Back tot the '80's '90's met Ben Liebrand en Juri V Met Coen Doen de winter in Tien vragen aan Kunst van lboom in cultuurkoepel Heiloo Pe Scholten 3 Walkman i/s Discman INGEZONDEN MEDEDELING UITKIJKPOST 26 NOVEMBER 2014 Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, wordt hij/zij verzocht om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Hugo Kraakman weet de juiste snaar te raken bij een breed publiek Aangeleverde foto HEILOO - Organisator Hugo Kraakman weet de juiste snaar te raken bij een breed publiek! It's partytime! Mensen van heinde en ver weten inmid dels wel 'waar dat feestje is'. Namelijk op vrijdagl2 december in Fletcher Heiloo. De volgende avond strijkt het dance-circus in Steenwijk neer. De voorgaande edities van Walkman vs Diseman van Fletcher Events Heileetroo waren een schot in de roos; in 2013 was de - geheel in '80's '90's sfeer aange klede- zaal (met een capaciteit van 850 man) stijf uitverkocht. En niet alleen het publiek beleeft iedere keer een spectaculaire avond. Het feit dat danee-grootheid Ben Liebrand dit jaar voor de derde keer vanuit het verre Canada naar Heiloo city komt, geeft aan dat ook hij geniet van dit toffe feestje. Een icoon in de jaren '90 voor danee- muziek. Zijn Millenniummix was een wereldhit. Hij heeft gewerkt met wereldsterren als Sting en Phil Collins. Hugo Kraakman weet te vertellen dat Liebrand als inspiratie bron aan de 'wieg' stond van Armin Van Buuren's carrière. Bij Walkman vs Discman 2014 in Fletcher Heiloo kun je drie uur lang (van 23.30 tot 02.30 uur) helemaal uit je dak gaan op een onvervalste livemix van de grootmeester van daneemuziek. Liebrand is alive and kicking! De Veronica DJ Tour bijt dit jaar om circa 21.30 uur het spits af met niemand minder dan Juri Verstappen, beter bekend als DJ Juri V. Ook hij heeft zijn sporen als dj verdiend, onder meer met het bekroonde middagprogramma Somertijd. En elke zaterdagavond mixt hij de beste Club Classics Mix aan elkaar, eveneens te horen op Radio Veronica. Kortom: twee megatoppers en De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- -ruiling- vul,n.n> vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Advertenties Jos Kraakman is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop Marion Becker is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie Marsha Bakker is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072- 5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op een waanzinnige avond voor de prijs van slechts 12,50 in de voor verkoop bij de receptie van Fletcher Heiloo, www.fletcherevents.nl en bij beide vestigingen van de Schrijverij in Heiloo. Aan de deur kost een ticket 15,- Voor een compleet avondje uit biedt Fletcher Heiloo een speciaal dinerarrange- HEILOO - Van 19 december tot 26 januari is in cultuurkoepel de expositie 'lboom' te bewonde ren. De rondreizende tentoonstelling lboom van Stichting Vormgeving in Hout is een bijzonder project. 73 vormgevers en kunstenaars expo seren een grote verscheidenheid aan producten en objecten. Alles gemaakt van één boom, een 190 jaar oude inlandse eik. De recen sies over de expositie, die op unieke locaties wordt georganiseerd zijn lovend. De expositie toont waartoe ment: dineren plus ticket a 29,50 per persoon. Met een aantrekkelijke groeps korting vanaf tien personen! Wees er snel bij, want Walkman vs Discman geniet zelfs internatio nale belangstelling met partylovers uit Frankrijk en België. Toegang 21-plus. drogen, zagen, construeren, scha ven, schuren, hakken, buigen en borstelen toe leidt. De expositie wordt donderdag avond 18 december om 20.15 uur geopend. Vrienden kimnen de ope ning gratis bijwonen. Via www.cultuurkoepelheiloo.nl kim je vriend worden voor 14,64 per jaar. Een bezoek aan de expo sitie kost 5,00. Op 20 december is de expositie lboom ook het decor voor een bijzonder kerstconcert van The Gents. Kaarten kosten 15,00 en kimnen gereserveerd worden via info@vaart.biz. HEILOO - De doe-het-zelf-zaak Coen Doen is te vinden op een lichte, en vooral royale plek in het winkelcentrum 't Loo en het assortiment is daar dan ook naar. U kimt bij Coen Doen een grote sortering ijzerwaren en gereedschap, alles op gebied van elektriciteit en een fraai aanbod hang- en sluitwerk vinden. Ook kunt u hier terecht voor de beveiliging van uw huis (met politiekenmerk); en voor de montage van deze producten. De winter komt er weer aan; Coen Doen verkoopt schaatsen, en slijpt ze ook! Verder biedt de winkel veel producten aan om de winter door te komen. Voor de feestdagen allerlei leuke, handige en mooie eadeau-ideeen. Coen Doen gaat feestelijk en veilig 2015 in. www.coendoen.vl. Pe Scholten (69), getrouwd met Jel (69), twee dochters, twee schoonzoons en vijf kleinkinderen. Fanatiek visser en natuur liefhebber. 