y 9 Sieradenshow bij Wereldwinkel Glitter Glamour Bingo geslaagd Vrije dagen over? Fiets van de zaak bij Bosman Tweewielers Informatieavond Peuteracademie Boekenstein 'Help, mijn kind is (g)een lezer!' Anders Lezen in de bibliotheek Egon Kracht en Noortje Braat in Witte Kerk Heiloo INGEZONDEN MEDEDELING Boi Akih zondagmiddag in Cultuurkoepel MUZIEK- EN DANSSCHOOL HEILOO Sfeervolle activiteiten rondom Herfst en de komende Feestdagen Activiteiten rondom de Feestdagen Bach, Zappa, Messiaen en Nina Hagen passeren revue UITKIJKPOST 12 NOVEMBER 2014 HEILOO - Een nieuw seizoen (eindelijk herfst vraagt om een nieuwe outfit met bijpassende accessoires. Wereldwinkel Heiloo houdt daarom op zaterdag 15 november een sieradenshow. U kunt dan in de winkel aan de Stationsweg zien wat voor unieke sieraden en sjaals de producenten in de Derde Wereld maken. Op deze dag zijn alle sieraden te koop met 20 procent korting. Vrolijke over-the-top-items uit India, moderne zilveren ringen en colliere uit Midden- en Zuid-Amerika, halfedelstenen kettingen uit diverse landen, armbanden gemaakt van teenslippers uit Bangladesh, parelmoer sie raden uit de Filippijnen, bijzondere sieraden uit Niger, en allerlei glazen en houten kettingen uit Azië en Mexico. Uiteraard zijn alle artikelen gemaakt volgens de Fair Trade-principes. Ook leuk om cadeau te doen met de komende feestdagen! Tot ziens in de Wereldwinkel Heiloo, Stationsweg 105, www.wereldwinkel-heiloo.nl. HEILOO - Gasten voor de Glitter Glamour Bingo werden op vrijdag 7 november met alle egards ontvangen in een uitverkochte Brasserie in 't Groen. Op de rode loper ontvingen ruim honderdvijftig gasten een heerlijk glas prosecco en een set bingokaarten. Daarmee waren ze klaar voor een hilarische en gezellige avond uit. Het volledig in glamourstijl ingerichte res taurant bood een sfeervolle aanblik. Showhost John Hoedjes presenteerde de avond vol verve en in stijl! Met prachtige prijzen, beschikbaar gesteld door lokale ondernemers: een dag cabriohuur, een fiets, een totaal verzorgd diner met overnachting, een massage, lingerieset of een interieuradvies. In vijf spannende bingorondes gingen de prijzen eruit. Daarnaast ontvingen alle gasten een cadeaubon van Blue world. De band JUS Live music zorgde voor opzwepende muziek en lekkere dansbare nummers, zodat het in de pauzes en na afloop nog lang druk was op de dansvloer. In februari volgt de tweede editie van de Glitter Glamour Bingo. HEILOO - Met de bedrijfsfietsenregeling kunt u overuren of vrije dagen inwisselen voor een fiets van de zaak. Dat is fiscaal voordeliger dan vakan tiedagen opnemen. Maar let op: de bedrijfsfietsenregeling stopt per 1 januari 2015. Wees er dus snel bij. Fietsen naar het werk is heerlijk ontspannen. U hoeft zich niet druk te maken over files of parkeerplaatsen. Bovendien is fietsen gezond. En gezond betekent heus niet dat u bezweet aankomt op uw werk. Want een e-bike biedt elektrische trapondersteuning. Daardoor krijgt u zelfs met tegenwind een duwtje in de rug. Zelfs als u twintig kilometer van uw werk woont, gaat u fluitend aan de slag na een ontspannen tochtje. De aanschaf van zo'n e-bike is wel een investering. Uw werkgever kan 749 bij dragen in de aanschaf van een nieuwe fiets. Dat geld wordt ingehouden op uw brutoloon, vakantiegeld, eindejaarsuitkering of verlofuren. Het voordeel: over de bijdrage van de werkgever betaalt u geen belasting. Afhankelijk van uw belastingtarief bent u dus netto 271 tot 