Decemberacties voor Voedselbank Alkmaar e.o. Kans op gratis dag extra kinderopvang Kerstdiner met Ouderenfonds Verzamelbeurs met gratis taxaties Haan weer op de torenspits Wens naar Soldaat Van Oranje vervuld 7 INGEZONDEN MEDEDELING Munten, postzegels en oude bankbiljetten UITKIJKPOST 17 DECEMBER 2014 HEILOO/REGIO - De Stichting Voedselbank Alkmaar en omstreken biedt noodhulp in de vorm van het wekelijks uitdelen van gratis voedselpakket ten aan gezinnen in grote financiële problemen in Alkmaar, Heiloo, Limmen, Bergen, Egmonden en Akersloot. Koffie is daarbij een graag gewild, maar ook duur onderdeel. Als onderdeel van de landelijke actie in samenwer king met Douwe Egberts zamelt de Lions Club Alkmaar Phoenix Douwe Egberts waardepunten in. Begin 2015 worden deze waardepunten ingewis seld bij Douwe Egberts voor pakken koffie die vervolgens worden gedo neerd aan de Voedselbank Alkmaar. De stichting nodigt u uit uw gespaarde DE-waardepunten voor dit goede doel ter beschikking te stellen. De Lions Club Alkmaar Phoenix heeft op een groot aantal plaatsen een zuil geplaatst waar u uw pimten kimt deponeren. De 'klanten' van de Voedselbank Alkmaar en omgeving zullen u zeer dankbaar zijn voor uw goede gaven. Tot 31 december kunt u de inzamelpunten vinden bij: Heiloo: Vomar Voordeelmarkt (Stationsplein 34), De Schrijverij (Heerenweg 199), Albert Heijn ('t Loo 61, Het Hoekstuk 6 en Rozendaal 95), Keurslager Kees Burger ('t Loo 27) Stichting Welzijn Heiloo (Abraham du Bois-hof 2), Bibliotheek Heiloo (Westeiweg 250). Limmen: Albert Heijn (Vuurbaak 1). Egmond aan den Hoef: KeurSlager Kees Burger (Nieuwe Egmonderstraatweg 1-7A). Egmond aan Zee: Jumbo (Voorstraat 90), Van Os Outlet Store (Voorstraat 114) en Akersloot: Veldt's Toko, Akerhof 4. HEILOO - Om inwoners en belangstellenden kennis te laten maken met de manier waarop kinderen van 0 tot 4 jaar worden opgevangen, houdt Forte Kinderopvang elke eerste maandag van de maand van 18.00 tot 20.00 uur een open avond bij kinderdagverblijf De Vogeltuin. Bezoekers ontvan gen een leuke goodiebag en maken bovendien kans op een gratis dag extra opvang.Lang niet iedereen is bekend met een kinderdagverblijf; op welke manier worden kleine kinderen opgevangen en is het eigenlijk wel leuk voor baby's en peuters? Medewerkers van Forte Kinderopvang geven elke eer ste maandag van de maand uitleg over de opvang op een kinderdagverblijf. Bezoekers krijgen naast een rondleiding ook een leuke goodiebag en maken kans op een gratis dag extra opvang bij inschrijving! De open avond van KDV De Vogeltuin (Kanaalweg 1) vindt plaats op elke eerste maandag van de maand van 18.00 tot 20.00 uur. Voor meer informatie kimt u terecht op www.fortekinderopvang.nl, of tel. 0251-658058. HEILOO - De kerstdagen staan voor de deur. Veel mensen brengen deze dagen door in gezelschap van vrienden en familie. Maar de kersperiode is ook een mooie gelegenheid om (nieuwe) mensen te ontmoeten. Daarom organiseert het Nationaal Ouderenfonds naast haar traditionele kerstdiners extra diners voor 1500 ouderen door heel Nederland. Natuurlijk doet ViVa! Zorggroep mee met zo'n mooi initiatief en stelt daarom een aantal restau rants beschikbaar voor onze wijkbewoners uit de buurt. ViVa! Zorggroep houdt op 19, 20 en 22 december in samenwerking met Het Nationaal Ouderenfonds kerstdiners in de restaurant van de volgende locaties. Strammerzoom te Akersloot, (vrijdag 19 december van 17.00 uur tot 20.00 uur); Klein Vamebroek te Heiloo (vrijdag 19 december van 17.00 uur tot 20.00 uur); De Cameren te Limmen (zaterdag 20 december van 12.30 uur tot 15.30 uur). Tijdens de diners genieten circa dertig ouderen en vrijwilligere van een geheel verzorgd driegangendiner. Deze kerstdiners bieden gezellig heid en zorgen voor meer langdurige contacten. Ouderen leren zo buurtge noten kennen waar zij ook later contact mee hebben. HEILOO - Op zondag 21 decem ber houdt de Munten- en Postzegel Organisatie (MPO) een verzamelbeurs