Tien vragen aan Speciaal kerstprogramma van Oratoriumkoor Heiloo Shakespeare en muziek Theo Leering exposeert in bibliotheek Piet Veld 3 fes KORTOM Fractievergadering CDA UITKIJKPOST 3 DECEMBER 2014 Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! De 'Heilooër' solisten in het Weihnachtsoratorium: tenor Robbert Overpelt, sopraan Marieke Steenhoek en alt Maartje de Lint Aangeleverde foto HEILOO- Een speciaal kerstpro gramma van het Oratoriumkoor Heiloo op vrijdag 12 december. In de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg zingt het koor bege leid door Het Promenadeorkest werken van Johan Sebastian Bach. Een klein ensemble bestaande uit de jongeren van het koor, aan gevuld met enkele senioren, begint met het prachtige motet 'Jesu, meine Freude'. Daarna klinkt het Weihnachtsoratorium. Onder lei ding van dirigent Paul Waerts zingt het Oratoriumkoor daarvan de eerste vier delen en het openings koor van het vijfde deel. Onder de solisten, heel bijzonder, zijn er drie die uit Heiloo komen of er opge groeid zijn: tenor Robbert Overpelt, sopraan Marieke Steenhoek en de alt Maartje de Lint. De kerstuit voering op 12 december begint om 20.00 uur. Kaarten zijn te verkrijgen via de website www.oratoriumkoor- heiloo.nl, in de plaatselijke boek handels, telefonisch via nummer 072 - 5333486 en op de avond van de uitvoering ook nog in de zaal. Restaurant De Loocatie serveert vanaf 17.00 uur een tweegangen concertdiner met koffre voor 25 euro. HEILOO- Op donderdag 4 decem ber aanstaande is er een fractie vergadering van het CDA in het gemeentehuis (oude ingang). Wilt u van gedachten wisselen over een onderwerp dat u na aan het hart ligt dan bent u vanaf 19.30 uur welkom. Aanmelden kan bij Hanny Kaan tel. 5334829 of mai len hannykaanbrink@hotmail. com. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. JJg Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- S'Prtming. xnuRiiiy vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00-12.00 vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Advertenties Jos Kraakman is bereikbaar op maandag, dinsdagen vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkij kpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop Marion Becker is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. HEILOO - Bibliotheek Heiloo houdt op zaterdag 13 december om 10.15 uur in de bibliotheek een muzieklezing van Gert Floor rond het thema Shakespeare en muziek; een prachtige combina tie! In april van dit jaar was het 350 jaar geleden dat William Shakespeare werd geboren. Pas in het begin van de negentiende eeuw versche nen vertalingen van zijn werk in Duitsland en Frankrijk. Sindsdien werden zijn toneelstukken en sonnet ten een gewilde inspiratiebron voor componisten; toneelmuziek en ope ra's gebaseerd op zijn teksten ver schijnen tot op de dag van vandaag. Gert Floor wil in deze presentatie laten horen hoe componisten uit ver schillende tijdperken Shakespeare tot klinken hebben gebiacht. Toegangskaalten zijn 7,50 10,00 voor niet-leden Bibliotheek Heiloo) verkrijgbaar bij Bibliotheek Heiloo. Reserveren mogelijk via www.biblio- theekheiloo.nl of tel. 072 - 330670 Theo kwam tot de conclusie dat schilderen van eigen creaties hem beter past Aangeleverde foto Redactie Marsha Bakker is bereikbaar op maandag, dinsdagen vrijdag, op tel. 072- 5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Van 1 december tot 12 januari exposeert Theo Leering een selectie van zijn werk in Bibliotheek Heiloo. Theo, geboren en getogen in Heiloo, deed een reproductie teken opleiding en kwam tot de conclusie dat het schilderen van eigen crea ties beter bij hem past dan het strak uitvoeren van grafische opdrachten. In de bibliotheek komen voorna melijk recente werken te hangen. Muziek is een veel voorkomend thema. De schilderijen zijn figu ratief en geschilderd met olie- of acrylverf in een verfijnde, impressi onistische stijl. Een gedeelte van de expositie wordt ingericht door schilders en tekenaars die lessen volgen bij Theo. De expositie is te bezoeken tijdens de openingstijden van de bibliotheek. Piet Velcit (68), getrouwd met Riet (67). Gepensioneerd. We heb ben twee kinderen: dochter Linda en zoon Jeroen. Ook zijn er vijf kleinkinderen. 