Sinterklaas BV Nijenburg in kerstsfeer Meander schaatst voor water BEDRIJF BELICHT 5 Start kaartverkoop Prinses Pip in De Beun Twee Opkikkers bij Keer op Keer Kerstlunch Gezelschapsbank Marian van Dam op Beat FM Cursus zonnekind- poppen maken UITKIJKPOST 3 DECEMBER 2014 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Ken nemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aan melding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Spirtliuisl HEILOO - Voor kinderen van 4 tot 99 jaar koopt Sinterklaas een kaartje voor Prinses Pip, een leuk en leerzaam theaterspektakel van Jeugdtheater Heiloo dat in februari speelt. Kaarten vanaf 29 november verkrijgbaar bij Bruna, De Schrijverij en De Beim in Heiloo. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een Opkikkertje van 300,- aan een vereniging of stichting; in decem ber zelfs twee. De Opkikkers van de maand december gaan naar Stichting Showhero, die zich inzet om mensen met een verstandelijke en/of lichamelijke beperking in de schijnwerpers te zetten door onder andere met him zelf uitgevoerde theatershows, en naar Musicalvereniging De Hanswij ckers, voor kinderen van 12 tot en met 18 jaar in Egmond Binnen. U kunt de kringloopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - Voor de kerstlunch kunt u met de Gezelschapsbank op woensdag 17 december naar De Palatijn in Alkmaar, Dillenburgstraat 1. Aanvang 12.30 uur, entree 15,-. Op het menu staat een heerlijke driegangen- lunch met een clubsandwich runderpastrami, kipfilet gevuld met bospaddestoelen of gegrilde barramundifilet, tiramisu met kaneelroom. Heel leuk om weer nieuwe mensen te ontmoeten! Reserveren bij Stichting Welzijn Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - „De Zorg gaat in 2015 andere georganiseerd worden maar heeft een redelijk kans van slagen als iedereen zijn schouders eronder zet en blijft samenwerken", aldus Marian van Dam, directeur Stichting Welzijn Heiloo. Beat FM in gesprek over Welzijn nieuwe stijl. Dit gesprek is te volgen op don derdagavond 4 december tussen 20.00 en 21.00 uur. Luister naar Beat FM bij Radio BeatFM 106.3 te volgen in de ochtend en de avond tussen 07.00 en 08.00 uur en online klikken op 'Uitzending gemist' bij Beatfm.nl. HEILOO- Nivon Heiloo biedt vanaf maandagavond 8 december van 20.00 tot 22.00 uur de basis cursus zonnekindpoppen aan. De cursus onder leiding van docente Trudy Bolleman bestaat uit tien lessen. U maakt vier poppen van natuurlijke materialen waarvoor wordt verzorgd. De cursus vindt plaats in de Hofdijk, Mariënstein 178A, 1852 SN Heiloo. Opgave/ informatie: 072-5333127 of info® nivonheiloo.nl. Meer gegevens zie: www.nivonheiloo.nl Tekst en foto: Carolien Breed www.sinterklaasintochtheiloo.nl HEILOO - Nog twee nachtjes slapen, dan is het weer pakjesavond; een avond vol ouderwetse gezelligheid. Ieder jaar in november vindt er in de Spaanse hoofdstad Madrid een ware volksverhuizing plaats, als Sint en zijn trouwe team medewerkers het warme Spanje tijdelijk verlaten om in het winterse Holland alle kin dertjes te verrassen met cadeaus. Een reeks voorbereidingen gaat hier aan vooraf, want buiten Sint, alle Pieten en het paard, moeten ook veel pakjes worden vervoerd. Omdat de stoomboot beperkte laadruimte biedt, kan Sinterklaas lang niet alle cadeaus vanuit Spanje meenemen. Die koopt hij als hij in Nederland is. Aangezien hij shoppen op internet maar veel gedoe vindt, winkelt Sinterklaas veel liever in de plaatsen waar hij op dat moment te gast is. „Het is veel gezelliger en bovendien wil ik de cadeau tjes graag met eigen ogen zien voordat ik iemand ermee verras. Bovendien kan ik van alles aan die vriendelijke mensen van de winkel vragen. Dus als ik in dit doip ben, winkel ik in Heiloo!" Wat Sint er niet bij vertelt, is dat hij alle kassabonnetjes opspaart en in een verzamelzakje in de groene bus sen deponeert. Want de kans op mooie prijzen wil zelfs Sint niet aan zijn neus voorbij laten gaan. Het uitbundige welkom waarmee Sinterklaas ieder jaar onthaald wordt, vindt hij hartverwarmend. Hij kijkt met een