Iedereen superblij met de speeltuin Tien vragen aan Tineke Hendriks in bibliotheek Uitkijkpost krijgt commerciële versterking met Marcel Keet Jeroen Schouten Oude melkfabriek decor voor Spooktocht Gratis muziekles voor de jeugd bij Caecilia UITKIJKPOST 8 OKTOBER 2014 HEILOO - De oude melkfabriek aan de Kanaalweg opent 15 en 16 oktober haar deuren voor de Spooktocht Heiloo. De fabriek zit vol freaks die je laten schrikken, gillen en krijsen. Wees welkom in de FreakFabriek... Spooktocht Heiloo vindt dit jaar plaats op een unieke locatie. De tocht is verdeeld over twee avonden: de Spooktocht met een adviesleeftijd vanaf 10 jaar vindt woensdag 15 oktober plaats en donderdag 16 oktober is de Horrortocht met een adviesleeftijd vanaf 16 jaar. Beide dagen is de tocht open tussen 19.00 en 23.00 uur en mag je zelf bepalen hoe laat je komt. Kaartjes zijn te koop bij de Schrijverij en bij Tendenz en Buk Buk. In de voorverkoop kosten kaartjes 3,50 en aan de deur 5,-. Let er wel op datje een kaartje koopt voor de juiste tocht en op op! Bij de fabriek is er genoeg parkeergelegenheid voor fiets en auto. Kijk voor meer informatie op www.spooktochtheiloo.nl. HEILOO - Muziekvereniging Harmonie Caecilia start eind okto ber met project 'MusicFun'. Dit is een project om kinderen van ongeveer tien jaar op een leuke manier in aanraking te brengen met muziek. Het bestaat uit een cursus van twee maal twaalf weken onder leidining van een gediplomeerd muziekdocent. Naast algemene muzikale vorming kunnen kinderen kennis maken met verschillende instrumenten die bij muziekver eniging Caecilia worden bespeeld (bijvoorbeeld dwarsfluit, klarinet, trompet, saxofoon, slagwerk). De lessen zijn in groepsverband op dinsdagmiddag en duren ongeveer een uur. Een unieke kans om - geheel gratis - het muzikale talent van kinderen te ontdekken en te ontwikkelen. Wilt u meer infor matie, heeft u vragen of wilt u uw kind alvast opgeven voor de cur sus? Neem dan contact op met het secretariaat van harmonie Caecilia: corineburger@gmail.com of tel. 072- 5338239. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Openingstijden ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur Vanaf 1 november zijn wij op woensdag gesloten! do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Advertenties Jos Kraakman is bereikbaar op maandag, dinsdagen vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop Marion Becker is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie Marsha Bakker is bereikbaar op maandag, dinsdagen vrijdag, op tel. 072- 5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg464, Heiloo tel 072-5330175. HEILOO - Het was vrijdag middag een drukte van jewel ste bij het speeltuintje aan de Torenlaan Noordergeeststraat. Een buurtbewoner vertelt: „Ongeveer een jaar geleden hoor den we dat dit speeltuintje zou worden opgeheven. Hier was de buurt, en vooral de kinderen, het helemaal niet mee eens. Een aantal ouders heeft vervolgens handteke ningen opgehaald in de buurt, en deze aan de wethouder aangebo den. Gelukkig wilde de gemeente met ons in overleg. Na een aantal gesprekken, bleek dat we ons speel tuintje toch konden behouden, en er konden zelfs nieuwe toestel len geplaatst worden omdat de vorige toestellen verouderd waren. Voorwaarde was wel dat we als buurt een deel van het werk zouden uitvoeren, waaronder het leggen van de boomschors ondergrond. En dat zijn we nu met z'n allen aan het doen!" De kinderen zijn uitgela ten en dolenthousiast. Er zijn zelfs slingers en ballonnen opgehangen, er staat taart en limonade op de picknicktafel, en er klinkt gezel lige muziek. Na een hele middag hard