Mooie dag voor De Foresters Basketballers Flashing groeien in landelijke competitie Luuk Zijp maakt indruk op Koegras judotoernooi Terriërs jongens JF1 ongeslagen herfstkampioen SPORT 14 Zeven prijzen voor Dojo 't Loo X UITKIJKPOST OKTOBER 2014 BASKETBALL HEILOO - Zaterdag speelde JU20 van Flashing Heiloo haar tweede thuiswedstrijd tegen het sterke Uball uit Utrecht. Ondanks het feit dat het team van PaLil Aris nog steeds niet compleet is en afgelopen week werd geteis terd door ziekte en blessures werd met overgave gespeeld. Het team uit Utrecht won verdiend (51-87) maar ook nu weer liet Flashing Heiloo bij vlagen zien heel goed mee te kunnen. Uball is een bolwerk dat de spelers uit een brede omgeving werft en op alle leeftijdsniveaus op eredivisie niveau speelt. Dit sei zoen heeft de Utrechtse ploeg alle wedstrijd met met zo'n vijftig pun ten velschil gewonnen. Het eer ste kwait startte Flashing met een man-to-man verdediging, maar al vrij snel werd duidelijk dat deze ver dedigingswijze niet voldeed. Uball speelde sterk en creëerde veel ruim te door snel en agressief aanvallend spel. Al snel besloot coach Aris terug te vallen in een zoneverdedi ging. Het bracht wat soelaas (15-19 in de achtste minuut) maar kon niet voorkomen dat het team uit Utrecht met een driepunter het eerste kwart met winst afsloot: 15-24. In het tweede kwart werd al snel duidelijk dat Uball een maatje te groot was. Met scherp schietend en razend snelle rritvallen werd Flashing snel op grotere achterstand gezet (19-37 in de vijfde minuut). Flashing deed wat het kon maar het speelde te onmstig en gehaast. De rust kwam bij 26-50. In het derde kwart vielen Max van Rixel en Jeroen Aris tij delijk geblesseerd rrit en kreeg de sterk spelende Job Velsenboer al snel zijn vierde forrt. Het bracht het team rrit Heiloo behoorlijk rrit even wicht. Uball kende uiteraard geen par don en bleef agressief spelen. Het einde van het derde kwart kwam voor Flashing dan ook als geroe pen: 35-72. In het laatste kwart kon Jeroen Aris weer meedoen en samen met Robbert de Ruiter zorgden zij er voor dat Flashing het laatste kwart winnend kon afsluiten (16-15) een kreeg de eindstand toch nog een draaglijk karakter: 51-87. De kleinste overwinning van Uball dit seizoen dan ook. In de drrbbele cijfers kwamen Robbert de Renter 7-10 (17), Jeroen Aris 8-7 (15) en Max van Rixel 8-5 (13). Zondag spelen JU20 rrit en wel tegen het eveneens sterke BC Apollo in de Amsterdamse Apollohal om 13.00 uur. Daarna volgt een rijtje wat minder sterke tegenstanders en dat biedt drrs kan sen! VOETBAL HEILOO - De Foresters had afgelopen zondag een mooi pro gramma. Naast veel thrriswedstrijden stond onder andere de opening van de kantine en de start van de Bowling Heiloo Penaltybokaal op het pro gramma. De Foresters 1 speelde tegen het sterke Alphense Boys. Voor de rust was de tegenstan der meer in de aanval. Het was dan ook niet verrassend dat in de 14de minuut Yusuf Sariea de 0-1 maakte. HEILOO - Zaterdag was de wed strijdselectie van Dojo 't Loo met een twintigtal judoka's van A-pupil tot junior op het Koegrastoemooi. Bij de A-pupillen wisten Stan de Laleijne (-34 kilogram) en Di An Tan (-42 kilogram) zich in de prijzen te judoën; Stan veroverde het brons en Di An kwam zelf met zilver van de mat af. Bij de B-pupillen was Jonne Coolegem (-34 kilogram) prima aan het judoën en veroverde eveneens een zilveren plak. In de categorie -18 jaar wist Tom Diels (-60 kilogram) het brons in de wacht te slepen en Stan Greveling (-66 kilogram) het zilver te veroveren. Menno Tol en Thijs Lesterhuis sloten in de cate gorie -21 in een samengevoegde