Warme koude start in Egmond Schoonheidssalon 'Moments' genomineerd voor de Beauty Awards 2017 I Kerstconcert Soedarynja goed bezocht Cabaretier Pieter Jouke in Castricum regio 19 NIEUWS UIT DE REGIO TTwA'M 4 JANUARI 2017 Groepsgevoel richting de golven. Foto: Rob Glas (Facebook: De Zee) Vreemde wezens in Egmond. Foto: Gert-jan Evers Feest op het strand. Foto: Rob Glas (Facebook: De Zee) EGMOND AAN ZEE - "Dit is een lekkere koude start van het nieuwe jaar", riep een meneer in een zwembroek op het strand van Egmond aan Zee. Hij meende het echt, de lach op zijn gezicht was nauwelijks uit te wissen. De nieuwjaarsduiker stond niet alleen in zijn enthou siasme. Ruim vijfendertighon derd nieuwjaarsduikers renden zondag in zwembroek of badpak met hem mee de zee in. Daarna: snel eruit en een eindspurt rich ting handdoek, chocolademelk of glüwein. De nieuwjaarsduikers en hun publiek trotseerden maar wat graag de ijzige kou. De dappere deelne mers namen eerst deel aan een georganiseerde warming-up en ver zamelden zich daarna aan de start. Na het startsein 'omhelsde' de grote menigte de golven. Een groepje jongens deed na de duik graag het woord. "Hoe wij ons hierop hebben voorbereid? Nou... niet. Of eigenlijk: veel alcohol drinken gisterenavond tijdens oud en nieuw, dat helpt." Een mevrouw probeerde enkele meters verder warm te worden, gehuld in haar handdoek. "Ik doe voor de achtste keer mee, het blijft een geweldige ervaring." Voor haar helpt alcohol niet. "Vroeg naar bed, niet drinken, maar wel heel veel oliebollen eten. Dat is een betere voorbereiding." Om haar heen lie ten nieuwjaarsduikers zichzelf met trots fotograferen. Dat gold zeker ook voor ludiek geklede deelne mers, zoals mensen met ernie-mut- sen op hun hoofd of deelnemers in indianenpakken. Op het strand klonk opzwepende muziek en bij de hoofdstrandafgang en op het parkeerterrein waren overheerlijke versnaperingen ver krijgbaar. Hier haalden de nieuw jaarsduikers hun muts en medaille op en kregen ze een kop soep aan gereikt. Bijzonder was eveneens een optreden van een Braziliaanse band en de aanwezigheid van elektrische auto's en motoren. En wat te den ken van bromsnorren die aan palen in de wind wapperden? Het gaf een bijzondere aanblik. Hetzelfde gold voor drie apart aandoende voer tuigen, gemaakt van oud ijzer. Ze reden over het strand en door het centrum van Egmond aan Zee. De bestuurders waren gekleed in bij elkaar geraapte en stevige kledij en hadden witte en donkere vegen op hun gezicht. Ze keken tijdens hun ritje door 'Derp' verdwaasd en wereldvreemd om zich heen. "Dit lijken wel buitenaardse wezens", riep een klein jongetje langs de kant van de weg. Verantwoordelijk voor dit spectakel waren drie heren van het Abacus Theater uit Emmen. Een van de theatermakers vertelde de Uitkijkpost-verslaggever wat de vreemde wezens in Egmond kwa men doen. "We komen uit een ander tijdperk, waar de aarde is vergaan. Wij zijn als enigen nog in leven. We Vreemde wezens in Egmond. zoeken naar een beter bestaan en onze kleding beschermt ons tegen de gevaren van de natuur die we onderweg kunnen tegenkomen." De theatergroep rijdt regelmatig in de meest uiteenlopende machines rond tijdens evenementen en in parades. Foto: Rob Glas (Facebook: De Zee) De deelnemers en het publiek keken terug op een bijzondere nieuwjaarsduik in Egmond. Ook de organisatie is tevreden. Op naar de nieuwjaarsduik van 2018! Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser LIMMEN - Toen Jill van Maria Galland de uitnodiging kreeg om mee te doen aan de Landelijke Beauty Award 2017 zette zij onmiddellijk alles op alles om deze in de wacht te slepen. Er moest een zogenoemd 'bidbook' met motivatie worden samenge steld; een niet geringe opgave. De afgelopen week waren er enkele 'zenuwslopende dagen'. Jill wist dat ze tot de landelijke selectie behoorde. Er kwam daar om een mystery guest die de salon en de behandelingen op vele aspec ten beoordeelde. Op 15 december kwam het verlossende bericht: Moments is genomineerd voor de Beauty Award 2017 in de catego rie Schoonheidsspecialiste voor de de regio Midden (Noord- en Zuid Holland, Utrecht en Flevoland). Binnen deze regio moet Jill het opnemen tegen een salon uit Amsterdam en één uit Amstelveen. De finale vindt op 21 maart 2017 plaats tijdens een feestelijke gala- bijeenkomst in Studio 21 in het Mediapark Hilversum. Jill is sinds 2005 zelfstandig gevestigd en beschikt over een riante behandelkamer waar de cli- enten niet alleen tot in de puntjes verzorgd worden, maar ook tot vol ledige rust kunnen komen tijdens een behandeling. Met veel enthou siasme, gedrevenheid en vakman schap geeft Jill gezichtsbehande lingen, waarna u als herboren uit de uiterst comfortabele stoel komt. Van der Velden gebruikt bij de behandelingen producten van het Benny Salon vsn hel Jsar Schoonhetdsspeciafis! van hel Jaar Mrwconwr of the Year Aangeleverde foto topmerk in Europa: Maria Galland. Vanzelfsprekend zoekt zij steeds naar nieuwe producten en krijgt zij veel nascholingscursussen in bin nen- en buitenland. Met veel plezier geeft Jill alle cliënten advies en kan zij hen vertellen welke behande lingen voor de huid het beste zijn en welke producten het beste zijn. Elke mens en elke huid is immers uniek. Jill is ambitieus, perfectionis tisch, sociaal bewogen en discreet. Er wordt uitsluitend op afspraak gewerkt waardoor u gewaarborgd bent van rust en tijd. Met passie kan Jill over haar werk vertellen, alleen dan kun je je ook echt uitleven in dit bijzondere vak. Een bezoek aan de salon is een garantie voor een moment voor uzelf, voor genieten en optimaal ontspannen. Wilt ook u eens kennismaken met Jill en haar prachtige werk? Een afspraak is snel gemaakt via 072-5052246. Kijk ook eens op Facebook en de website www.salon-moments.nl. A Links dirigente Svetlana Tsariova. Foto: Felix Hoogeboom EGMOND AAN DEN HOEF - Het kerstconcert van Vocaal ensem ble Soedarynja op vrijdagavond 23 december in de kapel van Karmel in Egmond aan den Hoef werd zeer goed bezocht. Bij uit zondering werden extra stoe len en banken bijgezet om het publiek een plaats te bieden. Svetlana Tsariova dirigeerde met beeldende en gedecideerde geba ren. Soms klonk haar sopraan- stem boven het ensemble uit. Typisch Russisch is de liefde voor de natuur en het leven op het plat teland als thema voor de volksmu ziek. In een lied getiteld 'Het herfst- bos' zong Svetlana over een boom, de vogelkers, waarbij ze overtuiging en persoonlijkheid toonde. Tevens werden enkele geestelijke liederen gebracht waarbij de aankondiging van de geboorte van Christus en 'Stille nacht' niet ontbreken. Het gehele programma - dat zonder pauze werd uitgevoerd - bleef ech ter vrij licht van aard. Een omlijsting met fluit en gitaar voegde warmte, kleur en bewegelijkheid toe aan de soms wat schrille vrouwenstem men. Dit laatste heeft mogelijk te maken met de akoestiek in de sobe re ruimte met bakstenen muren. Tekst: Felix Hogeboom

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 15