Vefiefde achterna Romanpresentatie Mary Schoon bij Bruna in 't Loo Koopzondag 21 december extra gezellig in 't Loo Villa Lilla begint met peuteropvang in 2015 Opbrengst taxusinzameling overhandigd aan 't Praethuys i Expositie Galerie de Buitenkans INGEZONDEN MEDEDELING Afscheid Truus de Graaf UITKIJKPOST 17 DECEMBER 2014 HEILOO - Auteur Maiy Schoon (1955) presenteert zondag 21 december haar nieuwste streekroman 'De liefde achterna' bij Bruna in winkelcentrum 't Loo in Heiloo. Liefhebbers van het genre kimnen na de presentatie het boek kopen en laten signeren door de auteur. Aanvang: 15.00 uur. Iedereen is van harte welkom! Over het boek: Willem is een vrijgevochten veertiger. Ooit was hij getrouwd en kreeg hij een dochter, maar die tijd ligt ver achter hem. Hij werkt dan hier, dan weer daar om zijn kostje bijeen te scharrelen. En is hij het zat, trekt hij verder. Dan vraagt boerin Versluis of hij voor hon derd gulden een antieke trouwjurk naar haar dochter wil brengen. Het is een begin van een bizarre roadtrip, waarbij Willem de meest uiteenlopen de figuren ontmoet, maar uiteindelijk zichzelf een stuk beter leert kennen. Maiy Schoon zet de ruige Willem en zijn belevenissen zo overtuigend neer datje als lezer terugverlangt naar de tijd waarin het leven nog overzichtelijk was. HEILOO - Zondag 21 december zijn overal bij winkelcentra in de omge ving de winkels open. Winkelhof 't Loo biedt deze dag veel extra's. Er is muziek - de Starsingers zullen prachtige kerstliederen ten gehore brengen. En Edouard komt in diverse winkels de bezoekers met de meest romanti sche Franse chansons de oren strelen. Het wordt een heel gezellige mid dag, waarbij gastvrouwen u laten genieten van kleine hapjes en alle winkels bieden deze dag wel wat om te proeven, te ruiken of te proberen. Voor uw laatste kerstinkopen bent u in winkelhof 't Loo op het juiste adres. Op het Hemaplein staat een kerstwensenboom! Kinderen mogen in de boom een bijzondere of misschien juist wel een heel eenvoudige kerstwens hangen. De origineelste kerstwensen worden beloond met een cadeaubon van Bart Smit. HEILOO - Vanaf 16 maart volgend jaar kimt u bij Villa Lilla ook terecht voor peuteropvang in de ochtenden van maandag tot en met vrijdag. De peuteropvang is voor kinderen van 2 tot 4 jaar onder begeleiding van vaste gediplomeerde pedagogische medewerksters. Kinderdagverblijf Villa Lilla bestaat sinds 2002. Naast kinderopvang verzorgen zij de Buitenschoolse Opvang bij de Springsehans, een basisschool in het centrum van Heiloo. De peuteropvang komt ook op deze locatie aan de Breedelaan 6. Heeft u inte resse of wilt u meer weten? Vraag dan het inschrijfformulier aan. Dat kan telefonisch (tel. 072-5090030) of per mail via peuteropvang@villalilla.nl. Wethouder Rob Opdam overhandigde de opbrengst van de taxus inzameling aan Stichting 't Praethuys Aangeleverde foto HEILOO - Op 11 december heeft wethouder Rob Opdam de opbrengst van de taxusinzame ling in Heiloo symbolisch over handigd aan het goede doel, Stichting 't Praethuys. De gemeente Heiloo nam deel aan de actie 'Vergroot de hoop verklein de kanker', waarbij taxus snoeiafval geld oplevert voor een goed doel. Van half juni tot eind augustus konden inwoners van Heiloo hun taxus snoeiafval inle veren bij de afvalbrengplaats van de gemeente Heiloo. In de jongste scheuten van de Taxus Baccata zit de grondstof baeeatine, een belang rijke grondstof voor het maken van kanker bestrijdende medicijnen (ehemokuren). Ter illustratie, uit één m3 taxus snoeiafval wordt één dosis taxol gewonnen, het hoofdbestand deel voor vele chemo therapieën. Landelijk is er dit jaar 296 m3 taxus snoeiafval door de stichting Vergroot de Hoop ingezameld. Inwoners van Heiloo hebben onge veer drie m3 taxus snoeiafval inge leverd; goed voor een bedrag van 210 euro. Wethouder Opdam: „Wij doen dit jaar voor het eerst mee en zijn erg enthousiast over de respons van de inwoners op de actie. Het is mooi om te zien dat onze inwoners zich inspannen om het taxus snoei afval aan te leveren. Als beloning voor het aanleveren mogen wij de opbrengst schenken aan een kanker gerelateerd doel. Wij hebben geko zen voor 't Praethuys. Ook in 2015 doen wij zeker weer mee." 't Praethuys zet zich in voor het welzijn van een ieder die met kan ker te maken heeft. Het biedt aan dacht, steim en informatie. Iedereen is welkom voor een praatje, voor lichting, een activiteit, contact met lotgenoten of een moment van rust en bezinning. De inzameling zal in 2015 van half juni tot en met eind augustus lopen. HEILOO Na ruim 18 jaar werkzaam te zijn geweest als gastvrouw bij het Trefpunt neemt Truus de Graaf afscheid van 'haar' biljart mannen en collega Corry Sombroek. Na zoveel jaren vindt ze het mooi geweest en gaat ze genieten van haar vrijwilligers pensioen. Ze werd in het zonnetje gezet en bedankt voor haar geweldige inzet en tomeloze energie. Truus trakteerde op zelfgebakken oliebollen. Aangeleverde foto Werk van Dennis Glorie Aangeleverde foto HEILOO - Tot en met zon dag 1 februari is in Galerie de Buitenkans een expositie te zien met werken van Dennis Glorie, Jacqueline Emmens en Jannie van der Wal. Dennis Glorie (1972) werkt in felle kleuren met acrylverf. Uitgevoerd in een stijl met harde contrasten, een complementaire kleurkeuze en altijd met een strak ke zwarte outline. Zijn schilderwer ken zijn vrolijk en krachtig. Jacqueline Emmens (1957) maakt sfeerbeelden, gemaakt naar aan leiding van zelf gemaakte foto's. Door de manier van schilderen en het aparte kleurgebruik krijgen de voorstellingen een romantische, soms zelfs sprookjesachtige sfeer. Jacqueline heeft een schildersoplei ding gevolgd aan de Kunstacademie in Haarlem. Jannie van der Wel (1955) studeerde in 1987 af aan de Nutsaeademie in Rotterdam als docent handvaardigheid. Bij Peter Terwiel volgde zij daarna draai- en glazuurlessen. Voor de beheer sing van verschillende stookteeh- nieken volgde zij diverse work shops. Jannie maakt objecten die zij opbouwt uit plakken klei. Spannende vormen die erom vragen aangeraakt te worden. De exposi tie vindt plaats in de Trog aan de Bullaan 4 in Heiloo en is geopend van donderdag tot en met zondag middag van 12.00 tot 17.00 uur. Zie ook de website en Facebook van Stichting de Buitenkans.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 9