poule het toernooi af, Menno liet zich niet van het brons weerhou den en Thijs werd kampioen. Coach Kars Zoon kan tevreden zijn over zijn pupillen. Na ook nog enkele onbenutte moge lijkheden voor De Forester's kwam de rust. Het spel veranderde hierna, want de Egels gingen veel agressie ver de drrels aan. De goed spelende Nick Kramer (in de spits) en Barry Koppes (op 10) hadden echter wei nig gehrk bij de afronding van goede aanvallen. Trainer Klanker wisselde een halfspeler voor een aanvaller (Milo Blei voor Mats de Zeerrw) en in de 80ste minuut slaagde Blei er in om gelijk te maken: 1-1. Joey Breed verliet het veld voor Victor Langenbrrrg en Barry Koppes voor Mitchell Zwart. Bijna werd het 2-1 en ook Alphense Boys zette weer aan. Het bleef 1-1, mede door het voortreffelijke optreden van keeper Tijs Laagland. De goede prestatie maakte het feest op het terras en in de nierrwe kantine nog een strrk lerrker. Die nierrwe kantine werd na afloop officieel geopend. Eerst sprak voorzitter Rolf Orrwejan, waarna brrrgemeester en voetbalfan Hans Rorneyn het woord kreeg en met de E4 (het team van de week) de schaar zette in het openingslint. De nieuwe kantine werd na een woordje van voorzitter Rolf Ouwejan, officieel geopend door burgemeester en voetbalfan Hans Romeyn. Foto: Gabrielle de Kroon HOCKEY HEILOO - Na zes ongeslagen wedstrijden zijn de Heilooër hockeyjongens van JF1 herfst kampioen geworden. Elke wedstrijd werd met ener gie maar vooral heel veel plezier gespeeld. Wat is het geheim van dit sterke hockeyteam volgens de coa ches? „Wij denken dat dit de com binatie is van de nu al een hechte groep, het fanatisme en het fruit dat in de pauze genuttigd wordt. Het team heeft naast drie thuiswed strijden ook drie wedstrijden buiten Heiloo - in Amsterdam, Purmerend en Beverwijk - gespeeld. Wordt dit de nieuwe oranjelichting voor het jaar 2026? We gaan het beleven. Aan de inzet zal het zeker niet liggen." Het team bestaat uit de volgende acht jongens: Bart, Bastiaan, Jasper, Jobbe, Mees, Morris, Sander en Victor en wordt begeleidt door twee enthousiaste coaches Claudia en Max. De jongens krijgen uiteraard ook veel steun vanaf de zijlijn door de trotse oudei's. De groepsfoto is genomen voor de aanvang van de wedstrijd in Beveiwijk dat, zoals bij elke wedstrijd, met zeer mime cij fers gewonnen is. JUDO HEILOO - Zaterdag heeft Mikos Salminen, trainer van Judoclub Groefsema, zich gekwalificeerd voor het NK Judo in Rotterdam. Mikos, de regerend Nederlands kampioen in de klasse tot 60 kilo gram maakte dit jaar de overstap naar de klasse tot 66 kilogram. In zijn nieuwe klasse bewijst hij wederom bij de top van Nederland te horen, want hij wist in een poule van 38 deelnemers al zijn wedstrij den winnend af te sluiten. Door deze winst krijgt hij de favoriete rol aangemeten voor het NK Judo later deze maand. Op zondag vond ook het Koegrastoemooi in 't Zand plaats. Namens Judoclub Groefsema deed Luuk Zijp mee. Net als Mikos, kwam Luuk ook uit in een nieuwe gewichtsklasse. Luuk, uitkomende in de klasse tot 46 kilogram, maakte in de halve finale en finale indruk door zijn wedstijden met Ippon (Japans voor vol punt) af te sluiten. Kampioen in een nieuw gewicht! Luuk Zijp maakte in de halve finale en finale indruk door zijn wedstijden met Ippon af te sluiten. Aangeleverde foto De kampioenen, met staand coaches Claudia en Max, en van links naar rechts: Victor, Jasper, Mees en Sander. Zittend: Bastiaan, Jobbe, Bart en Morris. Aangieverde foto Flashing verloor verdiend, maar niet kansloos, van opponent Uball. Foto: Ron Biegelaar

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 14