Het nieuwe blauw op straat Kerst Kazenshow bij Kaashuis Tromp Win toegangskaarten 'lBoom' voor originele wensen Kassabonnenspaaractie t/m woensdag 31 december 5 Win je eigen boodschappenkarretje! Klaverjassen in het Trefpunt Kerstavonddienst in de Willibrord 'Open Huis' Nivon Stevige winterwandeling langs de randen van het Heilooër bos The Sting in Herberg Jan Heiloo Kijk snel op www.ikwinkelinheiloo. UITKIJKPOST 17 DECEMBER 2014 HEILOO - In de laatste week van het jaar vindt het fami lieprogramma 'Het geheim van de wensboom' plaats in Cultuurkoepel Heiloo. Een leuks uitje voor in de kerstva kantie. Het decor van dit thea terstuk is de unieke expositie lBoom (www.lboom.nl). Het is een programma voor jong en oud. Bezoekers worden ont vangen door de Wensmanager. Hij moet ervoor zorgen dat alle inge vulde wensen in de Wensboom komen. Het probleem is echter dat de boom in 73 stukken is gezaagd. Met behulp van de Theaterbende, gastoptredens en het publiek werkt de Wensmanager aan een oplossing. Gaat hem dat gaan lukken? De voorstellingen zijn op 27 en 28 december aanvang 16.00 uur en 19.30 uur en 29 en 30 december, aanvang 19.30 uur. Kaarten reserve ren kan via willibrordus@ggz-nhn. nl Uitkijkpost geeft per voorstelling twee kaarten weg aan de inzenders van de meest originele wensen. U kimt uw wensen insturen tot en met zondag 21 december via e-mail: willibrordus@ggz-nhn.nl. Winnaars krijgen bericht via de mail. HEILOO - Kerstsfeer, open haard, meezingen en... nostalgie in Herberg Jan in Heiloo. Voorheen de bekende Oude Herberg en nu een fantastisch grand café. Met The Sting op vrijdag 19 decem ber na jaren weer terug in Heiloo. Dat wordt beregezellig! Zin in een feestje? Kom dan naar Herberg Jan en 'Clap your hands and stamp your feet'. The Sting begint om 22.00 uur maar de gezellig heid begint al eerder. Aangeleverde foto HEILOO - Op donderdag 18 december is in het Trefpunt de laatste klaverjasmiddag van dit jaar. Aanvang 13.30 uur. Kosten €3.-. Op 2 januari is de daarna eerstvolgende. De Trefpunt kla verjassers wensen allen een mooi kerstfeest, een knallend uiteinde en een gelukkig Nieuwjaar toe. 'Een lichtje is sterker dan alle duisternis.' Informatie: tel. 072- 5334419. HEILOO - Ook dit jaar wordt het kerstfeest op kerstavond gevierd in de Willibrord. U wordt van harte uitgenodigd in de grote zaal van het ontmoetingscentrum naast de Cultuurkoepel. De zaal wordt mooi versierd en de grote kerststal zal evenmin ontbreken. Aanvang om 19.30 uur met het gezamenlijk zingen van bekende kerstliederen ondersteund door de eigen zanggroep. De dienst begint om 20.00 uur en zal wor den geleid door Marie-José van Bolhuis en Paul Jacobs. HEILOO - Tijdens de kerstda gen, zondag 28 december en op Nieuwjaarsmiddag houdt het Nivon Heiloo samen met het Open Atelier Beeldhouwen Open Huis (een soort expositie). Het is voor het Nivon de eerste keer dat tijdens deze dagen dat ook Tintoretto in de Hofdijk him tentoonstelling houdt. Omdat ze bij elkaar zitten in de Hofdijk, hebben ze gemeend ook de acti viteiten en kunstwerken samen tentoon te stellen. HEILOO - De maandelijkse natuurwandeling door het Heilooër Bos, zoals altijd op de derde zondag, heeft op zondag 21 decem ber een aangepast karakter. De bossen rond Nijenburg onder gaan net als elk ander organisme een proces van verval en vernieuwing. Dat zal zeker tijdens de wandeling zichtbaar