389 goedkoper uit als u een e-bike aanschaft. Wilt u daarvan profiteren? Wees er dan snel bij! Op 1 janu ari 2015 houdt de bedrijfsfietsenregeling namelijk op te bestaan. Vanaf dat moment gaat de werkkostenregeling (WKR) in. Wilt u een fiets van de zaak? Loop binnenkort eens binnen bij Bosman Tweewielers aan de Westeiweg 295. U kimt de nieuwste modellen proberen en u krijgt deskimdig advies over de mogelijkheden en voorwaarden van de bedrijfsfietsenregeling. www.bosmantweewielers.nl. HEILOO - De Peuteracademie Boekenstein is een nieuw initiatief van Forte Kinderopvang voor kinderen tussen 3 en 4 jaar, waarbij het accent ligt op spelend en ervarend leren. Via deze methode worden kinderen op speel se wijze voorbereid op de basisschool, waardoor de overstap naar school makkelijker wordt. Binnen speciale methodes (bewegen, creatieve activi teiten, muziekactiviteiten, taal- en rekenactiviteiten, sociale vaardigheden en Engelse taalontwikkeling) worden de kinderen op een rustige manier uitgedaagd en geprikkeld. Voorwaarde is wel dat het aansluit bij him eigen speelse belevingswereld. De informatieavond over de Peuteracademie is op woensdag 19 november om 20.00 uur bij obs de Zuidwester, Boekenstein 43. HEILOO - Zondagmiddag 16 november is het eerste concert met wereldmuziek in de Cultuurkoepel in Heiloo. Het internationale kwartet Boi Akih brengt muziek vanuit de Molukse traditie en mengt die met Indiase, Afrikaanse, Westerse en Amerikaanse roots-invloeden. Het concert begint om 16.00 uur, de zaal is open om 15.30 uur. Kaarten verkrijgbaar aan de zaal of via de reser- veringslijn van de stichting Kunstgetij op info@vaart.biz of tel. 06-20551899. Aangeleverde foto HEILLO - Rob van Veen pre senteert op maandagavond 17 november in Bibliotheek Heiloo de workshop: 'Help, mijn kind is (g)een lezer!'. Hoe krijg je jonge mensen aan het lezen? Opgroeiende jongeren die het dikwijls al zo druk hebben met andere zaken als sport, garnen, uitgaan en het onderhouden van vriendschappen. Rob van Veen is als docent Nederlands verbonden HEILOO - Als 'gewoon' lezen niet meer gaat door een (visu ele) beperking dan zijn er nog veel mogelijkheden om boeken, kranten en tijdschriften te kun nen blijven gebruiken. Bibliotheek Heiloo helpt u graag bij het zoeken naar een passende oplossing. In een klein groepje wordt uitleg gegeven over ver- HEILOO - Op zondagmiddag 16 november treden Egon Kracht en Noortje Braat op in de Witte Kerk. Met een intiem, theatraal muziekprogramma, waarbij de twee elkaar én het publiek uit dagen, onder de loep nemen en inspireren. aan het PCC Heiloo. Daarnaast geldt hij als een specialist op het terrein van de jeugdliteratuur. Rob recen seert al vele jaren jeugdboeken en is auteur van schoolboeken waarin hij een lans breekt voor het betere jeugdboek. Ook beheert hij de goed bezochte website over jeugdlitera tuur: eenboekjeopen.nl. De avond begint om 19.30 uur, duurt tot onge veer 21.00 uur. Aanmelden via de mail: mooijevaar@bibliotheekhei- loo.nl. schillende hulpmiddelen, zoals de Webbox en de daisyspeler. De Webbox is een apparaat waarmee u kunt luisteren naar boeken, kran ten, nieuws en radiozenders. Ook gesproken TV-ondertiteling is moge lijk. Dit gaat via internet, maar zon der computer. Aanmelden: bij de balie, via info@bibliotheekheiloo.nl of tel. 072-5330670. Eventueel ander tijdstip in overleg. en de kerk is om 14.30 uur open. Reservering en informatie over de gehele winterserie: www.wit- tekerkheiloo.nl, mail: info@wit- tekerkheiloo.nl, losse kaarten ook verkrijgbaar bij de Schrijverij, Heerenweg 199. DANK! Hierbij willen wij de ruim 3.700 ondertekenaars van onze petitie "Wordt het Stil"? bedanken voor de steim. Helaas heeft de gemeen teraad andei's besloten dan wat wij wilde. Het neemt niet weg dat wij ons blijven inzetten voor het geven van goede muziek- en danslessen voor alle inwoners van Heiloo. Herfst Voorspeelavonden Genieten van muziek door leer lingen van de muziekafdeling van maandag 17 november t/m wij dag 28 november a.s.? Dat kan! Kom dan langs op een van deze voor speelavonden en beleef het mee. Vanaf 19:30 vinden deze plaats in de muziekschool. Voor meer informa tie: zie onze site. Muziekschoolconcours Zaterdag 29 november vindt het jaarlijkse muziekschoolcon cours plaats. Dit concours wordt in samenwerking met de muziek school Toonbeeld uit Castricum georganiseerd voor de leerlingen van de beide scholen. Violiste Clara Francois en de pianist Wirn Vlaar zijn de deskundige juryleden van dit concours. De locatie waar dit plaatsvindt is in de Hervormde Kerk, Kerkpad 1,1901 GV te Castricum. De aanvang is vanaf 13:00 uur. En de toegang is gratis. Voorspeelmiddag Sintliedjes Woensdag 3 december vanaf 16:30 uur vind het speciale Voorspeeluur Sintliedjes plaats. De jongste leerlingen van de school willen graag hun speciaal ingestu deerde muziek laten horen aan alle belangstellende. Daarnaast geven de kleutergroepen van de dansafde- ling een presentatie. Concerten in Kerstsfeer Zaterdag 13 december speelt het houtblazersensemble "Ostro" in verzorgingshuis Westerhout in Alkmaar. Aanvang 15:00 uur. Maandag 15 december vindt het jaarlijks Kerstconcert door leerlin gen van de muziek- en dansschool Heiloo plaats. Aanvang: 19:00 uur. Kaarten zijn hiervoor gratis af te halen bij de administratie van de school. Begonnen in de jazz, ontwikkelde Kracht zich via de kleinkunst en de rockmuziek van Frank Zappa tot een veelzijdig en eigenzinnig musi cus. Hij voegde het zijne toe aan de muziek van Bach en Satie en in zijn meest recente composities zijn invloeden van Arvo Part en Messiaen te horen. Samen met vio list, zangeres en componist Noortje Braat verkent hij ditmaal alle uit hoeken van de muziek. Naast eigen composities en tek sten komen onder meer Bach, Zappa, Messiaen, Nina Hagen en Astor Piazzolla om de hoek kijken. De wintel-serie 2014/2015 telt zeven concerten waarvan De Stille Kracht het tweede is. Het is nog mogelijk om een abonnement voor vijf concerten te bestellen voor de prijs van €60,- met vrije keuze uit de resterende con certen. Losse kaarten kosten 15, jongeren betalen €10. Een consumptie is inbegre pen. Aanvang concert 15.00 uur Egon Kracht brengt een intiem muziekprogramma samen met Noortje Braat in de Witte Kerk. Aangeleverde foto Presentatie Musicalgroepen Dinsdag 16 december vanaf 17:00 uur geven de musicalgroepen o.l.v. docente Sanne Mallant presentaties. De rode draad tijdens dit optre den is de muziek uit The Sound of Music. Kerstliedjes in de Bieb Woensdag 17 december vanaf 15:00 uur spelen leerlingen kerst liedjes van de school in de biblio theek. Woensdag 17 december vanaf 20:00 uur kerstconcert door het houtblazersensemble "Ostro" en het Dameskoor "Cantare" van de muziekschool. De toegang is gratis. www.muziekendansschoolheiloo.nl tel.072.5332460 info@muziekendansschoolheiloo.nl adres: Het Veld 1, 1852 GG Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 9