17 Juf Joke viert jubileum op pax Christischool Jolanda Linschooten verzorgt presentatie over IJsland Kerkeveiling Limmen groot succes Burgeralert Whatsapp Lezing Wim Jansen in Dorpskerk Akersloot Mantelzorgers in het zonnetje Tweedehands Collecte voor kinderen met een handicap Creatieve Winterfair Amak wandelt Bijeenkomst Club van ïoo van JOEB UITKIJKPOST 5 NOVEMBER 2014 LIMMEN - Op vrijdag 31 okto ber vierde juf Joke haar 40-jarig jubileum met de kinderen, leer krachten en ouders van de Pax Christischool in Limmen. Juf Joke werkt al meer dan 35 jaar op de Pax Christi en heeft daar door een bijzondere band met de kinderen en de oudere. Dit jubileum is dan ook een hoogtepimt voor haar en voor de school. De kinde ren zijn haar lust en haar leven en daarom geniet ze nog elke dag van haar kinderen in de klas. Dit jubi leum is zeker een mooi moment om daar bij stil te staan en te genieten. De kinderen hadden voor haar deze ochtend een aantal verrassingen in petto, 's Morgens werd ze door de kinderen van haar klas thuis opge haald. Alle kinderen hadden een mooie bloem meegenomen, vervolgens liep ze samen met de kinderen de vertrouwde weg naar de school. De andere kinderen ontvingen haar daar op een feestelijke manier, ze moest onder de erebogen door die door de kinderen met leuke hoeden en petten werden vastgehouden. Bij de ingang werd ze toegezongen met een feestlied. De ochtend werd besteed aan activiteiten in haar klas, tenslotte werd de ochtend afgesloten met de optredens van de verschillende groepen. Juf Joke heeft van deze dag genoten en we gunnen haar nog een mooie periode op de school. Op vrijdag 28 november kunt u haar inspirerende multimedia- presentatie over IJsland bijwonen. Aangeleverde foto LIMMEN - Pal tegen de noord poolcirkel rijst uit zee een berg achtig eiland op, gelegen op een actieve vulkanische richel. Besneeuwde bergen en immense gletsjers naast kokende modderpoe len en nog na gloeiende lavastro men. Met zijn overdaad aan natuur, leent IJsland zich er bij uitstek voor om langzaam, te voet verkend te worden. En dat is precies wat de Akerelootse Jolanda Linschooten deed. Als fotograaf voor onder andere National Geographic door kruiste zij heel IJsland te voet gedu rende veertig dagen in haar eentje. Vervolgens maakte zij in 2013 diver se bergwandeltoehten voor haar wandelgids 'Bergtochten op IJsland'. Op vrijdag 28 november kimt u haar inspirerende multime- diapresentatie over IJsland bij wonen. Aanvang 20.00 uur, Cultureel Centrum Vredeburg in Limmen. Toegang 5,00 (en gra tis voor wie haar bergwandelgids IJsland al heeft en meeneemt). LIMMEN - De vrijdag 31 oktober gehouden veiling ten bate van Jeugd en Kerk in Limmen heeft een record bedrag opgebracht van €39.085,00. De veilingmeester (vier in totaal) begon om stipt 19.30 uur met kavel 1 en eindigde om 00.55 uur met kavel 332. Deze laatste kavel (een extra grote gerookte paling) werd als altijd verkocht door pastor Johan Oiling, die direct daarna het eer der genoemde schitterende resul taat bekend kon maken. Dit is inel. de loterijen tussen de kavels door. Opnieuw een bewijs dat de Cornelius Parochie in Limmen niet alleen springlevend is maar ook door velen een zeer warm hart en gulle hand wordt toegedragen. Er was mime belangstelling voor de kavels, waarbij diners, barbecues, keezavonden, golfen en casino annex buffet voor hoge prijzen van de hand gingen, zo ook de kerk- bnmches, theatervoorstellingen AZ voetbalwedstrijden, met diner en/of derde helft en bezoek aan de lounges. Er was veel bezoek en er heerste een heel gezellige sfeer in De Burgerij, waar de perfect georga niseerde veiling plaatsvond. Kerk en jeugd varen bijzonder wel bij deze mooie opbrengst. AKERSLOOT - De Burgeralert Whatsapp groepen in Akersloot zijn sinds maart dit jaar actief in Akersloot. Het doel van de Whatsapp groe pen is met elkaar waakzaam te zijn in eigen omgeving en verdachte situaties met elkaar te delen zodat het dieven gilde minder kans krijgt om hun slag te slaan. Het opzetten van deze Whatsapp groepen is een particulier initia tief maar heeft veel contact met de wijkagent van Akersloot. Alle informatie die binnenkomt via de Whatsapp groepen wordt gedeeld met de wijkagent. Alle meldingen die binnenkomen op de Whatsapp groepen worden zorgvuldig beke ken en afgewogen. Burgeralert wil len geen heksenjacht creëren op personen. De informatie moet wel dusdanig zijn willen wij actie onder nemen. Echte successen zijn er vooral in het begin geweest toen er een golf van inbraken de dorpskern teisterde. Inmiddels is het hebben van deze groepen al genoeg om af te schrikken. Inbrekers laten Akersloot liever links liggen als ze weten dat ze op elke hoek van de straat