T Doorverwijzing krant naar online 11 Vogelgriep in de gemeente Alkmaar Eigen onderzoek: fietsend appen in Heiloo MUZIEK- EN DANSSCHOOL HEILOO Geef je Talent de Ruimte! Activiteiten vanaf januarit20i7 Winteracademie in De Kapberg Elin en haar moeder met de ontvangen cheque (Willibrodschool). Nieuwjaarsconcert Lamoraal van Egmont UITKIJKPOST 4 JANUARI 2017 Musicaldag, donderdag 5 januari van 10-16.00 uur Een leuke en leerzame dag vol theater? Doe dan mee aan onze Musicaldag. Zingend, dansend en acterend aan de slag met de Disneymusical Jungele Book o.l.v. Sanne Mallant en Mena Leila Kilani. Voor wie: kinderen van 6 -13 jaar. Kosten: 35,- (contant bij aanvang van deze dag) Inschrijven: musicaldans@gmail. com. NIEUW! Instrumentenproeverij, vanaf 16 januari Vanaf maandag 16 januari start de Instrumentenproeverij, speciaal voor volwassenen om op twee instrumenten naar keuze twee les sen te 'proeven' hoe het is om op een muziekinstrument te spelen. Voor wie: volwassenen. Kosten: 25,- Muziekplezier voor Peuters, vanaf woensdag 18 januari, 10-10.45 uur Vanaf woensdag 18 januari start deze korte cursus door docent Evi Velders. Grabbelen in de oude doos.Wil je samen op ontdek kingstocht gaan? Ga dan mee grab belen, want daar zitten een heleboel leuke liedjes in, niet alleen van vroeger maar ook van nu! Voor wie: kinderen vanaf 2% en een verzorger. Kosten: 75,-. (gratis proefles tij dens de start op 18 januari) NIEUW! JAMCLUB voor Jongeren, vanaf 18 januari, 20.00 uur De korte cursus van acht weken, Jam Club voor jongeren, staat o.l.v. Edwin Ligteringen. Hierin worden basiselementen geleerd om in een band te spelen op (bas)gitaar, drums en/of keyboard of een aan der instrument. Voor wie: jongeren vanaf ca. 18 jaar Kosten: 75,- Jamsessie voor Jongeren, 27 januari vanaf 20.00 uur Lijkt het je leuk om met anderen muziek te maken? Kom dan met je instrument naar de muziekschool. Versterkers, zanginstallatie en drumset zijn aanwezig. Deze sessie wordt geleid door docenten van de school. Voor wie: jongeren van 14-21 jaar. De toegang is gratis. Inschrijven: vooraf bij de muziek- en Dansschool Heiloo. NIEUW! Musicalgroep voor Volwassenen, 7 februari tussen 20.15 en 21.30 uur Deze musicalgroep werkt in 15 weken naar een uitvoering toe van highlights vanuit verschillende musicals. Lijkt het je iets om met de drie musicaldisciplines aan de slag te gaan, kom dan langs. Kosten: 156,- www.muziekendansschoolheiloo.nl tel.072.5332460 info@muziekendansschoolheiloo.nl adres: Het Veld 1, 1852 GG Heiloo De kinderen van CBS De Duif. OBS de Zuidwester Leerlingen van groep 7 van basis school De Zuidwester presenteer den dinsdagavond 20 december een musical voor ouders en verdere familie. Voor het oefenen van de liedjes kregen zij hulp en advies van Sanne Mallant. Mallant is bekend vanwege haar deelname in 2015 aan The Voice Of Holland. De musical gaat over een nieuwe herberg die is geopend in een dorpje. De herberg moet beroemd gaan worden omdat het er zo lekker rustig is, zodat je goede nachten als reiziger zult heb ben. Maar tijdens de openingsnacht - waarbij alle dorpsbewoners blij ven slapen - blijkt wel dat het een hele onrustige nacht is. Bij de musi- al bleef het niet: op woensdagavond was er nog een groot kerstdiner voor alle groepen en erwtensoep, glühwein en zalmsandwiches voor de ouders. CBS de Duif Op woensdag 21 december trad een kerstkoor van zingende ouders op in De Duif. Alle ouders en kin deren van de school waren hier voor uitgenodigd. Terwijl de leer lingen in de klas genoten