Regels en straffen bij afsteken vuurwerk Winterwandeling in de Wimmenummerduinen Limmer Jazz Kwintet 1 Groep 7B basisschool De Brug in actie voor Serieus Request Pas op voor babbeltrucs Inbraakpoging Kerst klaverjassen en keezen in Akersloot 21 ;V fiBwWi INGEZONDEN MEDEDELING KORTOM Programma Conquista Katholieke Vrouwengilde Limmen. UITKIJKPOST 17 DECEMBER 2014 REGIO - De politie krijgt regel matig klachten over het afste ken van vuurwerk waarbij vooral de zeer harde klappen opvallen. Het is bekend dat er zeer zwaar en gevaarlijk, dus illegaal, vuurwerk in omloop is. Het consumentenvuurwerk in Nederland moet aan zware eisen voldoen. Wordt niet aan deze eisen voldaan dan eist het Openbaar Ministerie flinke straffen. De basis regels van het afsteken van vuur werk: Afsteken mag op 31 decem ber vanaf 18.00 uur tot en met 1 januari tot 02.00 uur. Het kopen van vuurwerk mag alleen bij zaken met een vergunning en vanaf de leeftijd van 16 jaar. Legaal vuurwerk is her kenbaar aan een Nederlandstalige handleiding op de verpakking. De maximum hoeveelheid vuurwerk wat iemand in bezit mag hebben is 25 kilogram. Bij overtreding van de regels gelden de volgende straffen: buiten de toegestane tijd is 100,-. Ben je onder de 18 jaar dan ga je naar Halt. Dan krijg je een alterna tieve straf. Bijvoorbeeld een werk straf. Het afsteken van verboden ille gaal vuurwerk kan een boete ople veren van 400,- per vuurwerk- artikel dat is afgestoken. Op het handelen in (grote) hoeveelheden vuurwerk zonder vergunning staan hoge geldboetes, die kunnen oplo pen tot duizenden euro's. De politie heeft in de maanden november en december speciale teams die zich richten op de illegale verkoop van vuurwerk. Ook zijn er in deze maanden meer mensen in dienst vanwege het Donkere Dagen Offensief: gericht op extra zaken als overvallen en inbraken. De pakkans voor personen die illegaal vuurwerk afsteken dan ook groter dan nor maal. i jKafe. iMS&ülfeSii De duinen in de wintertooi. Foto: Paul ten Have REGIO - Elke eerste zondag van de maand, dus ook op 4 januari, is er een natuurwandeling in de Wimmenummerduinen, begeleid door een IVN natuurgids. De gids vertelt over het land schap en de invloed van de grote grazers op de begroeiing en wat er aan planten en dieren te zien of te horen is. De wandeling start om om 11.00 uur bij het PWN- informatiebord op het parkeerter rein aan het Nachtegalenpad, aan de noordkant van Egmond aan den Hoef. U moet zelf zorgen voor een toegangskaart voor het Noord- Hollands Duinreservaat van PWN. Warme kleding en stevige schoenen aanbevolen. De wandeling duurt ruim twee uur. Opgeven vooraf is niet nodig. Voor nadere inlichtingen kimt u mailen: hanneke@jpdg.nl of tel. 072-5337601. LIMMEN - Het Limmer Jazz Kwintet verzorgt op zondag 21 december vanaf 16.00 uur een gastoptreden bij de Jazz Session Club Vredeburg in Limmen. Na het buitengewoon goede optreden van de Lola Garcia Band in november komt er nu een orkest dat nog nooit eerder bij de Jazz Session Club Vredeburg heeft gespeeld. Niet zo vreemd, want het orkest bestaat nog maar enkele maanden. Maar beginners zijn het zeker niet, want alle vijf leden van het Limmer Jazz Kwintet hebben jaren lange ervaring in het spelen van De leerlingen van 7B geven spetterende optredens in Akersloot. Foto: Paul ten Have AKERSLOOT - Het Glazen Huis staat dit jaar in Haarlem. Dit is dichtbij Akersloot en groep 7B van De Brug in Akersloot wil graag de actie ondersteunen en wil geld inzamelen door middel van het geven van spetterende optredens. Iedereen kan de act met flitsende dans en acrobatiek van de leerlin gen komen bewonderen op ver schillende plaatsen in Akersloot. Bijvoorbeeld op maandag en vrijdag bij de slager of bij de super markt maar ook een optreden in het bejaardencentrum Strammerzoom. En natuurlijk op basisschool De Brug, op donderdag 18 december rond 17.45 uur. Kom kijken en geef gul. Geld geven kan ook via de Serious Request pagina http://www. kominactie.nl/hetspetterendeoptre- denvangroep7b. HEILOO /REGIO - De politie waarschuwt voor mensen die met een smoesje binnen wil len komen. Helaas zijn het vaak ouderen die slachtoffer worden van babbeltrucs. De politie en de gemeente Heiloo maken zich daar zorgen over. Oplichters en dieven proberen u van alles op de mouw spelden met maar een doel: bij u binnenkomen en u iets afhandig maken. Het kan zijn