Bestuurswisseling met geslaagd symposium BukBuk New Years Eve terug in XL Tien .jdl vragen aan Het GemeentePakket; een zorg of een zegen? 7 3 la UITKIJKPOST 17 DECEMBER 2014 Vervolg van de voorpagina Van Velzen vervolgt. „De voorma lige CER-tegemoetkoming wordt nu een gemeentelijke bijdrage in een collectieve verzekering bij Univé. Wie niet meedoet, vist achter het net en ontvangt geen tegemoet koming meer voor de jaarlijkse hoge ziektekosten. De switch naar Univé houdt echter het risico in, dat chronisch zieken voor him voorgeschreven medicatie of het inschakelen van de him vertrouwde artsen toestemming nodig hebben van Univé." De gemeentewoord voerder legt de keuze voor het Univé GemeentePakket uit: „Dit is van oudsher de verzekeraar met de grootse dekking in deze regio. Het gemeentepakket voor minima is al jaren bekend bij cliënten met een beperkt inkomen en vermogen; hier van wordt al door veel kwetsbare mensen gebruik gemaakt. Het is de enige regeling in de Participatiewet die nog mag worden toegepast om op een categoriale manier te onder steunen. Individuele bijzondere bij stand of maatwerk binnen de Wmo kan, maar gemeenten moeten wel rekening houden met de wettelijke mogelij kheden. Van Velzen noemt ook: „Als vrij williger van Stichting Welzijn neem ik waar dat veel ouderen ook onder de categorie 'chronisch ziek' vallen. Een deel daaivan kan zich niet veel meer dan het hoogst noodzakelijke veroorloven en heeft vaak alleen nog maar een basisverzekering. Deze collectieve zorgverzekering is veelal 18 tot 28% per maand duurder dan de basisverzekering die ze nu hebben. Dat kunnen ze niet beta len." Hij telt daarbij op de landelijke afschaffing van de compensatie van de eigen bijdrage voor huishoude lijke hulp per 1 januari, een huur verhoging en verdere stijging van vaste lasten in 2015 en vreest dat deze optelsom juist voor deze groep mensen teveel wordt. De gemeente stelt daar tegenover: „Inwoners met een laag inkomen en veel behoefte aan zorg wordt geadviseerd om niet alleen een basisverzekering te nemen. Indien wordt gekozen voor dit GemeentePakket is de maande lijkse premie weliswaar hoger, maar het betalen van een wettelijk Eigen Risico van 375 euro kan worden voorkomen." Marian van Dam, directeur van Stichting Welzijn Heiloo, begrijpt dat de gemeente kiest voor een collectieve voorziening zoals het GemeentePakket om de meest kwetsbare mensen te ontzien. „Elke nieuwe regeling kent op individu eel niveau uitzonderingen." Ze ver trouwt erop dat de gemeente de kwetsbare uitzonderingen niet in de kou zal laten staan en ook daar maatwerk zal bieden. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos /,"V, offset rotatiepers, de milieu- -/f Printing. xatunUv vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00-12.00 vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Advertenties Jos Kraakman is bereikbaar op maandag, dinsdagen vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkij kpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop Marion Becker is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie Marsha Bakker is bereikbaar op maandag, dinsdagen vrijdag, op tel. 072- 5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Met ingang van 1 januari vindt er binnen het bestuur van de Vrijwillige Palliatieve Terminale Zorg (thuis in Heiloo, Akersloot, Limmen en de Woude; kortweg VPTZ Heiloo) een wisseling plaats van de voorzittersfunctie. Ton Steenaert draagt na ruim negen jaar, waarin hij de rol van voorzitter met (com)passie heeft