Fjoertoer Egmond 9 Expositie vondsten buitenplaats Vrieswijk in Bibliotheek Heiloo Dyslexietraining RID in Heiloo op de Willibrordschool Bach's Weihnachtsoratorium in Ter Coulsterkerk Opening ViVa! Ia Vie Uitbureau's in Heiloo INGEZONDEN MEDEDELING Speciaal kerstprogramma van Oratoriumkoor Heiloo Sfeervolle officiële opening PCC Heiloo KORTOM Kezen in het Oosthonk Samen sieraden maken 3P Teddybeer diploma zwembad Loos UITKIJKPOST 19 NOVEMBER 2014 HEILOO - Stichting Regionale Archeologie Baduhenna exposeert tijdens de maand november een aantal vondsten van de 18e-eeuwse buitenplaats Vrieswijk in Bibliotheek Heiloo. De archeologische kroniek van Holland maakt in 1996 melding van een voor Heiloo belangrijke archeologische ontdekking: „De heer A.J.H. Haverman, amateur-archeoloog en woonach tig aan het Zevenhuizen, trof bij renovatie van zijn tuin enige muren en een tweetal beerputten aan. In 1973 had de achterbuurman ook al funderingen en een waterkelder in zijn achtertuin aangetroffen. Uit historisch onderzoek blijkt dat het hier om de buitenplaats De Vrieswijk gaat, waarvan de exacte locatie niet bekend was en welke werd verward met het huis Egelenburg. De Vrieswijk was een verblijfplaats voor beter gesitueerden, zoals de voor malige burgemeester van Hoorn, Hercules de Vries (1667-1717)." Meer infor matie is te vinden op www.baduhenna.nl. HEILOO - Basisschoolleerlingen uit Heiloo en omgeving kunnen vanaf nu terecht op de Willibrordschool in Heiloo voor dyslexie-behandelingen. Esther van den Berg (psycholoog) zal namens het Regionaal Instituut voor Dyslexie (RID) de behandelingen uitvoeren. Zij is hiervoor elke maandag op de Willlibrordsehool aanwezig. Voor de kinderen in Heiloo betekent dit dat de dyslexie-zorg een stuk dichter bij huis wordt aangeboden dan voor heen. Een groot voordeel, want waardevolle onderwijstijd voor het kind gaat daardoor niet verloren. Ook scheelt het veel reistijd voor de ouders. In de opzet is er uiteraard veel ruimte voor overleg tussen ouders en behande laar en het vragen van advies. Ouders, IB-er, leerkracht en behandelaar kun nen hierdoor de zorg voor het kind nog beter op elkaar afstemmen. Niels Lover, directeur van de Willibordsehool, en Bram Onrust van het RID zien de aanwezigheid van het RID in Heiloo als zeer waardevol. „Wij geloven dat het van groot belang is dat de kinderen zo min mogelijk uit het onderwijs proces worden gehaald, en anderzijds dat de zorg voor kinderen dichtbij is. Vandaar dat het RID en de Willibrordschool dit proces zijn gestart." Bezoek voor meer informatie de websites van het RID en de Willibrordschool: http://www.dyslexie.nety en http://www.willibrord-school.nl/ HEILOO - Het spiksplinternieuwe schoolgebouw van PCC Heiloo werd op vrijdag 14 november offi cieel in gebruik genomen. Vanaf 14.30 uur vonden 120 genodigden hun weg naar de school aan De Dors in Heiloo, waar ze welkom werden geheten door vestigingsdirecteur Dick Ramler. De Heilooër burgemeester Hans Romeyn verrichtte - na onder meer te zijn ingegaan op het belang van de school voor de gemeente - tenslotte de officiële openingshandeling; hij knipte het dikke rode lint door, dat halverwege de nu al bij leerlingen zo populaire tribunetrap was gespannen. Daarmee gaf hij tevens het sein aan alle genodigden om het schoolgebouw zelf te gaan verkennen. Dat verkennen is op dins dag 18 november ook mogelijk, van 19.00 tot 21.00 uur. Aangeleverde foto HEILOO - Maandag 17 en dinsdag 18 november opent ViVa! Zorggroep op de locaties Overkerek en De Loet het ViVa! La Vie Uitbureau. (Wijk) bewoners kimnen tot 1 januari 2015 gratis deelnemen aan diverse activi teiten. Hierna zal er voor activiteiten een bijdrage gevraagd worden. Met het Uitbureau voorziet ViVa! Zorggroep in de behoefte van ouderen om te blijven deelnemen aan de maatschappij door middel van allerlei welzijn- activiteiten. Van groepsuitstapjes tot individuele begeleiding, van Tai Chi, schilderen en kaarten maken tot een wandelvereniging, zwemmen of een fietstochtje op de duofiets. Het welzijnspakket biedt te veel om op te noe men! De Uitbureau medewerkers en vrijwilligere staan voor u klaar om, samen met u, uw eigen wensen op maat te realiseren. Wilt u meer informa tie over de activiteiten kom gerust langs bij een van de Uitbureaus, proef de sfeer van een activiteit en laat u informeren over alle mogelijkheden. Ook kunt u op www.vivalavie.nl het aanbod