Showhero met eigen Glazen Huis in Alkmaar Kerstexpositie Tintoretto Omzien naar een ander Informatieavond vrijwilligerswerk en participatie samenleving Zware Hufters bij 't Loo 15 Heilooër Kamer Orkest treedt op in het 't Loo UITKIJKPOST 17 DECEMBER 2014 Showhero Glazen Huis staat van vrijdag 19 december 16.00 uur tot en met zondag 21 december 16.00 uur op het Canadaplein in Alkmaar. Aangeleverde foto HEILOO - Er zijn mensen voor wie deze kersttijd niet direct een gezellige en fijne tijd is. Denk aan mensen die alleen zijn; mensen met geen of wei nig familie en vrienden hebben, maar ook aan hen, die dit jaar een dierbare verloren hebben. Voor die mensen wil de Parochiële Caritas Instelling iets betekenen. Afgelopen weekend HEILOO - Op Zaterdag 20 december staan de Zware Hufters van 10.00 tot 17.00 uur bij 't Loo (voor Blokker) om '1 Tientje vrienden' te werven voor de CarbageRun winter edi tie, die van 23 tot 27 februari wordt gereden. De Zware Hufters rijden voor Stichting Dolfmn. Theo Bakker: „Wij gaan met een 'barrel' van maxi maal 500 euro in vijf dagen in de winter door Scandinavië rijden! Een fantastische uitdaging met gewel dige routes. Kou, sneeuw, gekke opdrachten, Denemarken, Zweden, Noorwegen, gezelligheid, uitda ging, lol maken en over de mooiste wegen rijden! Al met al zo'n 4.000 kilometer; uit en thuis. Winnen kun je door opdrachten goed en creatief uit te voeren, niet door als eerste aan te komen. Het gaat dus niet om snelheid, maar om aankomen met je barrel. Na een Renault Espace in 2012, twee Daffen in 2013 en een grote tot trein omgebouwde bestel bus in 2014, rijden we deze keer werden er in de Kerkstraat van de Willibrorduskerk een honderdtal kerststukjes op tafels geplaatst. Mensen waren uitgenodigd om één of meer kerststukjes op te halen en die te brengen naar mensen, waar van zij denken dat die het waar deren dat er in deze tijd aan hen gedacht wordt. Het ophalen van de kerststukjes afgelopen zaterdag en zondag was een groot succes. met een Audi V8 Quattro in een fris groen jasje met hier en daar een lampje, qua barrel." Hij vervolgt: „De naam De Zware Hufters klinkt erg stoer, maar is de naam van een bier van Brouwerij Dampegheest uit Limmen en dat vinden we een erg goed bier. Vandaar de naam. Ook dit jaar hebben wij weer een WIT (Vriendje Voor 1 Tientje) actie. We verkopen deze keer de enige echte De Zware Hufters parkeerschijven. Ze kosten 10 euro en dan hou je er dit keer nog wat leuks aan over als je ons en dus Stichting Dolfmn sponsort! Daarnaast is hier een foto wedstrijd aan verbonden: Wie zijn of haar parkeerschijf op de meest bijzondere plek weet te fotogra feren maakt kans op een bierpak ket van Brouwerij Dampegheest. (ter beschikking gesteld door Gall Gall Limmen). Foto's worden uiteraard geplaatst op facebook en op onze site. Uitslag eind januari begin februari. Foto's mogen naar ons gemaild worden via de site." Via desite www.dezwarehufters.nl is precies te zien waar ze uithangen HEILOO/ALKMAAR- Aanstaan de vrijdag is het zover. Na wekenlang intensieve voorbe reidingen gaan Maurice van der Poll en Lucas Bugter vrijdag om 16.00 uur het Showhero Glazen Huis in. De heren zijn een paar jaar terug de stichting Showhero gestart, om mensen met een beperking de dag van hun leven te geven. Vanaf vrij dag tot en met zaterdagmiddag 16.00 uur zitten ze 48 uur opgeslo ten op het Canadaplein in Alkmaar, vergezeld door mensen met een beperking die