Vredeburg 3 volledig schaakmat HSV wint van Purmerend Sri Unieke prestatie bij karate examens Sterk optreden Paul Vonk bij Oppositie Opnieuw mooie week voor De Foresters Clubactie haalde 24.043,- op in Heiloo iT'( 27 Judoka's van JCGroefsema winnen Kerstbal UITKIJKPOST 17 DECEMBER 2014 HSV won overtuigend tegen Purmerend, ondanks een mindere tweede helft. Aangeleverde foto VOETBAL HEILOO - Vanaf het eerste fluitsignaal van de arbiter uit Almere was HSV de bovenlig gende partij. Al binnen drie minuten waren er twee corners genomen en binnen tien minu ten waren dat er al vijf. Purmerend kon niet onder de druk van de rood-gelen vandaan komen en toen in de dertiende minuut wederom een corner werd genomen, schoot Hessel Zonneveld de bal in enen tegen de touwen: 1 - 0. Een schot van Jesper de Vré ging net naast en de keeper stond een paar maal succes in de weg. Hierna werd het spel rommeliger met uiteindelijk een gele kaart voor Teun Kops. HSV pakte de draad weer op en in de 33e minuut lobde Hessel de bal over de laatste man naar de op snelheid liggende Tim Ibink, die ook met een lob de kee per verschalkte: 2-0. Vlak voor de rust liep ook hun aanvoerder tegen een gele kaart op. Direct daarop kwam Tim heel ongelukkig terecht en ging hij met zwaar knieletsel naar het ziekenhuis. In de tweede helft ging invaller Patrick Laffra goed door op links en zette zuiver voor op Charel van Dooren die de 3 - 0 inschoof. Na nog enkele gevaarlijke aanvallen via Jesper en Patrick, die uitmondden in corners en een ongevaarlijk schot van William de Haan, waarmee de keeper nog grote moeite had, zakte het spelpeil snel af. Purmerend wist nog eenmaal tegen te scoren: 3 - 1. De winterstop is nu begonnen en duurt tot 25 januari. SCHAKEN LIMMEN - Op vrijdag 12 decem ber speelde het derde team van Vredeburg een bondswedstrijd tegen Schaakmat 3 uit Zuid- Scharwoude. Op dezelfde avond werd ook de tiende ronde van de interne competitie gespeeld. Vredeburg 3 heeft het moeilijk in de vierde klasse D. Ook tegen Schaakmat 3 bleek dat overduide lijk: Marcel Wester, op het tweede bord, verloor geruisloos en vlot. Jan Brantjes zette zijn jeugdige tegen stander nog wel onder druk, maar werd in het complexe middenspel overspeeld. Harry Levering had op het eerste bord lang uitzicht op een remise, maar moest in het eindspel een paard inleveren. Ed van Duin verkeerde in de veronderstelling dat hij het herhaalde remise-aanbod van zijn tegenstander niet mocht accepteren, vanwege de achter stand. Maar bij 0-3 op het scorebord deed het laatste punt er natuurlijk niet meer toe. Nu speelde Van Duin 'de dood of de gladiolen': na toren- verlies in het diepe eindspel werd dat 'de dood'. Eindresultaat: een nietsontziende 0-4. In de interne competitie liep Barry Blekemolen tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Bert Hollander ver schalkte hem met een zeer fraai pionoffer. Jos Admiraal werd vlot in het zadel geholpen toen Piet van der Heijdt de dame in een penning plaatste. Dat kostte Van der Heijdt een paard. Hidde Ebels won knap van de sterke Gertjan Hafkamp door op subtiele wijze het pion- neneindspel te voeren. Ook Sandra Hollander deed het prima in een pionneneindspel. Daarmee hield ze clubkampioen Bob Stolp op remise. Jan Borst, met al zijn sehaakerva- ring, was veel te sterk voor Adri Beentjes. Gijs Pouw won een lek kere partij van Theo Al: zijn torens waren sterker dan de paarden van Al. Jeroen Tebbens leverde zijn zoveelste puike prestatie van het schaakseizoen door de gerenom meerde Jaap Limmen een half pimt afhandig te maken. Komende vrij dag speelt SV Vredeburg geen com petitie, maar het traditionele kerst toernooi. - DIPLOMA 'M DIPLOMA 2: s 4 D\p\_ON\k DIPLOMA V.l.n.r.: Berend, Lente, Reijer, Sterre en Rene Blok haalden allemaal de zwarte bandexames. DIPLOMA 1 Aangeleverde foto HEILOO - Lotenverkopers van de Grote Clubactie zijn ook dit jaar weer fanatiek aan de slag gegaan voor him sport-, cultuur- of hobby vereniging. De opbrengst van deelnemende verenigingen uit Heiloo en omstre ken is in totaal 24.043,-. De jaar lijkse financiële injectie die ze door de Grote Clubactie krijgen, is voor velen onmisbaar voor de aanschaf van onder meer materialen, inrich ten van het clubhuis, organiseren van activiteiten. Alle deelnemende verenigingen hebben him cheque in de brieven bus gekregen met het bedrag dat him lotenverkopers hebben opge haald. HEILOO - Afgelopen zaterdag hield Judoclub Groefsema de tweede editie van Het Kerstballen Toernooi. Zo'n