Laatste kaarten Mathilde Santing Wil je een aspirine? 11 VERSLAG LA Braam en Voorberg Impasse ontstaan Het Huis van Heiloo Kwetsbaren ontzien Tenslotte vermeld ik nog: Presentatie boek reis door Oost-Europa UITKIJKPOST 5 NOVEMBER 2014 Mathilde Santing en band HEILOO - 'Wie kan er eigenlijk zeggen dat ze op haar 54ste een nieuwe band is begonnen?' twit- terde Mathilde Santing onlangs. De zangeres, die zondagmiddag om 14.00 uur in theater De Beim in Heiloo op de bühne ('de beun') staat, slaat met haar programma 'In concert' weer een nieuwe weg in. Zocht ze de afgelopen seizoenen de schoonheid nog in het minimale, nu trekt ze alle registers open. Met twee jazz- en twee popmuzikanten achter haar op gitaar, drum en bas zorgt Mathilde voor een waar spek takel, waarvoor nog enkele kaar ten (a 20,00) verkrijgbaar zijn. Daarvóór, vrijdagavond, komt Erik van Muiswinkel met 'Schettino!', de voorstelling waarvoor hij onlangs de Poelifinario kreeg, de prijs voor de indrukwekkendste cabaretvoor- Foto: Linda Verweel stelling van dit jaar. De show is uit verkocht en er is ook al een flinke wachtlijst. De voorstelling Kamps Kamps 3, die gepland stond voor zaterdagavond, is afgelast. De gebroeders hebben laten weten dat ze er zeer tot him spijt nog niet in zijn geslaagd een voorstelling te maken die in him eigen ogen genade kan vinden. Als het goed is, heeft iedereen die al kaarten had besteld hierover bericht gehad van de Vrienden van de Beun. Mocht dit niet het geval zijn, dan kimt u dit kenbaar maken via www.vrienden- vandebeim.nl/contact. Kaarten zijn verkrijgbaar via de website van de Vrienden van de Beun, www.vrien- denvandebeun.nl, bij De Schrijverij in het Stationscentrum, het Trefpunt, de bibliotheek in Heiloo en in het theater. HEILOO - Plaatsgenoot Theo Bakker maakte in april van dit jaar, samen met fotograaf Gijsbert Hanekroot, een tocht door Polen, Wit Rusland, Rusland en Oekraïne. Ze bezochten onder andere Moskou, Sint Petersburg en Kiev, waar de burgeroorlog toen al flink woedde. Het verhaal van deze tocht is, samen met kleuren foto's verwerkt in een boek 'De Sovjetunie bestaat niet meer. Een roadmovie.' Afgelopen woensdag, 22 oktober heeft burge meester Hans Romeyn het eerste exemplaar in ontvangst geno men, tijdens een informele bijeenkomst in Pakhuis Dekker aan de Holleweg. Het boek is verkrijgbaar bij de boekhandel. Foto Romy Vlaar De avond begon met twee insprekers, Jeanette Braam van de bibliotheek en Marjolein Voorberg als ouder van leerlingen van de muziekschool, en zelf ook leerling daar. Mevrouw Braam herinnerde aan ver kiezingsbeloften van de politieke partijen aan de vooravond van de gemeen teraadsverkiezing van maart dit jaar. De Alkmaarsche Courant van 18 maart vatte als volgt samen: 'De keuze van de politiek in Heiloo is duidelijk: het belang rijkste is dat de cultuurvoor zieningen op peil blijven. Bijna eensgezind kiezen de partijen voor behoud van het Baafje, de Muziek- en Dansschool Heiloo en de bibliotheek als belang rijkste optie.' Mevrouw Braam vervolgde: 'Dit maakt mis schien ook duidelijk waarom we de bezuinigingen in deze omvang niet hadden veiwacht.' Zij herinnerde eraan dat onze bibliotheek 7500 leden heeft, zij deelde mee dat er intussen 180 Vrienden van de bibliotheek zijn en zij bood voor deze gele genheid 4456 handtekeningen aan ter ondersteuning van de bibliotheek. Mevrouw Voorberg hield een welsprekend en gloedvol betoog over het belang van muziekschoolonderwijs voor de ontwikkeling van kinderen. Zij drong voor wat betreft de bezuinigingen aan op 'respijt', zoals directie en bestuur van de muziek- en dansschool dit al eerder hadden gedaan. De school had al een plan gemaakt voor de overgang naar een toe komstige structuur, maar vraagt hier meer tijd voor. Hierna kwamen de