'Het mooiste vrijwilligerswerk dat er is' Energieneutrale totaaloplossing voor rijtjeshuis StoereMeidenDag op PCC Oosterhout Multimediapresentaties in theater De Beun t Tentoonstelling Vogelvereniging Kleurenpracht 13 KORTOM Spreekuur HEILOO 2000 Garageverkoop INGEZONDEN MEDEDELING UITKIJKPOST 5 NOVEMBER 2014 HEILOO - Dat zeggen de mensen die zich inzetten bij de VPTZ, de Vrijwillige Palliatieve Terminale Zorg Thuis in Heiloo, Limmen, Akersloot en de Woude. Het aantal inwoners uit deze plaatsen dat een beroep doet op deze vrijwilligers neemt toe. Dat betekent ook dat hun aantal gelijke tred moet houden. De doorverwijzing naar de VPTZ geschiedt veelal door de wijkver pleegkundige. Zij hoort en ervaart de wensen en behoeften van de patiënt en hun mantelzorgei's en heeft goede contacten met onze coördinatoren. Aan deze zorg en dienstverlening zijn geen kosten verbonden, omdat de subsidie van het Ministerie van VWS toereikend is. Alle vrijwilligers krijgen een basistraining van vijf dagdelen alvo rens zij worden ingezet. En zes keer per jaar ontmoeten zij elkaar tijdens zogenoemde themabijeenkomsten om van eikaars ervaringen te leren. Daarnaast wordt er een scala aan landelijke trainingen aangeboden om te zorgen dat de mensen die ondersteuning nodig hebben deze ook op een verantwoorde manier krijgen. Ik vind het lijn wanneer er iemand naast m'n bed zit. Dan zeg ik: 'Je hoeft niet te praten hoor; je mag ook gewoon de krant lezen of tv kijken. Datje er bent, is al genoeg voor mij'. Zo'n reactie is kenmerkend voor de terminale patiënt en voor de rol van de vrijwilliger. Naast de reeds genoemde basis opleiding, themabijeenkomsten en trainingen, bieden de coördinato ren een betrokken en professionele begeleiding en ondersteuning én is er een team van gemotiveerde en terzakekundige collega-vrijwilligers. Gevraagd wordt om tenminste één dagdeel per week beschikbaar te zijn. Voorts wordt er van uitge gaan dat je je eigen ervaringen met verlies en sterven verwerkt hebt en dat je beschikt over een diversiteit aan competenties en vaardighe den zoals een open en respectvolle manier van omgaan met men sen, integer-zijn, evenwichtig en bescheiden, en vooral goed kunnen luisteren. Zie ook www.terminale- zorgheiloo.nl of bel: 06-17967389 of mail naar: vptzheiloo@gmail.com. HEILOO - Op donderdag 6 november aanstaande, kunt u, voorafgaande aan de fractieverga dering van HEILOO-2000, zaken met ons bespreken die u als inwoner van Heiloo bezighoudt. Die kunnen zowel over algemeen gemeentelijk beleid gaan als over onderwerpen die met uw wijk te maken hebben, of zaken die u persoonlijk treffen. U bent van harte welkom om 20.00 uur in het gemeentehuis (oude ingang). Graag vooraf aanmelden bij frac tiesecretaris/raadslid Rob Levie, tel. 06- 54901626 of via e-mail rob. levie@heiloo-2000.nl. Kijk voor het schema van de fractieverga deringen op www.heiloo-2000.nl. HEILOO - Op zaterdag 22 en zon dag 23 november is er grote boe delverkoop op de Van Catsstraat 17 in Heiloo. Zaterdag kunt u terecht vanaf 10.00 uur tot 16.00 uur en zondag vanaf 11.00 uur tot 16.00 uur. Te koop wordt aange boden: keukengerei, serviesgoed, boeken, cd's, gereedschap, kimst en nog veel meer. Dat alles tegen zeer schappelijke prijzen! Tot ziens op 22 of 23 november. Heiloo Energie verzorgt 20 november een openbare lezing over energieneutrale oplossing voor rij tjeshuizen Foto: Carolien Breed HEILOO - Heiloo Energie ver zorgt 20 november bij cultu reel centrum Strandwal 2b, in het Tuinkamer om 19.30 uur een openbare lezing. Josien Kruizinga komt als een van de studenten van de TU Delft ver tellen over Prêt-a-Loger. Prêt-a-Loger, een TU Delft team van circa vijftig studenten en