vervuld, zijn functie over aan Elly Hentzen. Zij is reeds bekend binnen de VPTZ. Het bestuur en de vrijwilligers wilden Ton Steenaert dankzeg gen voor zijn vele werk, aandacht en zorg voor de stichting en voor de wijze waarop hij velen wist te boeien en te binden binnen de orga nisatie. Ter gelegenheid daaivan HEILOO - Na een jaar afwezig heid keert Bukbuk New Years Eve op 31 december terug. Na het vuurwerk kun je daarna vanaf 01.00 tot 04.30 uur los gaan in BukBuk bij een van de drie stages. Met je vrienden en vriendinnen maak je er een onvergetelijke eer ste nacht van het jaar van. Bij de main stage draaien DJ Maduro en DJ Dennis knalharde house; voet jes van de vloer! In het café wordt feestmuziek gedraaid waaronder klassieke Nederlandse knallers en après-ski hits. De derde stage wordt verzorgd door Locals en Oorgasme die bekend staan om him lekkere techno en deephouse. Zij heb ben de Amsterdamse Shelu en de Dirigenten uit Alkmaar uitgenodigd. Eric Hoogland en Regginald vormen een gouden B2B duo die je avond naar een hoger niveau tillen. Voor ieder wat wils! „Wij zijn enorm blij dat we weer het vertrouwde Oud&Nieuw feest kunnen organiseren in de Buk", aldus Diederik Dorbeck, van BukBuk. Maikel Maduro voegt eraan toe: „En we pakken dit jaar extra groot uit! Knallen!" Begin 2015 goed en zorg datje er bij bent. Voorgaande edities waren uitver kocht dus haal op tijd je kaarten in huis! Tickets verkrijgbaar via: https://www.ticketscan.nl/shop/314. heeft het bestuur in de Witte Kerk in Heiloo op 20 november jongstle den een mini-symposium gehouden met als thema: Verleden, Heden en Toekomst van de palliatieve termi nale zorg en de rol die de scheidend voorzitter daarin vervuld heeft. Drie professionals uit het werkveld heb ben de toehoordei's via hun aan sprekende presentaties meegeno men in him ervaringen met en visie op het werk van de vrijwilliger in de palliatieve terminale zorg. De vrijwilligers brachten Ton een door henzelf gecomponeerde vocale ode, op piano begeleid door de partner van één van de vrijwilligers. Gasten en organisatoren blikken terug op een zeer geslaagd evenement. De stichting gaat zich nu weer richten op de verdere ontwikkeling van de zorg rondom de patiënt in de laatste levensfase en diens mantelzorgers. Wilt u meer weten over dit werk? Kijk dan op terminalezorgheiloo.nl of bel met het secretariaat: tel. 072- 5338002. Wilt u een gesprek voor een mogelijke zorginzet of wilt u zelf vrijwilliger worden? Neem dan contact op met één van de coördi natoren via tel. 06-17967389. Kent u het werk van de stichting al? Deel dan uw ervaringen met anderen, opdat de mogelijkheden van deze zorgverlening bij zoveel mogelijk mensen bekend wordt. Ton Steenaert heeft het voorzittersstokje van VPTZ Heiloo over gedragen aan Elly Hentzen. Aangeleverde foto u Bas Blom Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Ik ben Bas Blom en ik ben 58 jaar oud en getrouwd met Anita Klaver. Anita heeft twee kinderen, Daphne 24 jaar en Maurice 21 jaar. We heb ben elkaar in 1999 leren kennen en zolang zorgen we samen voor de kinderen. Ik ben werkzaam bij Hydrovac dat is een bedrijf gevestigd op het Tata Steel terrein en wij' zorgen met een klein team in een continu dienst van 24 uur dat Tata Steel een schoon en stofvrij wegdek heeft. Dit voeren we uit met speciale vrachtwagens die het wegdek afspeuren op verontreiniging en dit direct opruimen. 1. Waar bent u geboren en getogen? Ik ben geboren in Heemskerk en heb mijn jeugd doorgebracht in Beveiwijk. Waar ik ook de middelbare school heb doorlopen. 