van een kerstdiner was er in de aula een gezellige kerst-in voor de ouders. Aansluitend vierden zij in de Ter Coulsterkerk het kerstfeest met dit jaar als thema 'Mensen van goede wil'. Leerlingen uit alle groe pen hadden samen een deel van de viering ingestudeerd: ze staken kaarsen aan, speelden het verhaal van Bo en de speelman, dansten als sneeuwvlokjes, vormden een tableau vivant van het kerstverhaal of zongen een canon. De muzikale begeleiding was in handen van het Duif Kerstorkest. Onder leiding van dirigent juf Anneke Loman speelden drieëntwintig leerlingen de sterren van de hemel. Onder het genot van koffie en limonade met zelfgebak ken kerstkransje werd nog lang nagepraat over dit kerstfeest. REGIO Galerie de Kapberg in Egmond aan den Hoef organiseert deze maand extra activiteiten onder de noemer 'Winteracademie'. Beeldend kunstenaar Gerben Hermanus toont zijn werk en bezoekers kunnen in een tijdelijke studio rappen. Verder zijn er work shops schrijven en fotografie. Lees verder op www.uitkijkpost.nl Willibrordschool Groep 7 van de de Willibrord- school voerde donderdag 22 december in de Willibrordkerk een ontzettend mooi kerstspel op: 'Het mooiste geschenk'. Tijdens de kerstperiode staat er voor de Willibrord veel meer centraal. Zo kiest de school altijd een goed doel waarvoor geld wordt ingezameld. Dit jaar was dat de stichting CF, die geld inzamelt voor onderzoek naar taaislijmziekte. Leerling Elin heeft deze ziekte. Alle kinderen deden enorm hun best een bijdrage te leve ren. De school overhandigde een prachtige cheque aan Elin en haar moeder. Na afloop van de viering werd zelfs nog meer geld ingeza meld en in totaal is bijna zevenhon derd euro naar de stichting overge maakt. Benedictus De Benedictus heeft een eigen schoolorkest en het is traditie dat de kinderen uit groepen 6, 7 en 8 iedere twee jaar een kerst concert verzorgen. Ook dit jaar kon de school terecht in de Ter Coulsterkerk. De kerk zat helemaal vol en alle aanwezigen genoten van de kinderen van het schoolorkest. Kinderen speelden onder andere op blokfluit, dwarsfluit, klarinet, uke- lele, xylofoon, ritme-instrumenten en drum. Er waren prachtige solo partijen en de aanwezigen zongen goed mee. Alle groepen zongen een kerstnummer. Daarnaast lieten een speciaal voor deze avond samenge steld ouderorkest en leerkrachten koor van zich horen. Paulusschool De jaarlijkse kerstviering van de Paulusschool werd vrijdag 23 december in de Cultuurkoepel op Landgoed gevierd. Het thema was 'Licht van Vrede'. Naast een mooi kerstspel en het zingen van kerst liedjes onder begeleiding van een orkest van meer dan veertig kinde- REGIO In de gemeente Alkmaar, in de Eilandspolder en Mijzen (Schermer) zijn dode watervogels gevonden die besmet zijn met het H5N8-vogelgriepvirus. Het gebied binnen een straal van twintig kilometer van de vindplaatsen wordt nu als besmet beschouwd. Daaronder vallen ook de gemeen ten Heiloo, Uitgeest en Castricum. Lees verder op www.uitkijkpost.nl Aangeleverde foto ren, traden de kinderen van groep 8 op met het lied 'Wat zou je doen'. Een indrukwekkend optreden. De kinderen van groep 8 werkten de afgelopen weken hard aan het thema 'Wereldkinderen' en gaan na de kerstvakantie een creatiever middag organiseren voor vluchtelin genkinderen. Dit lied was onderdeel van het thema. OBS Meander Op OBS Meander werd donder dag 22 december het kerstfeest gevierd. De kinderen kijken hier altijd zeer naar uit, want in je mooi ste kleren 's avonds naar school, dat is wel bijzonder. In de klassen