Heiloo contact Informatieavond over een C2000 mast in Heiloo op 30 september 9 HEILOO GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Openingstijden WILTU LANGSKOMEN IN HET GEMEENTEHUIS? U kunt digitaal een afspraak maken voor grof afval ophalen, burgerzaken bouwen en wonen en minimaregelingen Evenementen Bezwaar maken Heeft u vragen? Bel meteen!! Volg ons op UITKIJKPOST 24 SEPTEMBER 2014 Op 30 september organiseert de gemeenteraad van Heiloo een informatieavond over de beoogde loca tie voor een antennemast voor het C2000 netwerk in Heiloo. Volgens de gemeenteraad is een zone tussen de Lagelaan (zuid) en het beoogde tracé van de afslag A9 een betere locatie (zie kaart). Sinds de voorlichtings avond van het Rijk en het MDC (op 29 mei 2013 (op het GGZ terrein, Strandwal) heeft de gemeente Heiloo alle gelegenheden te baat genomen om binnen de door MDC gestelde termijnen, technische en financiële kaders naar een alternatieve mastlocatie te zoeken. De leden van de gemeenteraad lichten op 30 september toe hoe en waarom zij tot deze keuze voor de Lagelaan zijn geko men. Op basis van informatie van het Rijk en het MDC is de raad in samenwerking met B&W Heiloo en de geconsulteerde expert in de zomermaanden tot deze keuze gekomen. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van 6 oktober dienen de fracties (alle fracties met uitzondering van de fractie van de NCPN) een initiatiefvoorstel in, waarbij ze het college de opdracht geven het afrondend onderzoek naar de locatie Lagelaan te laten verrich ten. Op basis van deze onderzoeksresultaten (o.a. bodemge steldheid en bereikbaarheid) zal MDC een finaal oordeel geven over de geschiktheid van deze locatie. De eerder voorgestelde locaties, geopperd door het Rijk en het Meldkamer Diensten Centrum (MDC), Ypesteinerlaan en Westerweg lagen volgens de raad ongunstig ten opzichte van bestaande en potentiële dichte bebouwing. Belangstellenden zijn van harte welkom op dinsdag 30 septem ber vanaf 19.30 uur in de Cultuurkoepel, GGZ-terrein in Heiloo (inloop vanaf 19.30 uur, start 20.00 uur tot 22.00 uur). ODIN project Vanaf 2010 is het Rijk gestart met het zogenaamde project 'Oplossing van Dekkings Issues van het C2000 net werk in Nederland'(ODIN). Dit project is gericht op verbetering van het com municatiesysteem van de hulpdiensten van de ambulances, politie en brand weer. Gebleken is dat ook in Heiloo onvoldoende dekking is van het C2000 netwerk, met als gevolg veiligheids risico's voor inwoners, bedrijven en hulpverleners. Heiloo is daarom op de prioriteitenlijst van het Rijk geplaatst (de zogenaamde DIPP-lijst). Het Meldkamer Diensten Centrum (MDC) bepaalt in opdracht van de minister van Veiligheid en Justitie de locatie voor de C2000 antennemasten. Nut en noodzaak van een goed dekkend C2000 netwerk voor de veiligheid van de inwoners en de hulpverleners wordt door de grootst mogelijke meerderheid van de fracties in de gemeenteraad onderschreven. De fracties achten het daarom van belang om vanuit oogpunt van veiligheid en goed functio nerende hulpverlening zo spoedig mogelijk tot een definitieve locatiekeuze te komen voor een C2000 mast in de gemeente Heiloo. Plaatsing van een C2000 mast aan de Lagelaan (zuid) komt volgens de raad tegemoet aan de eisen van de gemeente en het Rijk, met name: - voldoende afstand tot (potentiële) dichte bebouwing; - de eisen van de radiotechniek; - de eisen ten aanzien van bereikbaarheid; - de eisen van verwerfbaarheid. Kennemerstraatweg Lagelaan Oosterzijweg Initiatiefvoorstel Op 6 oktober dient de raad een initiatiefvoorstel in om: 1Het college te verzoeken om grond op de locatie tussen de Lagelaan (zuid) en het beoogde tracé van de afslag A9 (conform bijgevoegde kaart) ter beschikking te stellen ten behoeve van plaatsing van een C2000 mast. 2. Het MDC te verzoeken ter plekke een afrondend bodemon derzoek te verrichten. 3. In overleg met het MDC na te gaan om onder welke (rand) voorwaarden een snelle plaatsing van een C2000 mast in de onder 1 genoemde zone mogelijk is. 4. De raad te informeren zodra de uitkomsten en consequen ties van het locatie-onderzoek en overleg duidelijk zijn. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de Griffie, telefoonnummer 072 535 67 94. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden mat/mvrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden di t/m vrij 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 13.00 uur Evenementen 2015 tijdig aanvragen Meer informatie Bent u van plan in 2015 een risico- of aandachtsevenement te organiseren in Heiloo? Meldt uw evenement dan nu aan. Risico- en aandachtsevenementen moeten vóór 17 oktober aangevraagd zijn bij de gemeente, zodat deze aan gemeld kunnen worden voor de regi onale evenementenkalender van de Veiligheidsregio Noord-Holland Noord. Als u dit niet tijdig meldt, kan het eve nement geen doorgang vinden. Wat zijn risico- of aandachtseve- nemten? Risico- en aandachtsevenementen vragen extra inzet of aandacht van de hulpdiensten en kunnen een (extra) belasting vormen voor de (leefomge ving en de aanwezigen. Kortom, eve nementen die bij alle betrokkenen extra aandacht vragen om tot een goed en veilig verloop te komen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen een medewerker van het Klantcontactcentrum, telefoonnummer 072 535 66 66. Evenementenvergunning De burgemeester heeft vergun ning verleend voor het houden van Burendag 2014 op zaterdag 27 sep tember van 17:00 tot 22:00 uur aan de Haesackerlaan in Heiloo (verzending brief: 18 september 2014). U kunt tegen dit besluit bezwaar maken. Zie hiervoor de tekst 'Bezwaar maken'. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van het Klantcontactcentrum, telefoonnummer 072 535 66 66. Als een besluit rechtstreeks gevolgen voor u heeft, kunt u hiertegen bezwaar maken. Dit doet u in een brief bin nen zes weken nadat het besluit is verzonden. In dit bezwaarschrift zet u in elk geval uw naam, adres en hand tekening, de datum, een omschrijving van het besluit en de reden waarom u het niet met het besluit eens bent. Het bezwaarschrift stuurt u naar degene die het besluit heeft genomen: burgemees ter of burgemeester en wethouders, Postbus 11850 AA Heiloo. Dit staat vermeld in de tekst over het besluit. Vragen om schorsing Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Het besluit blijft van kracht. Bij een spoedeisend belang kunt u een voorlopige voorziening (schorsing) aanvragen bij de voor- zieningenrechter van de rechtbank Noord-Holland, sector Bestuursrecht, Postbus 1621, 2003 BR Haarlem. Hiervoor betaalt u griffierecht.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 9