in de gaten worden gehou den. Aanmelden voor de Whatsapp groepen Akersloot kan via een mailtje met uw 06 nummer naar burgeralert® 112-akersloot.nl daar bij het is natuurlijk wel belangrijk dat u Whatsapp gebruikt op uw tele foon. Stichting Gered Gereedschap biedt kansarmen de mogelijkheid een eigen bestaan op te bouwen! Werkt u mee? Giro 70020 www.geredgereedschap.nl AKERSLOOT - 'Waar ben je? In de hemel? Of nergens, want dood is dood? Toen zijn beste vriend recentelijk verongelukte ging Wim Jansen opnieuw op zoek naar een antwoord op de vraag die velen stellen na het verlies van een dierbare: Waar ben je nu? Hij vindt een 'derde weg' tussen het orthodoxe en postmoderne ant woord. Hij opent daarbij verrassen de perspectieven. Ook komt hij tot een positieve heiwaardering van de dood, name lijk als levenskracht en bewust wording van schoonheid en liefde. Stervenskunst als levenskunst. Hierover houdt hij een lezing die meditatief is van toon en opbouw. Door de lezing heen zijn korte stiltes ingebouwd. Wim Jansen (1950), Vlissingen, is pre dikant van de WP in Delft en van de Koorkerkgemeenschap in Middelburg, waar hij de 'atheïs tische dominee' Klaas Hendrikse opvolgde. Meer informatie: www. wimjansen.nu. De lezing is op zon dag 9 november in de dorpskerk aan het Dielofslaantje in Akersloot. Aanvang 14.30 uur, toegang 7,50. Reserveren koosje.wiegman@het- net.nl of tel. 0251-319171. LIMMEN - NSGK (Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind) houdt van 10 tot en met 15 november haar landelijke collecte. Duizenden vrijwilligers gaan dan op pad om geld in te zamelen voor kinderen met een handicap. De stichting zoekt nog helpende handen in Limmen. Met de opbrengst van de col lecte steunt NSGK onder andere speciale vakanties, aangepaste speelplaatsen en kleinschalige woonvormen. Zodat kinderen en jongeren met een handicap volwaardig kunnen leven. Helpt u mee? Het kost maar een paar uur van uw tijd. Voor aanmelding of informatie kimt u contact opne men met regiocoördinator W. Koot. Tel. 072-5052490. Zie ook www.nsgk.nl. EGMOND - Op zondag 16 novem ber van 11.00 tot 16.00 uur is de eerste editie van de Creatieve Winterfair in Stayokay Egmond. Met een loterij met leuke prijzen. De opbrengst van deze loten gaat naar Stay4all. Dankzij Stay4all gaat voortaan ieder kind mee op schoolkamp, niemand blijft thuis. Het gebeurt steeds vaker dat leer lingen moeten thuisblijven, omdat him ouders de kosten voor een schoolkamp niet kimnen dragen. Stay4all wil daar een stokje voor steken en betaalt voor deze leer lingen het verblijf. De Creatieve Winterfair wordt in Stayokay Egmond gehouden, Herenweg 118, Egmond Binnen. Toegang is gratis. Voor meer info en aanmel dingen: egmond@stayokay.com. AKERSLOOT - Zondag 9 November is er weer een wan deling. De wandeling is de 44e St Maarten wandeltocht in Beveiwijk en is 20 kilometer lang. Vertrek om 09.00 uur vanaf Het Kruispunt Mozartlaan/hoek Raadhuisweg in Akersloot. Voor inlichtingen: Time Krom 0251-312815 of Kees Deijlen 0251-310715. EGMOND - Zondag 9 november heeft de Club van 100 van de Vrienden van JOEB him eerste feestelijke bijeenkomst. Vanaf 16.00 uur zijn niet alleen de leden van de Club van 100 maar ook ftog-net-niet-leden' die het jeugdwerk in Egmond-Binnen een warm hart toedragen van harte welkom in het JOEB gebouw aan de Herenweg te Egmond-Binnen. De Club van 100 van de Vrienden van JOEB is opgericht om geld in te zamelen voor de inrichting van het nieuwe JOEB gebouw dat bij dorpshuis De Schulp gevestigd zal worden. Voor informatie kan contact opgenomen worden met Fred, tel. 072-5070599. REGIO - Ze zijn met velen, wor den enorm gewaardeerd, maar zijn vaak onzichtbaar voor de buitenwereld. Mantelzorgers zorgen, soms, lang durig en onbetaald voor iemand die chronisch ziek, gehandicapt of hulpbehoevend is en met wie zij een persoonlijke band hebben. Omdat de bijdrage die zij leveren in de zorg door hen zelf vaak als heel normaal wordt ervaren zetten maatschappelijke organisaties, zor ginstellingen, gemeenten en vele anderen hen in ieder geval één keer per jaar in het zonnetje op de 'Dag van de Mantelzorg' op 10 november. De gemeenten in de regio Alkmaar helpen daar een handje in mee. Kent u een mantelzorger die het ver dient om in het zonnetje te staan? Geef hem of haar dan voor vrijdag 7 november op via www.datisheel- normaal.nl/mantelzorg en wellicht wordt zijn of haar verhaal het inspi rerende voorbeeld voor andere inwoners van onze gemeenten in de campagne 'Dat is heel normaal in onze gemeente'. Juf Joke werkt meer dan 35 jaar op de Pax Christi Aangeleverde foto 'Waar ben je nu', een lezing van Wim Jansen Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 17