werd het kerstdiner geserveerd door obers in strakke pakken, terwijl op het schoolplein de ouders zich verzamelden onder het genot van warme chocolademelk en glühwein. Ouder Werner Smakman bakte geheel belangeloos voor iedereen oliebollen. Dit deed hij samen met Thea ook op 31 december, maar dan voor het goede doel. Met deze actie steunden zij vrienden die de Alpe D'Huez beklimmen om zo een bijdrage te leveren aan de strijd tegen kanker. Een prachtig gebaar. Aangeleverde foto REGIO Het orkest Lamoraal van Egmont organiseert zaterdag 7 januari in Dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef een spet terend Nieuwjaarsconcert in samenwerking met Theatergroep Horizon. Lees verder op www.uitkijkpost.nl HEILOO - Momenteel is appen op de fiets een veel besproken onderwerp in de media. Minister Schultz wil het fietsend vasthouden van telefoons verbieden omdat het onveilig is. Vooral in gebieden met veel school gaande jeugd zie je groepjes jongeren die al append naar school fietsen. Hoe is dit eigenlijk in Heiloo? Ik heb mij op een strategisch punt opgesteld om met eigen ogen te zien hoe het eraan toe gaat. Bij de spoorwegovergang Westerweg kruisen kinderen die vanuit Heiloo naar Castricum fietsen met kinderen die vanuit omgeving Hoogeweg richting PCC Heiloo fietsen. In combina tie met het autoverkeer dat het spoor over moet en de gepar keerde werkbusjes langs de weg lijkt mij een interessant punt. Het is half negen. Als een soort detective in een gepar keerde auto met een broodje kaas en een pakje chocomel wacht ik op het eerst passerende groepje fietsers. Er staan drie kinderen op de hoek Hoogeweg- Zevenhuizerlaan te wachten op hun klasgenoten om samen ver der te fietsen. Niets aan de hand, de kinderen staan netjes in de berm. Wel te appen maar ach, ze nemen geen deel aan het ver keer. Uit de richting van Heiloo centrum komt een groepje van vier kinderen aangefietst, ik schat rond de dertien of veertien jaar oud. Ze fietsen netjes met zijn tweeën naast elkaar. Het is wel smal door de geparkeerde werkbusjes, maar geen mobiel tjes. So far, so good. Dan wordt het spannend. Er komt een auto vanaf de Westerweg (centrumkant) en deze rijdt over het spoor en wil rechtsaf de Hoogeweg op. Tegelijkertijd komt er een auto vanaf de Hoogeweg aan, knip perlicht naar links, die moet wachten op een groepje fietsers die vanaf de Zevenhuizerlaan linksaf de Hoogeweg op moe ten. Er fietst een iets oudere heer die vanaf het spoor de Zevenhuizerlaan opfietst, blijk baar moet meneer rechtdoor dus. Snapt u het nog? De chaos is compleet. Machteloos En ja, het groepje fietsers, ik schat tien jongens en meiden tus sen de veertien en zestien jaar, daarvan fietst zeker de helft met zijn telefoon in zijn hand. Door de verkeerssituatie vliegen ze alle kanten op. De een neemt de binnenbocht en passeert de wachtende auto op de linkerhelft van de weg. Twee meiden haken met hun stuur in elkaar en pas seren de auto aan de juiste kant maar gaan bijna onderuit. Een van de jongens stunt maar even door de berm, telefoon in zijn hand. Ik vind het knap. De oude re heer op de fiets moet wachten tot het peloton voorbij is maakt een machteloos handgebaar. Dit geval was natuurlijk worst case scenario, een druk punt, mobieltjes en veel verkeer maar het zag er gevaarlijk uit. Als moeder van een groep 8'er gaat er zeker nog wel een gesprekje plaatsvinden over mobieltjes en verkeersregels voordat zij naar het voortgezet onderwijs gaat. Margreeth Anema

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 11