politieke partijen aan het woord. Dick Bergmans van Heiloo-2000 (coalitie) constateerde dat er tussen de instellingen - biblio theek en muziek- en dansschool - enerzijds en de gemeente anderzijds geen constructief overleg (meer) werd gevoerd en dat er een 'impasse' was ont staan. René van Splimteren van de WD (eveneens coalitie) zei dat de beide instellingen wisten dat er voor 2015 flink bezui nigd zou moeten worden, ook al was het precieze percentage dan nog niet bekend, maar dat hier weinig mee gedaan was en voor 2015 gewoon dezelfde sub sidie was aangevraagd als voor 2014. Hij sprak van 'de hand ophouden' en van 'verbaasd zijn als het college een rechte mg toont'. Hij zei ook dat 'deze luxe vorm' niet houdbaar was. Zo'n 600 euro gemeenschapsgeld per leerling op de muziek- en dans school vond hij te ver gaan. Het profijtbeginsel zou veel meer toegepast moeten worden: de gebmiker betaalt, of betaalt meer. We vinden het wel nor maal om 100 procent te beta len als we naar de sportschool gaan! Aldus Van Splunteren. Een heel ander verhaal kwam van Hans van Halern van D66 (oppositie). Hij had in verkie zingsprogramma's van huidige coalitiepartijen gelezen dat er niet getornd mocht worden aan de brede dienstverlening van de bibliotheek enzovoort en hij kon zich dan ook voorstellen dat ze daar dachten: wij zitten gebeiteld. Hessel Hiemstra van het CDA (coalitie) bepleitte een beter gebruik van de bestaande accommodatie van de biblio theek en sprak in dit verband over het 'Huis van Heiloo', een term waar Jeanette Braam bij haar inspraak ook al mee was gekomen. Zo zit het Vrijwilligere Informatie Punt (VIP) al enige jaren in het gebouw van de bibliotheek en onlangs is daar ook de Speelotheek ingetrok ken. Mevrouw Braam: 'Wij zou den in de toekomst ook graag uitbreiden met andere organi saties die aansluiten, zoals het Centmm voor Jeugd en Gezin (CJG).' Cees Rootjes van de PvdA (oppositie) onderstreepte het belang van het betrekken van de zogenaamde indirecte sub sidies bij de discussie (dit zijn vooral gemeentelijke huren die verre van kostendekkend zijn en waar de gemeente aan te kort zou komen) en hij wilde het bezuinigingsplan voor 2015 in de ijskast zetten om dan eerst een dieper gaande dia loog te hebben met de instel lingen. Willem Gomes van de NCPN (oppositie) zei dat er ook nog eens 3219 handtekeningen waren voor de muziek- en dans school. Wethouder Rob Opdam (WD) verdedigde het colle gevoorstel. Hij beklemtoonde dat het nieuwe college was afgestapt van het evenredig bezuinigen. Evenredig bezuini gen zou overigens voor iedere instelling een korting van 10,6 procent betekend hebben, en daar had men tenminste al reke ning mee kunnen houden, zei hij. Het nieuwe college wilde de 'kwetsbaren' ontzien en had daarom de volgende weging gemaakt: 4 procent korting op zorg en jeugd, 8 procent korting op sport en 16 procent korting op kimst en cultuur. En onder kunst en cultuur kwamen dus bibliotheek en muziek- en dans school te vallen. Opdam zei ook dat de problematiek van de indirecte subsidies niet verge ten zou worden en dat daar nog altijd een taakstelling voor lag van 75.000 euro. dat de raad instemde met de totale begroting voor 2015, met de tegenstem van de NCPN en een aantal aantekeningen van diverse partijen; dat deze begroting een positief saldo vertoont van een half miljoen euro, maar dan wel dankzij een incidentele baat, namelijk een laatste schijf van de aandelenuitkering van de NUON; en dat wethouder Fred Dellemijn (Heiloo-2000) zich sceptisch uitliet over het ver kopen van zogenaamd snipper- groen door de gemeente aan inwoners. Hij sprak van 'veel effort voor weinig inkomsten' omdat inwoners 'het voor niets willen'. idelijks redacte ip de voi

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 11