2. Als uw hobby uw werk was geweest, welk beroep zou u dan nu uitoefenen? Wij hebben een caravan in Friesland waar wij al 15 jaar komen. Een droom van ons is om ooit misschien een eigen kleine (motor) cam ping te beginnen, want ook motorrijden is een hobby van mij. 3. Wie zou u wel eens willen ontmoeten, en wat zou u zeggen of vragen? Ik zou persoonlijk heel graag met Henk Muhren nog eens herinne ringen op willen halen over onze motorritjes die we in de jaren '90 best wel veel gemaakt hebben op onze bejaarde Harley Davidsons. 4. Wat is uw mooiste jeugdherinnering? Mijn mooiste jeugdherinnering is mijn lagere school die ik in Beveiwijk heb doorlopen. Dit was een school die heel veel met natuur en dieren ophad. In alle klassen stond wel een hok met dieren en aquariums die in mijn ogen de gezelligheid en saamhorigheid uit die tijd uitte. Ik ging graag na schooltijd veel vissen in de achterlig gende weilanden en klieren met andere kinderen zodat mijn moeder elke dag weer kon wassen als ik weer in de sloot was beland. Kortom een hoop vrijheid maar wél leren. 5. Wat vindt u de mooiste plek in Heiloo? Ik vind zelf landgoed Nijenburg en het Heiloöerbos een hele mooie omgeving, maar ik vind de (nog) groene rand om Heiloo heen ook zeer de moeite waard. 6. Waarvoor kunnen ze u 's nachts wakker maken? Als mijn vrouw Anita te horen heeft gekregen dat we de hoofdprijs in de Staatsloterij hebben gewonnen. 7. Wat is het beste advies dat u ooit kreeg? Dat was in 1979 om te gaan werken bij de PTT post op het toenma lige oude postkantoor aan de Mathijs Zonderhuisweg waar nu de Dennenkroon staat. Ik was 27 jaar postbesteller in onze gemeente waar ik met veel plezier heb gewerkt en daar denk ik nog wel eens aan terug. Dat beste advies had ik toen te danken aan een oud- Heilooër die toen mijn buurman was. Zijn naam is Luuk Hopman. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van u? Dat ik naast mijn werk vanaf 2001 zitting heb in de verkeerscommis- sie waar wij met een aantal deskimdigen het college adviseren om gevaarlijke situaties in ons doip te voorkomen en te waarborgen. En sinds dit jaar januari ben ik toegetreden in de Adviescommissie Wonen Heiloo. In deze commissie worden nieuwbouwplannen en ook wel bestaande woningbouw beoordeelt op een betere gebmiks- kwaliteit zodat de bewoners een goede woning in een toegankelijke woonomgeving kimnen wonen en werken. Dit geldt ook voor zorgap- partementen. 9. Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemeester was? Als ik de mogelijkheid als burgemeester invloed zou hebben wat betreft de vele voorzieningen die wij nog rijk zijn zoals de biblio theek, sportacommodaties, cultuur, oudheidskamer, zwembad het Baafje en de muziekschool. Want dit zijn de zaken die de bewo ners in Heiloo nodig hebben waardoor hier de leefbaarheid in onze gemeente uitstraalt. 10. Antwoord van de persoonlijke vraag van uw voorganger aan Jan Grootenboer wil graag een keer bij mij achter op de Harley Davidson een rondje rijden. Nou Jan dat gaan we zeker een keer doen! Storm of regen voorkeur? Ik nomineer voor de volgende Tien vragen aan (en waarom). Aldert Duijnmayer, omdat hij een naar mijn mening een markante plaats in het ondeiwijs heeft verdiend. Mijn persoonlijke vraag aan deze genomineerde is: Aldert jij was een bekende in het ondeiwijs vanwege je creativiteit en uitstraling van de vroegere Benedictusschool. Mijn vraag aan jou is, ben je nog steeds zo bedreven?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3