13 CBS de Duif in actie voor 3FM Serious Request Extra kerstconcert met Simone Awhina op 23 december Locatie Lagelaan ter beschikking voor C2000 antennemast Paulusschool plant perenboom en struiken Riet Kops exposeert iconen in Bibliotheek Heiloo KORTOM Bridgecursus Elly Beens op Beat FM Taaibijeenkomsten Workshop Klik Tik Klassieke muziek INGEZONDEN BRIEVEN Poepjes Van de hoge, hoge daken... UITKIJKPOST 17 DECEMBER 2014 fvWi In de kraam op het podium van CBS de Duif zijn de sjaals te koop. De volledige opbrengst gaat naar 3FM Serious Request. Foto: Marina Bruinzeel HEILOO - Afgelopen weken zijn de leerlingen van groep 8 van CBS de Duif druk bezig geweest met het maken van sjaals voor de verkoopactie voor 3FM Serious Request. Met de wol die zij in de afgelopen periode hebben ingezameld hebben zij sjaals gebreid. Daarvoor gebruik ten zij him armen als breipennen. Deze week worden de sjaals voor 5,- verkocht in de kraam op school. De volledige opbrengst zal worden geschonken aan de actie van 3FM Serious Request in samenwerking met het Rode Kruis, die in het teken staat van 'Hands off our girls!'. HEILOO - Wegens overweldi gende belangstelling is er op 23 december een extra optre den door Simone Awhina in de Cultuurkoepel Heiloo aan Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Aanvang concert 20.30 uur. Entree is gratis met een vrijwilli ge bijdrage na afloop. Awhina zingt nummers uit diverse culturen: lied jes in het Hebreeuws en Sanskriet, een leis kerstlied en natuurlijk ook het Ave Maria en Dona Nobis Paeem. De Heiloose zangeres Ellen Popma geeft met haar heldere stem een extra dimensie aan dit bijzon dere concert. Het optreden is in het decor van de tentoonstelling 'lboom', een project waarbij een groot aantal kunstenaars objecten laat zien gemaakt uit het hout van één eikenboom. Reserveren voor het concert is gewenst: info@vaart. biz of 06 38149037. HEILOO - Tot 12 januari 2015 exposeert Riet Kops een selec tie van haar werk in Bibliotheek Heiloo. Ze schildert iconen, op traditionele wijze met ei-tempera. De gebruikte kleurpigmenten komen bijna allemaal vanuit de natuur. Jarenlang was het schil deren een passie voor haar: Het Licht, de energie die iedereen ontvangt, wordt uitgedrukt in de voorstelling van de icoon. Deze expositie van Riet Kops is te bezoeken tijdens de openingstijden van de bibliotheek. Aangeleverde foto HEILOO - Januari 2015 start van nieuwe cursussen voor begin ners en gevorderden door gedi plomeerd docent. Ton Mooij, telefoon 072-5331672 of email: tonmooij @concep ts.nl. HEILOO - De gemeente Heiloo is enorm goed voorbereid ten aan zien van de decentralisaties van de Zorg om op 1 januari 2015 er voor de inwoners te zijn. Volgens wethouder Elly Beens is alles onder stoom en kokend water aangepakt maar Heiloo laat zijn inwoners niet in de kou staan. „Samen en met elkaar gaan we het doen, het komt goed", laat Elly Beens in een gesprek met Beat FM weten. Dit gesprek is te volgen op donderdagavond 18 december tussen 20.00 en 21.00 uur. Luister naar Beat FM bij Radio BeatFM 106.3 te volgen in de ochtend en de avond tussen 07.00 en 08.00 uur en online klik ken op 'Uitzending gemist' bij Beatfm.nl. HEILOO - Voor iedereen, die geïnteresseerd is in taal biedt Bibliotheek Heiloo een tweede cursus van vijf bijeenkomsten. De cursus start dinsdagavond 6 januari om 20.00 uur. De cursus wordt gegeven door dr. Aimé van Reydt, taalkundige en oud-docent Nederlands onder andere aan de Europese School Mol/België.Bij deze cursus wordt onder meer gebruik gemaakt van videofrag menten. Na de pauze gaan de deelnemers ook zelf actief met taal aan de slag. In vijf bijeen komsten op de dinsdagavond komen de volgende onderwerpen taalverwerving, taal en hersenen, taalvariatie, taalverandering en taalnormen en taalonderwijs aan de orde. Reserveren kan bij de klantenservice van de biblio theek, via www.bibliotheekhei- loo.nl of tel. 072-5330670. HEILOO - Bibliotheek Heiloo start vrijdag 9 januari met de workshop 'Klik Tik. De basis.' Dit is een online oefenpro gramma, waarbij de gebruikers leren omgaan met de computer en worden begeleid bij him eer ste stappen op internet. U leert typen, e-mailen en u gaat het internet op. De filmpjes laten zien hoe het werkt en daarna kim je zelf oefenen. De workshop bestaat uit vijf dagdelen van ieder 1,5 uur. Tussen de bijeenkomsten door kimnen deelnemers in eigen tijd en eigen tempo oefenen met de geleerde stof. De workshop bijeenkomsten in de bibliotheek zijn op