bekijken. Uitbureau De Loet. Adres: De Omloop 22c te Heiloo, tel. 088-9957725, uitbureaudeloet@vivazorggroep. nl. Uitbureau Overkerek, Stationsweg 92, 1852 LN Heiloo, tel. 088-9957675, uitbureauoverkerek@vivazorggroep.nl. HEILOO- Overal in het land zijn de komende weken muziek uitvoeringen in het teken van Kerst, Heiloo is geen uitzonde ring. Vaak wordt het Weihnacht soratorium van Johan Sebastian Bach gezongen. Dat doet ook het Oratoriumkoor Heiloo, begeleid door Het Promenade Orkest. Het treedt vrijdag 12 december op in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg. Het koor onder leiding van dirigent Paul Waerts kiest voor een spe ciaal programma, met meer dan HEILOO - Wijkvereniging Plan Oost organiseert vrijdagavond 21 november 20.00 uur een keez-avond. U kunt zich per koppel opgeven of alleen; voor een koppelmaat wordt gezorgd. Opgeven: tel. 06-13420642 of tel. 06-55347071 of via e-mail: keezen- oosthonk@hotmail.com. Entree is 2,50 voor leden en 3,50 voor niet-leden. HEILOO - Donderdag 20 novem ber van 09.30 tot 11.30 uur is er een sieraad-maak-oehtend in de Willibrordus Business Centrum op de Kennemeretraatweg 464, ruim te 1.03. Op deze ochtend neem je gewoon je eigen materialen mee! Kralen, draad, lint maar bijvoor beeld ook te repareren sieraden en je schatkist met knopen. Je kunt hier sieraden maken, ideeën uit wisselen, nieuwe technieken van elkaar leren, elkaar inspireren en gezellig samen zijn. Er zijn kralen aanwezig, basismateriaal, professi oneel gereedschap, inspiratieboe- ken en sieraden. De vergoeding is 5,- per persoon (inclusief koffie, thee en iets lekkere). Aanmelden. Tel.: 06-81911554 of info@work- shopwinkelnoordholland.nl. alleen het Weihnachtsoratorium. Begonnen wordt met het motet 'Jesu, meine Freude' dat Bach al in 1723 componeerde, kort nadat hij als cantor in de Thomaskirehe in Leipzig was aangesteld. Het is een vijfstemmig zangstuk dat in Heiloo wordt gezongen door een klein ensemble: de jongeren van het Junoratorium samen met enkele leden van het (senioren)koor. Het originele Weihnaehts-oratorium bestaat uit zes delen, door Bach geschreven voor de periode Kerst 1734 tot Driekoningen 1735. Het werk geniet grote populariteit bij een breed publiek door zijn prach tige meerstemmige koordelen en virtuoze solozang. Het Heilooër koor voert de eerste vier delen uit en het openingskoor van het vijfde deel. Deze uitvoering krijgt boven dien een bijzondere inkleuring: drie van de solisten komen uit het doip of zijn er opgegroeid. Tenor Robbert Overpelt, sopraan Marieke Steenhoek en de alt Maartje de Lint. De baritonpartij wordt gezon gen door Matthijs Mesdag. Het Weihnachtsoratorium in de Ter Coulsterkerk, Holleweg 111, begint om 20.00 uur. EGMOND - Op zaterdag 29 november is de tweede editie van de Fjoertoer Egmond. Met ruim 6500 wandelaars zet Le Champion opnieuw een groot wandelevenement op de kaart. De uitzending is tussen 17.20 en 17.50 uur live op tv en internet bij RTV NH. De rout voert onder andere langs één van de bijzonderste plekken van de wandelroute: De Slotweg in Egmond aan den Hoef. De straatver lichting in het Middeleeuwse straat je gaat uit. Spectaculaire verlichting gaat aan. Lichtacts, vuurkorven en duizenden waxinelichtjes. Met een bijzondere rol voor de Slotkapel, de slotgracht en de vele figuran ten in de straat zal de Slotweg net als vorig jaar een bijzondere straat zijn voor de wandelaars. Het is dan ook de enige straat waar zowel de 13, 19 en 25-kilometerroute door heen gaat. De naam Fjoertoer is op Terschelling ontstaan. 'Toer', zo noemen de Tersehellingers him Brandaris, al eeuwenlang een vertrouwd baken voor de scheep vaart en eindpunt van de Fjoertoer Terschelling. Bovenop de Brandaris brandt het vuur dat licht geeft, ofte wel het 'floer'. Egmond en Renesse hebben inmiddels een eigen Fjoertoer. De Egmond-editie was binnen een paar dagen uitverkocht. w Betoverende plaatsjes zijn te zien langs de route van de Fjoertoer. Foto aangeleverd HEILOO - Deze keer hebben de jongste kinderen van zwem bad Loos laten zien hoeveel plezier ze al in het water beleven. Na afloop gingen ze moe en toch wel blij met het diploma naar huis. De geslaagden zijn: Chen Schurer, Jason Schrama, Alec Weel, Anne Fleur Vlieger, Julia van den Akker, Jip van den Bos, Sebastian Haasnoot, Caitlin Baxter, Stan de Boer en Wouter Madderom. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 9