Politiestudenten bezorgen ouderen een leuke middag m Tien vragen aan 3 KORTOM Heel Heiloo bakt Hond ontdekt kabouterkolonie g!ï2jSr; f'f/. Mffc- INGEZONDEN BRIEVEN Pubers Levend plan UITKIJKPOST 5 NOVEMBER 2014 HEILOO - Politiestudenten van het Basisteam Alkmaar Duinstreek hebben de bewo ners van de woonzorgcentra Overkerck en De Loet een gezel lige middag bezorgd. De studenten wilden tijdens een teambuilddag een maatschap pelijke activiteit ondernemen en kwamen zodoende bij de Zorgcenra terecht. Tien studenten per locatie. De ouderen vonden het in eerste instantie best wel spannend dat de politie bij hun op bezoek kwam. Toen er bij werd verteld dat zij in burger kwamen en in opleiding waren vonden zij het prima. De studenten trakteerden de ouderen op een lekker stukje taart; natuur lijk met het embleem van de politie erop. Geserveerd met kopje koffie was het ijs al snel gebroken. Het werd een heel gezellige middag met diverse spelletjes met de ouderen, zoals mmmicub, Kezen, sjoelen en werken met de braintrainer (soort HEILOO - Iedereen kan een taart leren bakken, jong en oud, man nen en vrouwen, dat beweren taartenbaksters Irene van de Pavert en Marianne Corne. De cursus wordt gegeven op dinsdag en donderdagavonden, van 19.30 tot 22.00 uur. De kosten bedragen 35,- per avond, inclusief alle ingrediënten, en natuurlijk neemt u een heerlijke taart mee naar huis. Voor meer informatie zie www.heelheiloobakt.nl, tel. 072- 5333287 of 072-5339208 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. P Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag 08.00 -17.30 uur 08.00 -17.30 uur GESLOTEN 09.00 -12.00 09.00 -14.30 uur Advertenties Jos Kraakman is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop Marion Becker is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie Marsha Bakker is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072- 5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg464, Heiloo tel 072-5330175. Wat de ouderen betreft mag de politie vaker langskomen! Foto: Carolien Breed spelcomputer voor ouderen) Ze deden him uiterste best om het de ouderen van de woonzorgcentra en ouderen uit de wijk naar him zin te maken. En dat is zeker gelukt; het was een zeer geslaagde en gezel lige middag! Wat de ouderen betreft mag de politie vaker komen! ÏVf 'mt.' HEILOO - De hond van Miranda Veldt is gek op kabouters. Hij zit vol trots bij zijn vondst bij de Sledeheuvel, waar hij een kabou terkolonie ontdekte. De bewoners waren afwezig. Aangeleverde foto Graag wil ik aandacht voor de 16 tot 18 jarigen. In Heiloo kunnen die pubere nergens meer uit. Sinds de alcohol wet verhoogd is naar 18-plus komt mijn puber met vrien den nergens in Heiloo meer binnen. Ze willen de jeugd niet op straat hebben, en de zuipketen ook af gaan schaffen, maar waar moeten die pubei's heen? Bij papa en mama op de bank? Misschien iets om aan dacht aan te besteden mijn puber drinkt niet, maar wil wel graag uit en het liefst in Heiloo). Ik hoorde ook gemopper dat de jongeren niet meer winkelen in Heiloo, maar er is weinig meer voor him. De leuke kleding en sieradenwinkeltjes zijn ook al weg. Het word een doip voor ouderen. Daphne de Wijs, Heiloo. Volg de Uitkijkpost ook op Naast allen prachtige plannen van De Linde op papier is dit 'Levende Plan', voor Heiloo afkomstig uit Lelystad waar we de Batavia kun nen bewonderen, zij het dan een replica. Deze replica van Willem Vos is een prachtig voorbeeld van levende, hedendaagse mensen. Het geeft werkgelegenheid, nostalgie, een levend museum, toerisme, kortom het geeft van alles terug aan het leven! Op het terrein waar op dit moment een rondwande ling is uitgestippeld staat een zuil met in de rechterbovenhoek een replica van een Katwijk Boerderij uit de Middeleeuwen. Met creatieve energie kan het idee van Willem Vos in Heiloo worden gebruikt door een replica van deze boerde rij te bouwen. Het kan gebruikte worden als buitenschool; een meerjarenproject, leerobject voor kinderen (met of zonder beperking) en leermeesters in de bouw. De dieren zijn er al! Zolang de bouw nog geen aanvang heeft genomen functioneert zoiets als uitdaging voor ons doip op het terrein tus sen de Kennemerstraatweg en de Hoogeweg. Destijds waren er nog geen heipalen en daarom kan het benodigde hout eenvoudig gemon teerd en gedemonteerd worden. Zo werkt de creatieve kracht ook, om met mensen van NU het verle den weer tot leven te brengen, een levende school voor mens, dier met museumgedeelte van de vondsten ter plaatse. Imelda de Smet, Spiritofepona u Wil Wardenburg Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Mijn naam is Willeke Wardenburg, 61 jaar en al 38 jaar getrouwd met HU, Wij hebben twee zonen; Jeroen en Jordi en inmiddels vier kleinkin deren. Mijn beroep is speltherapeute en heb een eigen praktijk aan huis voor basisschoolkinderen met sociaal, emotionele gedragsproblemen, 1. Waar bent u geboren en getogen? Ik ben in 1953 in Dordrecht geboren. In mijn derde levensjaar zijn wij naar Alkmaar verhuisd; mijn puberteit hebben we in Bergen gewoond, toen samen met Hil in Alkmaar en sinds 1983 In Heiloo. Ik kom uit een meidenge zin; vier zussen, die allen zeer verschillend zijn, maar onze familieband is erg sterk. 