meer dan veertig bedrijven, presenteert dé energieneutrale totaaloplossing voor het typisch Hollandse rijtjes huis van rond de jaren '60. Er zijn maarliefst 1.4 miljoen van dit type woningen in Nederland. Woningen die ontzettend veel energie gebrui ken en ook aan de krappe kant zijn. Echter is er ook een positieve kant aan deze woningen: ze hebben ons altijd een warm en onvervang baar thuis geboden. Prêt-a-Loger streeft daarom naar de balans tus sen datgene wat verbeterd moet worden en datgene wat behouden moet blijven:'Improve your house. Preserve your home.' De oplossing is de 'Skin:' een tweede huid die over de woning geplaatst wordt. Deze maakt de woning energie neutraal, voegt extra ruimte toe en dat allemaal zonder de waarde van 'thuis' aan te tasten. Bewoners kun nen dan ook gewoon thuis blijven wonen tijdens de renovatie. Om dit concept te testen is het ouder lijk huis van een van de studenten nagebouwd en gerenoveerd. Deze voorbeeldwoning diende tevens als inzending voor de Solar Decathlon 2014 in Versailles. Tijdens deze competitie heeft Prêt-a-Loger vele prijzen gewonnen, waaronder de eerste prijs duurzaamheid. Het paviljoen 'Home with a Skin' staat inmiddels op de TU campus en wordt nog dagelijks bezocht. Tijdens de lezing zal 'Home with a Skin' uitgebreid toegelicht worden. Ook worden de financiering en het intensieve samen werkingstraject voorafgaand aan de realisatie wor den behandeld. Tussendoor komt Energie Service Noord-West met een uitleg over een duurzame ser vice die zij verlenen: besparen door een goed ingeregelde cv ketel en radiatoren. HEILOO - Op woensdag 12 november om 13.00 uur zijn meisjes uit groep 8 hartelijk welkom op de StoereMeidenDag van PCC Oosterhout in Alkmaar. Op deze praktische middag kimnen zij kennis maken met techniek door middel van allerlei workshops speciaal voor meisjes. Er zal deze middag fanatiek worden gezaagd, getimmerd, geschilderd en gemetseld. Voor meis jes die het leuk vinden om etalages in te richten of huizen te ontwerpen is de opleiding Vakcollege Techniek van het PCC een prima plan. Aanmelden via www.pcc.nu is wenselijk, want vol is vol! HEILOO - Mondiavisueel staat voor professionele multimediashows met beeld en video. Pure beleving vanuit een luxe fauteuil. Theater De Beim in Heiloo is uitgekozen als één van de zes theaters waar evenementenor ganisatie Mondiavisueel haar voorstellingen gaat geven. De strategische ligging, maar ook de mime gratis parkeergelegenheid en de fraaie thea terzaal, die zeer geschikt is voor kwalitatief hoogwaardige projectie, heb ben daar aan bijgedragen.De allereerste voorstelling die Mondiavisueel in Nederland organiseert vindt plaats op donderdag 4 december in theater De Beun. De bekende fotograaf/avonturier/ultraloper Jolanda Linsehooten uit Akersloot treedt op met haar indrukwekkende multimediapresenta- tie 'Yukon Goldmsh', de reis die een survival werd. Meer informatie kimt u vinden op http://mondiavisueel.com U kimt daar eveneens uw toegangs kaarten kopen. Een programma-magazine met uitgebreide informatie over het Mondiavisueel programma 2014-2015 kan gratis worden afgehaald bij Theater De Beun en bij de Bibliotheek in Heiloo tijdens openingsuren. HEILOO - Op zaterdag 8 en zondag 9 November bent u van 10.00 tot 16.00 uur welkom bij de jaarlijkse tentoonstelling van Vogelvereniging Kleurenpracht in Heiloo. De tentoonstelling wordt gehouden in het clubge bouw aan het Zevenhuizen, naast de sporthal en De Terriërs. Er zijn door de kwekers 170 vogels ingebracht voor de tentoonstelling. De leden van de vogelvereniging tonen hun vogels in een prachtige ambiance. De toegang is gratis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 13