Tussen de fietsketting? VAN DE GEMEENTERAAD VERSLAG Concert Hippique door Harmonie Caecilia Willy van Kampen veertig jaar in het onderwijs Brief van CdK Remkes Interpellatie over afslag Ag Geluidsschermen langs het spoor C2ooo-mast aan de Lagelaan Tenslotte vermeld ik nog: UITKIJKPOST OKTOBER 2014 Roelof Bos doet maandelijks verslag van de vergadering van de gemeenteraad. De schrijver is freelance redacteur en oud-wethouder van Heüoo. HEILOO - Op 10 oktober viert CBS de Duif het 40-jarig onder- wijsjubileum van Willy van Kampen. Direct na haar oplei ding in 1974, begon Willy als kleuterleidster op Urk. In 1977 stapte zij over naar De Ark in Heiloo. Daar werd ze hoofd van de toenmalige kleuterschool. In 1984 werd De Ark samengevoegd met De Regenboog en ontstond de nieuwe christelijke basisschool De Duif. In de 37 jaar dat Willy op De Duif werkt, ontwikkelt zij mee met de veranderingen in het onderwijs. De kleuterschool werd opgenomen in het basisonderwijs en er wordt op een volledig andere manier gewerkt dan veertig jaar geleden. Met groepsplannen en opbrengstge- rieht werken wordt het onderwijs steeds meer resultaatgericht. De opkomst van digitale media is zicht baar door tabiets, digitale school borden en touehsereens in de klas. Toch blijft er ook veel hetzelfde. Kinderen blijven spelen en zich ver wonderen. Hoewel Willy's hart bij de kleu ters ligt, gaf ze met veel plezier les aan leerlingen uit alle groepen. Kinderen van alle leeftijden weten haar te boeien. Elk jaar gaat Willy mee op kamp naar Texel met groep 8. Zo neemt ze op een bijzondere manier afscheid van al haar leerlin gen. Op vrijdag 10 oktober zal het jubileum van Juf Willy op een fees telijke manier gevierd worden op school. Van 14.30 tot 15.30 uur zijn alle oud-leerlingen en hun oudere welkom om Willy van Kampen per soonlijk te feliciteren op CBS de Duif, Mariënstein 180, in Heiloo. HEILOO - Op zondag 12 okto ber geeft de Heilooër Harmonie Caecilia een gratis concert op een bijzondere plek; in de rijhal aan de Zeeweg te Heiloo. En ook dit keer heeft de har monie weer gezocht naar een bij zondere samenwerking, namelijk met de Hippische Sportvereniging Heiloo (HSH). Een combinatie van muzikanten en ruitere, paarden en partituur, dressuur en voltige. Dat vraagt natuurlijk om een passend programma. Hiervoor heeft diligen te Alida Holwerda speciale 'hippi sche muziek' uitgezocht, waarin de wereld van de blaasmuziek en het paard elkaar ontmoeten. Tijdens het concert van Caecilia zullen leden van HSH optreden met onder meer dressuur (Leonie Buur en Sandrine van Rees) en turnoefeningen te paard door het voltigeteam van HSH. Het concert begint om 14.00 uur in de overdekte rijhal van de Hippische Sportvereniging aan de Zeeweg 414 te Heiloo. Toegang is gratis. Meer informatie via: www. caecilia-heiloo.nl. Dirigent Alida Holwerda repeteert met paard Arsen voor het Concert Hippique op 12 oktober. Aangeleverde foto Op vrijdag 10 oktober zal het jubileum van Juf Willy op een fees telijke manier gevierd worden op school. Aangeleverde foto Opnieuw worstelde de gemeenteraad maandag avond 6 oktober met de geplande afslag van de A9. Een jaartje geleden was iedereen nog blij toen dit pro ject uit het slop werd gehol pen door de provincie Noord- Holland, die een aanmerkelijke financiële bijdrage toezegde en zich bovendien bereid verklaar de om tegenvallers tot een bepaalde grens voor haar reke ning te nemen. Verdere tegen vallers zouden door de deelne mende gemeenten, waaronder vooral Heiloo, moeten worden opgevangen. Deze zomer echter kwam er een aap uit de mouw toen bleek dat die eventuele extra bijdrage van de provin cie al was verwerkt, namelijk als btw en als bijdrage die ver schuldigd was als afkoopsom aan Rijkswaterstaat (voor onderhoud). Het college van Heiloo was onaangenaam getroffen door deze financiële opstelling, die betekende dat Heiloo eerder zou kunnen worden aangespro ken voor tegenvallers, teiwijl Heiloo met een overeengeko men bijdrage van 8,6 miljoen al flink aan de taks zit, immers de woningbouw in Zuiderloo en Zandzoom die de gemeentekas moet spekken, schiet maar niet op. Het college reageerde zwaar geïrriteerd naar de provincie, maar kreeg een minstens zo pit tige reactie terug, nota bene van de Commissaris van de Koning Johan Remkes zelf. Deze schreef dat het college van Heiloo beter had moeten oplet ten: 'U komt terug op besluiten en beticht tevens de provin cie van het achterhouden van informatie. U geeft hiermee een verkeerde vooretelling van zaken. Het feit dat u per brief terugkomt op besluiten van de stuurgroep baart ons zorgen over het verdere proces.' En alsof dit allemaal nog niet ernstig genoeg was, deed de verkeeregedeputeerde van de provincie, Elisabeth Post, onlangs in een provinciale commissievergadering de uit spraak dat de aansluiting op de A9 bedoeld is om de zuide lijke ring van Alkmaar en dan