2. Als uw hobby uw werk was geweest, welk beroep zou u dan nu uit oefenen? Tja, ik heb genoeg hobby's, en verveel me nooit een seconde. Maar, één hobby is mijn werk. Al mijn hele leven zijn kinderen voor mij 'een cadeau tje'. Ze zijn zo puur, zo allemaal verschillend. Elk kind heeft, in aanleg een potentieel aan groeikracht. Maar soms zijn er onmogelijke situaties rondom een kind, of belemmeringen in het kind zelf, waardoor het niet goed kan uit- groeien.Dat. kind laat dat dan zien in zijn gedrag en is zichzelf en zijn omge ving tot last, en is er zelfs geen blijheid meer. Dan is hulp van anderen echt. noodzakelijk. Hulp, die ik dan met. respect, en integriteit, wil en kan inzetten. mijn hobby!) Ik zou voor ieder kind wensen: 'Word die je bent.' en als je dat. proces ziet. ontstaan, geeft. dat. zo'n enorme boost, aan je eigen leven 3. Wie zou u wel eens willen ontmoeten, en wat zou u zeggen of vra gen? Jo Frost, de wouw uit. Amerika, die op de televisie te zien was in een opvoedingsprogramma met. haar speciale aanpak in 'moeilijke' gezinnen. Ik vind haar een bijzondere wouw, en zou graag, onder het. genot, van een wijntje, zoveel wagen willen stellen; hoe zij met. haar liefdevolle aanpak door middel van eenvoudige trucs, de juiste snaar weet. te raken en de rast. in de gezinnen herstelt waar het. helemaal uit. de hand liep. In het. voorjaar schijnt, ze naar Nederland te komen; zou toch leuk zijn? 4. Wat is uw mooiste jeugdherinnering? We woonden in Alkmaar de Rippingstraat) Een straat waar alle kinderen, in alle leeftijden, altijd buiten speelden. Verstoppertje, stoepranden, elastie ken, tenten bouwen etc. Die herinnering: spelen, spelen en spelen met. kin deren uit. de buurt; mooier is er niet.! Vaak denk ik dat. daar mijn overtuiging 'heilig geloof in de therapeutische waarde van" het. spelen' is ontstaan. 5. Wat vindt u de mooiste plek in Heiloo? Mijn eigen achtertuin. We wonen in de Boswijk en kijken over het. water naar het. prachtige recreatiegebied de Noorder Neg. Tjonge wat. een genot.! Ik neem de vliegtuigen dan maar voor lief! 6. Waarvoor kunnen ze u 's nachts wakker maken? Als iemand mij nodig heeft, eneen mooie musical, en dan het. liefst. een stoel op de eerste rij. Dan zie je de mimiek, de mens in zijn spel zo echt. waardoor ik intens meeleef en geniet.! 7. Wat is het beste advies dat u ooit kreeg? Om mijn hart. te volgen. Als iets niet. goed gaat. of voelt, neem er dan afscheid van en ga voor zaken die wel goed voelen. Ik heb 27 jaar met. veel passie en plezier in het. onderwijs gewerkt, maar de regelzucht, benauwde me. Er bleef steeds minder tijd voor het. contact, met. het. individuele kind over. Toen ben ik gestopt, heb me omgeschoold, en hielp mijn man mij een eigen praktijk op te zetten, waai' ik nog geen seconde spijt, van heb gehad. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van u? Een aantal zaken, en dat. wil ik graag zo houden; dat. ze niet. alles van me weten. Maarrrrrrlet. op Heiloo: 'ik kan geweldige saladedressings maken 9. Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemeester was? Heiloo moet. dynamisch blijven, en door de vergrijzing niet. inslapen. Jonge gezinnen en jonge mensen zouden een woning moeten kunnen kopen. De jeugd heeft, toch de toekomst? Daarentegen moeten we de eenzame ouderen ook niet. vergeten. 10. Antwoord van de persoonlijke vraag van uw voorganger (Patrick Rupsam) aan u: „Waar haal je de motivatie en drive vandaan om je hele leven al je energie te stoppen in de opgroeiende Heiloose kinde ren?" Lieve Patrick. Vaak is het. bewonderenswaardig dat. iemand zo gemotiveerd is en blijft, maar bij mij is dat. helemaal niet. zo. Mijn motivatie om kinderen te helpen komt. vanzelf, van binnen uit, en daar hoef ik niets voor te doen. Ik geef graag het. stokje over aan Huub Tervoort. omdat. het. een jonge horeca ondernemer in Heiloo betreft, die zich inmiddels heeft, geprofileerd als een begrip op de golfbaan en bij de Locatie. Mijn waag aan hem is: Wat. zijn je plannen voor de toekomst: kunnen we nog meer van je verwachten?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3