dat u voelt dat er iets niet in de haak is, maar het onbeleefd vindt om zo iemand niet te woord te staan of binnen te laten. Laat echter nooit onbekenden binnen, hoe onaardig u dit ook vindt. Oplichters zijn er in alle soorten en maten: van vriendelijk ogend tot vertrouwenwekkend, van man tot vrouw en van jong tot oud. Kortom: u kimt ze niet vooraf herkennen. Ze kimnen bij u aanbellen en zich voorstellen als medewerkers van de thuiszorg of energiebedrijf of als nieuwe buur. Ze kimnen u om hulp vragen, bijvoorbeeld geld voor ben zine of een taxi, maar het kan ook zijn dat ze u iets willen aanbieden. Deze smoesjes klinken ze vaak geloofwaardig. Maar ze willen maar een ding en dat is bij u binnenko- LIMMEN - Maandag 8 december omstreek 19.30 uur kreeg de politie melding dat er mogelijk ingebroken zou worden op het Achtkant te Limmen. Daar is door de buurvrouw een inbreker betrapt. Zij hoorde gelui den die zij niet kon plaatsen en is op onderzoek uitgegaan. In haar slaap kamer heeft zij naar buiten geke ken en zag toen een manspersoon hangen aan het slaapkamerraam van de buurman. Deze heeft zij aan geroepen en hierop is de persoon gevlucht. Waarschijnlijk de Hoogeweg op. Men is ook niet in de woning geweest. Er is schade ontstaan aan de slaapkamerraam. Het raambe- slag is vernield. Op de begane grond is het raam van de woonkamer, ach terzijde, vernield. Signalement dader, lange jonge man, korte jack en waarschijnlijk een spijkerbroek. jazzmuziek. Sommigen zelfs ruim zestig jaar en zijn dus 'oude rotten' in het vak. De naam van het orkest is ontleend aan de oefenruimte in Limmen, in de kelder van het huis van Richard Cochrane. Het laatste concert van dit jaar belooft een buitengewoon swin gende happening te worden, die dit zeer succesvolle jaar waardig zal afsluiten. De komende sessie data zijn 21 december, 25 januari, 22 februari, 22 maart en 19 april. De toegang is vrij, maar u steimt de Jazz Session Club Vredeburg door lid te worden voor 7,- voor het gehele jaar. Inlichtingen via Fred Timmer tel. 072-5053414 of e-mail: timmerlimmen@kpnmail.nl. AKERSLOOT - Traditie getrouw wordt in café de Vriendschap in Akersloot eenmaal in de maand op zaterdagavond een drive gehouden. Zaterdag 20 december is er weer een grote kerstdrive; aanvang 20.00 uur. Iedereen is welkom en kan zich via tel. 0251-312866. Er zijn schitterende prijzen te winnen, net als bij de verloting. Dezelfde avond om 19.00 uur is er ook een grote Keezdrive, het vierde keeztoemooi van dit seizoen in café de Vriendschap in samenwerking Keezbord.nl. Want Akersloot is de bakermat van het keezen in Nederland. Er wordt in vijf ronden gespeeld; de winnaar wordt bekend gemaakt op het grote elektronische scorebord. Ook hierbij leuke prijzen en een verloting met prachtige prijzen. Inschrijven via keezbord.nl of s' avonds in de zaal van café de Vriendschap, Kerklaan 18 in Akersloot, tel. 0251-312866. men. Veelal afgeleid en wanneer hij of zij weer weg is, ontdekt u dat uw bankpas, geld of sieraden verdwe nen zijn. Kijk voor u uw deur open doet. Ook als iemand zegt van de gemeente, een bedrijf of instelling te zijn. Vertrouwt u het niet? Laat nooit zomaar mensen uw huis bin nen. Probeer te onthouden hoe hij of zij er uit ziet, kijk door het raam waar ze heen lopen. Bel direct 1-1-2 en vertel uw verhaal. Loop ook nooit met iemand mee naar buiten. Vaak komen dieven met z'n tweeën. Doe uw achterdeur op slot als u alleen thuis bent. Heeft u vragen, bel dan gerust de politie en vraag naar uw wijkagent, tel. 0900-8844. LIMMEN - Woensdagmiddag 17 december van 14.00 tot 17.00 uur Club; open inloop. Vrijdagavond 19 december van 19.30 tot 22.30 Tienerdisco. Voor alle jeugd van 10 tot en met 14 jaar. Gratis entree. Zaterdagochtend 20 december van 10.30 tot 12.00 uur Kids Kerst hangers. Zaterdagavond 20 december van 19.00 tot 21.00 Beauty Bakeiy Hairstylen; hoe je haar mooi kunt opsteken of invlechten. Conquista is extra open in de kerstvakantie Meer informatie: www.conquista. nl. LIMMEN - Hierbij nodigen de Katholieke Vrouwengilde in Limmen u uit voor de ledenavond op woensdag 17 december, aan vang 18.30 uur, in de Burgerij. Het programma van deze avond wordt geopend met een woordje van pastor Johan Oiling, daarna is een broodmaaltijd en aansluitend komt de familie Valkering voor optreden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 21