Startbewijzen Egmond Halve Marathon uitverkocht Coöperatiefonds Rabobank Noord-Kennemerland deelt uit Vissen in Limmen voor 3FM Serious Request Profielwerkstuk; theater productie 'Geen Probleem' 17 Bergerveerhuiskoor bij kerstexpositie Abdij Conquista Keuring rijbewijs Meelopen in een goede doelen teom nog wèl mogelijk I&FIJIÖUSJ UITKIJKPOST 3 DECEMBER 2014 marathon.nl. Het online platform Alvarum kan vervolgens gebruikt worden voor het aanmaken van een eigen fondsenwervingspagina. Het officiële goede doel van de PWN Egmond Halve Marathon is Simavi. Samen met hoofdsponsor PWN zet dit goede doel zich in voor veilig drinkwater en schone wc's in Bangladesh. Bij online inschrijving konden alle individuele deelnemers een vrijwillige donatie doen aan Simavi. Inschrijven voor de Egmond Kids Challenge is nog wel mogelijk. Dit onderdeel voor kinderen van 5 tot en met 13 jaar bestaat uit uitdagen de hindemissen en vindt plaats op het strand van Egmond aan Zee. De online inschrijving voor de Egmond Kids Challenge is geopend tot en met zondag 21 december. Ook op zondag 11 januari kunnen kinderen zich nog bij de start aan melden. EGMOND-BINNEN - In de kaar senwinkel bij de Abdij aan de Vennewatersweg in Egmond- Binnen, is ieder jaar een kerst expositie. Evenals voorgaande jaren, zal Het Bergerveerhuiskoor weer een optreden verzorgen. Dit jaar gaat dat gebeuren op zondagmiddag 7 december tussen 14.00 en 15.30 uur. Zij brengen een prachtig kerstrepertoire ten gehore en u kimt hier vrijblijvend naar komen luisteren teiwijl u kunt genieten van de sfeervolle expositie. LIMMEN - Woensdagmiddag 3 december van 14.00 tot 20.00 uur is het Club. Voor iedereen van 8 tot en met 14 jaar biedt Conquista Club op woensdagmiddag pool biljart, darts, Wil en PS 3 met een reeks aan games. Vrijdagavond 5 december is Conquista gesloten in verband met pakjesavond. Zaterdagochtend 6 december van 10.30 tot 12.00 uur Kids Film och tend. Deze ochtend is Conquista net een bioscoop; alle lichten uit en de beamer aan. Zaterdagavond 6 december van 19.00 tot 22.00 uur; Club X-tra Poolen. Voor meer informatie: www.conquista.nl of op Facebook. Jongerencentrum Conquista bevindt zich op de Kerkweg 50 te Limmen. LIMMEN - Senioren, chauffeurs met rijbewijs C/D/E en overige automobilisten die voor verlen ging van him rijbewijs moeten worden gekeurd, kimnen hier voor terecht op het spreekuur op 16 december in Ons Huis, Zuidkerkenlaan 23 in Limmen. Voor informatie en een afspraak belt u tijdens kantooruren naar het landelijke afsprakenbureau van Regelzorg Rijbewijskeuringen tel. 088 23 23 300. Zelf een datum plannen kan via www.regelzorg. nl. Schikt de datum u niet dan zijn er andere mogelijkheden in de regio waaronder Castricum, Heiloo en Alkmaar. Tarief: 30,- voor de B/E keuring en 52,50 voor chauffeurs met rijbewijs C/D/E. Automobilisten die behoefte hebben aan een rijvaardigheidstraining kimnen zich opgeven via Regelzorg. Het verkeer is tenslotte toegenomen en de regelgeving uitgebreid. Vertegenwoordigers van verenigingen en stichtingen, bank en ledenraad namen de cheques in ont vangst. Aangeleverde foto REGIO- Dertien verenigin gen uit het werkgebied van de bank ontvingen eind novem ber een bijdrage uit het Coöperatiefonds. Hiermee worden initiatieven mogelijk gemaakt die andere moei lijk van de grond gekomen zouden zijn. In totaal werd voor 29.200 toegezegd. Na een woord van welkom door directievoorzitter Ugur Pekdemir, vertelde Wemer Kempere uit Castricum welke projecten dit keer ondersteuning krijgen. Met de bijdrage kan de Fietsersbond uit Bergen een prorno- tiefilm maken en kan de Stichting Monument Witte Kerk Heiloo het kabinetorgel restaureren om in de toekomst klassieke orgelconcer ten geven. De stichting SEC uit Castricum kreeg een ondersteu ning voor haar werk voor mensen met een afstand tot de arbeids markt en Jeugdmusicalvereniging De Hanswijckere kan het 45-jarig jubileum vieren met een feestelijke musical. Vertegenwoordigers van ver enigingen en stichtingen, bank en ledenraad namen de cheques in ont vangst. EGMOND - De belangstel ling voor de Egmond Halve Marathon is dit jaar enorm. Alle beschikbare startnummers voor de 43e