Cantate-uur Witte Kerk Honderdste klant voor D&M PC service Openhaardhout bij kwekerij de Buitenkans Falkland Toneel 'Serveert': Theatermenu in drie gangen 7 INGEZONDEN MEDEDELING 1i1iI!4U;11diensten" De praktijk van dr. Gianotten is wegens vakantie gesloten van 13 tot en met 17 oktober Waarneming door dr. Ruurda tel. 072-5333080 Klaverjassen in het Trefpunt Geslaagd Inloopspreekuur fractie D66 Heiloo Geslaagd Telefoonnummer Kapsalon Emilsen Verkeersregels Operette op de zondagmiddag Zandsculpturen festijn Afgelasting rommelmarkt Koffieklets in Heiloo Olieverf schilderen op paneel Vervolgcursussen tabiets Proefles mergelbeelden Dakgoot Sprookjes in de herfstvakantie UITKIJKPOST OKTOBER 2014 HEILOO - Op zondag 12 oktober is er om 16.00 in de Witte Kerk, Heerenweg 32 te Heiloo, weer een cantate-uur. Daarin zal worden uitgevoerd Bach's cantate BWV 96 getiteld: 'Herr Christ, der einge Gottes Sohn'. Het koraal waarop deze cantate is gebaseerd is één van de oudste koralen door Luther gepu bliceerd in zijn eerste gezangen bundel (1524) Bach componeerde deze cantate voor 8 oktober 1724, waarbij het bijbelgedeelte gaat over Jezus Messias die zowel 'Davids' zoon' als 'Davids heer' is. In de instrumentatie van het openings koor maakt Bach de vergelijking van Christus met de morgenster letterlijk 'schitterend' hoorbaar. De cantate zal worden uitgevoerd door het Collegium Vocale Camerata en solisten, onder leiding van Gerard Leegwater. Liturg in deze dienst is ds. J. Idzenga. Voor en/of na het cantate-uur is er koffie of thee. De toegang is vrij, maar een bijdrage aan de uitgang wordt zeer gewaardeerd. HEILOO - De volgende klaver- jasmiddagen zijn op 9, 16 en 23 oktober. Bent u lid van de SBO dan kunt u gezellig komen kla verjassen. Er wordt gespeeld om mooie prijzen. Aanvang; 13.30 uur. Entree 3,- inclusief koffie/ thee. Informatie tel. 072-5334419. HEILOO - Robin Besseling, oud plaatsgenoot en oud leerling van de St. Radboudschool in Heiloo, heeft op 30 september haar diploma Pedagogische Wetenschappen (MSc), master- traject Orthopedagogiek behaald aan de Vrije Universiteit van Amsterdam. HEILOO - Iedere tweede zaterdag van de maand, nu op 11 oktober, zal de fractie van D66 Heiloo tus sen 11.30 en 11.30 uur aanwezig zijn in de bibliotheek. U kunt bin nenlopen met opmerkingen, vra gen en suggesties over de lokale politiek. HEILOO - Sebastiaan Nooij, oud leerling van het Freinet-onderwijs (Elckerlyc) in Heiloo en van het Bonhoeffer in Castricum, is op 30 september aan de Technische Universiteit in Delft afgestudeerd. Master: Enginering and Policy Analysis; Thesis: 'An ontology of Industrial Symbiosis'. In de Uitkijkpost van 24 septem ber stond een artikel over de ope ning van kapsalon en nagelstudio Emilsen aan de Groenelaan 1 in Heiloo. Helaas klopte het tele foonnummer niet in de tekst. Het moet zijn: tel. 072-5337806 of 06-53806959. HEILOO - D&M PC Service is dé computerservice in Heiloo en omstre ken. De ICT-studenten van D&M helpen 50+ers met de meest uiteenlopen de werkzaamheden: van draadloos internet maken of versnellen, een com puter opschonen, een e-mail probleem oplossen of uitleg geven hoe je een apparaat of software programma gebruikt, niks gaat ze te ver! De studenten van D&M staan er om bekend uitleg te geven op het niveau van de klant. Zij krijgen hier erg goede reacties op. Naast al deze zaken kimt u bij D&M ook terecht voor de aanschaf van en advies over technologische apparaten en software. Zij bouwen bijvoorbeeld zelf desktops op maat, zo betaalt u nooit te veel en heeft u een goed functionerende computer! In augustus hebben zij de honderdste nieuwe klant verrast met bloemen. Veel van deze mensen zijn inmiddels vaste klant bij D&M PC Seivice geworden. D&M PS Service wil al haar klanten bedanken die hebben bijgedragen aan deze mooie mijlpaal! Twijfel niet en neem contact op voor het maken van een afspraak of meer informatie; D&M PC Service, tel. 06-20997552, mail: hulp@dmpcservice.nl, website: www.dmpcseivice.nl. HEILOO - Er wordt hard gewerkt bij de kwekerij van de GGZ om vol doende openhaardhout op voorraad te hebben. Cliënten hebben er ontzet tend veel zin in om de boomstammen tot openhaardhout te verwerken. Vooral het kloven en inzakken van het haardhout geeft veel voldoening bij de medewerkers van de kwekerij ook om him energie in kwijt te raken. Al het openhaardhout bestaat uit kwalitatief goed hout, onder andere beuken, eiken en essen vormen de hoofdmoot. Deze soorten geven ook veel en lang warmte aan de openhaard of houtkachel. Aanmaakhout is ook volop te verkrijgen in vele soorten voor relatief lage prijzen. Ook briketten (geperst zaagsel) wat afkomstig is uit de houtwerkplaats van de GGZ is volop aanwe zig. Kortom: voor openhaardhout kimt u