1. Waar bent u geboren en getogen? In de Vinkenlaan, vlakbij de Kerkelaan ben ik geboren. Het Heilooërbos was ons speelterrein. Ons huisje was nummer 2. Het was een gezellig buurtje met veel kinderen van mijn leeftijd. Toen ik 10 jaar was verhuisden we naar de Spanjaardslaan, daar begon mijn vader een gemengd bedrijfje. Het was toen een heel andere tijd. Vrije tijd was spaarzaam. Daar ben ik toen verder opgegroeid. 2. Als uw hobby uw werk was geweest, welk beroep zou u dan nu uitoefenen? Mijn hobby was voetballen bij HSV, maar mijn talent was niet groot genoeg om er mijn brood mee te verdienen, helaas. Nu doe ik aan badminton en volleyballen, wat ook heel leuk is om te doen. Tot mijn pensioen heb ik in de Amsterdamse haven bij IGMA gewerkt op drij vende kranen, hoog en droog. Was ook een beetje hobby. We werk ten in alle havens aan het Noordzeekanaal. 3. Wie zou u wel eens willen ontmoeten, en wat zou u zeggen of vragen? Ron Jans, de trainer van Pee Zwolle wil ik wel eens ontmoeten. Ik vind hem een gezellige man, heel integer, geen kapsones. Met hem wil ik wel eens een pilsje drinken. Mijn vraag aan hem is: zijn je klein kinderen niet apetrots met zo'n opa? 4. Wat is uw mooiste jeugdherinnering? Hutten bouwen in het bos was leuk, maar mijn mooiste jeugdherin nering was wel met HSV op kamp naar Texel. Met de boot over en met de bus naar de Rovershut met Willem v.d. Maat, linke Jan Mulder en vader en moeder Bakker. Ik vond het een groot feest, het was tot in de pimtjes geregeld. Dat vergeet ik nooit meer. 5. Wat vindt u de mooiste plek in Heiloo? Mijn mooiste plek in Heiloo is het speelpark bij het Maalwater. Ik kan me daar heerlijk vermaken met mijn kleinkinderen. Ook kim je daar heerlijk wandelen en fietsen in het voorjaar. Je denkt dat zo iets moois heel ver weg is, maar het is gelukkig heel dichtbij. 6. Waarvoor kunnen ze u 's nachts wakker maken? Mijn vroegere collega's uit de haven mogen mij 's nachts wakker maken om een spelletje poker te spelen.We komen regelmatig bij elkaar en met een drankje en een hapje erbij kijken we niet naar de tijd. 7. Wat is het beste advies dat u ooit kreeg? Mijn beste advies kreeg ik van mijn neef Piet Duin, dat ik naar een vergadering in het gemeentehuis moest gaan. Dat was in 1974. Met wethouder Bolten werden de plannen om met een groep mensen een eigen huis te bouwen besproken. Zo kwam ik bij de groep eigenbou wers We konden een huis bouwen aan de Warmoezierslaan. En we wonen daar nog tot onze volle tevredenheid. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van u? Ik maak me weieens boos, dat zoveel kinderen in de wereld het erg moeilijk hebben en dat dat helemaal niet nodig is in deze tijd met alle technieken die er zijn. Als ik naar mijn broer Rene kijk, wat hij in Nepal doet voor de weeskinderen met een klein budget denk je dat moet toch overal mogelijk zijn. 9. Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemeester was? Als ik burgemeester was, dan zou ik bij de winkelcentra in Heiloo in de zomer op zondagmiddag meer muziek en andere leuke dingen laten plaatsvinden en de jeugd er ook bij betrekken. Het is 's zomers zo stil in het doip. 10. Antwoord van de persoonlijke vraag van uw voorganger aan u: Het antwoord aan Pe op zijn vraag denk je nog wel eens aan de jaren in de Oosterzijweg: Dat waren mooie jaren midden in de natuur met de koeien van buurman Koning en Jan Rotteveel om ons heen. Mooie zonsopgangen en gezellige uurtjes met de buurtjes Kuyper, Koning en Scholten, vaak tot in de late uurtjes. De omgeving daar is hele maal veranderd, maar ons laantje is nog niet helemaal verdwenen. Ik nomineer voor de volgende Tien vragen aan Jan Grootenboer, mijn badmintonmaatje. Jan maakt zich sterk voor veilig verkeer en vooral voor de schoolgaande jeugd. Mijn persoonlijke vraag aan deze genomineerde is: In deze donkere tijd van het jaar moeten de fietsen en de verlichting goed in orde zijn. En Jan, word er goed naar je geluisterd als je weieens corrigerend moet optreden?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3