editie op zondag 11 janu ari zijn ruim twee weken eerder uitverkocht dan vorig jaar. In totaal komen 17.000 deelne mers naar de Noord-Hollandse badplaats voor de eerste grote hardloopwedstrijd van het nieuwe jaar. Hardlopers die alsnog mee willen doen aan de halve of kwart marathon, kimnen gesponsord mee lopen in een goede doelen team. Hardlopers die alsnog mee willen doen aan de PWN Egmond Halve Marathon, kimnen er voor kiezen mee te lopen in een goede doelen team. In ruil voor een startbewijs wordt de loper dan gevraagd een bepaald bedrag aan sponsorgeld te garanderen. Naast de steim voor het goede doel levert dit een aantal extra voor delen op, zoals een gimstige startpo sitie en toegang tot de verwarmde Businesstent. Aanmelden kan direct bij de deelnemende goede doelen Kibet4kids, Spieren voor Spieren en Stichting Tegenkracht. Him oproep staat op www.pwnegmondhalve- LIMMEN - Zondag 14 december vist de jeugdvisclub van HSV Limmen een open koppelviswed strijd op aantal voor de actie 3FM Serious Request. Deze viswedstrijd wordt gevist in het Stet te Limmen en de vis wordt na afloop geteld. Het is de tweede keer dat jeugdlid Quinten Oudendijk deze wedstrijd organi seert; vorig jaar leverde de actie bijna 1700,- op.Er is plaats voor 23 koppels. Deelname a €10 per persoon; jeugdvissers doen gratis mee, als ze maar gesponsord wor den. Opgeven kan bij Peter van der Heijdt, tel. 072-5051056 of op peter@samenbeet.nl. Graag de leef tijd vermelden van beide koppel- maten. Geen zin om te vissen maar wel het goede doel steimen:http:// www.kominactie.nl/vissenl906. De wedstrijd start om 09.00 uur met de stekloting, om 10.00 uur wordt het startsignaal gegeven en er wordt tot 12.00 uur gevist. Na afloop wordt u in café De Lantaarn te Limmen een heerlijke snertmaaltijd, bereid door Slager Snel en De Lantaarn, aange boden. Na de prijsuitreiking is er nog een verloting en veiling om het eindbedrag nog verder te verhogen. 3FM Serious Request is een initi atief van de publieke omroep en het Rode Kruis. Dit jaar is de opbrengst bestemd voor vrouwen in oorlogs gebied. De actie wordt in de week voor de Kerst tot een hoogtepunt gebracht met Het Glazen Huis, van waar 3 DJ's non-stop presenteren en ondertussen veel geld opha len voor het goede doel. „Dit jaar staat het Glazen Huis vlakbij, in Haarlem. Ik hoop dat we daar weer een mooie cheque mogen overhan digen", spreekt Quinten zijn wens alvast uit. 'Dit jaar staat het Glazen Huis in Haarlem. Ik hoop dat we daar weer een mooie cheque mogen overhandigen.' Aangeleverde foto De theatervoorstelling is in het kader van het profielwerkstuk die de leerlingen dit jaar moeten afronden. Aangeleverde foto REGIO - Op het Jac. P. Thijsse college in Castricum treffen de leerlingen van de 6 VWO thea terklas voorbereidingen voor de theaterproductie 'Geen Probleem' die in februari opge voerd zal worden. Deze theatervoorstelling is in het kader van het profielwerkstuk die de leerlingen dit jaar af moeten ronden. De leerlingen zetten alles op alles om de productie in goede banen te leiden. In totaal bestaat de klas uit een groep van achttien leerlingen waaronder alle taken die komen kijken bij het op de plan ken zetten van theaterproductie onderling zijn verdeeld. Om deze taken goed uit te voeren hebben de leerlingen eerst een theoretisch onderzoek gedaan naar hun eigen deelonderwerpen. Deze deelon derwerpen zijn onder te verdelen in: kleding/grime, decor, scenario, dans, muziek en PR. Op basis van dit onderzoek zullen zij de produc tie 'Geen Probleem' op geheel pro fessionele wijze tot stand brengen. De theoretische onderzoeken zijn onderhand afgerond en dit betekent dat de leerlingen hun opgedane kennis kimnen bundelen zodat de krachtige en originele vooretelling steeds dichterbij komt. De geheel zelfgeschreven pro ductie 'Geen Probleem' zal u mee nemen in de emotionele achtbaan waar tieners door worden meegeno men. Problemen als pesten, homo seksualiteit, depressie en lastige thuissituaties komen allemaal aan bod. Kortom de productie zal de vaak in de doofpot gestopte moei lijke kant van het leven van tieners belichten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 17