terecht bij kwekerij de Buitenkans aan de Bullaan 2 te Heiloo (tegenover de brandweerkazerne). HEILOO - Falkland Toneel bestaat deze maand negen tig jaar en is met vier produc ties per jaar zowel stokoud als springlevend! Een jarige trakteert natuurlijk en wel op een exquise, theatrale mix van restaurantsituaties in drie gan gen. In ieder geval geen zware kost. Om iedereen de gelegenheid te bie den dit jubileum bij te wonen is er dit keer ook een matinee voorstel ling. De voorstelling is te zien op zaterdagavond 25 en zondagmiddag 26 oktober in Theater De Beim. Bij de eerste gang wordt 'Lichte lunch' van Peter van Straaten geserveerd. Kleine exclusieve hapjes die rijke lijk begeleid worden met goede wijn resulteren in een ontboezemende ontknoping. Absoluut iets om vro lijk van te worden. In de tweede gang, 'Lang zal hij leven' van Carl Slotboom, voeren de smaken con trast en ontknoping de boventoon. Of de haute cuisine bij deze feest gangers tot zijn recht zal komen is maar zeer de vraag. Dat u het zult waarderen is veel waarschijnlijker. De derde gang verzekert u van een onveiwachte variatie. 'Kip met friet', eveneens van Carl Slotboom, trakteert u op een smakelijke ver rassing met een aangename dosis confrontatie. Al het gebodene wordt overgoten met een royale saus van humor! Om na afloop het verjaar dagsfeestje compleet te maken zal het dessert bestaan uit live muziek van Caip in de foyer! Kaartverkoop: Boekhandel De Schrijverij (Stationscentrum en Het Hoekstuk), Boekhandel Bmna ('t Loo) en Theater De Beun (woens dag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur) in Heiloo. Kaarten zijn tevens vanaf één uur voor aanvang van de voorstelling te verkrijgen aan de kassa van Theater De Beun. Entree 9,- en donateurs 6,-. Reserveringen en informatie: www. falklandtoneel.nl of bij Irene Schols, tel. 072-5332163. Een jarige trakteert natuurlijk en wel op een exquise, theatrale mix van restaurantsituaties in drie gangen. Aangeleverde foto STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Consulenten van Veilig Verkeer Nederland leggen dinsdag 14 okto ber om 10.00 uur in het Trefpunt de laatste veranderingen van verkeers regels en -borden uit en beantwoor den al uw vragen. Nuttig voor ieder een die auto rijdt of per fiets aan het verkeer deelneemt. Entree 3,50, tevoren telefonisch aanmelden. Vertoning van operettefilm Die Fledermaus voorzien van Nederlandse ondertiteling op zon dag 12 oktober om 14.00 uur in het Trefpunt. Met korte presentatie over inhoud en muziek door Ton Verbraak. Entree 6,50 inclusief een kopje koffie, tevoren telefo nisch aanmelden. Bustocht op zaterdag 11 oktober naar het Veluws Zandsculpturen festijn in Garderen. Het thema dit jaar is 'Beleef de Gouden Eeuw'. Vertrek rond het middaguur, de prijs is 36,- inclusief een con sumptie met wat lekkere. De voor zaterdag 11 oktober aan gekondigde rommelmarkt in het Trefpunt kan door omstandigheden geen doorgang vinden. De eerstvolgende Koffieklets in Heiloo staat gepland op vrijdag 17 oktober bij Plaza Cinco aan het Stationsplein. Met een groep van de Gezelschapsbank een kop koffie/ thee en daarna een glaasje. In vijf lessen van twee uur leert u een olieverfschilderij opbouwen vanuit de traditionele olieverftech nieken zoals de oude meestere dit deden. Docente Saskia Sengere laat alle aspecten uitgebreid aan bod komen. De cursus start op dinsdag 21 oktober om 13.15 uur. De kosten bedragen 90,- inclusief materialen. In deze vervolgcursus wordt ver der ingegaan op apps als Skype, Facetime en Facebook. Ook het organiseren van bestanden, muziek en foto's wordt uitvoeriger belicht. Dat geldt ook voor de algemene bediening van de tablet en de daar bij behorende handigheidjes. De cursus voor Android tablets zoals bijvoorbeeld Samsung, Sony start maandag 17 november om 10.00 uur. Die voor iPad tabiets (Apple) diezelfde maandag om 13.00 uur. De cursusprijs bedraagt 42,50 voor drie lessen. Altijd al eens zelf een beeld wil len maken? Dat kan nu in de cur sus 'beelden maken van mergel en andere steensoorten'. Gratis proef les donderdag van 09.30 tot 11.30 uur. Voor meer informatie en opge ven via tel. 072-5331297. De blaadjes waaien van de bomen, bij regenval kan de dakgoot weer gaan overstromen. Reinigen van de dakgoot gebeurt tegen een kleine vergoeding als u lid bent van de Servicepas. Opgeven voor ser vicepas en dakgootreiniging via tel. 072-5331297. Kinderen vanaf 4 jaar beleven op woensdag 15 oktober om 10.00 uur met hun grootoudere en oudere in het Trefpunt een spannende en vrolijke ochtend. Entree 4,- per volwassene met één kind, elk vol gend kind 1,-. Voor opgeven en/ of info kimt u contact opnemen met Marlise Mantel, tel. 072-5333061.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 7