met gratis taxaties in Heiloo. Vele belangstellenden, liefheb bers en geïnteresseerden zullen van 10.00 tot 16.00 uur him weg vinden naar het Fletcher Hotel Heiloo op de Kennemeretraatweg 425. Hier worden die dag vele duizenden munten, postzegels en bankbiljetten uit binnen - en buitenland aangebo den. U vindt hier munten vanaf de Grieks-Romeinse periode tot en met de nieuwste euro's, postzegels vanaf de allereerste uit 1852 en bankbiljet ten in alle soorten en maten. Heeft u al eens een munt van 2000 jaar oud in uw handen gehad? Kent u het bankbiljet 'Tientje van Lieftinek' nog? Wist u dat misdruk ken van munten en postzegels veel geld waard kunnen zijn? Kom langs en laat u gewoon eens verrassen door lang vervlogen betaalmidde len. Tevens kan men op deze dag munten, postzegels, bankbiljetten en oude ansichtkaarten gratis laten taxeren. Het motto daarbij is: 'Er ligt teveel op zolder'. U weet het vaak niet maar ook in liw keukenla kan iets van behoorlijke waarde liggen. Neem gerust uw spullen mee en wie weet bezit u een kost baar stuk! De verzamelbeurs is zondag 21 deeemer van 10.00 tot 16.00 uur in Fletcher Hotel Heiloo, Kennemeretraatweg 425 in Heiloo. Inlichtingen: tel. 030-6063944 of zie ook www.mpo.nl Belangstellenden, liefhebbers en geïnteresseerden kunnen zondag 21 december bij Fletcher Hotel Heiloo hun (oude) munten, postzegels en bankbiljetten gratis laten taxeren. Aangeleverde foto HEILOO - Afgelopen dinsdag is op een feestelijke wijze de opnieuw vergulde haan terugge plaatst boven op het kruis op de spits van de Willibrorduskerk. Daaronder is tevens de herstelde en ook opnieuw vergulde bol weer aangebracht met daarin een bood schap voor degene die over circa vijftig jaar voor een nieuwe reno vatie staan. Het kruis kon nog net geplaatst worden voordat de storm van afgelopen vrijdag het werken op de hoogste steigerdelen onmo gelijk maakte. De firma Pronk heeft hiermee de eerste fase van het herstel van de toren voltooid en kan deze week begonnen worden met het afbreken van het bovenste gedeelte van de steigers. Nu volgt het herstel van de galrn- borden en houtwerk op de steun beren en onderste torenkrans. Het netjes afdekken met leien zal het De haan prijkt weer op de torenspits. Foto: Kees Hageman einde van deze tweede fase marke ren. Voorzichtig is al begonnen aan de derde en laatste fase; het herstel van de ketting- en muurankers en verrotte balkkoppen. Naar verwach ting is, mits het weer meewerkt, medio februari de renovatie gereed. HEILOO - De dames Oor, Bronkhorst en De Boer zagen woensdag op 10 december hun hartewens in vervulling gaan. Ze wilden al heel lang naar de musical Soldaat van Oranje in Katwijk op het voormalig vliegveld Valkenburg, 's Morgens om 11.30 uur werden ze opgehaald en bij aan komst werd er eerst een heerlijk kopje koffie gedronken, alvorens de musical begon. De musical is gebaseerd op het waargebeurde verhaal van één van de grootste verzetshelden uit onze vaderlandse geschiedenis: Erik Hazelhoff Roelfzema. De vooretel ling liet niemand onberoerd en de dames moesten echt even bijkomen van alle emoties. Dit kon geluk kig tijdens het aanvullende diner dat daarna plaatsvond en waarvan genoten werd. In de avond kwamen de dames weer moe maar voldaan in Heiloo aan om nog lang na te genieten van deze bijzondere dag die ze voor geen goud hadden wil len missen. Wilt u ook een wens indienen die Gouden Dagen Heiloo misschien realiseren kan, vul dan een wenskaart in. Deze is verkrijg baar bij Het Trefpunt, de woon zorgcentra De Loet en Overkerek, waar u deze tevens in kimt leveren. U kimt uw wens ook via www.wel- zijnheiloo.nl indienen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het Trefpunt, tel. 072-5331297 en vragen naar Monique van Ling of mail uw vraag naar goudendagen- heiloo@gmail.com De dames Oor, Bronkhorst en De Boer zagen woensdag op 10 december hun hartewens in vervulling gaan. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 7