werken is de plek waar de grote berg boomschors lag weer een gewone straat, met daarnaast een van de leukste speeltuintjes van Heiloo. Op vrijdag 10 oktober, zal er, indien het weer het toelaat, een 'bring your own' openingsfeestje voor alle kinderen (en him oudere) in de buurt worden gehouden in het speeltuintje zelf. KSKU Kinderen en ouders zijn samen hard aan het werk om de berg boomschors te verdelen in 'hun' speeltuin. Aangeleverde foto HEILOO - Bibliotheek Heiloo houdt op dinsdag 14 oktober om 10.30 uur een interessante lezing door Tineke Hendriks over haar roman 'Beminde Zusters'. Dit vertelt het verhaal van twee katholieke zusjes. Het is 1936 als him wegen zich scheiden. Gon treedt in bij de Julianazustere in Heiloo. Neel blijft verloren achter en trouwt met een weduwnaar met zeven kinderen. De geboorte van haar eigen kinderen brengt Neel de vreugde van het moederschap en ook de worsteling met een samen gesteld gezin. Gesteund door haar geloof, stroopt ze de mouwen op om zowel moeder als stiefmoeder te zijn. Maar als de katholieke kerk afbrokkelt en haar dochter gaat 'hokken', verliest ze alle houvast. Beminde Zustere is de eerste roman van schrijfster Tineke Hendriks. In de lezing vertelt Tine Hendriks over de achtergrond en totstand koming van het boek en over haar zoektocht naar het kloosterleven van de 'Juliaantjes' uit Heiloo. Toegangskaarten voor deze avond zijn verkrijgbaar bij Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan bij de klan tenservice en is ook mogelijk via www.bibliotheekheiloo.nl of tel 072-5330670. Volg de Uitkijkpost ook op J HEILOO - Vanaf 8 oktober komt media- en cultuurondernemer Marcel Keet de Uitkijkpost ver sterken op commercieel gebied. Zijn ruime ervaring in reclame- en mediawereld, zijn bekendheid bij ondernemers en middenstand in Heiloo en wijde omgeving komen daarbij goed van pas. Hij zal gedurende drie dagen in de week het bedrijf ondersteunen bij het ontwikkelen van bestaande en nieuwe klantenrelaties voor de twee weekbladen Uitkijkpost en de Uitgeesten Daartoe werkt hij samen met het huidige verkoopteam Marion Becker en Janneke Mare. Ook zal hij actief het bedrijf verte genwoordigen in de regio als onze 'ambassadeur' bij winkeliers, onder nemers, verenigingen/stichtingen en de gemeentes. Marcel Keet. Aangeleverde foto Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Mijn naam is Jeroen Schouten en ik ben de trotse vader van Elsemieke en Olivier. Inmiddels ben ik ruim acht jaar erg gelukkig met José Maes en we wonen in een heerlijk huis in Heiloo-West. In de functie van Business Unit Manager ben ik werkzaam bij Versunie-Van Tol en verantwoordelijk voor onder andere Vitaal 'super voor de zorg'. 1. Waar bent u geboren en getogen? Ik ben geboren en getogen aan de Holleweg in een gezellig gezin bestaande uit vader en moeder, drie meiden en drie jongens. Wij hebben het nog steeds erg goed en gezellig samen. Dat is een rijkdom waar we ontzettend trots op zijn! 2. Als uw hobby uw werk was geweest, welk beroep zou u dan nu uitoefenen? Ik werk al jaren in blanches waar mensen, eten en drinken de belangrijkste factoren zijn. Ik ben verantwoordelijk voor het bedenken, ontwikkelen en in de markt zetten van nieuwe concepten en formules. Dat doe ik met zeer veel plezier en passie. Ik moet er niet aan denken om professioneel scheids rechter te zijn of beroepshalve de intocht en het feest van Sinterklaas te organiseren. Laat staan professioneel juiylid zijn! Het zijn heerlijke hobby's die ik niet tot mijn beroep wil maken. Juist de combinatie van werk en hobby is voor mij een zaligheid. 