1. Waar ben u geboren en getogen? Ik ben geboren in de Kerkelaan, in het huis van Jan Bood, van de Schilders Bood. Daar woonden mijn ouders tijdelijk in, nadat mijn vader gevlucht was voor de Duitsers. Hij was gesnapt tijdens het konijnen stropen, en zou naai' een kamp gestuurd worden. De dienstdoende officier heeft hem toen op tijdelijk verlof gestuurd, waarop hij vluchtte. De familie Bood zat in de kennis van de familie, en hebben mijn ouders en mijn oudere zus onder dak geboden. Een paar maanden na mijn geboorte zijn wij verhuisd naar de Holleweg, naast smederij Zeeman, waar ik opgegroeid ben. 2. Als uw hobby uw werk was geweest, welk beroep zou u dan uitoefenen? Als het maar met de natuur te maken heeft. Boswachter of veldwachter ofzo. Dan wel in de Oosterzij polder, want daar kom ik al mijn hele leven. Daar ken ik van het AZ stadion tot de Limmer overdie elk weiland en elke sloot beter dan mijn eigen broekzak. Daar rondlopen en struinen is mijn grootste hobby, naast het vissen natuurlijk. 3. Wie zou u wel eens willen ontmoeten, en wat zou u zeggen of vragen? De heer Kuiper, directeur van het Noord-Hollands Landschap. Dan kun nen we samen op mijn favoriete plek, bij de oude eendenkooi in de polder, onder het genot van een likeurtje Boswachter praten over de toekomst van de Oosterzij polder. 4. Wat is uw mooiste jeugdherinnering? Vroeger ging ik veel hutten bouwen in het Heilooérbos, samen met de jon gens uit de buurt Piet Veldt, Jan en Kees Mulder, Theo Franse en Pieter Johannes) maai' ook het priksleeën en schaatsen bij Nijenburg was gewel dig. Maai' ook met mijn vader Hein, kievitseieren zoeken en vissen in Camperduin. 5. Wat vindt u de mooiste plek in Heiloo? Zonder meer het mooiste vind ik de achtertuin en het bos van Landgoed Nijenburg bij zonsopgang. Het is moeilijk te beschrijven waarom. De kleu ren, de geuren en de geluiden van de natuur. Je hoort dan de kikkers en de vogels, je mikt de natuur. Prachtig! Maar ook de Moersloot, beter bekend als de zomersloot aan de oostkant van Heiloo. Dan met name bij de oude eendenkooi. Daar staat een zeecontainer voor de schapen. Daar zitten en over de weilanden uitkijken. 6. Waarvoor kunnen ze u 's nachts wakker maken? Een heerlijk wit bolletje van John Hoefjes, met door mijzelf vers gerookte zalm. Het recept heb ik van Huub Tervoort... Die zalm rook ik altijd zelf 'koud'. Eerst pekelen, en dan langzaam koud roken in mijn rookoven. Zalig! 7. Wat is het beste advies dat u ooit kreeg? Die kreeg ik vroeger altijd van de oude koeboer Piet Groenveld waar ik toen werkte. Die zei altijd: 'Als je vroeg begint, dan ben je 's avonds nooit te laat!' 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van u? Wat ze niet van mij weten, hoeven zij nu ook nog niet van mij te weten. Hahahaha! 9. Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemeester was? Ik zou het slechtste fietspad van Heiloo aanpakken, die van de Kanaalweg. En ik zou duidelijker en eerlijker zijn tegenover de agrariërs en de golfclub over de aanleg van de afslag van de A9! Dus spijkers met koppen slaan! Verder zou ik het net zo doen als de huidige burgemeester Romeijn. Ik vind hem erg betrokken bij de inwoners van Heiloo. Hij is er met elk evenement bij, en je kunt hem altijd aanspreken. 10. Antwoord van de persoonlijke vraag van uw voorganger aan u. Je staat bijna dagelijks met Finn op station Heiloo, worden jullie vaak her kend door passanten en machinisten, en wat vind je van de ov poortjes? John, ja zeker worden wij altijd herkend door de machinisten, conducteurs en passagiers. Ik sta er zo vaak met je zoon Finn, dat ze ons allemaal ken nen! Als er een trein aankomt staan we altijd te zwaaien, en ze zwaaien ook allemaal terug. Als de trein gestopt is, drukt Finn altijd op het knopje om de deur te openen. Vaak volgt er dan een praatje met de machinist en de con ducteur. Alleen die OV poortjes zijn waardeloos. Je moet een OV kaart heb ben om alleen al op het station treinen te kijken. Je moet in en uit-checken. Je zou zeggen dat dat niets kost omdat we nergens naartoe reizen, maar vaak is er zomaar' weer een bedrag afgeschreven. Dus zelfs treinen kijken is door de OV poortjes een dure hobby geworden! Ik nomineer voor de volgende week Tien vragen aan Piet Veldt, een rasech te Heilooër die ik al vanaf mijn geboorte ken. Een goede vriend, en de grootste kindervriend van Heiloo! Mijn vraag aan Piet is: Piet, denk je nog wel eens aan de tijd dat we woonden aan de Oosterzijweg. Ik in de boerderij, en jij in de stacaravan bij buurman en buurvrouw Kuiper?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3