Kerstsamenzang met kerstspel Aangespoelde zeehond: meld het bij gemeente Beeld van Adelbertus weer terug in Rinnegom Gerrit Bakkum 100 jaar Ant.Duijn keukens v Groep 7B De Brug in actie voor Serieus Request regio 21 f40% KORTING) 0EFF J U BI LE U M ACT I E op(inbouw)- 17 DECEMBER 2014 AKERSLOOT - Evenals voor gaande jaren organiseert het Aquariuskoor uit Akersloot in samenwerking met het kin derkoor de Meerzangertjes op zondag 21 december een kerst middag in de R.K. Kerk van Akersloot. Dit uurtje is bedoeld voor ieder een die alvast in de kerststemming wil komen. U krijgt een kerstspel te zien welke wordt opgevoerd door kinderen en dit wordt muzi kaal omlijst met kerstliederen. Het belooft weer een gezellig en warm samenzijn te worden in de donkere dagen voor Kerst. Iedereen is wel kom en zeker ook de kleinere kin deren die geboeid zullen worden door deze vertolking van het kerst gebeuren. De aanvang van het spel is 16.30 uur en het koor begint ongeveer een kwartier voor aanvang met zin gen. REGIO - Strandbezoekers, opge let: als u een aangespoelde zee hond aantreft op het strand, kan het zijn dat het dier met een griepvirus is besmet. Het gaat om een variant van vogelgriep, het type H10N7. Daarom is het zaak om afstand te houden, het dier niet aan te raken en direct de gemeente Castricum (0251-140251) of strandtoezichthou- der (06-19429644) te waarschuwen. Eerder zijn er dode en zieke zee honden gevonden in de Waddenzee en bij de kust van Bergen, die het griepvirus bleken te hebben. De verwachting is dat er nog meer ziektegevallen volgen. De kans op overdracht van dit virus op mensen is zeer gering, maar niet uitgeslo ten. Dat geldt met name als iemand intensief blootgesteld is aan zieke of dode aangespoelde zeehonden. Daarom is het zaak de zeehonden met rust te laten en ook huisdieren op afstand te houden. Houdt hon den aan de lijn. De leden van het Limmer Jazz Kwintet hebben jarenlange erva ring in jazzmuziek. Aangeleverde foto WIJ BESTAAN 40 JAAR! EN WIE JARIG IS TRAKTEERT... De onthulling van het teruggekeerde beeld werd verricht door de onderhoudsgroep van de begraaf plaats. Aangeleverde foto E GMOND-BINNEN - Het beeld van Adelbert staat weer in Rinnegom bij de begraafplaats, het verdween met de sloop van de Rinnegommer kerk in de jaren zestig. Egmonder Fred Houtenbos, geboren in Heiloo, heeft het zwaar gehavende beeld ontdekt in de tuin van de Williebrorduskerk. Het miste twee armen, kruis, boek en hoofd. Fred heeft met Jos Apeldoorn actie ondernomen om het beeld te laten restaureren door sponsors te wer ven bij bedrijven en stichtingen. Ook acties als het verkopen van deuren van de Abdij, lege flessen actie door de jeugd in samenwerking met de EO. een grote collecte tijdens de mis op de Adelbertusakker en vele gulle giften van de betrokken dorpsbewo ners. De onthulling werd verricht door de onderhoudsgroep van de begraaf plaats. Deze vrijwilligers zorgen dat de begraafplaats altijd keurig is en zij krijgen ook het beeld in him beheer. Fred Houtenbos verrichte samen met Fia Drost, die al jaren de administratie van de begraafplaats doet, de handeling. Jos Apeldoorn heeft in 2013 bij toeval(?) Marcel Tielemans van Texel ontmoet die vertelde dat hij een beeld uit Egmond van zijn vader had geërfd. Tot Jos zijn grote verras sing was dit ook een het beeld die voor de Rinnegommerkerk heeft gestaan voorstellende Wilhelmus. Marcel wilde deze niet verkopen wegens de emotionele binding die hij heeft met het beeld. Nadat Jos hem duidelijk had gemaakt met foto's van de huidige situatie dat het beeld hier meer tot zijn recht zou komen heeft hij een kleine veertig uur voor de onthulling gebeld met de mededeling het beeld niet te verkopen maar dat hij hem wilde schenken. De Fa. Jan Hes die het Adelbertusbeeld ook kosteloos vanuit Heiloo had getransporteerd had al aangeboden: 'Wanneer gaan we dat beeld van Texel halen?' De film van de acties en restauratie van het Adelbertus beeld is te zien op www.youtube/fErhcvSOUOY. Daarna toog men naar de 50-jarige Adelbertuskerk waar de festivitei ten begonnen met de onthulling van een prachtig glas in lood raam, wat Gerard Levering heeft gemaakt voor het jubileum. Ruim 800 bezoekers kwamen voor de expo, film, markt en de sfeervolle muziek van New Voice en Eensgezindheid. Zondag begon met een feestelijke drukbe zochte mis die werd afgesloten met een verrassing voor Riet Apeldoorn en Fia Drost. Zij kregen een pauselij ke onderscheiding wegens him wij- willige jarenlange inzet voor de kerk. Een prachtig slot voor een sfeeivol en zeer geslaagd jubileumfeest. LIMMEN - Op 21 december viert Gerrit Bakkum -geboren (21 december 1914) en getogen in Limmen- zijn 100ste verjaar dag. Gerrit heeft zijn hele leven in Limmen gewoond, een echte Limmenees. „Een rijbewijs heb ik nooit gehaald, we deden woeger alles op de fiets." Gerrit is zo trots als een pauw. „Ik ben heel dankbaar dat ik dit mag meemaken. Ik ben gezond van geest en fysiek mag ik niet mopperen. In verzorgingstehuis de Cameren loop ik elke dag een rond je met de rollator en één keer per week doe ik mijn gymoefeningen." De jarige kreeg samen met zijn in 2012 overleden vrouw Lies Zuurbier 12 kinderen, 21 kleinkinderen en 26 achterkleinkinderen; een hele grote familie. „In 2011 vierden we ons 70-jarig huwelijksfeest. En dat is ook uniek, wie kan dat nou zeggen?" Gerrit werkte jarenlang in de bollen bij de firma Valkering en heeft tot in de 90 getuinierd. Zaaien, spitten en houtzagen en het spelen op de grote trom bij fanfare Excelsior waren zijn grootste hobby's. In het eerste 'Met een lekker sigaartje en een borrel voor het slapengaan, kan ik goed ontspannen...' Aangeleverde foto elftal van V.V. Limmen speelde hij heel wat wedstrijden. Sportief is Gerrit nog steeds. Met een aantal mannen van het huis wordt vaak een biljartje gelegd. „Ik heb het naar mijn zin in de Cameren. De familie komt regelmatig langs voor een kop koffie en een praatje. Dat is erg gezellig. Ik word erg veiwend door de zustere. Met een lekker sigaar tje en een borreltje voor het slapen gaan kan ik goed ontspannen." Een echte tip kan de jarige niet geven, euh ja, 'blijven ademen en genieten van elke dag'. Wie Gerrit wil felici teren kan dat doen op zondag 21 december tussen 14.30 en 15.30 in de Burgerij in Limmen. APPARATUUR VAN omdat het goed moet zijn! Hasselaarsweg 21 Heerhugowaard Tel. 072 - 5714108 www.antduijnkeukens.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 19