wor den. De tocht gaat wel twee uur duren. Warme, wind- en regen- dichte kleding en stevige schoenen aanbevolen. De wandeling begint, zoals gewoonlijk, om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg in Heiloo. Opgave vooraf is niet nodig. Voor nadere informatie: IVN-Heiloo@hccnet.nl of tel. 072 532 5110; zie ook http://www.ivnnkl.net/ Foto: Paul ten Have De nieuwe uniformen voor de politie. Aangeleverde foto HEILOO - Daarmee zal de poli tie op straat er heel anders uit zien. Minder formeel, een stuk moderner en veel opvallender dankzij de felgele strepen op onze bovenkleding. Alle politiagenten die op straat werken, krijgen het nieuwe uni form. Op politiebureaus en bij offici ële gelegenheden blijft u het huidige uniform voorlopig nog tegenkomen. U kunt uw vragen dus aan allebei de 'uniformen' stellen: het zijn en blijven allemaal politiemensen. De wijkagenten Dirk Haasnoot en Johan de Wildt: „Zodra we het uni form krijgen, gaan we het dragen. Dit is vanaf maandag 8 december. In een periode van twee weken wordt onze hele eenheid gekleed in het nieuwe uniform. Daarom kan het tijdelijk zo zijn dat een deel van ons al in het nieuwe tenue loopt en een deel nog in het oude. Dat duurt niet langer dan twee weken." HEILOO - Zoals ieder jaar in december presenteert Kaashuis Tromp met trots de grote Kerst Kazenshow. Het toch al zeer uitgebreide assortiment in kaassoorten van Kaashuis Tromp is in de decem ber feestmaand nog groter; maar liefst meer dan 400 kaassoorten. Kaasfijnproevers kimnen him hart ophalen met de verfijnde smaak- explosies uit de Kerst Kazenshow; pareltjes onder de kazen die elk moment van de dag tot een culi naire beleving maken. De in deze Uitkijkpost bijgevoegde 'Kerst Kaas Krant' van Kaashuis Tromp staat vol met heerlijke recepten; creatief met kaas voor ontbijt, lunch, High Cheese, borrel, diner en/of dessert. En met 'tips van de kenner' voor een vorstelijk kaasplankje! Uiteraard mogen de klassiekere onder de kazen ook in deze edi tie niet ontbreken. Zoals Boeren feestdagenkaas, een pikant srneu- ige, acht maanden vol gerijpte kaas van Hollandse bodem. Exclusief voor Kaashuis Tromp -en speciaal voor de feestdagen- gemaakt door kaasmaker Verweij. Eveneens een klassieker is Blue Stilton, een fijn- geaderde Engelse Blauwaderkaas. Een kaas die al sinds de 18 eeuw wordt geproduceerd in de graaf schappen rondom Stilton. De nootachtige, pikante smaak com bineert prachtig met een mooie Calem Porto of een andere port wijn uit de uitgebreide portcollec- tie van Kaashuis Tromp. Of Brie de Meaux, speciaal ingekocht in Rimgis, de veremarkthallen bij Parijs. In Frankrijk is het traditie dat rond de feestdagen het aanbod in verse geitenkazen zeer groot is. Speciaal voor de Kerst Kazenshow heeft Kaashuis Tromp dan ook nog veel meer exclusieve Franse gei tenkaassoorten in huis. Uit de meer dan dertig verschillende soorten is een type Vacherin de Mont d'Or uit de Pyreneeën wel heel bijzon der. Kaashuis Tromp heeft deze geitenkazen eerder naar Nederland gehaald zodat ze hier in alle rust en onder perfecte omstandigheden kunnen rijpen. Een mooi glas wijn, port of dessertwijn erbij: Santé! Joyeux Noel et Bonne Année! Kaashuis Tromp, 't Loo 23 in Heiloo, www.kaashuistrornp.nl. De kazen uit de Kerst Kazenshow combineren goed met een mooi glas port. Foto: Caroiien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 5