaringsdeskundig heid en kennis krachtgroepen, geeft lezingen over gevoel en biedt 1 op 1 begeleiding. Meer informatie: Judith Bosman-Draai, info@academievoor- gevoel www. academievoorgevoel, nl 072-5051147.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 8