De jury van de Ondememingsverldezing Uitkijkpost 80 jaar! BEDRIJF BELICHT 5 I de Bibliotheek Tom Dekker of Tom Cruise. Het internet op Eerste Wereldoorlog Voorlezen voor papa's en opa's Beminde Zusters Tabletcafe New York Voeding voor baby's en peuters Taalwetenschap (Mantel)zorg UITKIJKPOST OKTOBER 2014 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Advertenti Nieuwsblad vo Willibrordus Business Centrum 0.04, Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo, tel. 072-5351075, www.uitkijkpost.nl,info@uitkijkpost.nl. HEILOO - De Uitkijkpost bestaat op 22 oktober precies 80 jaar! Een respectabele leeftijd voor deze krant die nog altijd jong van geest is. Want in oktober wordt de vernieuwde website gelanceerd; Uitkijkpost 2.0. Dagelijks bijblijven met verse nieuwtjes en leuke wetenswaardighe den! De Uitkijkpost is dé nieuwskrant voor Heiloo en omgeving, al 80 jaar. Een krant voor iedereen. Een nieuwsblad met aandacht voor verenigin gen, evenementen, gemeentelijk nieuws, opmerkelijke berichten, leuke rubrieken en interviews met Heilooërs, met lezers uit de regio. De Uitkijkpost wil echter meer zijn dan alleen maar een nieuwsblad. Het nieuws is sneller geworden, wat vandaag gebeurt, moet ook vandaag bekend worden gemaakt. Vandaar dat de Uitkijkpost haar berichtgeving online gaat plaatsen waarbij de lezers ook kunnen reageren. Bovendien kan via de link met het Regionaal Archief Alkmaar aan de hand van een zoekterm online oude krantenberichten worden opgezocht uit het inmiddels gedigitaliseerde Uitkijkpostarchief. Kortom: De Uitkijkpost staat niet stil! De familie Mars speelt vanaf 1964 een grote rol in het bedrijf. Eerst via Jan Mars, schoonzoon van Gerrit Keppel die de drukkerij na het overlij den van de oprichters (gebroeders Eriks) leidde. Jan Mars zorgde ervoor dat het bedrijf met de tijd meeging en al meer zijn stempel rukte op de Uitkijkpost. Na zijn overlijden in 1989 nam zijn vrouw, Wil Mars-Keppel, de leiding over om het familiebedrijf een aantal jaren later aan de derde generatie over te dragen, Arnoud Mare. Arnoud stond tot 2013 aan het roer van de uitgeverij/drukkerij en vertegenwoordigde de Uitkijkpost naar buiten toe. Tegenwoordig leidt Rob Mars het bedrijf. De familie Mars is altijd bijzonder betrokken geweest met het wel en wee van de Uitkijkpost en beseft ook dat de krant met de tijd mee moet gaan. Per 22 oktober wordt de naam veranderd in Uitkijkpost Media BV om duide lijk te maken dat nieuwsverepreiding niet uitsluitend via het nieuwsblad, maar ook via internet en social media (Facebook en Twitter) plaats vindt. Een belangrijke verandering in de afgelopen maanden was de ver huizing van het bedrijf van de Hoefsmid 5 naar de Kennemerstraatweg: sinds 3 februari is de Uitkijkpost gevestigd in het Willibrordus Business Centrum aan de Kennemerstraatweg 464. Dichter bij de lezers, ook qua locatie! De papieren versie wordt nog altijd onverminderd goed gelezen en is ook voor winkeliers en bedrijven het medium bij uitstek om zich te profileren aan de vele lezers in het verspreidingsgebied Heiloo, Limmen, Akersloot, Rinnegom en de Egmonden. Regelmatig verschijnt de Uitkijkpost met specials over diverse onderwerpen. Ook in de jubi leumeditie van 22 oktober is het heel aantrekkelijk voor bedrijven om zich te presenteren. In het kader van het 80-jarig jubileum biedt de Uitkijkpost advertentieblokjes aan (acht per pagina) tegen een zeer voordelig tarief a 80 euro per blokje. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Marion Becker, tel. 072-5330175, verkoop@uitkijkpost.nl. HEILOO - U kunt nog tot 17 oktober stemmen (via www. ondernemendheiloo.nl) op de Heilooër onderneming die in uw ogen de waardering van de Ondernemingsprijs 2014, de aanmoediging van de In de Kijkerprijs of de Publieksprijs verdient. Daarna gaat de vakju ry aan de slag. De juryleden zijn Erik Minnema (directie Rabobank Noord- Kennemerland), Henk Smit (accountant), Annemarie Spaans (Heiloo-online.nl) en wethouder Fred Dellemijn; allen hebben in him vakgebied met ondernemingen te maken. Dit viertal zal in de weken na de sluitingsdatum op 17 oktober aan de hand van de stemmen, de gehanteerde criteria, een bedrijfsbe zoek en een eindtoets de winnaars van de Ondernemingsprijs en de In de Kijkerprijs uitkiezen. Voor de dit jaar nieuw ingevoerde Publieksprijs bepalen de publieksstemmen de winnaar. De organiserende onder nemerevereniging