met name de kruising met de Kennemeretraatweg te ontlas ten. Dit was geen slip of the tongue, zij zei het in die verga dering enkele malen. Een en ander kwam maan dagavond uitgebreid naar voren door een interpellatie van de PvdA (oppositiepartij) bij monde van fractievoorzit ter Cees Rootjes. Een interpel latie is een zwaar, ja in Heiloo bijna nooit gebruikt middel voor ondervraging van het col lege. De vragen worden vooraf op schrift ingediend en de portefeuil lehouder, in dit geval wet houder finan ciën Fred Dellemijn (van Heiloo-2000), kon dan ook zijn huiswerk maken. Dit bleek hij goed gedaan te hebben en hij bleef dan ook behoorlijk staan de bij de kritiek die in de vragen van Rootjes doorklonk, en ook bij de pittige vragen die fractie voorzitter Hans van Halem van D66 (eveneens oppositie) mon deling nog toevoegde. Het viel wel op dat alle politieke par tijen, ook de coalitiepartijen, de interpellatie van de PvdA ver welkomden. Het zit ze allemaal hoog, dat is wel duidelijk, en er zijn flinke twijfels. Komt Heiloo met de broek tussen de fietsket ting te zitten? (Favoriete uit drukking van oud-burgemeester Henk den Boon.) Veel publiek was er voor het onderwerp geluidsschermen langs het spoor. Ingevolge de Wet Geluidhinder moet Heiloo bij het toenemende treinver keer in samenwerking met ProRail maatregelen nemen. Daarom lag er nu een besluit voor om op een aantal stukken langs het spoor schermen van anderhalve meter boven railni veau te plaatsen (in combinatie met zogenaamde railgeluiddem- pere). Namens alle bewoners van de Heerenweg, Hoogeweg en Zevenhuizerlaan nabij de spoorwegovergang daar kwam inspreker Kees Willeboordse vertellen dat er in zijn buurt helemaal geen behoefte was aan een geluidsscherm, het zou veel uitzicht wegnemen, zeker als je bedenkt dat de weg en de huizen hier nog ruim onder het railniveau liggen. Inspreker Jan Ligthart, die iets noordelijker aan de Heerenweg woont met zijn achtertuin aan het spoor en met uitzicht op het (verlengde) perron, dacht hier andere over, van hem mocht het scherm nog wel hoger dan anderhalve meter. Over dit onderwerp werd in de raad stevig gediscus sieerd en de verantwoordelijke wethouder, Rob Opdam (WD), zei toe dat hij zijn best zou doen om maatwerk te gaan leveren, maar hij wees er wel op dat de gemeente de plicht heeft om huizen die volgens de norm geluidshinder ondervinden, aan te melden. 'Mensen die het scherm niet willen, kunnen een afstandsverklaring tekenen', zei hij. Als ze het huis verkopen, moeten de nieuwe bewoners maatregelen tegen geluidshin der dan zelf betalen. En dan de nieuwe, ruim 40 meter hoge zendmast voor de hulpdiensten (politie, ambulance en brandweer). Aan de zuidkant van Heiloo is sprake van een witte vlek in het zogenaamde C2000- eommunieatienetwerk. Door het ministerie was voor de zendmast eerst een plek aange wezen aan de Ypesteinerlaan (naast het bedrijf van Liefting) en toen dit te veel bezwaren opriep, werd een plek aange wezen bij de Westerweg, dicht bij de Vennewatereweg, dicht tegen het spoor aan. Ook deze plek riep vele bezwaren op. Vervolgens gebeurde er iets bijzondere, politiek-bestuurlijk gesproken. Nu nam de gemeen teraad het heft in handen. Uit de raad werd een werkgroep gevormd, die intensief op zoek is gegaan naar een minder onge schikte plek. De werkgroep ging naar het ministerie in Den Haag en zo lag er nu een voor stel van alle politieke partijen - behalve de NCPN - om de zendmast te gaan plaatsen aan de Lagelaan bij de kruising met de Oosterzijweg, vlak bij het geplande tracé van de afslag A9. Cees Rootjes van de PvdA bracht namens alle partijen min 1 dit voorstel uitgebreid onder woorden. De raad gaf hier zijn fiat aan, met de (dubbele) stem van de NCPN tegen, en ondanks een ernstig bezwaar dat via een advocaat was ingediend door de familie Pilkes, die in dat gebied woont en werkt. Wel was er nog een pregnante vraag van fractievoorzitter Dick Bergmans van Heiloo-2000 aan Willem Gomes (NCPN), die een zeer geharnaste tegenstander is van zendmasten (van aller lei soort). Bergmans vroeg aan Gomes of hij kon aangeven niet alleen hoeveel mensen er ziek waren geworden van zendmas ten, maar ook hoeveel levens er gered waren door goed functio nerende zendmasten. Bergmans herhaalde de vraag enkele malen omdat hij maar geen ant woord kreeg. dat door projectontwik kelaar Bot een bouwplan was ontwikkeld voor de hoek Heerenweg-Stationsplein, een hoek die al enkele jaren een hele lelijke rotte kies is. In dit plan was al veel ambtelijke tijd gestoken en de welstandscom missie was akkoord. Maar de meeste politieke partijen von den het bouwplan veel te mas saal en het werd politiek dan ook afgewezen. De PvdA had bij monde van Gree Ris een afwijkend geluid: het plan paste best bij het Stationsplein zoals dit nu eenmaal geworden was, zei zij.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 11