dankbaar gevoel terug op de massale ontvangst van vorige week zaterdag: „Ik zei nog tegen Piet voor dat we het gemeentehuis verlieten: 'Tjongejonge Piet, wat zijn er weer veel kinderen, oudere, opa's en oma's gekomen.' Voor het bordes van het gemeentehuis, op het Looplein en in het Stationscentrum; er waren vol gens mij wel een paar duizend mensen komen opdagen! Onze oprechte excuses trouwens dat mijn trouwe schimmel Americo zo'n enorme haast had. Hij wist namelijk dat we die zaterdag nog een druk programma had den en dus zette hij tijdens de optocht de pas er flink in!" De linten aan de zijkant van Sint en zijn paard zorgden niet alleen voor de nodige veiligheid voor de toegestroomde mensenmassa, het voorkwam tevens dat Americo op eigen houtje een snellere route nam door een paar bochten af te ste ken... Al met al was het een schitterende dag; met slechts één piepklein akke fietje. „Opa Piet was die ochtend nogal in de war en was helemaal verge ten waar hij mijn staf had gelaten. Pas tegen het einde van dat geweldige feest in de zaal op landgoed Willibrordus herinnerde hij zich plots waar hij hem had gelaten." Nog twee dagen topdrukte, daarna zit het er voor Sinterklaas en zijn Pieten weer op en vertrekt het gezelschap op 6 december met stille trom richting Spanje. Hij besluit: „Ik wens iedereen -jong en oud- een hele gezellige pakjesavond! Hasta el ano que viene!" Oftewel: Tot volgend jaar! Zondag 14 december wordt in Nijenburg een kerstconcert gege ven door Cascantar. Aangeleverde foto HEILOO - Het is inmiddels een traditie geworden dat in de aanloop naar Kerstmis het koor Cascantar optreedt op Nijenburg. Ook dit jaar kan men zich aanmelden voor het bijwo nen van dit sfeerrijke kerstcon cert. Op zondag 14 december wordt onder auspiciën van Vereniging Hendrick de Keyser, met organisa tie van de Historische Vereniging Oud Heiloo, een kerstconcert gege ven door het koor Cascantar uit Castricum. Het koor, dat al meer dan vijftien jaar actief is, is bekend door zijn repertoire van wereldmu ziek. Bij dit speciale, intieme con cert, dat vanwege de beperkte ruim te slechts door een klein publiek kan worden bijgewoond, wordt het koor begeleid door enkele musici. Dirigente Hetty Kienhuis geeft een toelichting bij de verschillende muziekstukken. Voor de pauze zingt het koor liederen uit het wereldmu ziekrepertoire, onder andere liede ren uit Oost-Europa en Afrika. Na de pauze worden kerstliederen uit veel verschillende landen ten geho re gebracht. Het programma heeft het thema 'Joy'. De bezoekers ont vangen een programmaboekje met enkele liedteksten. Het kerstcon cert wordt gehouden op zondag 14 december aanstaande van 15.00 tot 17.00 uur. Tijdens de pauze en na afloop worden een drankje en een hapje geserveerd. Tijdige aanmel ding is in verband met het beperkte aantal zitplaatsen beslist noodzake lijk. De kosten voor dit bijzondere concert bedragen 20,00 per per soon, voor leden van Oud Heiloo en Hendrick de Keyser 17,50. De kosten kunnen ter plekke worden voldaan. Men kan zich bij voorkeur aan melden via het e-mailadres: aan- melding.oudheiloo@gmail.com of, indien dit niet mogelijk is, via de telefoonnummers 072 - 5332571 en 06 - 51718363. Informatie is ook beschikbaar op de website www. oudheiloo.nl. HEILOO - De kinderen uit groep 6 tot en met 8 van basis school Meander uit Ypestein hebben onlangs meegedaan met 'Schaatsen voor Water'. Dit is de jaarlijkse actie van Plan Nederland waarbij kinderen zich inspannen voor leeftijdsgenoten in Afrika. Het doel hieivan is geld bij elkaar brengen voor een groot schalig project van Plan voor vei lig drinkwater en betere hygiëne in Chembe, Zambia. In de klassen kregen de kinderen een gastles over deze problematiek en op de ijsbaan in Alkmaar werd er rondje na rond je geschaatst. Na afloop kregen alle kinderen een klein aandenken. In totaal werd 2792,- opgehaald door de leerlin gen van Meander. De kinderen van basisschool Meander uit Ypestein hebben onlangs meegedaan met Schaatsen voor water. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 5