vrijdagmiddag 9, 16, 23, 30 januari en 6 februari van 14.30 tot 16.00 uur. Opgave en info bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo, tel. 072-5330670 of via www.bibliotheekheiloo.nl. HEILOO - De cursus Luisteren naar klassieke muziek in Biblio theek Heiloo wordt verzorgd door Gert Floor, voorheen muziekbibli- otheearis van Bibliotheek Heiloo. Op donderdag 15 januari tussen 10.15 en 12.00 uur en de daarop volgende vijf donderdagochten den zal muziek uit verschillende perioden van de muziekgeschie denis klinken. De cursusdagen zijn op 15, 22, 29 januari en 5, 12 en 19 februari; van 10.15 tot 12.00 uur. Info bij de seivicebalie van de bibliotheek, tel. 072-5330670 of www.bibliotheekheiloo.nl. HEILOO - Op 6 oktober heeft de gemeenteraad het college opdracht gegeven een zone tus sen de Lagelaan (zuid) en het beoogde tracé van de afslag A9 verder te laten onderzoeken als locatie voor een C2000 antenne mast in Heiloo. Omdat het communicatienetwerk in eigendom van de Rijksoverheid is, bepaalt het Meldkamer Diensten Centrum (MDC) uiteindelijk de geschiktheid van de locatie. Omdat het MDC de locatie aan de Lagelaan zorgvuldig onderzocht heeft en de locatie geschikt acht op basis van de gestelde eisen aan radiotechniek, de bereikbaarheid en beheerbaar- heid van de locatie, heeft het col lege deze week besloten de grond ter beschikking te stellen. Naar ver wachting starten de werkzaamhe den voor het plaatsen van de anten nemast half januari. Het MDC voert de plaatsingswerkzaamheden uit en informeert de omwonenden over de werkzaamheden. Sinds mei 2013 hebben bur gemeester en wethouders en de gemeenteraad betrokkenheid van inwoners ervaren over de planologi sche inpassing van de antennemast in het doip. Het college en de raad hebben daarom alle gelegenheden te baat genomen om, binnen de door het MDC gestelde termijnen en tech nische en financiële kaders, naar een mastloeatie te zoeken. Op basis van informatie van het Rijk en het MDC is de raad in samenwerking met het college en geconsulteerde experts in de afgelopen maanden tot een keuze voor de Lagelaan gekomen. HEILOO - Op dinsdagochtend kwam er een auto met een aanhanger het plein van de Paulusschool opgereden. Landschap Noord-Holland had voor de kleutergroep een peren boom, twee frambozenstmiken en drie bessenstmiken. Leerlingen van groep 1 en 2 mochten deze gaan planten in de schooltuin, samen met de opa van één van de kinde ren. Juf kreeg eerst uitleg hoe het planten het beste kon gebeuren. De kleuters hielpen enthousiast mee. Eerst moest de grond worden omgeschept. Daarna werden er kui len gegraven, potgrond erin en ten slotte de boom en de struiken erin. Nu goed verzorgen, dan kunnen er in de zomer peren, bessen en fram bozen worden geoogst! Ruim de poep van de hond op, want mijn vriendin is er in gevallen in de honden drol en ook mijn broertje is nog maar 4 is er in gevallen. Teiwijl we onze hond aan het uitlaten waren. Het mikte heel vies en zijn jas moest in de was. Wij spelen buiten ook in de winter wij voetballen heel graag op het grasvelt voor het huis. Wij hebben ook een hond die Snuitje heet, die hebben we al 12 jaar. Ik mini ook de poep op dus jullie kunnen het ook! Jip Oostindie (7 jaar) Ik zou het daar wel van af willen schreeuwen: Dank iedereen voor de goede gaven die Sint aan de bezoekers van inloophuis 'De Kloof in Amsterdam heeft kunnen geven: mensen die, ondanks dat zij geen dak boven him hoofd hebben, dit jaar tóch 'n Sinterklaasgeschenkje kregen. Zo'n 125 cadeautjes met drogisterij-artikelen konden door de circa 35 vrijwilligere die bij De Kloof werken, worden gemaakt: papieren zakdoekjes, deodorant, tandpasta, tandenborstels, 'n zeep je, 'n kammetje, weggooiseheermes- jes, noem maar op. Sommigen had den er zelfs échte cadeautjes van gemaakt, door in 'n washandje een aantal van deze spullen te stoppen, strik er om, klaar! Diverse inwoners van Heiloo stel den daarnaast ook nog (tweede hands) kleding beschikbaar: truien, schoenen, winterjacks, enzovoorts. Zij namen daarmee al een voor schot op de jaarlijkse keretaetie van de Ter Coulsterkerk en de R.K.- paroehies in Heiloo en Lirnmen. Deze zamelen in deze weken kle ding in voor de dak- en thuisloze bezoekers van genoemd inloophuis - soms voorzien van ontroerende kerst- en nieuwjaarswensen. Wilt u meer weten? Bel dan 072 533 22 07. Ton Steenaert, Heiloo Nu nog goed verzorgen en dan kan er volgende zomer worden geoogst Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 13