geld zullen ophalen voor Serious Request. De 48 uren zijn goed gevuld. Meer dan zestig mensen met een beperking zullen elkaar afwisselen om op te treden, records te verbreken en doneer- acties op te zetten. Zo kunnen er nummers aangevraagd worden en brengt het eten en drinken dat op het Canadaplein wordt verkocht ook geld op. Daarnaast is er de Showhero veiling met geweldige prijzen, van een gloednieuwe salon tafel tot een figurantenrol in de populaire soap GTST. Het laatste bod is altijd mogelijk bij het Glazen Huis zelf, maar bieden is nu al HEILOO - Op 27 november hiel den het VIP en de SportRaad Heiloo een informatie bijeen komst met als thema 'de vrijwil liger in de participatiesamenle ving'. Doel was sportverenigingen en zorg- en welzijnorganisaties te infor meren over de diverse mogelijkhe den om vrijwilligere te weiven en te binden. Daarbij werd ook de inzet van mensen met een beperking of mogelijk via de website www.show- hero.nl. Showhero waagt vooral allemaal langs te komen op het Canadaplein in Alkmaar dit week end. Ze willen de deelnemers zoveel mogelijk geld laten ophalen, maar vooral een onvergetelijke dag bezor- afstand tot de arbeidsmarkt en sta giaires belicht. Sprekers tijdens de avond ver tegenwoordigden de gemeente Heiloo, het VIP, GGZ, Stichting MEE en de SportRaad. Ook vertel den enige clienten enthousiast over him ervaringen in het wijwilligere- werk en gaven aan waar verbeter- pimten liggen om de toegankelijk heid te vergroten. Het VIP en de SportRaad onder zoeken nu welke taken bij (zorg) gen door te kunnen optreden voor zoveel mogelijk publiek. Meerdere aansprekende namen hebben al laten weten aanwezig te zijn bij het Glazen Huis, waaronder burge meester Hans Romeyn, de band JUS Music, DJ Axiro en de mascottes 'Herry en Berry' van AZ. organisaties en sportverenigingen blijven liggen of onvoldoende wor den uitgevoerd en hoe daarop kan worden ingespeeld. Ook met behulp van mensen die een steimtje in de mg kimnen gebruiken. Organisaties en sportverenigin gen, die daarbij betrokken willen zijn, kunnen zich melden bij het VIP of de SportRaad. Vraag en aanbod kunnen dan vervolgens op elkaar worden afge stemd. HEILOO - Teken- en schildervereniging Tintoretto houdt weer de jaar lijkse keretexpositie op eerste en tweede kerstdag, zondag 28 december en Nieuwjaaredag. De openingstijden zijn van 13.00 uur tot 17.00 uur. De leden exposeren werk dat in het afgelopen jaar gemaakt is in diverse teken- en schildertechnieken en ook grafische technieken. De toegang is gratis en een kopje koffie of thee staat voor u klaar. U vindt Tintoretto in 'De Hofdijk', Mariënstein 178A in Heiloo. Dit jaar rijden de Zware Hufters de Carbage Run met een Audi V8 Quattro in een fris groen jasje. Aangeleverde foto HEILOO - Donderdag 18 december brengt het Heilooër Kamer Orkest in winkelcentrum 't Loo tus sen 15.00 uur tot 16.00 uur een kerstprogramma met bijzondere arrangementen van Thijs Dapper dirigent van het H.K.O. Het programma bestaat onder andere uit bekende kerst Carols, somewhere in my memory, sleigh ride, jingle Bells, maar ook tango's van piazolla; Chau Paris en adios ninino en licht klassiek; menuet in D. van Mozart en bwv 156 no. 1 van Bach. Voor elk wat wils, om in de don kere dagen voor kerstmis in de juiste sfeer te komen, tussen het boodschappen door verrast worden met prachtige muziek van, door en met Heiloo. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 15