Ondernemend Heiloo (OHO) heeft dit jaar gekozen voor het thema 'Samen werken of samenwerken'. De vakjury neemt haar taak seri eus. Erik Minnema legt uit waarom: „De Ondememingsverkiezing draait om meer dan alleen maar het win nen van een prijs. De verkiezing is een belangrijke waardering van ondernemerschap. Heiloo telt legio mooie bedrijven waar we trots op mogen zijn. Het MKB is de benzine voor de economische motor!" Hij vertelt dat juist in deze tijd het MKB belangrijk is voor de werkgelegen heid en het economisch herstel. „Dus mist u bedrijven die nog niet in de random top 10 voorkomen, maar in uw ogen de extra waarde ring wel verdienen, meld ze aan en stem. De vakjury is namelijk afhan kelijk van de 'de ogen en oren' van het publiek." De criteria die de jury -naast ondernemerschap en de verbinden de factor- in de vooreelectie han teert, zijn duurzaamheid, innova tie, toekomstvisie, de mate waarin personeel de kans krijgt om zich te ontwikkelen en de maatschappe lijke waarde die het bedrijf voor de gemeenschap heeft. Fred Dellemijn: „We komen in aanloop naar de avond van de uitreiking een keer of vijf bij elkaar. Pas na grondig wik ken en wegen maken we een selec tie waar we het unaniem over eens zijn. Daar is dus menige discussie aan vooraf gegaan. Ook hele kleine bedrijven of eenpittere kunnen uit stekend ondernemerschap tonen of van betekenis voor de gemeen schap zijn." De vakjury legt vervol gens een aantal bedrijfsbezoeken af. Dellemijn: „Dit doen we om de onderneming te 'voelen', met eigen ogen te zien of een bedrijf aan de criteria voldoet." Begin december worden de genomineerde bedrij ven bekend gemaakt. Op zaterdag 13 december, tijdens de jaarlijkse feestavond van OHO, zal blijken wie als winnaars uit de bus komen. De jury van de Ondernemingsverkiezing 2014 is bekend: met v.l.n.r: Henk Smit, Annemarie Spaans, Erik Minnema en Fred Dellemijn. Aangeleverde foto HEILOO - Tom Dekker kreeg voor zijn zestiende verjaardag een heuse straaljagervlucht cadeau. Zaterdag 20 september reisde hij af naar Pilsen in Tsjechië voor de vlucht. Op zeer hoge snel heid werden tal van acrobatische bewegingen uitgevoerd. Tom werd door de ervaren Tsjechische straaljagerpiloot op de hoogte gehouden van de ingewikkelde manoeuvres. Waaronder bochten 'trekken' met 4,5 keer je eigen lichaamsgewicht (4,5 G). Wat nou Tom Cruise... gewoon Tom Dekker! Aangeleverde foto Westerweg 250 Heiloo tel. 072-5330670 info@bibliotheekheiloo.nl www.bibliotheekheiloo.nl 9 oktober, 14.00 uur Bij deze workshop over 5 mid dagen maken we gebruik van het online oefenprogramma Klik&Tik. U doet onder bege leiding uw eerste stappen op internet. 9 oktober, 20.00 uur Een aantrekkelijke presentatie van Hans Walrecht, in beeld gebracht aan de hand van acht plaatsen langs het Westfront. 11 oktober, 10.30 uur De workshop 'Papa is een (voor- lees)held' mag je als voorlezende vader of opa niet missen. Samen met Herman de Jager, zelf vader en veiwoed voorlezer, gaan vaders en opa's met him (klein) kinderen aan de slag met prenten boeken. Voorlezen, tips en span nende spelletjes. 14 oktober, 10.30 uur Lezing door Tineke Hendriks over haar roman Beminde Zustere, het verhaal van twee katholieke zusjes. Tineke vertelt over de totstandkoming van haar boek en haar zoektocht naar het kloosterleven van de 'Juliaantjes' uit Heiloo. 16 oktober, 10.30 uur Heeft u een tablet of wilt u er een aanschaffen? En wilt u uw ervaringen uitwisselen met ande ren? Dan is dit Tabletcafé echt iets voor u! Deze keer speciale aandacht voor ebooks en digitaal lenen. 23 oktober, 10.00 uur Jan van der Giessen neemt u mee in de geschiedenis en cultuur van New York. Met o.a. aandacht voor moderne gebouwen, ver schillende musea en jazz. 24 oktober, 10.30 uur Interactieve BoekStartochtend door het Centrum voor Jeugd en Gezin. Onder andere voorbeelden van dagmenu's en eetgedrag. 28 oktober, 20.00 uur Dr. A. Reydt geeft een cursus/ workshop Inleiding Taalweten schap over 5 avonden voor ieder een, die geïnteresseerd is in taal. Wat is taal? Hoe is taal ontstaan? 28 oktober, 20.00 uur Lezing door het Mantelzorgcen trum met foto/boekpresentatie voor mantelzorgere rond het thema '(Mantel)zorg nu en in de toekomst'. Over veranderingen in de zorg en de gevolgen voor mantelzorgere. Lees meer op www. bibliotheekheiloo.nl. Volg ons ook op Facebook en Twitter!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 5