zestig judoka's streden op de mat voor een gouden, zilveren en bronzen kerstbal. De volgende judoka's wonnen al hun partijen met overtuiging en kregen dan ook een gouden kerstbal om hun nek gehangen: Duco Tol, Lars Wokke, Christoph Carper, Luuk Zijp, Roos Graafland, Tijn van Straalen, Jurrian Kemps, Jane Maria Demmers, David Bakker en Casper Baas. Dit jaar weder er voor het eerst kerst sterren uitgedeeld aan de judoka's met de mooiste Ippon (is Japans voor vol punt). De kerststerren van dit jaar zijn Lau de Groot, Joyce Pepping en Duco Tol. Aangeleverde foto HEILOO - Het gezin Blok uit Heiloo heeft bij de zwarte band examens van de Karatedo Bond Nederland een bijzondere pres tatie geleverd. In januari 2007 meldde vader Rene Blok, zich met zijn kinderen Berend, Reijer, Sterre en Lente aan bij Funakoshi. Elke zaterdagoch tend werd er in de zaal aan de Capel Acker geoefend. Bijna acht jaar en heel veel trainingsuren later slaagde het vijftal voor het zware landelijke examen in Leersum. Nooit eerder in de geschiedenis van de bond slaagden vijf leden uit een gezin op dezelfde dag! Succes was er ook voor drie andere karateka's van Funakoshi. Marcel van Zelm, Kees van Zuilen en Tim Berkhout behaal den eveneens de felbegeerde zwarte band. SCHAKEN HEILOO - In de dertiende ronde van de competitie bij schaakclub Oppositie trad Paul Vonk met zwart aan tegen de sterke Cor van Etten. Hij kwam wat beter uit de ope ning, won een pion, maar moest lange tijd optomen tegen een sterke aanval van de witte stukken. Toen die aanval niet doorsloeg, nam Paul met een serie kraehtzetten van paard en dame het initiatief over en boekte een fraaie winst. André van der Ark trof deze week Herman Limmen als tegenstander. André versloeg vorige week heel knap koploper Simon Smit en was daar door misschien wat overmoedig of ongeconcentreerd, zoals hij zelf zei. Zijn partij tegen Herman bracht hem weer met beide benen terug op aarde. Hij moest de overwinning aan de oud-voorzitter laten. Op de vrijdagavond daarna nam André revanche op zichzelf door tegen het sterke team van ZSC als enige een overwinning in de wacht te slepen. Indriaas Booij boekte na een heel ingewikkelde partij zijn eerste over winning dit seizoen tegen de pas uit Nieuw Zeeland teruggekeerde Joop van Nes. Eric Huffnagel trok aan het langste eind tegen Richard Sauer die maar niet uitgepraat raak te over de toren die hij per ongeluk op het verkeerde veld had gezet. Harry de Jager speelde weer een prima partij, maar na een fatale misgreep, ver in de partij, moest hij de eer aan Folkert Smoor laten. Dick Oostrom wordt wellicht de nieuwe remisekoning. Met 6 remi ses voegde hij zich deze week bij het illustere gezelschap van Herman Maas, Richard Sauer en Piet Manni. Op dinsdag 16 december vierde Oppositie op feestelijke wijze zijn 80-jarig bestaan. Partijen in ronde 13: 1. Cor van Etten - Paul Vonk 0-1; 2. Dick Oostrom - Peter Folkertsma V2-V2; 3. Luea Gandossi - Joop Kerst V2-V2; 4. Tjerk Voskuil - Johan van der Wal V2-V2; 5. Jan Jonkheer - Aart van den Brink V2-V2; 6. Herman Limmen - André van der Ark 1-0; 7. Richard Sauer - Eric Huffnagel 0-1; 8. Theo Suurhoff - Matthijs Mtihren 0-1; 9. Folkert Smoor - Harry de Jager 1-0; 10. Joop van Nes - Indriaas Booij 0-1. VOETBAL HEILOO - De laatste week voor de winterstop is voor De Foresters een mooie geworden. Zo konden er weer wat kampi oenschappen gevierd worden en kreeg de club de bevestiging dat De Grote Clubactie ruim 2800 Euro heeft opgebracht. De inspanningen van vrijwilligere en jeugdleden werden daarmee op een prachtige manier beloond. De opbrengst gaat onder meer gebruikt worden om De Egelshoek nog beter te beveiligen. Op vrijdag kwam mooi nieuws uit Alkmaar. Robin Schouten, die van de Kabouters tot en met de E-jeugd bij de Egels speelde, tekende een contract dat hem tot de zomer van 2017 aan AZ bindt (foto). Op zondag ging het eer ste elftal op bezoek bij subtopper Purmereteijn. De gastheren kwa men in de eerste helft op gelukkige wijze op voorsprong, in buitenspel positie kon men de 1-0 scoren. De Foresters bleef strijden en dacht tot drie keer toe recht te hebben op een strafschop. De strafschoppen kwa men er niet, maar in de blessuretijd kwam er wel een vrije trap. Nick Kramer wist die op waarde te schat ten: 1-1. Het behaalde pimt zorgt ervoor dat De Foresters nu de voor laatste plaats deelt met Elinkwijk, de ploeg die direct na de winter stop (25 januari) op bezoek komt in Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 27