Bistro Loocatie in Franse sfeer Open dag met peuter- voorstelling CBS de Duif Opbrengst collecte Diabetes Echtpaar Van Linden 65 jaar getrouwd Eensgezindheid en Jus Live Music Night 8 INGEZONDEN MEDEDELING 5 NOVEMBER 2014 UITKIJKPOST HEILOO - Van 30 oktober tot en met 11 november zijn het 'Franse weken' bij De Loocatie. Cuisiniers Hans Kok, Sam Piseaer en Eduard Bieman heb ben een aantal bijzondere gerechten geselecteerd. Op donderdagavond 6 november kookt de keukenbrigade van De Loocatie samen met Vincent Oostlander van Wijnkoperij Okhuysen. Vincent is vinoloog en verzorgt wijn opleidingen en wijnproeverijen. Er is een heerlijk 4-gangenmenu samenge steld met aperitief en gevarieerd wijnarrangement voor 49,50 per persoon. Een mousserend aperitief, een mooie Chardonnay of Chinon voor bij het hoofdgerecht en voortreffelijke dessertwijnen. Tijdens het diner zal Vincent allerlei wetenswaardigheden over de wijnen vertellen en vragen van gasten beantwoorden. Het team van de bediening, onder leiding van Ingrid Kaatee, zorgt voor een perfecte avond. De Loocatie behoort tot de 500 beste restau rants van Nederland en is ook dit jaar weer vinden in restaurantgids Lekker! Bel op tijd om te reserveren tel. 072-5333352. www.loocatie.nl HEILOO - De kleuters van groep 1/2B zijn druk bezig met de herfst. Ze werken aan de peutervoorstelling die plaats vindt tijdens de open dag op 14 november om 11.00 uur. Daarmee laten ze zien dat presenteren één van de belangrijke pijlers is op De Duif. Oudere die op zoek zijn naar een goede basisschool, kunnen samen met him peuters van de herfstvoorstel- ling komen genieten. Aansluitend krijgen zij een rondleiding door de school en beantwoordt directeur Annemiek van de Vliet alle vragen over De Duif. Oudere kunnen dan zelf zien hoe de school modem en eigentijds onderwijs vormgeeft in een open en respectvolle omgeving. Peuters kunnen dan mee spelen op het kleuterplein of in de kleutergroepen. U bent van harte wel kom op 14 november om 11.00 uur. Kimt u er niet bij zijn? Neem dan con tact op met directeur Annemiek van de Vliet, tel: 072-5320874. CBS de Duif, Mariënstein 180, 1852 SN Heiloo, deduif@tabijn.nl, www.duif-tabijn.nl. HEILOO - 152 collectanten gingen eind oktober in Heiloo op pad voor het Diabetes Fonds. Gezamenlijk haalden zij met de collectebus maar liefst 10.051,18 op. Het opgehaalde geld gaat naar onderzoek om diabetes beter te behandelen of te voorkomen. „Bedankt, Heiloo! Wij zijn erg blij met de bijdrage van de collectanten, de gevers en iedereen die zich heeft ingezet", zegt Hanneke Dessing, directeur van het Diabetes Fonds. „Met dit geld betalen we nieuw onderzoek naar dia betes en geven we uitleg over de ziekte." Inwoners van Heiloo die geen col lectant aan de deur hebben gehad, kimnen alsnog geld overmaken op giro 5766 ten name van het Diabetes Fonds in Amersfoort. Voor meer informatie tel. 033 - 4622055 of kijk op www.diabetesfonds.nl. De heer van Linden heeft twintig jaar lang voor de gemeente Heiloo als ambtenaar gewerkt. Foto: Jacques van Linden jr. HEILOO - Maandagmiddag 27 oktober bracht burgemeester Hans Romeyn een bezoek aan echtpaar Van Linden; om hen te feliciteren met hun 65-jarig huwelijk! Op 25 oktober 1949 zijn Gerarda Stouten (86 jaar) en Jacques van Linden (88 jaar) in Nieuwveen (Zuid-Holland) voor de burgerlijke stand getrouwd. Een dag later -op 26 oktober- trouwden ze voor de kerk. „Het was een stormachtige dag; de familie vertrok vroeg van huis vanwege het slechte weer," vertelt mevrouw Van Linden. Want precies 65 jaar later was het een stralende dag. Ze hadden elkaar in de winter van 1947 leren kermen. Gerarda lacht: „Jacques vroeg me -na afloop van een de kerkdienst, op weg naar huis- een keer mee uit dansen." Jacques van Linden heeft twin tig jaar als ambtenaar in Heiloo gewerkt. Hij begon zijn ambtelijke loopbaan net na de oorlog, in het gemeentehuis van Woensdreeht op de afdeling bevolking. Na verloop van tijd werd hij ambtenaar op het gemeentehuis van Nieuwveen en later van Ter Aar. In 1966 solliciteer de hij op een vacature bij gemeente Heiloo en werd aangenomen als hoofd van de afdeling bevolking, burgerlijke stand en militaire zaken. Het eerste half jaar pendelde hij heen en weer tussen Ter Aar en Heiloo. Daarna verhuisde het hele gezin naar Heiloo. In jaren, die Van Linden als beëdigd ambtenaar van de burgerlij ke stand van Heiloo werkzaam was, heeft hij een flink aantal huwelijken voltrokken; hij is voor veel Heilooër echtparen dan ook een bekend gezicht. Ook de vijf eigen kinderen zijn allen door hun vader in de echt verbonden. Het jubilerende echt paar heeft inmiddels zes kleinkin deren. Mevrouw Van Linden kan inmiddels, dankzij een vrijwilliger die haar met veel geduld wegwijs heeft gemaakt op de computer, met al haar kinderen en kleinkinderen online communiceren. Het feest werd zaterdag 25 okto ber in familiekring gevierd. HEILOO - Op zaterdag avond 8 november hou den Eensgezindheid en Jus Live Music een gezamen lijk 'promsachtig' concert in de grote zaal van Cultureel Centrum De Strandwal te Heiloo: 'Eensgezindheid en Jus Live Music Night'. Klassieke en populaire muziek a la The Proms vormen een har monieus geheel met het aanwe zige publiek. Het programma dat Eensgezindheid en JUS Live Music brengen, bestaat uit een combina tie van populaire en licht klassieke stukken, van Rio van Maywood tot het Het Slavenkoor uit de opera Nabueeo en van de hitsong Lets get Loud van Jennifer Lopez tot de Second Walz. Net als bij de echte Proms wordt aan het einde de mare Pomp and Circumstance nummer 1 van Edward Elgar gespeeld en zingt het publiek het bekende Land of Hope and Glory luidkeels mee! De Heilooër Operettevereniging zal hierbij een verrassende bijdrage leveren. JUS Live Music is ontstaan uit een groepje muzikale vrienden en familieleden, woonachtig in Heiloo en omgeving, die af en toe eens met elkaar speelden op open podia. In 2010 besloten ze de band officieel te maken en ontstond JUS Live Music. Toegangskaarten a 10 euro zijn op 8 november vanaf 19.00 uur te verkrijgen aan de ingang van de theaterzaal. Kinderen jonger dan 12 jaar gratis. Het concert begint om 20.00 uur. Reserveren kan via tel. 072- 5334851 of reserveringen@mv-eens- gezindheid.nl. Meer informatie is te vinden op: www.mv-eensgezind- heid.nl. I V- Ook de Heilooër Operettevereniging zal een verrassende bijdrage leveren aan dit concert. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 8