3. Wie zou u wel eens willen ontmoeten, en wat zou u zeggen of vragen? Als ik iemand wil ontmoeten dan zoek ik diegene op en stel mijn vraag, al dan niet digitaal. Ik heb geen verlanglijstje. 4. Wat is uw mooiste jeugdherinnering Ik heb een geweldige jeugd gehad (is ie al voorbij dan?) met zeer veel mooie en dierbare herinneringen; Voetballen en cowboytje spelen in het bos bij Hans Durnont, de repetitie van M0G0J0K0 op vrijdagavond op én onder het altaar in de Moeder Godskerk, de tuinfeesten na examens, Bukpop, Kermis op het Land van Maat, De speeltuin van Spaans aan de Holleweg, HSV voetbalkamp in De Roverehut, voor het eerst van 'de hoge' in het Baafje en naar de bios in het Asta Theater. 5. Wat vindt u de mooiste plek in Heiloo? Heiloo heeft zeer veel mooie plekjes. Van de Witte Kerk tot Onze Lieve Vrouw ter Nood en van Het Maalwaterpark tot het Heilooër bos. Regelmatig loop ik met onze Labrador Bink door het Heilooër bos en geniet dan van alle vrijwel dagelijks wisselende kleuren en geuren. Vanaf de 'Ronde-O-Laan' geniet ik dan van het schitterende doorkijkje naar het land goed Nijenburg. Niet zelden realiseer ik mij dat het een heerlijkheid is om in Heiloo te wonen, eigenlijk is heel Heiloo mijn favoriete plekje! 6. Waarvoor kunnen ze u 's nachts wakker maken. Voor een heerlijke knuffel én om te zeggen dat ik morgen uit kan slapen! José en ik hebben een druk en hectisch leven. Daar voelen wij ons ook goed bij. Er is altijd wel iets te doen of te beleven en ik wil zo giaag hele maal niets missen. Dus als ik zo af en toe eens uit kan slapen. 7. Wat is het beste advies dat u ooit kreeg? Ik heb een aantal jaren in de nabijheid van de heer Heineken mogen wer ken. Hij was een man met een geweldig droge humor. Van hem heb ik geleerd datje, naast serieus en hard werken, altijd humor onderdeel moet laten zijn van je dagelijkse functioneren. Er gaat dan ook geen dag voorbij zonder lach! 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van u Ik zou het niet weten, ik ben een open boek! 9. Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemeester was? Ik zou direct Hans Romeijn als mijn adviseur aannemen. Heiloo is een prachtig doip en dat moet zo blijven. Nog meer (lelijke) hoogbouw zal het doipse karakter doen verdwijnen en dat mag absoluut niet gebeuren. Daarnaast zou ik proberen om de scheipe randjes in onze gemeenschap (bij zowel jong ALS oud) er af te halen, zodat we weer terug met respect en fatsoen met elkaar om kunnen gaan. 10. persoonlijke vraag van Jan Sengers aan u: Jeroen hoe combineer jij je werk met je vrijwilligers werk en hoe kunnen we jonge mensen enthousiast krijgen voor vrijwilligers werk? Beste Jan, ik ben sterk van mening dat als je deel uit wil maken van de gemeenschap, je ook daadwerkelijk actief deel moet nemen. Dat doe ik met zeer veel plezier en daar voel ik mij ook goed bij. Een dag heeft voor mij 24 uur en daarin combineer ik alle zakelijke en privé activiteiten. Met zeer veel plezier werk ik mee aan diverse projecten zoals Showhero, Sinterklaas in Heiloo, Rotary, KNVB et cetera. Overal werk ik met jonge enthousiaste mensen en dat is fantastisch! Je moet jonge mensen echter wel de ruimte en gelegenheid geven om te kunnen stralen. Daardoor wor den ze trots en betrokken! Giaag diaag ik het '10 vragen stokje' over aan een twee-eenheid; Maurice van der Poll en Lucas Bugter. Twee jonge doipsgenoten die zich op een geweldige wijze inzetten voor de gemeenschap met bijvoorbeeld Showhero. Mijn vraag aan hen is; waar komt jullie passie voor een project als Showhero vandaan en hoe kan de Heilooër gemeenschap jullie steunen?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3